Cela plus! Jest akt oskarżenia wobec polsko-wietnamskiego narkogangu - zdjęcie
11.08.21, 09:18fot. policja.pl

Cela plus! Jest akt oskarżenia wobec polsko-wietnamskiego narkogangu

5

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 5 osobom za uprawę konopi innych niż włókniste i wytwarzanie znacznych ilości marihuany oraz produkcję metafetaminy. Plantacje mieściły się w miejscowości Żelisławice w woj. śląskim natomiast metamfetmaina była produkowana w miejscowości Siewierz również w woj. śląskim. Oskarżeni to 2 obywateli polskich i 3 obywateli Wietnamu.

Zakres zarzutów

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zarzucił cudzoziemcom udział w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowany z art. 258 par. 1 kk oraz uprawę konopi innych niż włókniste i wytwarzanie znacznej ilości marihuany oraz wytwarzanie znacznej ilości metamfetaminy kwalifikowane z art. 53 ust. 2 oraz 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dwóch obywateli Polski (małżeństwo – Roksana N. i Mariusza N.) oskarżono o pomocnictwo do wytwarzania znacznej ilości metamfetaminy.

Oskarżonym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Zlikwidowane plantacje i laboratoria

W toku śledztwa zlikwidowano nielegalne uprawy marihuany w tym w styczniu 2018 r. w miejscowości Żelisławice woj. śląskie, w maju 2018 r. w miejscowości Bienice woj. zachodniopomorskie oraz w miejscowości Gołdap woj. warmińsko-mazurskie, w styczniu 2019 r. w miejscowości Dąbroszyn woj. lubuskie. Ponadto w styczniu 2018 r. ujawniono opuszczone laboratorium w miejscowości Siewierz woj. śląskie, które służyło do produkcji metamfetaminy.

W miejscowości Żelisławice ujawniono 1391 sztuk krzewów konopi oraz prawie 37,5 kg wytworzonego suszu roślinnego (marihuany), w miejscowości Siewierz zabezpieczono pseudoefydrynę, co najmniej 20 litrów BMK (prekursora narkotykowego), 890 blistrów po tabletkach, z których można wytworzyć pseudoefedrynę oraz 1000 litrów różnego rodzaju odczynników chemicznych. W miejscowości Bienice ujawniono 2735 krzewów konopi oraz susz roślinny (marihuanę), ponadto zabezpieczono materiał roślinny (ziele konopi innych niż włókniste) w ilości ponad 13 kg. W miejscowości Gołdap ujawniono 1139 krzewów konopi, w tym ponad 10 kg kwiatostanu, ponad 22 kg suszu roślinnego oraz ponad 39 kg łodyg (ziele konopi innych niż włókniste). W miejscowości Dąbroszyn ujawniono i zatrzymano 313 sztuk roślin konopi innych niż włókniste,  ponad 29 kg ziela konopi innych niż włókniste (marihuany).

24 osoby zostały już skazane

Wobec osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej plantacje marihuany w miejscowości Bienice, Gołdap, Żelisławice, Dąbroszyn zapadły już wyroki skazujące. Prawomocnym Wyrokiem Sądu Okręgowego w Częstochowie osądzono 4 osoby natomiast prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Szczecinie osądzono 6 osób. Ponadto w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wielkopolskim zapadły już wyroki skazujące wobec 14 osób.

Więcej o sprawie: https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/wyrok-7-lat-pozbawienia-wolnosci-za-kierowanie-grupa-przestepcza-prowadzaca-plantacje-marihuany/

 

mp/pk.gov.pl

Komentarze (5):

rebeliant2021.08.12 8:37
Alkohol wypłukuje ogromne ilości magnezu i potasu z organizmu, co przenosi się na osłabianie organizmu. Takie braki magnezu i potasu są destrukcyjne zwłaszcza u kobiet - te bowiem zachodzą w ciążę i potrzebują wszelkich substancji budujących ciało, aby dziecko się dobrze rozwijało oraz aby sam poród był łagodniejszy. Ciało człowieka można śmiało porównać do ogrodu pełnego wszelkich roślin. Co się stanie jeżeli przerwiemy dostawy potrzebnych substancji odżywczych ? Reakcja będzie natychmiastowa, np. drzewa mają słabsze słoje w okresach mniej korzystnych. Kobiety z plemienia Arawaków żyły zgodnie z naturą (i patrzcie wszyscy śfięłci - a zwłaszcza ty demonie Jahwe - nie było was i jak dobrze się żyło) o naturalnym obciążeniu pracą i rodziły w miarę bezboleśnie. A tu chłop na chfałkę pana przez setki lat chlał i jeszcze jego "baba" orała i w polu w boleściach rodziła... a bebzuny tyły i już nie dawały rady leżeć pod krzyżem.
Po 11 ...2021.08.11 11:26
Na papierosach są napisy, że "palenie zabija". Dlaczego nie ma takiego napisu na butelkach wódki???? Ale z drugiej strony dlaczego na wódce ma być napis: "palenie zabija"?
Po 11 ...2021.08.11 9:46
A dlaczego nikt nie zabiera się za producentów i dealerów alkoholu?
Po 11 ...2021.08.11 9:47
"Alkohol najgroźniejszym narkotykiem ze względu na koszty społeczne" --- https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,alkohol-najgrozniejszym-narkotykiem-ze-wzgledu-na-koszty-spoleczne,artykul,1630202.html
Po 11 ...2021.08.11 9:49
https://www.dw.com/pl/naukowcy-alkohol-gro%C5%BAniejszy-od-narkotyk%C3%B3w/a-6184181