Benedykt XVI przyjął trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa - zdjęcie
04.12.21, 09:12Fot. Seth Oliver Photographic Art via Flickr CC 2.0

Benedykt XVI przyjął trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa

35

Papa emeritus Benedykt XVI przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. "(...) papież Benedykt i ja byliśmy już zaszczepieni po raz trzeci. I zrobiliśmy to z przekonania" - powiedział sekretarz Benedykta XVI abp Georg Ganswein.

W rozmowie z niemieckim dziennikiem Vatican-Magazin, abp Ganswein odniósł się także do działań podejmowanych przez papieża Franciszka na rzecz promowania szczepień.

W Watykanie obowiązuje ścisły reżim sanitarny i obowiązek szczepień. Abp Ganswein usłyszał m. in. pytanie na temat moralny sprzeciw wobec szczepień ze względu na powiązania koncernów farmaceutycznych z przemysłem aborcyjnym.

- Nie można podnosić kwestii szczepień na poziom wiary. Nie można też mówić o tym, że papież Franciszek rozpoczął kampanię medialną na rzecz szczepień. Ale wezwał do tego, a także zaszczepił się na wczesnym etapie. Zgadza się - powiedział abp Ganswein. Dodał także, że nie rozumie takich osób, jak np. kard. Vigano, które sprzeciwiają się z tego powodu szczepieniom.

Zdaniem abpa Gansweina urzędujący papież Franciszek nie angażował się w kampanię promującą szczepienia. W rzeczywistości jednak Franciszek oficjalnie zachęcał do szczepień, wydając nawet w tym celu specjalny oficjalny dokument.

- Nie wolno nikogo zmuszać do szczepień, to całkiem jasne. Ale trzeba apelować do sumienia - powiedział abp Ganswein. Podał także przykład kard. Gualtiero Bassettiego, który ciężko przechorował koronawirusa, a następnie przestrzegał przed "jakąkolwiek formą ideologicznej krucjaty przeciwko szczepieniom".

Abp Ganswein skrytykował jednak także episkopat niemiecki, który, w jego ocenie, zbyt mocno zaangażował się w akcję szczepień.

- Jeśli chodzi o Niemcy, nigdy nie rozumiałem, dlaczego władze kościelne czasami nawet przekraczały wytyczne państwowe i były tak nadmiernie lojalne wobec państwa w czasie kryzysu. Rozumiem troskę o bezpieczeństwo i ochronę. Ale kiedy dobro ciała stawia się ponad zbawieniem duszy, a nie było to tylko moje wrażenie, wtedy coś jest nie tak - ocenił.

jkg/catholicnewsagency

Komentarze (35):

hanns2021.12.13 10:39
To nie są sprawy wiary, ja nie wierzę temu ks. Gansweinowi.
Skrzypek na dachu2021.12.10 20:37
To jest klamstwo , bo eksperymentalny zastrzyk Pfajzera biotoksyna mRNA nie jest szczepionka .
Bianka2021.12.10 10:38
No a miał wybór? Nie...więc przyjął...
Skrzypek na dachu2021.12.10 20:51
Kodeks norymberski zabrania robic eksperymenta medyczne na wiezniach . Za to jest kara smierci jak za ludobojstwo .
linus2021.12.6 12:38
"Abp Ganswein usłyszał m. in. pytanie na temat moralny sprzeciw wobec szczepień ze względu na powiązania koncernów farmaceutycznych z przemysłem aborcyjnym." Ale my niestety nie usłyszeliśmy w powuższym tekście żadnej jego odpowiedzi..
Mawors2021.12.4 20:44
To całkiem nie głupie. Będzie mógł poddać się eutanazji w stosownym czasie.
arc2021.12.4 18:32
Benedyktowi trzecia dawka nie zaszkodzi, bo nad nim czuwa Bóg.
Po 11 ...2021.12.4 17:16
Benedykt???? To kłamstwo. On nigdy by nie przyjął genetycznej chemii, masońskiej trucizny, wywaru z nienarodzonych dzieci, znamienia diabła ... A tak swoją drogą, to współczuję katolikom. Wszystko im się wali :)
matis892021.12.4 12:48
Kolejne plandemiczne oszustwo. Wychodzi jakiś mason udający kapłana i wypowiada się za papieża Benedykta XVI i wkłada w jego usta swoje masońskie słowa. Zamkneli papieża w klatce i teraz manipulują jego wypowiedziami, grają nim i kłamią. Oczywiście ten mason nie rozumie czemu katolikom nie podobają się szczepionki z aborcji. To pokazuje zerową wiarygodność tego człowieka, oszusta.
katolik2021.12.4 13:09
jezeli go zamknęli to masz rację
matis892021.12.4 12:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.12.4 10:46
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
Anonim2021.12.4 10:52
szkoda sie produkowac, niech zdychaja kogo to obchodzil
Bóg zapłać2021.12.4 11:10
Po treści twoich wypocin bełkocie intelektualnym powiem ci masz bardzo duży problem nie tylko z pustką w sercu ale przede wszystkim z czerepem. Czas adwentu wyluzuj zapraszam cię na roraty do Domu Bożego przystąp do spowiedzi świętej przyjmij świętą komunię i będzie ci dobrze na sercu umyśle i duszy
matis892021.12.4 12:42
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
A Benio2021.12.4 21:59
nie obalił się sam?
Skrzypek na dachu2021.12.10 20:42
To byl spisek medialny Jezuitow i lawendowej mafii watykanskiej .
katolik2021.12.4 10:41
''ojcze wielebny kardynałowie biskupi księża liniowi ja Chrystus jestem z wami a wy znowu się lękacie jak apostołowie z Jezusem w łodzi na wzburzonym jeziorze ''
katolik2021.12.4 10:25
Poddanie sie Benedykta szatanowi- to znak ze Kosciol poddal sie szatanowi i teraz Bogu zostaje tylko zgodnie z wola Kosciola wprowadzic caly Kosciol na droge krwi, cierpienia, oczyszczenia. To znak ze masoni zawladneli tu na ziemi całym Kosciolem. NIE MA KOMU MODLI SI O UPADEK SZATANSTWA< BISKUPI PODDANI SZATANOWI NIE BEDA WZYWAĆ WIERNYCH DO MODLITWY BŁAGALNO- PRZEBŁAGALNEJ !
matis892021.12.4 10:25
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~99% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892021.12.4 12:42
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
cuda imieniem świętego Judasza2021.12.4 10:20
Szwedzko-dunskie analizy: Zgony covid po zakazeniu 65-69 1.075%... 70-74 1.674% ... 75-79% 3.203% ... 80+ 8.292% -----Smiertelnosc ogolna w 2018 65-74 1,33 % .... 75-84 3,74 % ... 85+ 14,84 % ----- Hospitalizacje, odsetki po zakazeniu (dane zawyżone bo nie da sie zbadac kazdego) 60-69 10% …70-79 23% … 80-89 39% ... 90+ 37% ............ W ciagu roku wsrod starszych nie ma wiecej niz 10% zakazen (dzieciory w porywach mialy 25%). Rachunek prawdopodobienstwa by miec wiecej zmarlych niz ma PiC jest niemozliwy nawet przy zamknieciu oddzialow covidowych ....... A PiC "leczył", zamykal lasy, przychodnie, gospodarke i w tym roku bedzie nadwyzka 20-25% czyli ok 100 tysi ---- to sa cuda za wstawiennictwem swietego Judasza, patrona lockdownu ..... Cuda wbrew prawom matematyki. Cuda na miare schodow w kaplicy Loretanskiej, ktore sa wbrew prawom fizyki i upatruje sie w nich pomocy sw Jozefa ---------------------- Ze statystyk szwedzkich wynika dodatkowo ze wirus lubi atakowac zwlaszcza tych , ktorym zycie w sposob naturalny sie konczylo. Przesadne jest wiec myslenie ze beda umierac po zakazeniu wylacznie ci ktorym bylo pisane zyc.
cuda imieniem świętego Judasza2021.12.4 10:29
https://www.sst.dk/-/media/Udgivelser/2021/Corona/Overvågningsdata/Data-11-30/Tabel2_3_highres.ashx?h=1289&w=1800&la=da&hash=5DF5FAA063F19507B883815B3E92CE6C5CDFEC71 -------------- https://videnskab.dk/files/styles/columns_6_12_desktop/public/articles_inline/ifr_odriscoll.png?itok=3CI-9TBJ&timestamp=1608287302
Anonim2021.12.4 10:58
Ludzie popierajcy PiS nie tylko sa glupsi od psa bo wszystkie nazizmy lockdownowe od poczatku ochoczo akceptowali (zdecydoiwanie bardziej niz platfusy), ale tez sa pozbawieni calkowicie Honoru bo nadal popieraja swoich oprawcow. Zydzi nie popierali Hitlera, TO PISiory w euforii popierali Szumowskiego i wszelkie wymyslane spolewczenstwa upodlenia . Cieszyli sie ze dojdzie do zaglady Polakow. Poczatkowo bylo oczywiste ze zaglody ekonomicznej ale teraz wiemy ze rowniez zaglady zdrowotnej
katolik2021.12.4 10:08
Tak gubią się w mowie, zeznaniach ci którzy oddaja szatanowi swój strach---- Abp Ganswein mówi, ze nie wolno nikogo zmuszać do wyszczepienia jak bydło ,a w Watykanie Papież Franciszek wniósl obowiazek wyszczepienia. Szatan stosuje słowka, mydl ludzom oczy i najzałosniejsze, ze Papieżowi, Ksieżom i ci ludzie nigdy już nie pociagną wiernych do Boga--- takze Papież Benedykt poddał sie szatanowi i to podwójnie-- pierwszy raz ustępując jako zastraszony przez masonów, teraz przez wyszczepienie--- mówiąc , ze to nie ma nic współnego z wiarą !!!!! Masoński plan depopulacji przez wyszczepienie chemia genetyczną, morderstwo podwójne, eksperymentyw obozach smierci , zniewolenie, zamordyzm nie ma nic współnego z wiarą, to koniec !!!!!
Anonim2021.12.4 10:07
To się skończy polowaniem na biskupów ! Nie róbcie tego ! ...................... https://www.youtube.com/watch?v=NBeeHZaLZpw
Anonim2021.12.4 10:06
W sobotę 20 listopada b.r. naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Lublanie Clinical Center, odpowiedzialna za podawanie fiolek ze szczepionkami i zarządzanie wszystkim, odeszła z pracy, stanęła przed kamerami telewizji i wyjął fiolki ze szczepionkami. Pokazał zebranym dziennikarzom kody na fiolkach, każdy z ostateczną liczbą 1, 2 lub 3 w kodzie, a następnie wyjaśnił znaczenie tych liczb: Numer 1 to placebo, roztwór soli. Numer 2 to klasyczna „szczepionka” mRNA Numer 3 to pałeczka RNA zawierająca gen ONC (onkogen), spokrewniony z adenowirusem, który przyczynia się między innymi do rozwoju raka.
katolik2021.12.4 10:27
dzięki, ze przedstawiłeś tę prawdę--- tylko Polacy powinni umieć z niej skorzystać, ale obawiam sie, ze sa zbyt cofnieci jak na XXI w, poddani rezimowi masono- nazistów jak bydło gotowe do wyszczeopienia w kazdym czasie i warunkach kłamstwa.
Katolik2021.12.4 9:51
Głódź ma lepszą metodę by się zakonserwować przed covid
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 9:50
szcze mu w ryj a na grób wojtyły walę klocka...
Polak Ateista Dumny Gej2021.12.4 10:06
Nawróć się bo może być za późna, Bóg jest pamiętliwy
Grizzly2021.12.4 9:42
Benedykt XVI przyjął trzecią dawkę krwi diabła
katolik2021.12.4 10:28
tak
tretka2021.12.4 10:51
bzdura!!! łżą jak psy!!! Papież Benedykt nigdy nie przyjął szczepionki z trupów dzieci zamordowanych poprzez aborcję
katolik2021.12.4 11:00
Benedykt chyba czyta media, co o nim mówią, jego Abp daje taką inf oficjalnie, to Benedykt powinien mieć tyle odwagi aby temu zaprzeczyć ! nie zostaje w takim przypadku inna opcja.