Białoruś. Opozycjonistka Maryja Kalesnikawa ,,odnaleziona'' w ... areszcie - zdjęcie
09.09.20, 16:24fot. yt/natemat.pl

Białoruś. Opozycjonistka Maryja Kalesnikawa ,,odnaleziona'' w ... areszcie

9

Jak poinformował ojciec opozycjonistki Maryi Kalesnikawej, znajduje się ona w mińskim areszcie śledczym. Wcześniej władze reżimu Łukaszenki chciały Kalesnikawą wraz z  dwoma innymi członkami Rady Koordynacyjnej wywieźć na Ukrainę.

Jak wynika z relacji świadków Kalesnikawa została zatrzymana w niedzielę w centrum Mińska, a osoby, które dokonały jej zatrzymania były ubrane w cywilne ubrania. Opozycjonistka i współpracowniczka Ciechanouskiej należy do prezydium powołanej przez opozycję Rady Koordynacyjnej

Jak się okazało Kalesnikawa podarła paszport i w ten sposób uniemożliwiła wywiezienie jej na Ukrainę.

 

mp/pap/tut.by

Komentarze (9):

Polexit2020.10.8 9:06
Od kiedy to służbom specjalnym potrzebne są czyjeś paszporty? Mają ich przecież pełne szuflady!
Maryia nie chciała na Ukrainę.2020.09.9 20:17
ona nigdzie, tak jak właśnie w areszcie będzie chroniona, bo jak widać "majdan" już poszedł się bujać, wierchuszka liderow zwiała jak szczury, a sponsor tej zadymy nie daruje takiej klęski i w najlepszym przypadku będzie żądał zwrotu kasy, bo jak nie, to ...... mogiła.
Randka juz dzis2020.09.9 18:15
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Roman2020.09.9 17:18
Dobra robota . Te niewiasty wykoncza Lukaszenke .
checheche...."niewiasty"??2020.09.9 20:28
to są feministki, ktore nie mają w sobie krzty kobiecości, choć dla zmyłki chcą botoksem zatuszować ten swój mankament. Płatne ruchy FEMINISTYCZNE są faszystowską, silną międzynarodową organizacją terrorystyczną i ma oblicze pełne nienawiści, przemocy, terroru i najgorszych totalitarnych okropieństw z przeszłości i obecnie rośnie w siłę dzięki finansującej faszyzm, międzynarodowej siatce organizacji wzniecających i szerzących nienawiść między ludźmi.
ladychapel2020.09.9 16:48
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył premier Wilhem Tusk z Platformy Obywatelskiej po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział premier Tusk w środę rozmowie z Agencja TASS. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
ladychapel2020.09.9 20:29
Nie podszywaj się pod nie swoje nicki podlaski chamie
PUTIN to NASZ CZŁOWIEK w MOSKWIE. KTO TO MÓWIŁ ?2020.09.9 16:37
Czy trzeba przypominać ile przeciwko Polsce był w stanie zrobić jeden człowiek?
Anonim2020.09.9 16:30
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski w środę rozmowie z Konradem Piaseckim. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.