Brat Elia: Diabeł istnieje. Czai się na nas! Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi! - zdjęcie
04.01.22, 17:00(fot. screen)

Brat Elia: Diabeł istnieje. Czai się na nas! Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi!

32

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego – mówi wielki mistyk XX wieku brat Elia.

 

Wśród psychoanalityków i psychiatrów powszechny stał się pogląd, że diabeł nie istnieje, a przypadki opętania należy tłumaczyć jedynie chorobą psychiczną. Czy brat się z tym zgadza?

Ależ diabeł istnieje! Oczywiście, że istnieje! Czeka na nas, czai się gdzieś za rogiem. To ci, którzy w niego nie wierzą, są w moim przekonaniu chorzy. Brak im wiary, nie mają Pana Boga w sercu. Pan daje wybrańcom krzyż, który pozwala przetrwać diabelskie ataki. Otrzymują go ludzie głębokiej wiary.

A egzorcyzmy?

Należy z wielką uwagą przyglądać się tym, którzy twierdzą, że zostali opętani. Niekiedy rzeczywiście są to tylko wymysły osób chorych umysłowo. Ludzie mają problemy osobiste i wydaje im się, iż padli ofiarą diabła

Czasem jednak naprawdę mamy do czynienia z opętaniem. Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi. Zresztą nie tylko ja mogę o tym zaświadczyć. Opętani wyginali ramiona w zupełnie niewytłumaczalny sposób, ich język wydłużał się aż do klatki piersiowej, a oczy obracały się o sto osiemdziesiąt stopni. Kiedy zetknąłem się z tym po raz pierwszy, poczułem trwogę, jednak Pan dodał mi sił, uspokoił mnie i pocieszył. Pomógł mi się otrząsnąć.

Diabeł przychodzi do człowieka, ponieważ ludzie go przywołują, urządzają seanse spirytystyczne albo czarne msze. Układają się z nim. Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego. Nie należy popełniać złych uczynków.

Niemniej diabeł jest stale obecny. Czai się w społeczeństwie, chociażby w telewizji. Trudno dzisiaj zobaczyć dobry film. Programy są bezwartościowe, promują nagość i wulgarność. To odstręczające.

Jak według Brata wygląda życie wieczne? Co jest po drugiej stronie?

To zmiana, inna rzeczywistość. Po drugiej stronie jest wszystko! Na przykład zmarli, choć tak naprawdę to my jesteśmy martwi, a nie oni. Kiedy dusza opuszcza śmiertelne ciało, staje przed obliczem Boga. Bóg zadaje wtedy pytanie: „Bracie, siostro, opowiedz mi o sobie, chciałbym cię zrozumieć”.

Pan Bóg nigdy nas nie osądza i to właśnie jest w Nim wspaniałe. Jest potężny, ale miłosierny. Natomiast my zawsze wytykamy bliźnich palcem i ferujemy wyroki. Po drugiej stronie znaleźć można radość, błogość… To, czego nie ma tutaj! Na ziemi brakuje radości. Owszem, moglibyśmy jej doświadczyć, ale życie stało się nazbyt frenetyczne. Za bardzo pędzimy, zbyt wiele chcemy, mamy przesadne ambicje i rozmieniamy się na drobne.

Pomyślmy na przykład o młodych ludziach, którzy umierają zaraz po wyjściu z dyskoteki albo zażywają narkotyki. Z własnej woli wybierają śmierć. Co takie osoby wiedzą o życiu? Otóż nic! Myślą, że są gotowi stawić czoła przyszłości… Myślą, że wiele wiedzą, ale tak naprawdę nie mają o niczym pojęcia. To, czego szukają, przesłania im prawdę.

Rozmawiał: Sergio Grimaldi

 

Cały wywiad z bratem Elią przeczytasz w książce „Kim jest brat Elia?”, którą znajdziesz tutaj.

Komentarze (32):

MaxFiend2022.01.5 11:25
Z takimi zjawiskami już dawno powinna stać długa kolejka do kasy u Randi'ego. Skoro nie stoi to znaczy, że jest jakiś problem z autentycznością tych opowieści i są kłamstwem lub konfabulacją.
Świadek2022.01.5 10:11
Najładniej od ziemi odrywał się Siergiej Bubka, reprezentant ZSRR, a więc diaboł na 100%
Anonim2022.01.5 9:17
Nadchodzi Armagedon - Alexis Bugnolo z Rzymu Franciszkanin z Rzymu ostrzega !!! Lektor PL ...................................... https://www.cda.pl/video/9379581ab
Anonim2022.01.5 9:12
szczepany?
Dam2022.01.5 8:25
W USA wciąż czeka nagroda 1mln dolarów dla kogoś, kto udowodni że moce nadnaturalne istnieją. Podejrzewam, że lewitacja się kwalifikuje, może by się KK zainteresował. Byłyby 2 profity: 1mln dolarów na działalność misyjną oraz dowód na prawdziwość opętania.
king2022.01.5 8:36
Ja też to widziałem ale dla mnie to normalne że szatan istnieje. Tylko głupi twierdzi, że go nie ma.
Dam2022.01.5 10:08
A powiedz, dlaczego istnieje akurat szatan, a nie np. rakszasa? Albo Ifryty? Dlaczego akurat demony, w które zostałeś nauczony aby wierzyć istnieją, a w które ludzie z innych części świata byli nauczeni aby wierzyć nie? Albo prościej, dlaczego wiara w konkretne istoty zależy głównie od położenia geograficznego?
admin2022.01.5 8:24
Byłam na spotkaniu z bratem Elią, ale jeżeli chcecie coś więcej wiedzieć to nie neguj, a zainteresuj się bliżej. To człowiek który co roku ma rany Jezusa na ciele .....Znam ludzi którzy byli w jego miejscu zamieszkania, to jakby jest świadkiem Jezusa na ziemi. On nie potrzebuje nic więcej tylko jest świadkiem Jezusa, nie chce byc zakonnikiem nie potrzebuje blichtru, kasy, to co przeżywa i czuje warto przeczytać.
Nie "znajdziesz" a "kupisz"2022.01.5 1:00
jw.
No i coż?2022.01.5 1:44
Jak chcesz i cię stać, to kupisz za całe 11,90zł. To nie majątek!
Krakus2022.01.4 23:46
"Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi. Zresztą nie tylko ja mogę o tym zaświadczyć. Opętani wyginali ramiona w zupełnie niewytłumaczalny sposób, ich język wydłużał się aż do klatki piersiowej, a oczy obracały się o sto osiemdziesiąt stopni." - to nie egzorcyzmy, tylko źle dobrane piguły, ćpunie. Chciałbym zobaczyć odrywających sie ludzi od ziemi. Widziałem ich dużo - najczęściej po wybuchach lub potrąceniach przez samochód. Widziałem dzieki internetowi kopujujace jeże, widziałem geparda ratującego jelona przed szakalami, ale takich bzdur, jak Elia nie widziałem. Linki proszę!
admin2022.01.5 8:21
Byłam na spotkaniu z bratem Elią, ale jeżeli chcesz coś więcej wiedzieć to nie neguj, a zainteresuj się bliżej. To człowiek który co roku ma rany Jezusa na ciele .....Znam ludzi którzy byli w jego miejscu zamieszkania, to jakby Jezus był na ziemii
Tego we Frondzie nie ma.2022.01.4 23:44
Afera e-mailowa. Doradca premiera prosi Kurskiego i szefa "Wiadomości" o "ładny atak w TVP" na sędziego. Wypłynęły kolejne e-maile pochodzące ze skrzynki szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Tym razem wiadomości wskazują na to, że nieformalny doradca premiera Mariusz Chłopik wysyłał instrukcje do prezesa TVP Jacka Kurskiego i ówczesnego redaktora naczelnego "Wiadomości" Jarosława Olechowskiego. Zaufany człowiek Mateusza Morawieckiego zwrócił się do nich o przygotowanie ataków w TVP na sędziego Przemysława Kurzawę, który wydał niekorzystny wyrok dla szefa rządu.
Tak diabeł istnieje2022.01.4 22:34
To Rydzol z Torunia a czai się na nasz szmal! Na jego imprezach widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi i skakali jak podupceni!
admin2022.01.5 9:00
idioci są a ty jesteś tego najlepszym przykładem, prostaczku
To bydle żydowskie ciągle na wolności!2022.01.4 19:42
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓" napastował mego syna (13-latek). Oto co mu "proponowal" cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" . . . . . . . . . . . . . Góra z góra ... Dopadnę cię żydzie sk*rwysynie i oduczę pedofilii!
To pedofilskie bydlę ciągle na wolności2022.01.4 19:53
Drań obrzuca błotem normalnych ludzi po to, żeby zarobić kasę na nieletnim. A admin frondy oczywiście nie reaguje. Czyżby miał od drania procent? Oj ciekawe co będzie, jak się za niego weźmie prokuratura, i dorzuci antysemityzm.
Torchwood2022.01.4 19:24
"Widziałem ludzi, którzy odrywali się od ziemi!" - ja też, to się nazywa skakanie...
Katecheta2022.01.4 19:23
Elia Cataldo, nie jest księdzem, ani diakonem - podkreśla diecezja - nie może też odprawiać Mszy św. Pisze o tym ze przeprowadza egzorcyzmy, a tego nie może robić świecki. Również nazwa brat Elia Cataldo jest niewłaściwa, bo nigdy nie złożył ślubów, ale był tylko przez krótki czas, w klasztorze w Bergamo, bez wypełnienia wszelkich szkoleń. Elia Cataldo mieszka w dawnym klasztorze, należącym do miasta Calvi dell'Umbria, który nabył
TW LOLEK2022.01.4 21:50
Niektórzy zakonnicy nie są księżmi. Nie edukowali się w tym kierunku. Zatem nie ma co się dziwić, że nie mogą odprawić mszy. CO do egzorcyzmów, może chodziło o modlitwę uwolnienia, to procedura jest inna niż przy egzorcyzmach, a efekt podobny.
piotr2022.01.4 17:57
Widmo Kononowicza czai się na portalu.
Idzie po was2022.01.4 17:50
wszelkiej maści ateiści
rebeliant2022.01.4 17:23
" Z własnej woli wybierają śmierć." - nie do końca z własnej woli, lecz z ucisku niemocy wobec zaszczucia w takie miejsca. Ambicje nie są wygórowane i jak widać słuszne wobec rozmaitych przeciwników na drodze. Temat wszechmocy wychodzi co i rusz - gdyż dowolna słabość/niemoc (będąca idealną okazją/sceną do "cudownych" pokazów Jahwe) stanowi czuły punkt do potencjalnego bicia.
Olej2022.01.4 17:19
Brat Elia jest jednym z dowodów na działanie Boga i Pana Jezusa. Święty człowiek, którego chciałbym zobaczyć i go objąć.
rebeliant2022.01.4 17:17
"To ci, którzy w niego nie wierzą, są w moim przekonaniu chorzy." - i najlepszym antidotum to będzie konsekrowana parówka wielebnego umieszczona tam skąd dobywa się siarka. "Jeżeli nie prowokuję diabła, nie poświęcam mu uwagi i koncentruję się na Bogu, mogę mieć pewność, że nie przytrafi mi się nic złego." - zwłaszcza górnikom, którzy ucierpieli w katastrofie nierobie cudowny ? ! I właśnie dlatego słowa nierobów - a zwłaszcza tych co plują na innych z niebiańskich piedestałów - nie zasługują na jakikolwiek szacunek. Ponadto - nagość nie jest wulgarna, lecz nieróbstwo "autorytetów", które w nocy chadzają skorzystać z czyjejś biedy/ułomności.
Anonim2022.01.4 19:05
napisz glosno i duzymi literami o co ci chodzi
rebeliant2022.01.4 22:40
Aż tak liczysz na ciemnotę owieczek ?
Jawny2022.01.4 17:16
"Diabeł istnieje". No, już widzę kpiny Anonima o średniowieczu, przesądach i "kleruchach", którzy tylko straszą piekłem, bo to im daje kasę.
Anonim2022.01.4 18:57
Zgodnie z zaleceniem akolity Jaśnie Pani Głupoty, niejakiego Jawnego, kpię ze średniowiecza, przesądów i "kleruchów", którzy tylko straszą piekłem, bo to im daje kasę. A w rzeczywistości TO SĄ przesądy podsycane przez kleruchów dla kasy. Wierzą w nie prostacy ograniczeni umysłowo, tacy jak Jawny.
drHouse2022.01.4 19:45
Szczególnie dla kasy głoszą te"głupoty" ci, co oddali życie w imię tych "głupot". Dla kasy. Tylko niebieskiej, zabici przez często "nieznanych sprawców", czyli anonimów! A swoja drogą biedny Anonimie współczuję Ci momentu po śmierci kiedy zobaczysz Największą Miłość i największą nienawiść, która Cię niestety porwie do piekła. Smutne.
jaki doktor?2022.01.4 22:05
Tyś zwykły moron.
Do drHouse'a2022.01.5 8:49
Staruszku, jak ci już współczuję. Zlasowania mózgu wiarą w aniołki, diabełki, bozie, piekiełka i różne inne takie. Smutne to, gdy czyta się normalne słowa (rzadkość na tym portalu) , napisane przez kogoś, kto mógłby być wartościowym członkiem społeczeństwa. Błagam, włącz myślenie, poczytaj normalne książki, a potem kościoły odwiedzaj tylko dla poznania nich architektury.