Bp Schneider: Świat potrzebuje dziś chrześcijan walczących - zdjęcie
23.09.20, 15:03Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Bp Schneider: Świat potrzebuje dziś chrześcijan walczących

17

„Chciałbym zachęcić was do kontynuowania tego pięknego, prawdziwie chrześcijańskiego ducha chrześcijan walczących. Jest to cecha charakterystyczna Kościoła na ziemi – bycie Kościołem walczącym i brak lęku” – powiedział bp Athanasius Schneider w krótkim wywiadzie udzielonym Fundacji Lepanto.

Biskup pomocniczy Astany w Kazachstanie zauważył, że w zsekularyzowanym świecie, w którym tłumi się w coraz bardziej to, co nadprzyrodzone, „musimy kontynuować naszą dobrą walkę, by szerzyć nadprzyrodzoną rzeczywistość w społeczeństwie”. Zdaniem hierarchy potrzebna jest nam ufność, że po naszej stronie jest Chrystus, że jest on obecny w naszej pracy i że „to On jest zwycięzcą”. Dlatego też nie powinniśmy „być przerażeni tymi oznakami utraty tego, co nadprzyrodzone”.

Bp Schneider przywołał myśl starożytnych ojców Kościoła, że tym, „czym dusza jest dla ciała, chrześcijanie, prawdziwi chrześcijanie są dla świata. A więc naszą misją jest bycie duszą dla tego zeświecczonego świata. A jak powiedział św. Paweł, musimy świecić jak jasne gwiazdy pośród ciemności i w naszym zdemoralizowanym społeczeństwie”.

Biskup chciałby też zachęcić każdego do tego, by wniósł swój własny wkład tam, gdzie się znajduje, do szerzenia rzeczywistości nadprzyrodzonej, co oznacza wiarę i dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie, wcielonym Bogu.

 

jjf/LifeSiteNews.com, YouTube.com

Komentarze (17):

XD2020.09.24 17:58
Oj tak. Dzięki katolikom walczącym wreszcie oficjalnie wybuchnie III WŚ i populacja po obu stronach zmniejszy się znacząco z korzyścią dla całej reszty.
dliko2020.09.23 22:23
katolicki dżihad!...huraaaa! ;-)
ryszard2020.09.23 21:19
Chrześcijaństwo to jedyny algorytm znajdowania dobra, ale chrześcijaństwo to także wciąż potęga. Niestety w jednym i drugim przypadku są to wartości coraz mniej uświadomione. Drogą wydobycia się z zagubienia, dla kościołów chrześcijańskich jest wspólna służba dobru a w szczególności niesienie dobra człowiekowi. we wszystkich wymiarach jego potrzeb, w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Chrześcijanie muszą też zadbać o swój prestiż w świecie. Najskuteczniejszą drogą w tym przypadku jest droga prawdy, więc droga czołówki naukowej świata. Głównie nauk ścisłych i przyrodniczych (tak jak to przecież było w pierwszym tysiącleciu po Chrystusie). Potęga chrześcijaństwa tkwi w liczbie wyznawców, tylko muszą oni zacząć współdziałać, nie poprzez hierarchów tylko bezpośrednio w jednym wysoko zinformatyzowanym systemie (gromadzącym informacje od wiernych i wykorzystującym je przy zastosowaniu sztucznej inteligencji. Jeśli tego nie uczynimy powstanie światowe państwo z własną państwową religią, które zawładnie nami w systemie nowego światowego niewolnictwa.
Natalja Siwiec2020.09.24 9:28
Całe szczęście, że obserwujemy schyłek tej sekty
XD2020.09.24 18:54
Natalja, niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu.Znów zapłoną stosy, być może bardziej nowoczesne niż niegdyś, ale sama sekta przetrwa, a za 200 lat kolejni rządni władzy i hajsu panowie w purpurze będą pierd•¶ić o Żydach, masonach, antychrystach i zdrajcach wiary. Historia kołem się toczy. Tej szprychy nie da się pozbyć, bo zawsze znajdą się buraki, które będą chciały mówić innym jak mają żyć. A takimi ludźmi łatwo się kieruje i drenuje się ich z hajsu.
KATON STARSZY2020.09.23 21:16
Święte słowa Szanowny Biskupie- dawno nawowyłałem do takiego postępowanią. Tylko jeden warunek: należy znać dobrze Ewangelię,literaturę katolicą: Mesoriego,Frosarda,Guitton,a itp,itd ,a nie będziesz się obawiał najbardziej zaciekłych przeciwników.
Karlik2020.09.23 19:41
Świat???? - czy może kościół???!!!!
Foster2020.09.23 17:29
Dać mu kałasznikowa i niech pokaże co potrafi.
Styki2020.09.23 16:43
Moze nowy film M Gibsona "Pasja Zmartwychwstanie" otworzy ludziom oczy? Jeszcze nie jest gotowy,ale juz wiadomo , ze bedzie swiatowym hitem.
Polka2020.09.23 16:29
Prawdziwy chrześcijanin to ten, który jest aktywny w wyznawaniu swojej wiary, nie wstydzi się jej i potrafi jej bronić. Prawdziwy chrześcijanin żyje wiarą na co dzień. Kodeks postępowania wyznacza mu Dekalog, a w relacjach z Bogiem i ludźmi kieruje się miłością i miłosierdziem. Tylko tyle i aż tyle, lecz warto.
Styki2020.09.23 17:08
Nawiązując do poprzedniej części filmu Mela Gibsona, Jim Caviezel aktor grajacy Jezusa Chrystusa, zaznacza, że ten film uratował miliony dusz: – Drugi ocali miliardy – mówi. Biorąc pod uwagę własne doświadczenia związane z „Pasją” już teraz z niecierpliwością wyczekuję momentu premiery „Zmartwychwstania.
Jaki typ mendy2020.09.23 16:06
jest najbardziej aktywny na katolickim forum. Menda parchata czyli żyd. Żyd nienawidzi KK, żyd nienawidzi Polski i Polaków, taka jego natura. A która z mend jest najbardziej aktywna? Prof. doktor Hertrich-Woleński! Tak, tak, menda parchata z tytułami naukowymi, PRL-wskim ale zawsze. Stary skurvvysyn ma 80 lat i w tym wieku jest parchem - trollem. Ile on tu przybrał sobie pseudonimów? Zmienia "styl pisania", interpunkcje, wymyśla sobie życiorys i to wszystko po to by się WYS*RAĆ na forum katolickim. Stary skurvvysyn hipokryta, grafoman wie że katole nie cenzurują więc się wyżywa, wychodzi z niego talmudzki parch.
ks. Karol2020.09.23 16:03
A każdy chrześcijanin powinien walczyć z PiS - partią szatana.
Natalja Siwiec2020.09.23 16:02
walczących czy warczących?
Anonim2020.09.23 19:59
Nie warcz Natalio.
Natalja Siwiec2020.09.24 10:52
Nie identyfikuję się z tą sektą
Darek2020.09.23 16:00
Chrześcijanie walczący najpierw doprowadzili do zagłady cywilizacji europejskiej a potem przez ponad 1000 lat mordowali cały świat i zgładzili masę innych cywilizacji. Chrześcijaństwo, nazizm i komunizm nie są nikomu potrzebne, wręcz przeciwnie, należy tępić te wirusy na każdym kroku.