Co zakłada nowy projekt ws. reprywatyzacji?  - zdjęcie
15.06.20, 19:27Fot. screenshot - YouTube

Co zakłada nowy projekt ws. reprywatyzacji?

3

Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych wydanych z naruszeniem prawa stołecznych decyzji reprywatyzacyjnych. Zakłada on m.in. usprawnienie procedury przyznawania odszkodowań dla lokatorów. O szczegółach projektu mówi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

-„Zgodnie z nowelą ustawy, środki na wypłatę odszkodowań dla lokatorów zostaną przeniesione do rządowego Funduszu Reprywatyzacji, który wypłaci należne świadczenia; m.st. Warszawa straci prawo do kwestionowania decyzji o przyznaniu odszkodowań” – powiedział poseł Sebastian Kaleta.

-„W związku z tym, że Rafał Trzaskowski blokuje wypłatę odszkodowań dla mieszkańców pokrzywdzonych reprywatyzacją, konieczna staje się zmiana w zakresie procedury wypłaty tych odszkodowań” – dodał.

Jak wyjaśnia wiceminister sprawiedliwości, toczące się obecnie sprawy sądowe o odszkodowanie lub zadośćuczynienie dla pokrzywdzonych lokatorów nieruchomości warszawskich, zainicjowane wskutek wniesienia sprzeciwu wyłącznie przez m.st. Warszawa, zostaną umorzone. Skargi na decyzje komisji weryfikacyjnej o przyznaniu odszkodowań lub zadośćuczynienia będzie mogli składać mieszkańcy.

Sebastian Kaleta zapewnia, że wkrótce po uchwaleniu noweli mieszkańcy otrzymają wreszcie należne im odszkodowania.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (3):

nie tak umawialiśmy się z Bąkiem2020.06.15 20:04
żydokomuna oszaleje
Leszek2020.06.15 19:52
Christusvincit-tv.pl MANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu.  Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ:NAZWISKO:MIEJSCOWOŚĆ:Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowychKRAJ:AustraliaAustriaBelgiaBiałoruśBrazyliaChileChinyCzechyDaniaFinlandiaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIzraelJaponiaKanadaLitwaLuksemburgMeksykNiemcyNorwegiaOrlandiaPolskaRosjaRPASłowacjaStany ZjednoczoneSzwajcariaSzwecjaUkrainaWatykanWęgryWielka BrytaniaWłochyInny... Ilość zapisanych osób: 900 (oczekujących: 2) (stan na: 2020-06-15, 19:46)
katolicka kretynizacja polski2020.06.15 19:32
Który z PiSdzielcy lub ich znajomy zarobi teraz na reprywatyzacji? Banaś wyszedł na tym świetnie...