Bortniczuk o orzeczeniu TK: Ten wyrok był potrzebny!  - zdjęcie
01.02.21, 10:28Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Bortniczuk o orzeczeniu TK: Ten wyrok był potrzebny!

7

Goszcząc na antenie TVN24 poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk oświadczył, że nie żałuje, iż podpisał się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Polityk podkreśla, że wyrok TK był potrzebny.

Poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz stwierdził w sobotę na antenie Radia ZET, że żałuje swojego podpisu pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

- „Żałuję, że się podpisałem. Nie zawsze człowiek wszystko dobrze przemyśli. Zresztą, kto mógł przewidzieć, że nastąpi pandemia, że nastąpi takie napięcie” – mówił.

Jego zdaniem pandemia koronawirusa jest złym czasem na tego typu decyzje, a obserwowane na polskich ulicach manifestacje są nie tylko wyrazem niezadowolenia z orzeczenia ws. aborcji, ale sposobem na wyładowanie emocji związanych z izolacją i kryzysem gospodarczym.

Innego zdania jest jednak poseł Kamil Bortniczuk z Porozumienia, który zapewnia, że swojego podpisu nie żałuje a wyrok TK był potrzebny.

- „Czy czuję dumę i radość? Niewątpliwie uważam, że taki wyrok - czyli doprowadzenie do tego, żeby sytuacja prawna była zgodna z konstytucją - był potrzebny. Natomiast to nie znaczy, że to kończy sprawę i że wszystko już zostało w tym temacie zrobione” – stwierdził polityk w TVN24.

- „Jeżeli ktoś żałuje, mówiąc dzisiaj, że nie przewidział konsekwencji, to albo charakteryzuje się słabym darem przewidywania, co w polityce nie jest cechą pozytywną, albo po prostu wystraszył się skali protestów i dzisiaj przewidywanie to tylko pretekst do tego, żeby rakiem wycofać się z czegoś, do czego w normalnych warunkach miałby odwagę” – dodał, komentując postawę swoich partyjnych kolegów.

Poseł zaznaczył, że sędziowie nie mogli podjąć innej decyzji. Teraz natomiast w jego ocenie należy wypracować szczegóły postępowania w przypadku dzieci z wadami letalnymi. Możliwość na to widzi w rozszerzeniu przepisu traktującego o uporczywej terapii lub rozszerzeniu przepisu dot. ochrony zdrowia i życia kobiety.

kak/PAP

Komentarze (7):

AAAtomek2021.02.1 15:56
Nie 'wyrok', ale 'orzeczenie'. Ale co ja się znam...
...2021.02.1 13:03
Bezmózgowcy przecież są wśród wielu tu piszących anonimów czego się obawiacie ?
podatnik2021.02.1 12:42
Pan Bortniczuk: - w 2007 roku ukończył studia - do tego czasu na utrzymaniu podatników (edukacja) - od 2006 radny w Głuchołazach - na koszt podatników - w 2010 uzyskał reelekcję - dalsze życie na koszt podatników - w 2016 został dyrektorem gabinetu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina - na utrzymaniu podatników - W kwietniu 2017 zasiadł w zarządzie Grupy Azoty ZAK - cieplutka posada dzięki koneksjom politycznym. Co po stosunkach międzynarodowych i studiach podyplomowych z funduszy europejskich można wiedzieć o badaniach i innowacjach w Grupie Azoty? - W maju 2018 zasiadł w radzie nadzorczej klubu siatkarskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - to w końcu innowacje w przemyśle czy środowisko sportowe? - w listopadzie 2018r objął mandat POSŁA - 20 grudnia 2019 premier Mateusz Morawiecki powołał go na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (to w końcu innowacje w przemyśle, sport czy polityka regionalna??) PRZESTAŃ PASOŻYCIE KRAŚĆ MOJE PIENIĄDZE!
Anonim2021.02.1 12:29
Panie Bortniczuk o jakim rozszerzeniu przepisu dot. ochrony zdrowia i życia kobiety pan mówi? Bez względu na wady letalne płodu kobieta ma urodzić. Nie jest ważne czy dziecko po urodzeniu przeżyje 5min czy godzinę. Zdrowie matki nie jest ważne. Proszę się zapoznać z uzasadnieniem wyroku TK.
anonim2021.02.1 12:26
"w jego ocenie należy wypracować szczegóły postępowania w przypadku dzieci z wadami letalnymi. Możliwość na to widzi w rozszerzeniu przepisu traktującego o uporczywej terapii lub rozszerzeniu przepisu dot. ochrony zdrowia i życia kobiety" - przecież w uzasadnieniu TK Julii Przyłębskiej jasno określił że nie ma znaczenia czy to bezmózgowie, bezczaszkowie czy cokolwiek innego - trzeba rodzić.
Anonim2021.02.1 12:21
Tak, tak potrzebny. PISowi żeby przykryć nieudolność.
Anonim2021.02.1 10:46
Oho, następny co nie straci zdrowia rodząc potworka.