Bp Jan Zając: Szatan nie przestaje nas zwodzić. Dziś podsuwa nowe ideologie skryte pod hasłami wyzwolenia człowieka - zdjęcie
12.03.21, 07:55Screenshot Youtube - Radio Maryja

Bp Jan Zając: Szatan nie przestaje nas zwodzić. Dziś podsuwa nowe ideologie skryte pod hasłami wyzwolenia człowieka

21

Czuwanie nie oznacza wyczekiwania, z której strony szatan nas uderzy, ale oznacza całkowite powierzenie się Chrystusowi Panu wyrażone w doskonale znanych nam słowach: Jezu, ufam Tobie – mówił bp Jan Zając w czasie liturgii stacyjnej w kościele Matki Bożej Różańcowej w Krakowie.

W czasie homilii bp Jan Zając odwołał się do odczytywanego w liturgii fragmentu Ewangelii o wyrzuceniu złego ducha z człowieka niemego. Biskup zwrócił uwagę na różne reakcje na ten cud. Jednych ogarnął zachwyt, inni w wydarzeniu dopatrywali się demonicznej siły, ale byli też tacy, którzy nie zajmowali żadnego stanowiska, bo uważali, że potrzeba więcej znaków, by dokonać oceny. – Widzieli cud, ale potrzebowali jego potwierdzenia – mówił biskup. – Cuda nie są potrzebne temu, kto wierzy, że Jezus jest obrazem Ojca, że Jezus jest Jego głosem, którego my powinniśmy słuchać i przyjąć do swego serca – dodawał.

Bp Zając zwrócił uwagę, że przez liturgię Słowa Kościół zachęca do skonfrontowania się z działaniem złego ducha w życiu człowieka. Przypomniał wypowiedź papieża Franciszka, który mówił, że obecność szatana jest realna i to on zwodzi człowieka. – Zło bierze się ze zranionego, zdeprawowanego serca ludzkiego. Ale to nie przekreśla prawdy, że istnieje i działa ten, którego sam Jezus nazwał zabójcą i ojcem kłamstwa – zaznaczał bp Zając, zachęcając, aby przyjąć tę prawdę, chociaż jest ona trudna.

Biskup zwrócił uwagę, że metodą szatana jest zerwanie relacji człowieka z Bogiem, aby to człowiek poczuł się bogiem, aby on decydował o dobru i złu. – Szatana można pokonać wiarą, czyli trwaniem przy Jezusie Chrystusie. Diabeł jest dużo inteligentniejszy od człowieka, dlatego nie mamy z nim szans – mówił bp Zając dodając za papieżem Franciszkiem, że nie należy prowadzić dialogu z szatanem, bo jeśli człowiek będzie z nim pertraktował, to przegra.

Trzeba całkowicie zaufać Jezusowi, bo wtedy dopiero zły duch jest bezsilny. Czuwanie nie oznacza wyczekiwania, z której strony szatan nas uderzy, ale oznacza całkowite powierzenie się Chrystusowi Panu wyrażone w doskonale znanych nam słowach: Jezu, ufam Tobie. Ufam Jezusowi w każdych okolicznościach życia, a zwłaszcza wtedy, kiedy przychodzi stoczyć mi walkę ze złym duchem – mówił bp Zając i dodawał, że w walce ze złym duchem należy przyjmować zwycięską postawę wpatrując się w Chrystusa, która mówi: „Jam zwyciężył świat!”.

Biskup zwrócił uwagę, że szatan nie przestaje nas zwodzić. – Dziś podsuwa nowe ideologie skryte pod hasłami wyzwolenia człowieka. Ale nie można być naiwnym – mówił bp Zając podkreślając, że musimy być świadomi toczącej się ciągle duchowej walki. Kończąc homilię biskup podkreślił, że Słowo Boże wzywa nas do nawrócenia, czuwania i modlitwy.

Diecezja.pl

Komentarze (21):

post2021.03.16 15:16
No jakby nie ten szatan to by nie było na kogo zwalać a tak zawsze pod ręką.
JPIII2021.03.15 11:43
Co ten pedophil pi...erdo..li? To jego stare bożyszcze bug to pedophil pierwszej klasy. To on gwałcił 14-letnie dziecko zw. maryską. To ona potem urodziła pe...da..ła zw. jezuskiem, który łajdaczył się na pustyni z 12- innymi pe...da..łami zw. apostołami.
Grizzly2021.03.12 13:45
"Bp Jan Zając: Szatan nie przestaje nas zwodzić." Marne próby usprawiedliwiania funkcjonariuszy personelu naziemnego KK.
DWO2021.03.12 13:09
Czy Ks. Biskup nie wie, kto wybudował hotel w Łagiewnikach. Bardzo ciekawe.
Troll2021.03.12 11:44
"Szatan nie przestaje nas zwodzić. Dziś podsuwa nowe ideologie skryte pod hasłami wyzwolenia człowieka" - z katolicyzmem cholernie dobrze mu sie udalo...
UYD2021.03.12 11:02
A homoseksualizm w Kościele?
MaxFiend2021.03.12 10:15
Fajnie jest móc zwalić swoją winę na innego :-D
+++2021.03.12 10:03
" Polskę ogarnęły tysiące legionów demonów, one nie próżnują, one pracują, aby doprowadzić was, Polaków do zniszczenia, albo do wyginięcia, a jeżeli nie zdołają tego uczynić, chcą was rozproszyć po całym świecie, abyście zostali wchłonięci, przez inne narody i kultury, które są daleko od Boga. Proszę was i błagam, zechciejcie się zmobilizować, módlcie się, pośćcie, pokutujcie, oddawajcie wszystko do Bożego Skarbca. Proście wiernych Bogu kapłanów o pomoc duchową, niech i oni sami się mobilizują, niech organizują stałe adoracje Najświętszego Sakramentu, stałe modlitwy, zapewniam was, Polskę jeszcze da się uratować. Niestety, inne narody na zachód od Polskiej granicy żyją tak, jakby Boga nie było." Żywy płomień
APEL2021.03.12 9:53
"Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam Cię. Przyjdź w swojej mocy i sile. Radością napełnij mnie. Przyjdź jako Mądrość do dzieci. Przyjdź jak ślepemu wzrok. Przyjdź jako moc w mej słabości. Weź wszystko, co moje jest. Przyjdź jako źródło pustyni. Mocą swą do naszych dusz. O niech Twa moc uzdrowienia. Dotknie, uleczy mnie już. Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam Cię. Przyjdź w swojej mocy i sile. Radością napełnij mnie."
A śrutu2021.03.12 9:48
pan nie chce?
Racja2021.03.12 9:47
to się nazywa antychrystianizm. Zwodzenie, usypianie czujności, mamienie konsumpcjonizmem, bezbożny "humanizm", połączony z mordowaniem najsłabszych (dzieci, starcy),aż do całkowitego zatracenia duchowości i potępienia w wieczności.
Anonim2021.03.12 9:51
Jak oni, ci schrystianizowani, tak dbający o duchowość, mogli przez wieki mordować "w imię miłosiernego Chrystusa" miliony ludzi, jak mogli gwałcić dzieci, jak mogli (i mogą) to ukrywać i umożliwiać? Jakieś pomysły? Tylko nie zwalać na szatana, to bardzo wygodne.
Iza2021.03.12 9:29
CO on wziął: naćpał się, czy schlał?
Lena2021.03.12 9:44
Co za zmasowany atak w komentarzach... Zdaje się że bp Zając swoją wypowiedzią trafił w samo sedno. Nazwał rzeczy po imieniu. Prawda aż tak zabolała ?
Anonim2021.03.12 9:48
O jak mnie zabolała.... Mało się nie posrałem z tego bólu...😁😂😁
Anonim2021.03.12 9:06
Zając, kicaj z powrotem do Watykanu!
chłopka2021.03.12 8:57
A najgorszą z ideologii są religie . A zwłaszcza ta Rzymsko Katolicka . Doprowadziła do zapaści ludzkiej duchowości . Jakie ziarno posialiście takie żniwo zbieracie . A teraz za późno jest już na wszystko . Kto się sam wyzwolił z tego jarzma religijności i innych uzależnień ten ma szczęście i wszystko rozumie . Macie to napisane w Biblii . Czytać nie potraficie czy co by tak odwracać kota ogonem ?
katolik2021.03.12 8:45
Episkopacie jeszcze powinieneś przyswoić słówko TOTALITARYZM, tez słowo związane z pseudopandemią.
Po 11 ...2021.03.12 8:34
Idzie katoliczka do kościoła, a tu widzi Zająca i konia na dzwonnicy. Trochę zdziwiona pyta: - Ej, mogę tam do was? A Zająć na to: - Nie, bo bym musiał konia zwalić.
Jawny2021.03.12 8:41
Kawał na waszym stałym czyli dennym poziomie. A podobno żydzi są inteligentni (chyba inteligentni inaczej?)
katolik2021.03.12 8:32
Jeżeli do Episkopatu przemawia tylko słowo Ideologia, które wyraza działanie szatana, TO niech przemówi słowo Ideologia Śmierci pod pokrywką pseudopandemii, pseudowirusa i pseudoszczepionek, które akurat zabijaja, bo taki jest ich cel. Jak Episkopat rozbroi tę Bombę Ideologiczną, to będzie w domu o co chodzi mordercom i masono, rzadzacym zdrajcom Narodu. Episkopacie odwagi w duchu, bo naprawdę słabiutko!!