Antypolskie kłamstwa o kolaboracji Polaków z nazistami - zdjęcie
09.05.21, 10:32fot. pixabay.com

Antypolskie kłamstwa o kolaboracji Polaków z nazistami

89

W ramach globalnej kampanii szkalowania Polaków i Polski środowiska żydowskie szerzą kłamstwa o kolaboracji Polaków z niemieckim nazistowskim okupantem. W odrażającym dziele kreacji fałszywego wizerunku naszego narodu jako nacji nazistowskich kolaborantów wykorzystywany jest fakt udziału w zbrodniach służb złożonych z Polaków.

Odbiorcy antypolskiej propagandy pozbawieni elementarnej wiedzy o czasach niemieckiej okupacji nie są, zapewne specjalnie, informowani, że owe instytucje podległe Niemcom, a złożone z Polaków nie były instytucjami polskimi tylko niemieckimi, a Polacy do służby w tych instytucjach byli zmuszani (kto odmawiał służby w takich formacjach, był karany śmiercią za sabotowanie niemieckich poleceń). Jest to tym bardziej ważne, że Żydzi masowo kolaborujący z nazistami, dobrowolnie i ochotniczo wstępowali do formacji kolaborujących z nazistami.

Antypolska narracja opiera się na tym, że pod okupacją niemiecką działały takie służby złożone z Polaków jak: Policja Polska Generalnego Gubernatorstwa (Polnische Polizei im Generalgouvernement) zwana od kolorów mundurów granatową policją, ochotnicze straże pożarne, administracje czy Baudienst im Generalgouvernement (Służba Budowlana w Generalnym Gubernatorstwie).

Kwestia służb złożonych z Polaków i współczesnego fałszywego przedstawiania ich jako służb polskich jest tematem artykułu „Korekta obrazu? Refleksje źródłoznawcze wokół książki ''Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski'' autorstwa historyka z IPN Tomasza Domańskiego opublikowanego na łamach pisma IPN „Polish-Jewish Studies” (tom 1/2020). Artykuł opisuje fałszywy antypolski obraz okupacji niemieckiej zawarty w wydanej przez Centrum Badań nad Zagładą Żydów książce „Dalej jest noc”.

Autorami tekstów zamieszczonych w tej książce są: Barbara Engelking, Tomasz Frydel, Jan Grabowski, Dariusz Libionka, Dagmara Swałtek-Niewińska, Karolina Panz, Alina Skibińska, Jean Charles Szurek i Anna Zapalec. Centrum Badań nad Zagładą Żydów to jednostka przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Książkę w części z pieniędzy podatników sfinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – reszta środków pochodziła z zagranicy. Tezy publikacji „Dalej jest noc” zostały nagłośnione przez media lewicowe i pseudo-liberalne.

Zdaniem Tomasza Domańskiego książka „Dalej jest noc” przemilczają, że Polnische Polizei im Generalgouvernement była formacją niemiecką złożoną z przymusowo wcielonych Polaków (funkcjonariuszy przedwojennej policji). Takie fałszywe ukazanie Polnische Polizei jako formacji niezależnej od Niemców (choć była ona podległa niemieckiej Ordnungspolizei - OrPo, Policji Porządkowej), w opinii historyka z IPN, sugeruje, że państwo polskie ze swoimi służbami współpracowało z nazistami.

Według Tomasza Domańskiego książka „Dalej jest noc” wbrew faktom sugeruje, że były dwie policje – polska i niemiecka, ukrywa, że Polnische Polizei wykonywała rozkazy niemieckie nie tylko wobec Żydów, ale i Polaków. Równocześnie autorzy „Dalej jest noc” nie mieli przedstawiać żydowskiej formacji ochotniczej kolaborującej z nazistami Jüdischer Ordnungsdienst (Żydowska Służba Porządkowa zwaną policją żydowską), jako formacji niezależnej od Niemców tak jak przedstawiają Polnische Polizei. W opinii historyka z IPN książka „Dalej jest noc” ma przedstawiać Polnische Polizei niemal jako „główną siłę dokonującą Holocaustu”.

Na podobnej zasadzie jak Polnische Polizei autorzy „Dalej jest noc” opisali Baudienst — Służbę Budowlaną złożoną z przymusowo wcielonych Polaków, podporządkowanych Niemcom i przez Niemców traktowaną jako niewolnicza tania siła robocza. Autorzy „Dalej jest noc” mieli przemilczeć, że „pobór do tej służby był przymusowy” oraz że była ona podporządkowana Niemcom i także to, że Polacy przymusowo wcieleni do i Baudienst za nieposłuszeństwo wobec niemieckich rozkazów byli karani śmiercią (od razu lub poprzez zesłanie do niemieckiego obozu zagłady).

Baudienst było przez Niemców wykorzystywane do pomocy w akcjach likwidacyjnych w getcie, kopania grobów dla pomordowanych przez Niemców Żydów, przeszukiwania zwłok pomordowanych by Niemcy mogli okradać nawet nieboszczyków. W opinii historyka z IPN czytelnicy „Dalej jest noc” mogą na podstawie tej lektury dojść do błędnego przekonania, że Polacy przymusowo wcieleni do Baudienst z własnej inicjatywy dokonywali pogromów Żydów.

Z artykułu na łamach czasopisma IPN można się dowiedzieć, że autorzy „Dalej jest noc” twierdzą w swojej książce, że w likwidacji gett polskie ochotnicze straże pożarne, ale przemilczają to, że były to formacje podległe Niemcom — niemieckie jednostki techniczne policyjnej służby pomocniczej, do których przymusowo wcielono Polaków (odmowa służby w takiej formacji niemieckiej była podobnie karaną śmiercią za sabotowanie poleceń niemieckich).

Polacy wcieleni do służb poległych Niemcom karani byli śmiercią na podstawie rozporządzenia Generalnego Gubernatora dla okupowanych polskich obszarów Hansa Franka „o zwalczaniu czynów gwałtu w Generalnym Gubernatorstwie” z 31 października 1939. Paragraf trzeci tego rozporządzenia, wymieniający, za jakie formy sprzeciwiania się Niemcom karano śmiercią Polaków, głosił nawet, że „kto nawołuje lub zachęca do nieposłuszeństwa rozporządzeniom, lub zarządzeniom władz Niemieckich, podlega karze śmierci” . Paragraf szósty tego rozporządzenia głosił, że „podżegacz i pomocnik karani będą jak sprawca, czyn usiłowany karany będzie jak czyn dokonany”, oraz że „kto umawia się do popełnienia przestępstwa, określonego w §§ 1-5, kto w tym celu wchodzi w poważne porozumienie z innymi, kto ofiaruje się do popełnienia takiego przestępstwa lub zaofiarowania takie przyjmuje, ulega karze śmierci”. Śmiercią karani byli nawet ci Polacy, którzy wiedzieli, a nie powiedzieli Niemcom - „kto, otrzymawszy wiadomość o zamiarze popełnienia przestępstwa [...] zaniecha władzy lub osobie, której przestępstwo to grozi, niezwłocznie lub w takim czasie donieść o nim [...] podlega karze śmierci”.

Rozkazy niemieckie musieli też wypełniać polscy wójtowie, sołtysi i członkowie straży wiejskich (ochraniających wsie przed terrorem kryminalnym) – nie wyłapywanie przez nich Żydów (zdarzało się, że Niemcy wykorzystywali żydowskich kolaborantów pracujących dla nich i udających uciekinierów z getta, by rozpracować Polaków) karane było przez Niemców śmiercią jako sabotaż.

Zdaniem historyka z IPN autorzy „Dalej jest noc” bez przedstawienia dowodów, gołosłownie, ignorując kontekst historyczny, oskarżają polskich sołtysów o „gorliwe” wprowadzanie antyżydowskich niemieckich przepisów, polskich chłopów o zaangażowanie w przestrzeganie antyżydowskich przepisów niemieckich, wyłapywanie Żydów przez Polaków wcielonych do formacji niemieckich (Polnische Polizei czy straży leśnej).


 

Jan Bodakowski

Komentarze (89):

Karol2021.05.11 5:27
Proszę o interwencję ministerstwa spraw zagranicznych w sprawie publikacji Afrykańskiego Instytutu Pamięci w Senegalu na temat polskich działań antyzuluskich w czasie II wojny burskiej.
Dlaczego2021.05.10 8:20
Dlaczego Polacy w kwestii stosunków polsko żydowskich poruszają się tylko w granicach bardzo ogólnych. Bez dat, nazwisk, faktów . O ile taka sama działalność Jana Grabowskiego, Barbary Engelking czy Jana Grosa jest traktowana jako naukowa, to dlaczego dalsze nad Jedwabnym nie mogą być działalnością naukową. Są zakłóceniem spokoju dusz żydowskich. Dlaczego polskie instytucje nie finansują tych pisarzy i tych historyków, którzy reprezentują polski punk widzenia. Trudno uznać książkę "Dalej jest noc " za obiektywna i spełniającą wymagania badań naukowych. Jest to książka napisana pod kątem wywierania presji na Polskę w perspektywie amerykańskiej ustawy 447.
poprawka2021.05.10 8:22
...to dlaczego DALSZE badania ...
Nawet KOMUNIŚCI2021.05.10 8:09
Nawet komuniści po wojnie pomimo presji ZSRR lepiej rozgrywali walkę o pamięć narodową. Pamiętam wspaniały przekaz muzyczno literacki oparty o poemat Icchaka Kacenelsona pt. " Pieśń o zamordowanym narodzie żydowski " w Telewizji Polskiej. Co stoi na przeszkodzie aby wznowić to widowisko, przy okazji obchodów Powstania w Getcie. Czy Polacy dalej będą pluć sobie w twarz. Nie robi to żaden inny naród, pomimo tego, że są fakty współpracy narodów europejskich w mordowaniu Żydów.
Czy to problem2021.05.10 8:00
Czy to jest problem aby polskie instytucje zadbały FINANSOWO o te osoby, które tak jak to robi Ojciec Rydzyk pielęgnują polską historię. Niemcy nie mieli zastrzeżeń by sfinansować i rozpropagować film " Nasze matki nasi ojcowie ", film " Lista Schindlera " to też nie przypadek. Więc się pytam czy polskie elity tego nie widzą jak są rozgrywane chociażby przez Gazetę Wyborczą jeśli chodzi o przekaz historyczny.
Jestem polskim żydem2021.05.10 7:51
Jestem polskim żydem. Dzisiaj śmiało jednak mogę powiedzieć, że jestem POLAKIEM i polskim patriotą, przeciwnikiem 447. Więc jako Polak nie godzę się z tym, aby polską historię opowiadali: Niemcy, Rosjanie Ukraińcy czy Żydzi. Każdy z tych narodów ma powody aby oczerniać Polskę. A już moje zdumienie budzi FINANSOWANIE książki " Dalej jest nic " przez polskie instytucje. Jestem zdumiony i poirytowany, że polskie instytucje nie finansują chociażby Anny Mandreli polskiej pisarki , która własnym sumptem napisała książkę o Witoldzie Pileckim. Zdumiony jestem, że w wielu polskich instytucjach wciąż jest tak dużo Polaków, którzy robią wiele aby nie wspierać finansowo, instytucjonalnie pamięci o Janie Karskim, grupie Ładosia, Witoldzie Pileckim, Irenie Sendlerowej , czy parku Pamięci Narodowej. Polskie media codziennie poją polskiego odbiorcę medialnego nienawiścią do ojca Rydzyka bo ten ośmielił się upamiętnić z Imienia i Nazwiska już ponad 17 000 POLAKÓW , którzy ratowali Żydów. Co piszą polskie media, piszą że ojciec Rydzyka dewastuje pieniądze. To potworne kłamstwo, że pieniądze ojca Rydzyka są dewastowane, a pieniądze z budżetu na książkę " Dalej jest noc " to niby działalność naukowa i potrzebna. Jeśli MY, a piszę to jako BYŁY ŻYD, z całego serca polski patriota, że jeśli MY nie będziemy dbali, FINANSOWALI, nagłaśniali polskiej historii to zrobią to Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy. A przekaz będzie wielkim kłamstwem i oskarżeniem.
Anonim2021.05.10 6:02
Nie tylko Rosjanie, ale i Żydzi, i Ukraińcy, zmieniają treść historii? Zadziwiająca jest swawola tych drugich? i przywalanie Państwa? są sprawy, gdzie urzędnicy Państwa stoją w jednym szeregu z kłamcami Żydowskimi i Ukraińskimi?
Anonim2021.05.10 6:07
https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/ipn-rzeszow-przyznawanie-upowcom-statusu-represjonowanych-bylo-wynikiem-wytycznych-gory/
Po nagłówku znowu bezbłędnie2021.05.10 5:41
można rozpoznać nieuka Bodakowskiego.
Polak2021.05.9 18:54
Trzeba być totalnym idiotą, by wykluczyć, że Polacy z pewnością nie kolaborowali lub nie robili czegokolwiek. Narodowość to nie zapora - nie ma takiej rzeczy, której jakiś Polak/Żyd/Rosjanin/Niemiec... nie byłby w stanie zrobić. Dowód? Nie trzeba nawet sięgać do historii, proszę zajrzeć do polskich kronik kryminalnych i dowiedzieć się, jakie to rzeczy Polak zrobił innemu Polakowi i to nawet w warunkach znacznie bardziej komfortowych niż okupacja.
Ty Palijak, a co to kurwa ma do bandytyzmu2021.05.9 19:10
żydów wobec Palestyńczyków? Brakuje jeszcze, że "u was Murzynków biją"!
U was przede wszystkim2021.05.10 5:41
głodzą wilczury. Nawet w szabat.
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 17:54
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: " 𝐖 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐥𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐖𝐚𝐬𝐨𝐬𝐳𝐲, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐮𝐜𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞, 𝐉𝐞𝐝𝐰𝐚𝐛𝐧𝐞𝐦, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐛𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞 – 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐰𝐨𝐢 𝐳𝐢𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞. 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐜𝐲. 𝐊𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲. 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐰 𝐬𝐩𝐨𝐬𝐨𝐛 𝐰𝐲𝐣𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐨 𝐨𝐤𝐫𝐮𝐭𝐧𝐲 𝐢 𝐬𝐚𝐝𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲. 𝐙 𝐨𝐫𝐠𝐢𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐮𝐫𝐳𝐚𝐝𝐳𝐚𝐥𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐰𝐞𝐬𝐨𝐥𝐮𝐭𝐤𝐚 𝐳𝐚𝐛𝐚𝐰𝐞. 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐰𝐜𝐳𝐞𝐭𝐚 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐢 𝐳𝐛𝐢𝐨𝐫𝐨𝐰𝐨 𝐠𝐰𝐚𝐥𝐜𝐢𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐳𝐚𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 . 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐚𝐤𝐢 𝐰𝐫𝐳𝐮𝐜𝐚𝐥𝐢 𝐳𝐲𝐰𝐜𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐨𝐠𝐧𝐢𝐚."
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 17:53
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐎𝐭𝐨𝐳 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐲 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐜𝐲 𝐰 𝟏𝟗𝟒𝟒 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐳𝐝𝐨𝐛𝐲𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐞𝐫𝐮𝐧𝐞𝐤 𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩𝐨 𝐰 𝐤𝐭𝐨𝐫𝐲𝐦 𝐳𝐧𝐚𝐣𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐤𝐢𝐥𝐤𝐮𝐮𝐬𝐞𝐭 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐠𝐫𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐢 𝐰𝐥𝐨𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐒𝐚𝐦𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐲 𝐳𝐚𝐜𝐳𝐞𝐥𝐢 𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐨𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐥𝐢𝐰𝐚𝐜 "
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 17:53
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐍𝐨 𝐢 𝐜𝐨? 𝐍𝐨 𝐢 𝐰𝐮𝐣, 𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤𝐮. 𝐒𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥 𝐜𝐢 𝐮 𝐰𝐚𝐬 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞𝐤, 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐤𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐰 𝐤𝐚𝐳𝐲𝐦 𝐠𝐞𝐞𝐬𝐢𝐞. 𝐓𝐲𝐥𝐞, 𝐳𝐞 𝐳𝐚 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐤𝐨𝐠𝐨 𝐝𝐨 𝐨𝐛𝐥𝐚𝐧𝐞𝐣 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥𝐲 𝐳𝐚𝐠𝐨𝐧𝐢𝐜."
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 17:52
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐆𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐨𝐫𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐲𝐥𝐚 𝐩𝐞𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐥𝐮𝐤𝐬𝐮𝐬𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐨𝐰𝐧𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢 𝐳 𝐜𝐡𝐥𝐨𝐩𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐚𝐤 . 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐞𝐳 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐳𝐚𝐜𝐲 𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐜𝐣𝐚𝐧𝐜𝐢."
ANTYhienityzm2021.05.9 17:29
A w tle śmierdzące roszczenia.
FAŁSZERZE HISTORII2021.05.9 16:59
W uczciwych ludziach krew aż się gotuje Gdyż naród wybrany historię fałszuje. Proceder taki trwa już od lat bardzo wielu Nietrudno jest odgadnąć co mają na celu. Rzecz to dobrze wiadoma co mają na celu Chcą się u nas panoszyć tak jak w Izraelu. Jakbyśmy mało mieli rodzimej zarazy Wrogowie chcą tu stworzyć drugą Strefę Gazy. Plemiona pustynnych pasterzy i zabójców Chcą z Polaków zrobić naród ludobójców. Na ich twarzach chciwości widoczne są żądze Żywy obraz co z nimi zrobiły pieniądze. Za nic mają uczciwość no i sprawiedliwość Żywy przykład jak ludzi opętała chciwość Dawne szczepy kapłanów, pustynnych rolników Polaków chcą zmienić w plemię niewolników. Głowice jądrowe ukryte w silosach Więc całemu światu grają dziś na nosach W okamgnieniu glob zniszczyć mogą Chazarowie Więc oni są zagrożeniem, nie żadni Persowie. Z ich fałszów tylko jeden podły cel wyziera Z Polaków pragną zrobić wspólników Hitlera Bandytów co dla zysku wojnę rozpętali No i Niemców zmusili, by nam pomagali. Tymczasem całkiem inna prawda włosy jeży Wśród Niemców wielu było żydowskich żołnierzy. Którzy za miskę ryżu mordercom służyli Chętnie swoim ziomkom holocaust zrobili. Nawet w gettach mieszkało niemało folksdojczów Co do obozów słali własne matki, ojców. I wywózki do Auschwitz chętnie prowadzili A Niemcy przy tym byli i tylko patrzyli. A o wszystkim wiedzieli Żydzi z Ameryki Lecz oni futrowali niemieckie fabryki. Dzielni polscy kurierzy świat alarmowali Gdy Karski raport przywiózł Żydzi go wyśmiali. Dziś kto więcej wycierpiał wciąż się wykłócają A ofiary innych w ciemnym tyłku mają. Doszli w swym obłędzie na szczyt kretynizmu Oni chcą być jedyną ofiarą nazizmu. Własne zbrodnie i podłość chcą przykryć kłamstwami Po to wywołują wojny z Polakami. Lecz Polacy nie gęsi i swój rozum mają I żydowskie kłamstewka szybko obnażają. Setki milionów trupów to ich dzieło głównie Bo też do bolszewizmu się garnęli tłumnie. W czasach komunizmu też nas mordowali Leninowi gorliwie się wysługiwali. Wiec zamiast z Izraelem sojusze montować Już lepiej ze skorpionem wspólnie zanocować Łapska unurzali w krwi Palestyńczyków Polacy sobie nie życzą takich sojuszników.
Siostra Gumolajza2021.05.9 16:44
I znowu cały świat przeciw nam.A przecież My Polacy jesteśmy zawsze najmilsi i najukochańsi .
Rydel2021.05.9 16:38
No i Jan Bodakowski w końcu siknął prawdą po oczach wszystkim wrogom narodu polskiego.JANIE prowadź na Berlin i Moskwę.Za tobą pójdziemy w bój i trud tak nam dopomóż europoseł Ryszard Czarnecki.
ella2021.05.9 16:34
Dla niektorych ludzi klamac krasc to jak splunac. Przykre.
AAAtomek2021.05.9 15:57
"Naginanie" prawdy przez PiS i kato-prawicowe narodowe jednostki przynosi właśnie owoce na świecie w postaci takich skojarzeń Polak-nazista. Dzięki wam PiS, wystaryczło wam tylko kilka lat.....
Skrzypek na dachu2021.05.9 14:59
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczką , prymitywną zydowa .
edi2021.05.9 14:53
Pis wykonuje zadania lewacko-liberalne niszczenia naszej kultury... Trzeba ciagle przypominac, ze Glinski przeznaczyl na ..." powołując się na listę dofinansowań Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej napisał, że "Dobra zmiana" zamierza wspierać powstanie filmów pokazujących polskie kołtuństwo, kolaborację i degrengoladę.
Skrzypek na dachu2021.05.9 14:16
Hitler i Stalin uzgodnili Traktat Ribbentrop Molotow bo kazdy z nich byl bezbozny socjalista ludobojca .
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 13:30
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐆𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐨𝐫𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐲𝐥𝐚 𝐩𝐞𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐥𝐮𝐤𝐬𝐮𝐬𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐨𝐰𝐧𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢 𝐳 𝐜𝐡𝐥𝐨𝐩𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐚𝐤 . 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐞𝐳 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐳𝐚𝐜𝐲 𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐜𝐣𝐚𝐧𝐜𝐢."
bękart wojny2021.05.9 13:23
Bodakowski - najemny agent propagandy PIS nie ma odwagi napisać Niemcy tylko wymyśla jakiś naród "naziści" co pisowskie łajno, smród kloaki pisowskiej
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 13:07
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐍𝐨 𝐢 𝐜𝐨? 𝐍𝐨 𝐢 𝐰𝐮𝐣, 𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤𝐮. 𝐒𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥 𝐜𝐢 𝐮 𝐰𝐚𝐬 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞𝐤, 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐤𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐰 𝐤𝐚𝐳𝐲𝐦 𝐠𝐞𝐞𝐬𝐢𝐞. 𝐓𝐲𝐥𝐞, 𝐳𝐞 𝐳𝐚 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐤𝐨𝐠𝐨 𝐝𝐨 𝐨𝐛𝐥𝐚𝐧𝐞𝐣 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥𝐲 𝐳𝐚𝐠𝐨𝐧𝐢𝐜."
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 13:07
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐎𝐭𝐨𝐳 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐲 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐜𝐲 𝐰 𝟏𝟗𝟒𝟒 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐳𝐝𝐨𝐛𝐲𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐞𝐫𝐮𝐧𝐞𝐤 𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩𝐨 𝐰 𝐤𝐭𝐨𝐫𝐲𝐦 𝐳𝐧𝐚𝐣𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐤𝐢𝐥𝐤𝐮𝐮𝐬𝐞𝐭 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐠𝐫𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐢 𝐰𝐥𝐨𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐒𝐚𝐦𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐲 𝐳𝐚𝐜𝐳𝐞𝐥𝐢 𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐨𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐥𝐢𝐰𝐚𝐜 "
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 13:06
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: " 𝐖 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐥𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐖𝐚𝐬𝐨𝐬𝐳𝐲, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐮𝐜𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞, 𝐉𝐞𝐝𝐰𝐚𝐛𝐧𝐞𝐦, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐛𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞 – 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐰𝐨𝐢 𝐳𝐢𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞. 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐜𝐲. 𝐊𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲. 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐰 𝐬𝐩𝐨𝐬𝐨𝐛 𝐰𝐲𝐣𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐨 𝐨𝐤𝐫𝐮𝐭𝐧𝐲 𝐢 𝐬𝐚𝐝𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲. 𝐙 𝐨𝐫𝐠𝐢𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐮𝐫𝐳𝐚𝐝𝐳𝐚𝐥𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐰𝐞𝐬𝐨𝐥𝐮𝐭𝐤𝐚 𝐳𝐚𝐛𝐚𝐰𝐞. 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐰𝐜𝐳𝐞𝐭𝐚 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐢 𝐳𝐛𝐢𝐨𝐫𝐨𝐰𝐨 𝐠𝐰𝐚𝐥𝐜𝐢𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐳𝐚𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 . 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐚𝐤𝐢 𝐰𝐫𝐳𝐮𝐜𝐚𝐥𝐢 𝐳𝐲𝐰𝐜𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐨𝐠𝐧𝐢𝐚."
katolicka deratyzacjka Polski2021.05.9 13:03
Zydzi zawsze klamia i morduja Polakow. Trolle z Izraela bronia Hitlera i Trzecia Rzesze.
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 13:04
Polska to NIE jest twój kraj! .... Żydowska k urwo!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:58
Zydokomuna prowokuje,to jest dla nich goracy temat !
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 13:05
Polska to NIE jest twój kraj! .... Żydowska k urwo!
Hertrich-Woleński - żydowska ratyzacja Polski2021.05.9 12:57
pisze CYT.: ""𝐆𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐨𝐫𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐲𝐥𝐚 𝐩𝐞𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐥𝐮𝐤𝐬𝐮𝐬𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐨𝐰𝐧𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢 𝐳 𝐜𝐡𝐥𝐨𝐩𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐚𝐤 . 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐞𝐳 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐳𝐚𝐜𝐲 𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐜𝐣𝐚𝐧𝐜𝐢."
Skrzypek na dachu2021.05.9 12:45
Brawo IPN . Teraz Polska i Izrael powinni juz zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku bo to wine za te zbrodnie ponosza agresorzy Traktatu Ribbentrop Molotow .
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:50
izrael musi przestac klamac o Polakach,bo inaczej Polska poprze Palestynczykow.
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 12:53
Polska to NIE jest twój kraj! .... Żydowska k urwo!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:55
UWAGA ,tydokomuna prowokuje przeciw Polakom !
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 12:58
Polska to NIE jest twój kraj! .... Żydowska k urwo!
katolicka deratyzacja Polski.2021.05.9 13:01
Zydokimuna nie zaciemni prawdy o zdrajcach Polski i koaborantach z nazistowskimi NIemcami ! Trolle z Izraela tez za Hitlerem,jak widac !
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 13:05
Polska to NIE jest twój kraj! .... Żydowska k urwo!
Skrzypek na dachu2021.05.9 14:25
Zgaduje ze jestes polskojezyczny ale same obrzydliwstwa .
Japa2021.05.9 12:41
I znów po przetrawieniu artykułu pana Bodakowskiego czuję jakiś niedosyt . To, co popełnili autorzy książki " Dalej jest noc ": , w oparciu o wiadomości z w. wym artykułu , jest przestępstwem . Propagowanie fałszywych czy kłamliwych ocen o kimś , kończy się zwykle w Sadzie. Tymczasem w artykule nic o konsekwencjach karnych za fałszowanie historii. To wszystko dzieje się w Polsce . Ciśnie się na myśl mało kulturalna historia . Bandzior zrobił kupę na progu sąsiada . Zapukał do jego drzwi i poprosił o papier. Sąsiad papier podał , zabrał się za sprzątanie a temu od kupy dal na piwo . To u nas raczej norma . Gross " sprezentował" Polakom Jedwabne , a my za to na polskiej uczelni przyjęli z zaszczytami . Pogoniono tych , którzy braw bić nie mieli ochoty. I to by było tyle w ramach uzasadnienia mojego "niedosytu "
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 12:42
Żydowska k urwo!
Bydlo2021.05.9 16:34
Won bolszewiku !
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:37
Gestapo zydowskie z Gancwajchem,policja zydowska,Rady Zydowskie,a nawet w Auschwitz zydowskie Sonderkommando. Jest wiec o czym klamac,i i co ukrywac. A Polacy przeciez do dzisiaj nie wiedza,ze Policja Zydowska rozstrzeliwala oficerow AK ,na polecenie Niemcow. Co by to bylo,gdyby Polacy sie o tym wszystkim szczegolowo dowiedzieli,nie wolno przeciez do tego dopuscic.
Spierdalaj prowokatorze jebany!2021.05.9 12:41
Żydowska k urwo!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:44
Wariaci z Konfederacji to zdrada Polski i glupota do kwadratu !
Japa2021.05.9 12:45
Postawię Ci kciuka do góry , jak uzasadnisz bardziej tą swoją łacinę z pod kiosku z piwem
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:53
Konfederacja zawsze przeciw Polsce.
A KAKA ci w Japa2021.05.9 12:54
A ptaka ci w sraka ty KAKA-Japa!
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:56
Typowe wulgarnosci Zydokomuny !
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 12:20
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐍𝐨 𝐢 𝐜𝐨? 𝐍𝐨 𝐢 𝐰𝐮𝐣, 𝐤𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐤𝐮. 𝐒𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥 𝐜𝐢 𝐮 𝐰𝐚𝐬 𝐝𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐞𝐤, 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐛𝐞𝐳 𝐤𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝐳𝐚𝐩𝐚𝐥𝐤𝐢 𝐰 𝐤𝐚𝐳𝐲𝐦 𝐠𝐞𝐞𝐬𝐢𝐞. 𝐓𝐲𝐥𝐞, 𝐳𝐞 𝐳𝐚 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐤𝐨𝐠𝐨 𝐝𝐨 𝐨𝐛𝐥𝐚𝐧𝐞𝐣 𝐛𝐞𝐧𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐬𝐭𝐨𝐝𝐨𝐥𝐲 𝐳𝐚𝐠𝐨𝐧𝐢𝐜."
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 12:19
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐆𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜 𝐰 𝐤𝐨𝐦𝐨𝐫𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐲𝐥𝐚 𝐩𝐞𝐰𝐧𝐲𝐦 𝐥𝐮𝐤𝐬𝐮𝐬𝐞𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐥𝐢 𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐨𝐰𝐧𝐚𝐦𝐲 𝐝𝐨 𝐬𝐦𝐢𝐞𝐫𝐜𝐢 𝐳 𝐜𝐡𝐥𝐨𝐩𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐚𝐤 . 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐞𝐳 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐳𝐚𝐜𝐲 𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐜𝐣𝐚𝐧𝐜𝐢."
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 12:18
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: "𝐎𝐭𝐨𝐳 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐲 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐚𝐰𝐜𝐲 𝐰 𝟏𝟗𝟒𝟒 𝐫𝐨𝐤𝐮 𝐳𝐝𝐨𝐛𝐲𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐞𝐫𝐮𝐧𝐞𝐤 𝐠𝐞𝐬𝐭𝐚𝐩𝐨 𝐰 𝐤𝐭𝐨𝐫𝐲𝐦 𝐳𝐧𝐚𝐣𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐤𝐢𝐥𝐤𝐮𝐮𝐬𝐞𝐭 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐠𝐫𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐢 𝐰𝐥𝐨𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐒𝐚𝐦𝐢 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐜𝐲 𝐩𝐨𝐰𝐬𝐭𝐚𝐧𝐜𝐲 𝐳𝐚𝐜𝐳𝐞𝐥𝐢 𝐢𝐜𝐡 𝐫𝐨𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐥𝐢𝐰𝐚𝐜 "
GALERIA KŁAMSTW2021.05.9 12:16
"Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński pod pseud. radzilowJedwabne pisze: CYT.: " 𝐖 𝐑𝐚𝐝𝐳𝐢𝐥𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐖𝐚𝐬𝐨𝐬𝐳𝐲, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐮𝐜𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞, 𝐉𝐞𝐝𝐰𝐚𝐛𝐧𝐞𝐦, 𝐒𝐳𝐜𝐳𝐞𝐛𝐫𝐳𝐞𝐬𝐳𝐲𝐧𝐢𝐞 – 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐭𝐰𝐨𝐢 𝐳𝐢𝐨𝐦𝐚𝐥𝐞. 𝐏𝐨𝐥𝐚𝐜𝐲. 𝐊𝐚𝐭𝐨𝐥𝐢𝐜𝐲. 𝐌𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢 𝐰 𝐬𝐩𝐨𝐬𝐨𝐛 𝐰𝐲𝐣𝐚𝐭𝐤𝐨𝐰𝐨 𝐨𝐤𝐫𝐮𝐭𝐧𝐲 𝐢 𝐬𝐚𝐝𝐲𝐬𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲. 𝐙 𝐨𝐫𝐠𝐢𝐢 𝐦𝐚𝐬𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐮𝐫𝐳𝐚𝐝𝐳𝐚𝐥𝐢 𝐬𝐨𝐛𝐢𝐞 𝐰𝐞𝐬𝐨𝐥𝐮𝐭𝐤𝐚 𝐳𝐚𝐛𝐚𝐰𝐞. 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐰𝐜𝐳𝐞𝐭𝐚 𝐩𝐮𝐛𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐢 𝐳𝐛𝐢𝐨𝐫𝐨𝐰𝐨 𝐠𝐰𝐚𝐥𝐜𝐢𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝 𝐳𝐚𝐦𝐨𝐫𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞𝐦 . 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐚𝐤𝐢 𝐰𝐫𝐳𝐮𝐜𝐚𝐥𝐢 𝐳𝐲𝐰𝐜𝐞𝐦 𝐝𝐨 𝐨𝐠𝐧𝐢𝐚."
kaka2021.05.9 12:09
O upadku POlskich elit swiadczy codziennei to ze nie bronia Polski -jesli ktos napisze opolskich obozach ze to jest ANTYPOLONIZM-- ale jak innym nacjom but spadnie z nogi zwlaszcza zydom-to ANTYSEMITYZM ZAMYKA URZEDNIKOM MORDE---TO JEST ZALOSNE nIE BRONIA INTERESOW POLSKI ALE KAZDEJ MENDY KTORA UDA POKRZYWDZONEGO.
dzielenie wlosa na czworo2021.05.9 11:50
(…) była formacją niemiecką złożoną z przymusowo wcielonych Polaków. Czy ktoś naprawdę uważa, że przeciętny Niemiec był ochotnikiem w szeregach wermachtu, tudzież co też mu groziło, gdyby odmówił?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:51
Komuna zawsze z Zydokomuna,nie dziwota,niedaleko pada jablko od jabloni.
­2021.05.9 11:36
Poloch w prawdę nie wierzy.
KAKA2021.05.9 11:58
tAK TAK---NALEZY IM WIERZYC JA IM WIERZE TO POLSKA NAPADLA NA HITLERA--A HIMLER BYL KOBIETA
abcd2021.05.9 11:27
Obowiązek ratowania żydów spoczywa jedynie na gojach. Żyd nie musi ratować żyda. Ma obowiązek przede wszystkim ratować siebie. To kwestia żydowskiej filozofii: "Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie." Owadia Josef (1920-2013), naczelny rabin Izraela https://pl.wikiquote.org/wiki/Goj
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:41
W katolicyzmie tez nie ma zadnego obowiazku ratowania ,zreszta nikogo ! Ratujesz,jestes SWIETY,ale nie musisz !I!
Japa2021.05.9 12:51
Coś Ty po chrzcie , że tak się znasz na teologii .?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:54
Japa zydowski prowokator z Konfederacji Protestanckiej.
Zdzislaw2021.05.9 11:27
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Żydzi przygotowywują grunt pod wystąpienie z roszczeniami za 2 wojnę światową wystarczy tylko sfałszować historię i przedstawić ją amerykanom jako autentyczną bo amerykanie a zwłaszcza rząd USA uwierzą we wszystko co wmówi im społeczność żydowska . A jeśli żydzi uznają że to nie Niemcy dokonywali zbrodni na ich narodzie ale naród polski to amerykanie w to uwierzy.
Marian2021.05.9 11:16
Jest udowodnione, że takie żydowskie służby jak: Żydowskie Gminy, Ordnung Dienst, utworzona przez Gestapo organizacja "Żagiew" i rekrutujący się z niej żydowscy szmalcownicy i prowokatorzy, którzy wielu Polakom zgotowali męczeńską śmierć, czynnie brali udział w zagładzie innych żydów. Te żydowskie kanalie zostali "hurtem" uniewinnieni przez Izraelski Parlament jedną ustawą.
Władysław2021.05.9 11:59
Judenrath - selekcjonował i grupował na Umschlagplatz swoich współbraci do wysyłki na śmierć do niemieckiego Auschwitz. Żyd Żydowi żydem...
Marian2021.05.9 12:26
Ten rachunek krzywd wyrządzonych Polakom przez żydów jest długi i nadal rośnie. Obecny rząd zrobił wiele by bronić dobre imię Polski. Nie mówi jednak głośno o tych krzywdach, ale jest to pierwszy rząd po roku '89, który zdecydował się zamrozić stosunki z Izraelem. To niestety jest zbyt mało. Ja nie wymagam zbyt wiele, ja tylko chcę słyszeć prawdę o przeszłości, bo to jest bardzo, bardzo zakłamane. Żydzi choćby ci komentujący na Frondzie kłamią, bezczelnie kłamią, a gdy ktoś powie im słowo prawdy, odgrażają się prokuratorem. Takiej sytuacji nie można tolerować. Czy tak ma wyglądać praworządność?
Japa2021.05.9 13:07
Nie mam zamiaru zaprzeczać Pana słusznym rozważaniom To wszystko prawda Sadzę jedna ,że odkłamywanie historii po tylu latach kłamstw nie jest takie proste. Tym bardziej ,że warunki w jakich by nam przyszło to robić , nie są idealne . Nie są w Polsce a i na świecie też . Może się mylę , ale zbieramy żniwo z roku 89 . " Nocnej zmiany " , " Grubej krachy " Zyd , jesli zmieni nazwisko , przeważnie dalej jest Zydem.
Marian2021.05.9 13:36
Całkowita zgoda Panie "Japa". Władzę w Polsce przechwycili wtedy żydzi - stalinowcy którym bezpieka wcześniej spreparowała legendę antykomunistów. To właśnie wtedy tak naprawdę zwyciężył w Polsce komunizm. W roku 1944 komunizm zdobył władzę, ale bez zwycięstwa. Zgoda też co do tego, że te wieloletnie zaniedbania polityki historycznej są naprawdę trudne do odrobienia, na to trzeba czasu, ale trzeba wreszcie to zacząć.
Japa2021.05.9 15:06
Nie chcę ale muszę . Dziękuję za poważną i kulturalną odpowiedz To takie rzadkie na tych forach Tez się zgadzam ,że trzeba wreszcie zacząć Tylko od czego zacząć . Od " nawrócenia " na drogę ,którą Unia miała iść ? Bo z tej obecnej wystąpić bym nie radził .Mamy " opiekunów na wschodzie i zachodzie . Na opiekę sojuszników bym nie liczył. A w kraju , w Polsce .. .. Jaki rząd i na kogo ma liczyć. ? Na koalicję , na opozycję ? Koalicja marna , opozycji prawdziwej brak. Na naród ? Na imieninach u babci nie radze zacząć tematu politycznego. Coraz bardziej zaczyna być aktualne powiedzenie :MĄDRY POLAK PO SZKODZIE . E tammm ... czarno to widzę Pozdrawiam..
xyz2021.05.9 11:13
niech Żydzi najpierw rozliczą żydowskie SS komanda, żydowską granatową policję i swoich rabinów wysyłających współbraci na śmierć a potem niech zgłaszają pretensję do innych. My Polacy musimy ich rozliczyć z działalności po 17 września na wschodzie i w UB
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.9 11:04
taa... polacy tak "kochali" żydów i im pomagali podczas wojny jak teraz PiSdowaci kochają uchodźców i osoby LGBT! wystarczy popatrzeć ilu polaków jest w tzw. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata! ponad 7 tyś. na 39 mln. kraj w tamtym czasie! do tego dochodzą świadectwa żydów jak polaczki ich wydawały w nazistowskie łapska a które to opisy zgromadzone są w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem!
Marian2021.05.9 11:17
A tak naprawdę, za co mieli ich kochać?
Rumcajs2021.05.9 11:49
(katolicka kretynizacja polski czyli srol) ,za co żydów mamy kochać ,oni jak kleszcz na ciele żywiciela raczej żadnego pożytku z nich Polska nie miała tylko same problemy.
KAKA2021.05.9 12:02
jAK TO ZACO? Chocby za to ze przed wojna postulowali przejecie polowy Polski na swoje potrzeby---ale my tego nie rozpatrujmy---pewnie to bylo z milosci do Polski.
Only the TRUTH is interesting. Here she is:2021.05.9 10:57
Auschwitz-Birkenau - German death camp in occupied Poland. 1940 - 42 for Poles, 1943 - 45 for Jews and Poles.
YORK2021.05.9 10:49
Zydy to tez ludzie, aie tam gdzie ich nie bylo i niema, tam nie wystepuje zjawisko antysemityzmu. Innymi slowy zydy to ropien na zywym organizmie ludzkosci.
Richuś2021.05.9 10:59
To tak samo jak teraz Polska i Węgry w Unii Europejskie, to ropień na żywym organizmie
kaka2021.05.9 12:06
Richus wez patelnie i walnij sie w leb.Co masz do Polski i wegier?????Gdyby unia byla MIODEM -to dlaczego cymbale angole takROZPACZLIWIE Z NIEJ UCIEKALI---rzycze ci zdrowia psychicznego.
Japa2021.05.9 13:13
Ja nie wiem czy się cieszyć , czy płakać . Takich 'Richusiów " jest w Polscr " skolko ugodno ", Zwłaszcza w PO
­2021.05.9 10:45
Żydożerca Bodakowski. Bezrobotny.
Autorytet z Torunia2021.05.9 10:45
Polacy to naród nieskazitelny wybrany przez Matkę Boską, a że Żydów mordowali trudno, przecież każdy zgrzeszyć może i ma jakieś pokusy
Marian2021.05.9 11:21
Trwała narzucona, także przez żydów, Polsce wojna i nie było innego wyjścia jak obrona przed agresorami.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.9 12:48
Zydokomuna ZAWSZE klamie,i zamordowala juz kilka milionow katolickich Polakow. I jak widac,zbieraja sie do zamordowania nastepnych,bo szkaluja i oskarzaja swoich dobrodziei.
Anonim2021.05.9 15:19
Z Torunia jesteś " Autorytecie " ? Wiem kogo masz na myśli . Właśnie przez takie jak Ty " Autorytety " Okupanci jeden z Berlina a drugi z Moskwy mogli Polakom w głowach przewrócić . Nie tylko Polakom zresztą . Dzięki takim jak Ty pan Kwaśniewski będąc Prezydentem , przepraszał żydów za Jedwabne . Niektórzy mówią ,że Żyd zostanie Żydem chociażby nazwisko zmienił.
patrząc po nazwiskach2021.05.9 10:41
to "znani" polakożercy z wyssanym z mlekiem Mame i plemnikiem Tate antypolonizmem