CIR odpowiada na raport NIK: Premier działał zgodnie z prawem  - zdjęcie
13.05.21, 11:09Fot. screenshot - YouTube (Wprost)

CIR odpowiada na raport NIK: Premier działał zgodnie z prawem

94

Prezes NIK Marian Banaś zaprezentował raport ws. przygotowań do wyborów korespondencyjnych, w którym zarzucono administracji rządowej podejmowanie decyzji pozbawionych podstaw prawnych. Do kontroli NIK odniosło się już Centrum Informacyjne Rządu, które w specjalnym komunikacie wyjaśnia podstawy dla działań premiera Mateusza Morawieckiego związanych z przygotowaniami do majowych wyborów prezydenckich, które ostatecznie się nie odbyły.

CIK podkreśla, że premier Mateusz Morawiecki „nie zarządził nigdy wyborów prezydenckich ani głosowania w trybie korespondencyjnym”. Podjął działania, które miały umożliwić udział w ogłoszonych przez marszałek Sejmu wyborach grupom uprawnionych osób, których życie i zdrowie było zagrożone ze względu na trwającą pandemię oraz osobom przebywającym w izolacji.

CIR podkreśla, że działania szefa rządu podejmowane zgodnie z obowiązującym prawem zostały podyktowane bezpieczeństwem obywateli, a każda z zaangażowanych instytucji działała w granicach swoich kompetencji.

- „Rząd musiał podjąć decyzje zapewniające ochronę obywateli, przy jednoczesnej realizacji czynnego prawa wyborczego. Prawa, które zapewnia Konstytucja RP. Dzięki stworzeniu faktycznych możliwości głosowania korespondencyjnego – w zakresie, w jakim dopuszczały to obowiązujące wtedy przepisy Kodeksu wyborczego – można było w tym krytycznym dla zdrowia publicznego okresie uniknąć gromadzenia się ludzi (zwłaszcza tych szczególnie narażonych na groźny przebieg COVID-19) w większych skupiskach i na małej przestrzeni”

- czytamy w komunikacie CIR.

kak/niezależna.pl, CIR

Komentarze (94):

Felek2021.05.13 19:09
No i co z tego? Możecie się tu produkować ile starczy wam sił. Nie od dziś wiadomo, że rządzą nami złodzieje, przestępcy, kłamcy, nieudacznicy, niszczyciele i postkomuniści z PiS. Udowodnili to nie raz, a to jest tylko wierzchołek góry lodowej. N chwile spadną im słupki w sondarzach, puści się znowu propagande w TVP, że to wina PeŁO, którzy już praktycznie nie istnieją, a suweren dalej będzie zadowolony. Dopóki nie będzie w Polsce siły, która zyska poparcie i będzie się w stanie przeciwstawić tym Bolszewikom, Polska będzie prywatnym bantustanem Kaczyńskiego. Szkoda waszych nerwów.
Anonim2021.05.13 16:48
@Suweren (2021.05.13 12:53): Matoł pozostanie matołem. Widziałeś gdzieś obronę PiS-u w mojej wypowiedzi? Stwierdziłem tylko, ze PO złamało prawo osadzając przed terminem ustawowym swoich sędziów w TK. Co więcej, tym samym podważyło niezawisłość sędziowską, dzieląc formalnie sędziów na swoich i na nieswoich.
eee...2021.05.13 16:54
To było w 2015 r. No i od tego się zaczęło, bo PO wykalkulowało sobie, zresztą logicznie, że jak się będzie podważać to co zrobił PiS, bo nie miał innego wyboru, wybierając sędziów zgodnie z terminem ustawowym, to można w Polsce zakwestionować wszystko. Dlatego zresztą jeden z redaktorów "GW" przytoczył wypowiedź swego syna, że "PiS ma rację", jak swojemu synowi przedstawił sytuację zgodnie z tym co się wydarzyło. I to nie ma nic wspólnego z tym czy PiS jest dobry czy nie. W tamtym czasie PiS postąpił zgodnie z ówcześnie obowiązującym prawem a PO nie.
eee...2021.05.13 17:03
Zatem wszystkie późniejsze działania totalniaków są łamaniem praworządności czyli nieprzestrzeganiem obowiązującego prawa, bo odwołują się do "grzechu pierworodnego" czyli żądania aby uznać za praworządne osadzenie w TK sędziów wbrew terminom ustawowym. Zupełnie takie samo oszustwo jak "wybór" Bergoglio czy "wygrane" wybory przez Bidena.
eee...2021.05.13 16:55
Errata: nie "Anonim" tylko "eee..." w podpisie.
Anonim2021.05.13 16:42
Taak, wszystko co nierząd PIS robi jest zgodne z prawem i wytycznymi dyktatora Kaczora. Dziś TVBA PIS wytłumaczy swoim wyborcom, że Banaś to przestępca, a Mateuszek cacy. Zgodnie z teorią Jacka Kurskiego - ciemny ludek to kupi.
AAAtomek2021.05.13 16:29
Brawo Maryan! Jechać ze złodziejami!!! Kasta basta PISS!
Od razu ogłoście,2021.05.13 16:08
że Banaś będzie zmieniał dzieciom płeć, prawdopodobnie jest gejem i zabierze Polakom 500+!
Anonim2021.05.13 16:11
A Tupolewa kto wysadził? On!
czyżnie?2021.05.13 16:07
Centrum Informacyjne Rządu jak sama nazwa wskazuje jest organem rządowym, oczywiste że broni działań rządu. Tylko że do kontroli legalności działań rządu właściwym organem jest NIK a nie CIR.
Jawny2021.05.13 16:10
Rząd premiera Morawieckiego działa z założenia legalnie. Pod wodzą tak uczciwego i prawdomównego człowieka nie może być inaczej.
Kaczka basta!2021.05.13 15:54
Wystarczy rzut okiem na portal wpolityce.pl, by widzieć, że kadry PiS ogarnęła panika. Będzie spektakl.
Anonim2021.05.13 15:58
Piwko, popkorn i kanapa.😁😁😁
Filip2021.05.13 15:46
Treść tego artykułu jest kłamstwem. Mateusz Morawiecki złamał prawo organizując wybory kopertowe, tak samo jak Andrzej Duda wielokrotnie spowodował delikty konstytucyjne. Treść tego artykułu przeznaczona jest dla osób mało wykształconych i mało inteligentnych. Marian Banaś dogadał się ze Zbigniewem Ziobro. To jest wojna w Zjednoczonej Prawicy.
Anonim2021.05.13 15:43
PiSdzielce się żrą, jakie to miłe.... Piwko, popkorn i kanapa. 😁😁😁
Kim są te matis89-y i różne anonimy2021.05.13 15:00
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Polak2021.05.13 14:57
Co na to Zbyszek Ziobro ? Skuli ogon ? Czy skoczy do gardła ?
Anonim2021.05.13 15:27
Komu, Banasiowi???? On sie z Banasiem dogadał, żeby wykończyć Pinokia!
Polak2021.05.13 16:16
Właśnie o to pytałem !!! Czy skoczy do gardła pinokia ?
Anonim2021.05.13 14:56
Słusznie domniemywam, że usiłujący tu bronić towarzystwo przed zarzutami myśli, że inni też nimi są? Otóż nie, miły panie. jako osoba szczycąca się studiami prawniczymi bez żadnego subiektywnego nacisku innych zauważam ewidentne łamanie prawa polskiego, w tym Konstytucji RP przez osoby sprawujące najwyższe funkcje w państwie. Nie wiem, czy obrońca przegranej sprawy jest beneficjentem obecnego układu czy wyznawcą partyjnym nieposiadającym dostatecznych możliwości poznawczych, ale jego wysiłki marnie tu wyglądają. NIK wyłożył klarownie swoje zarzuty i dla mnie są oczywiście uzasadnione i w pełni uprawnione. Obecnych rządzących obciąża jeszcze wiele deliktów, za które już dawno w normalnym państwie odsunięto by ich od władzy i skutecznie osądzono. Osobiście dostrzegam kilkaset osób, które powinny zostać aresztowane, i którym powinno postawić się zarzuty. Oprócz tego z cała pewnością weryfikacja poczynań nominatów partyjnych wykazałaby kolejne liczne obciążające ich konto prawne czyny zabronione. Niestety totalitarne uzurpacje i korupcja są już tak powszechne, że egzekucja obowiązku przywrócenia praworządności w kraju będzie skomplikowana, choć nie niemożliwa. Dużo zła nieliczni wyrządzili milionom Polaków, jak dotąd, bezkarnie, a to się zemści nie tylko na osobnikach spatologizowanych, ale i na całym społeczeństwie. Oby nie doszło do samosądów, przelewu krwi i chaosu. Jeżeli państwo nam się etycznie i prawni nie spina to jego wrogowie zacierają ręce. Oni maja u nas wysoko lokowane swoje tzw. aktywa. Widzę to. Poraża powszechne kłamstwo w mediach i w polityce.
Marta2021.05.13 14:45
Złodzieje z bandytami walczą na naszych oczach o wpływy w tym kraju. A my im za to płacimy. Tragedia ...
Antoni M.2021.05.13 14:48
Inne państwa mają swoje mafie, w Polsce mafia ma swoje państwo.
Oto kurewska Konfederacja Putina2021.05.13 14:42
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Marian2021.05.13 14:32
Banaś, uspokój się! Bo twój syn powiesi się naprawdę. Ze wstydu.
Anonim2021.05.13 15:28
Miło popatrzeć jak się PiSdzielce żrą....
Oto PiSs:2021.05.13 14:30
Kredo kartofla: "Jeżeli chcesz być oddanym zwolennikiem PiS, czyli prawdziwym patriotą, uczciwym, głęboko moralnym obywatelem, wzorowym katolikiem, a także dobrze płatnym prezesem czegoś, na czym się kompletnie nie znasz, powinieneś pamiętać i przy każdej okazji powtarzać, że: 1. Trwa zmasowany atak całego świata na Polskę. 2. Świat boi się Polski, bo nabroił, i teraz, gdy Polska wstała z kolan, może światu przyłożyć. 3. Komisja Macierewicza bezstronnie i fachowo dojdzie do prawdy, tzn. ogłosi, ile dokładnie bomb podłożył Tusk. 4. Trybunał Konstytucyjny już dawno próbował zabrać po 500 zł każdemu dziecku, nie tylko drugiemu, i za te pieniądze jeździć po Chinach. 5. Trybunał Konstytucyjny zniszczyła Platforma Obywatelska, ale szczęśliwie udało się to naprawić. Żadnego problemu już nie ma. Komisja Wenecka i Parlament Europejski idą na pasku agresorów (patrz pkt. 1.), ale my im pokażemy. 6. Protesty KOD się kończą. 7. Protesty KOD są opłacane z zagranicy i mają niewielką liczbę uczestników. Co to znaczy masowa demonstracja, pokaże dopiero nasz marsz poparcia dla rządu, gdy wyprowadzimy na ulice milion oceniony przez policję na pięć milionów. 8. Polacy mają prawo poznać prawdę o swojej historii. Porozumienia Sierpniowe 1980 r. podpisywali założyciele "Solidarności", tzn. Lech Kaczyński z bratem. Niestety agent SB Lech Wałęsa zniszczył ich dorobek przy Okrągłym Stole, zakładając esbecko-niemiecko-rosyjskie kondominium pod mylącą nazwą "III RP". Na szczęście zrywem wyborczym 25 października 2015 r. Naród skruszył kajdany i Polska odzyskała niepodległość. 9. Unia Europejska nas wydoiła. 10. Głosowanie w Sejmie inaczej, niż głosuje PiS, jest podważaniem wyników demokratycznych wyborów. 11. Wszystko, co robią politycy opozycji, wynika z żalu za korytem, od którego zostali oderwani. (Uwaga! Na czas sprawowania rządów przez PiS koryto przestaje być korytem, staje się miejscem bezinteresownego działania dla dobra Narodu. Miejsce to wróci do nazwy "koryto" zaraz po przejęciu władzy przez opozycję). 12. Ale to czysta teoria. Do przejęcia władzy przez opozycję Naród nie dopuści. Wola Narodu stoi ponad prawem. Wolę skasowania wyborów Naród wyrazi we właściwym czasie ustami Jarosława Kaczyńskiego. Uwaga! Jest jeszcze pkt 13., ale należy go na razie jedynie zapamiętać. Jego wygłaszanie rozpoczniemy dopiero wtedy, gdy uda się nam już na dobre wyrwać Polskę z łap Unii Europejskiej. 13. Ten Putin jest całkiem sympatyczny."
miki2021.05.13 15:51
muszę cię zmartwić ..spór jest polityczny a nie prawny ..rząd musi zorganizować wybory w wyznaczonym terminie przez Marszałka i to ma priorytet... są takie sytuacje że prawo nie przewidziało sytuacji i każdy (a zwłaszcza z opozycji) naginają interpretację ..ja już czasem nie mogę słuchać tego "bełtu" "bełkotu" tak zwanych prawników ..mam profesję techniczną ..to przynajmniej w tej dziedzinie się nie da... a temat jest prosty ..opozycja przyjęła doktrynę Leninowską-Bolkową .. "jestem za a nawet przeciw" albo "plusy ujemne" jak by rząd nie wydrukował ulotek to by opozycja darła gębę że nie przygotowała wyborów ..a jak wydrukowała ulotki to drze gębę ze bezprawnie i prawnicy przyjęli tez taka postawę ..ja to nazywam "bełt" po dziesięciu głębszych "bełatach" a obiektywne jest tylko dobro obywateli co opozycja ma to głęboko gdzieś a PiS trochę robić błędy.. się jednak stara i ma obiektywne efekty.. wymierne efekty i to roztrzyganą wyborcy a nie "zblatowani" "bełtowi" prawnicy "pacani" oderwanie od rzeczywistości
Topek2021.05.13 14:28
Jüdische Ghetto-Polizei też działało zgodnie z prawem.
Topek2021.05.13 14:38
To ci co teraz pilnują dom waszego kulawego prezesa
Topek2021.05.13 14:41
Jüdische Ghetto-Polizei pilnuje wraz ze Spetsnaz Tuska z rodziną.
Topek2021.05.13 14:25
Jaruzelski też działał zgodnie z prawem
PiSowiec2021.05.13 14:23
Jeszcze tylko te cholerne niezależne sądy nam przeszkadzają, trzeba sprawdzić jak Hitler tę sprawę zalatwił
matis892021.05.13 14:21
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.05.13 14:21
A tak naprawdę to wszystko przez Gowina, który sypał Rządowi piasek w tryby , np. wymyślając zmianę terminu wyborów( Niekonstytucyjne!!!), przedłużenie kadencji Prezydenta ( Niekonstytucyjne !!!), i inne też Niekonstytucyjne. Gdyby Rząd "skorzystał" z którejkolwiek jego propozycji to złamał by Konstytucję i staną ł by jak nic przed Trybunale Stanu.
york2021.05.13 13:58
banas ty ch..u, wy....dalaj du usraela.
Anonim2021.05.13 14:02
A co, masz nadzieje na osobiste spotkanie?
Marian2021.05.13 13:48
Premier, rząd działali zgodnie z Konstytucją, a więc zgodnie z prawem. Banaś, NIK to nie jest Twoja prywatna instytucja, przestań się więc wygłupiać i nie uprawiaj prywaty. Tak naprawdę to zbadaj opozycyjnych samorządowców, którzy bojkotowali zarządzenia wydane przez premiera, bo jeżeli doszło do naruszenia prawa to właśnie przez nich.
Silny2021.05.13 13:44
Wyznacznikiem dla władzy PiS jest opinia rządowej jednostki
sprawa wyjaśniona i zamknięta Szlachetny Premierze2021.05.13 13:41
Pora na Kropiwnickiego
AAAtomek2021.05.13 13:37
Ktoś pójdzie za to siedzieć z PiS? Brawo NIK!!!! Kasta basta PIS!!!!!
Anonim2021.05.13 13:42
Nareszcie piszesz Polską czcionką
AAAtomek2021.05.13 14:19
W twoim przypadku "polską" i brak kropki.
Wania Antonim podaję enumeratywnie2021.05.13 13:44
Zegarmistrz, zapora gawłosia, noje Man, Kopertnik, Kolekcjoner 9 mieszkań i reszta mafii partjnej
CIR2021.05.13 13:37
Ja tu jestem kierownikiem tej szatni. Nie mamy pańskiego płaszcza. I co pan nam zrobi?!
...2021.05.13 13:15
https://demotywatory.pl/5071436/TVP-zdecydowala-sama-i-wlasnie-mamy-tego-rezultaty BUAHAHAHAHAHAAHAH Mogliście Zenka wystawić debile :D:D
Anonim2021.05.13 13:20
Zenek - idealny kandydat na muzyczną Paraolimpiadę.
...2021.05.13 14:22
Nie lubisz inwalidów, że chcesz, aby im grał Zenek? Jakby była patoolimpiada to rozumiem.
Anonim2021.05.13 13:11
Nie wchodząc w aspekty Prawica/Lewica, należy stwierdzić, że Rząd nie miał wybory i zgodnie z artykułami Konstytucji musiał zorganizować wybory na Prezydenta w ustawowych terminach ( inaczej złamał by konstytucję). A, wprowadzenie wyborów korespondencyjnych nie było złamaniem prawa , bo do tego momentu Polskie prawo nie przewidywało takich wyborów, co nie oznacza , że były by one zabronione.
teo2021.05.13 13:41
A według jakiego prawa wybory organizuje premier, poczta polska i pwpw?
Anonim2021.05.13 14:14
Jeżeli PKW nie organizowało wyborów ( czasami sytuacja przerasta - pandemia), to Rząd musiał się tym zająć. Jedynym rozwiązaniem były wybory korespondencyjne , (które nota bene już istniały dla osób starszych), dlatego należało je rozszerzyć na wszystkich uprawnionych do głosowania , co też zrobiono. I w czym problem? . W tym , że Rząd nie złamał Konstytucji tylko zgodnie z obowiązkiem je zorganizował.. Chryja na całego była by dopiero w tedy , gdyby Rząd nie zorganizował w terminie wyborów. To by się kwalifikowało pod Trybunał Stanu.
Anonim2021.05.13 13:02
Jeżeli "raport" Banasia jest taki mocny, to po co Banas wzywa na pomoc prokuraturę. Czyli robi to po to, że może prokuratura znajdzie jakieś haki, bo Banaś w sumie nic nie znalazł, co było by prawem zabronione. Bo zrobienie czynności , których żadne przepisy prawa nie przewidywały ( zrobienie wyborów zgodnie z przepisami i terminami Konstytucji w sytuacji pandemii) NIE JEST ŁAMANIEM PRAWA, bo jak można naruszać prawo , którego NIE MA ???
teo2021.05.13 13:41
A według jakiego prawa wybory organizuje premier, poczta polska i pwpw?
Silny2021.05.13 13:47
Dlatego że NIK może jedynie zawiadomić prokuraturę... poczytaj ze zrozumieniem ustawę o NIK
dim2021.05.13 14:01
Generalnie jest to spór polityczny a nie prawny i w zasadzie prokuratura nic nie ma do gadania ..bo czy można donieść do prokuratury że opozycja zrobiła kiedyś ciamajdan ? że w wyborach robiła wszystko aby wyborów nie było ? albo z wczoraj.. że senat chce wnieść poprawki do ustawy ratyfikacyjnej bezprawnie (bo prawo tego nie przewiduje) albo że jedna z poprawek dotyczy "uwalenia" konkurencyjnego Polskich państwowych firm względem państwowych zagranicznych ? czyli zagraniczne nie muszą zwracać dotacji ? a Polskie muszą ? co do strat : to minster tych 70 mln do kieszenie nie wział .. przy ocenie ważny jest bilans PO przewaliła 400 mld ...VAT na Paliwie , VAT- karuzele , ukradzenie drugi filar itp.. no to PiS przewali może 0,5 mld : wybory , lotniska w Radomiu , promy w szczecinie itp.. i taki jest bilans .. 800 do 1 a Wyborcy "ława przysięgłych" niech oceni sama .. i PO nie krzycie za głosno o te 70 mln bo remont dwóch TU-154M kosztował więcej z czego jeden się sam rozleciał a drugi stał się nie-lotem bo zanim go PiS rozebrał to PO sama przestała nim latać i nie tyle samolot stracił resurs co po 0,5 roku piloci stracili uprawnienia do latani tym modelem a ponieważ pierwsze śledztwo zostało "skręcone" o całe PO się pod tym podpisało to za własne pieniądze teraz musimy utrzymywać i dać immunitet PO-piątej kolumnie.. co pomijając Smoleńsk już widać nawet "gołym okiem" 70 mln ? jak by PiS się nie zgodził na podmianę kandydata PO to przecież ulotek wyborczych nie trzeba drukować drugi raz... ponadto wyznaczonego terminu nie można przełożyć ..można wyznaczyć drugi termin jak pierwszy termin nie wypali ..a co chciała PO ? a chciała Stan wojenny (wyjątkowy) co by oznaczał zawieszenie kampanii wyborczej i najbliższy termin wyborów w Listopadzie ( już bez prezydenta) ale nie o tym .. każdy wie ze grypy nie ma w lecie i to był najlepszy termin jaki był a na jesień i zimie zawsze jest nawrót grypy ... tak więc elity z PO nie gardłujecie za dużo bo "paliwa" w tym nie ma a macie ten przywilej że prawo "nie mierzy waszej" głupoty ale wyborcy zmierzą
Dam2021.05.13 12:51
Fajnie to tak, raport NIK ledwo się pojawił, konferencja Banasia ledwo się rozpoczęła, a CIR już wie, że nic tam nie ma. Zupełnie jakby nie obchodziła ich treść raportu tylko przekaz dla ciemnego luda.
Elektor2021.05.13 12:36
S-F? Chyba nie. Rok 2031, Gubernia Odrzańsko-Wiślana, Unia Europejska. Sąd Najwyższy Guberni uznaje Prezydenta, Premiera i cały skład Rady Ministrów, pracowników ministerstw, posłów i senatorów oraz członków zwykłych PiS (z opłaconymi składkami) za niewinnych kradzieży, wyłudzeń i przekrętów. Uznaje się że do ww nieprawidłowości doszło zgodnie z Konstytucją. Episkopat Polski potwierdza że nawet zgodnie z Konkordatem. Orzeczenie to jest wiążące również w stosunku do rodzin ww.
...2021.05.13 12:24
Serio myślicie,że w te brednie CIR ktoś uwierzy poza przygłupami z pisowego elektoratu? Jak myślicie? Komu podlega CIR??
Polak2021.05.13 12:12
Kłamca matołuszek działał zgodnie z prawem. Szkoda tylko że zgodnie z północnokoreańskim zamiast z polskim.
eee...2021.05.13 12:27
Jeszcze musimy ustalić czy niemieckie prawo jest lepsiejsze. Bo np. wg. tego prawa sedzia Topyła to wzór cnót wszelakich, a przedterminowe "włożenie" w 2015 r. sędziów do TK bo PiS po wyborach wybrałby nie PeŁowskich to wzorzec praworządności. Zresztą wykładnię tego, że nie chodzi o sprawiedliwość w sądownictwie, wyjaśniła autorytet totalniaków Małgosia G. w 2017 r.: "Ludzie na nas narzekają, ale i tak do nas przychodzą". A do kogo mają przychodzić po werdykt jak inne niż kastowe nie są honorowane w Polsce? Jest jakiś inny wybór? Może do sądów kościelnych czy pod budkę z piwem?
Suweren2021.05.13 12:53
I w jaki sposób usprawiedliwia to domniemane przestępstwa Morawieckiego? Gdzie ta "dobra" zmiana, pislamczyku?
Jawny2021.05.13 12:09
Panie pośle Ryszardzie Czarnecki! Dlaczego pan milczy? Prosze sie wypowiedzieć i uciąć te wątpliwości, naród powinien dostać jasny przekaz od swoich najlepszych synów!
eee...2021.05.13 12:07
No niemożliwe... Dożyłem czasów kiedy M. Banaś stał się autorytetem totalniaków. Ostatnio wylewali na nie go szambo, chyba to warszawskie... Koniec świata. Tow. Borysławie "nie idźcie tą drogą"...
eee...2021.05.13 12:07
niego
Suweren2021.05.13 12:12
Wszak każdy może się nawrócić. Banas też ;)
eee...2021.05.13 12:18
Jaki PiS jest to jest, ale jak ktoś twierdzi, że totalniactwo to ostoja sprawiedliwości, wzorzec niezłomności, to powinien zasięgnąć porady u psychiatry. I nie chodzi mi o min. Klicha...
Dam2021.05.13 12:55
To tylko pokazuje jak nisko upadła polska polityka, że PO może z pozycji wyższości moralnej oskarżać PIS. 20 lat temu afera Rywina doprowadziła do upadku rządu, dzisiaj dla PISu to co się tam stało to codzienność, z którą się nawet nie kryją (wypowiedź Suskiego o zatrudnianiu rodziny i znajomych).
Suweren2021.05.13 12:55
Pisowiec, jak kogoś nie obrazi, to cały dzień struty chodzi. Nawet "totalniactwo" nie dopuściło się przestępstw przeciwko ustrojowi i Konstytucji RP.
...2021.05.13 12:25
Jak juz masz pier.do.lić to przynajmniej na temat.
Izydor2021.05.13 14:56
To jest autorytet na pisowskie możliwości. Potem jest tylko gorzej a na czele podstarzały socjopata.
Pablo2021.05.13 12:06
Dlaczego nie piszecie, że przed tym wszystkim prawnicy ostrzegali Morawieckiego, że będzie to złamanie prawa i będzie grozić mu Trybunał Stanu? A Pinokio i tak poszedł w zaparte, więc to nie jest niedoinformowanie, ani "błędy w walce z pandemią", tylko celowe, zaplanowane i długoterminowe działanie. A Sasin, w tym wszystkim był tylko kozłem ofiarnym. Trzeba raczej wydać banknot z Morawieckim o nominale równym straconej kwocie.
Topek2021.05.13 12:05
I co teraz? Rządzący zostali oskarżeni oficjalnie o złamanie prawa ,ale oskarżeni oznajmili że nie złamaliśmy prawa bo prawo jest nasze a nie wszystkich Polaków i co nam zrobicie nic bo wprowadziliśmy autorytaryzm i dlatego jesteśmy bez karni a jeszcze bardziej będziemy bezkarni gdy będziemy mieli swoich sędziów
gracz2021.05.13 12:00
Morawiecki i działanie zgodnie z prawem to dwie sprzeczności.
Izydor2021.05.13 11:59
Rzecznik prasowy Centrum Informacyjnego Rządu odpowiada że rząd działał zgodnie z prawem. A świstak siedzi i zawija.
NiepraworządnośćProwadziProstoDoUpadkuPaństwa2021.05.13 11:59
Najwyższa Izba Kontroli, organ umocowany w Konstytucji kontra prawnicze pudle służące aparatczykom rządowym na umowę-zlecenie w jednym z setek "narodowych centrumów". Niepraworządność uprawiana przez PiSocjalistów katolickich musi skończyć się kolejnym rozbiorem Polski. Taki chory, chwiejny, nieobliczalny, zdegenerowany twór parapaństwowy jest zagrożeniem dla wszystkich krajów ościennych.
JonB2021.05.13 11:57
Sratatata sratata
Suweren2021.05.13 11:27
Może jeszcze niech Pinokiowi mamusia vel. błogosławione łono napisze usprawiedliwienie.
ksiądz Banaś POronił2021.05.13 11:24
a Ziuta z Bląga otruła się grzybami
Jawny2021.05.13 11:23
To wina Tuska i nie ma co do tego cienia wątpliwości. A kto się z tym nie zgadza ten jest gupi.
KUń mecenas2021.05.13 11:25
pisz - to Bąk Lipa z Zoopot
Suweren2021.05.13 11:25
Głupim synem esbeka opłacanym kopiejkami przez Kreml, polakożercą, gawnojedem i co tam jeszcze fabryka Rydza i Kurwskiego dała. xD
Suweren2021.05.13 11:22
"Ustawa nie zawiera jakiegokolwiek upoważnienia/kompetencji dla Prezesa Rady Ministrów w zakresie wydawania rozporządzeń lub innych aktów o charakterze władczym".
Suweren2021.05.13 11:21
"Ustawa nie zawiera jakiegokolwiek upoważnienia/kompetencji dla Prezesa Rady Ministrów Departament Prawny KPRM, 2020. Wina Tuska.
Anonim2021.05.13 11:21
Chu.j tam z NIK-iem, ważne jest to co mówi CIR - organ konstytucyjny😁😁😁 . Jeszcze tylko kuchta przybije (bo czemu by nie) i po temacie.
jle_ffm2021.05.13 11:24
Teraz pisowcy zapewnie złożą wniosek do TK Przyłębskiej o sprawdzenie konstytucyjności NIKu :)
Anonim2021.05.13 11:16
w wielu krajach wybory wtedy byky przeprowadane noirmalnie ale w Polsce postanowiono zdewastowac gospodarke, sabotowac sluzbe drowie, wykonczyc psychicznie ludzi a jeden z drugim w sejmie licytowal sie w glupocie - igrzyska smierci zabojcze koperty itd............. NIK niech wyjasni kim sa umierajacy na covid bo na pewno nie sa to hospitalizowani. Tam umarlo moze 10 tysiecy ...... niech NIK wyjasni ze zabojczy katar stal sie ebolą............... https://pulsmedycyny.pl/koronawirus-w-polsce-kto-najczesciej-umiera-na-covid-19-raport-1107203
Anonim2021.05.13 11:18
* 20 tys
Anonim2021.05.13 11:20
za granica jest to samo. W Anglii covida niema 2 razy tyle co hospitalizacji. Przeciez to jest jakis absurd a caly zachod podaje zblizone dane
rabin Powiedział2021.05.13 11:15
wszystko jasne - Jahwe tak chce
jle_ffm2021.05.13 11:14
Polska za rzadów PiS to państwo niepraworządne . NIK stwierdza że złamano prawo, a jakiś tam CIR mówi że nic złego się nie stało. To już nie jest legalna władza a rząd to mafia, która STOI PONAD PRAWEM !!!
Wania Antonim tupogęba2021.05.13 11:16
dostałem zatwardzenia jak Kopertnik
Anonim2021.05.13 11:17
co tam rano znowu dawali w ambasadzie?
eee...2021.05.13 11:35
Wiesz, jest problem bo nie do końca wiadomo o jakie prawo chodzi. Wg. np. niemieckiego, jak PeŁowiacy wcisnęli przed upływem kadencji swoich sędziów do TK, bo wybory odbyły by się dopiero po wyborach do Sejmu w 2015 r. i nie byli by to PeŁowscy sędziowie, to to była praworządność. Oczywiście PeŁowscy sędziowie to wzór cnót wszelakich, zwłaszcza taki sędzia jak sędzia Topyła czy inni koneserzy wiertarek.
STOP - kropka bez przecinka2021.05.13 11:14
aż POplatfusów zatkało - Sanhedryn smuta
Jawny2021.05.13 11:05
No i wszystko jasne, sprawa zamknięta. Trzeba iść do kościoła i podziękować Maryi za wstawiennictwo do Boga w intencji PiS.