Co z cmentarzami? MZ zabrało głos - zdjęcie
12.10.20, 07:42Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Co z cmentarzami? MZ zabrało głos

7

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zabrał głos ws. spekulacji dot. zamykania cmentarzy na początku listopada. Polityk przekonuje, że taka decyzja jest mało prawdopodobna, jednak apeluje, by odwiedzanie grobów rozłożyć na dłuższy czas.

Na antenie Polsat News wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska był pytany o ewentualną możliwość wprowadzenia zakazu odwiedzania cmentarzy w związku ze zbliżającymi się obchodami 1. i 2. listopada. Stwierdził, że najpewniej takiego zakazu nie będzie. Zaapelował jednak, aby rozłożyć odwiedzanie grobów na czas przed i po 1. listopada:

- „Myślę, że Polacy są na tyle mądrym narodem, że usłuchają tych wskazań, żeby nie odwiedzać gremialnie cmentarzy” – podkreślił.

Wiceminister komentował też sytuację w polskich szpitalach. Zapewnił, że nie grozi nam brak łóżek czy sprzętu medycznego. Problemem może być natomiast brak personelu medycznego:

- „Wiemy, że szczególnie lekarzy anestezjologów, pielęgniarek anestezjologicznych będzie nam potrzeba coraz więcej, dlatego chcemy, aby te miejsca, gdzie trafiają pacjenci najbardziej chorzy, wymagający specjalistycznej opieki, były dość skoncentrowane w jednych miejscach” – mówił.

kak/PAP

Komentarze (7):

tymczasem w prawdziwym świecie2020.10.12 12:03
Od soboty w całej Polsce obowiązuje nakaz noszenia maseczki w miejscach publicznych. Policja poucza, a w niektórych wypadkach wystawia mandaty za jej brak. Do jednej z takich interwencji doszło w sobotę w Giżycku. Policjantka chciała wylegitymować mężczyznę bez maseczki, a ten... zaczął uciekać. Funkcjonariuszka rzuciła się w pościg. W pewnym momencie wywiązała się szarpanina. W końcu policjantka doprowadziła mężczyznę do radiowozu z pomocą żołnierki, która była z nią na patrolu. Zdarzenie nagrywali świadkowie, a jeden z nich komentował zajście i zachęcał mężczyznę do ucieczki przed policją. https://www.youtube.com/watch?v=2aE1nfDi2-s
Jan Radziszewski2020.10.12 10:19
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
wypominki, wypominki, wypominki!2020.10.12 8:34
Polacy są mądrzy i posłuchają...Hahaha...Kraska opowiedział właśnie dowcip stulecia.
Ja, Szatan2020.10.12 7:52
Instrukcja dla moich wiernych pachołków, pogrobowców faryzeuszy i neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
Ja, debil2020.10.12 7:56
instrukcja dla kretyna podpisującego się "Ja, Szatan": wklejaj ten sam debilny tekst pod każdym możliwym artykułem, to z pewnością kogoś nawrócisz xD
AszDziennik2020.10.12 7:51
Rząd dementuje plotki o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada. Otworzy nawet 10 nowych.
Anonim2020.10.12 7:51
Dopiero wówczas będą zadowoleni w MZ sterowanym przez Synagogę Szatana jak nam zamkną kościoły. O to w tym wszystkim chodzi - o zakaz odprawiania Mszy Świętej w imię higieny planety Ziemia.