Antypolonizm i chrystianofiobia dotarły do Kanady. Zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II - zdjęcie
28.06.21, 15:07fot. tt/cbc/screen

Antypolonizm i chrystianofiobia dotarły do Kanady. Zdewastowano pomnik św. Jana Pawła II

87

Jak dowiadujemy się na portalu CBC, w Kanadzie doszło do zdewastowania pomnika św. Jana Pawła II przy polskim kościele pw. Różańca Świętego w Edmonton w południowo-zachodniej części kraju.

W efekcie wandalizmu na cokole pomnika widocznych jest kilkadziesiąt odcisków dłoni. Czerwoną farbą zostało też zamalowane imię Papieża.

Jak dowiadujemy się, ślady stóp prowadzą od monumentu do kościoła, a akt tego wandalizmu podejrzewa się kobietę.

- Sprawę bada policja w Edmonton (EPS), która ustaliła, że do zniszczenia pomnika doszło w sobotę tuż po godz. 23 czasu lokalnego – informuje portal kanadyjskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego CBC.

Jak poinformowała tamtejsza policja, ten akt wandalizmu został zgłoszony także do jednostki ds. przestępstw z nienawiści i brutalnego ekstremizmu. Na chwilę obecną nie podano żadnych szczegółów.

- Parafianie uczestniczący w niedzielnych mszach polonijnych byli zszokowani, gdy zobaczyli pomnik - powiedział CBC wiceprezes Kongresu Kanadyjskich Polaków w Albercie Andrzej Makarewicz. "To jest przestępstwo z nienawiści" - podkreślił. Makarewicza szczególnie zaniepokoiło nagranie z monitoringu, na którym widać co najmniej dwa samochody, których kierowcy byli świadkami wandalizmu, ale nie zareagowali – czytamy na portalu niezalenza.pl.

Istotna może się okazać informacja, że kilka kościołów w całej Kanadzie zostało zdewastowanych czerwoną farbą po tym, jak „miesiąc temu znaleziono szczątki 215 dzieci na terenie dawnego osiedla mieszkaniowego w pobliżu Kamloops”. Pomalowane na czerwono i zdewastowane zostały niektóre pomniki „chrześcijańskich przywódców i postaci, które odegrały rolę w kolonialnej przeszłości Kanady”.

mp/niezalezna.pl/pap/twitter

Komentarze (87):

mp2021.06.29 11:51
To jakby pomnik Lenina pomazać czerwoną farbą?
Darek2021.06.29 8:53
To tylko reakcja na podłości i zbrodnie kościoła katolickiego. "W czwartek 27 maja przy dawnej szkole katolickiej z internatem (zamkniętej w 1978 roku) niedaleko Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej odnaleziono masowy grób, w którym znajdowało się 215 ciał dzieci. W zeszłym tygodniu, w czwartek 24 czerwca poinformowano, że w Saskatchewan odkryta została kolejna masowa mogiła, w której znaleziono 751 ciał, głównie dzieci. Znajdowała się ona na miejscu Marieval Indian Residential School, funkcjonującej od 1899 do 1997 roku szkoły z internatem dla Indian - pisze Sky News. Zgodnie z informacjami mediów, była to jedna ze szkół, w której przymusowo umieszczano dzieci rdzennej ludności Kanady. Do szkół, które powstawały na tym terytorium w XIX i XX wieku trafiały dzieci Inuitów oraz Metysów w celu asymilacji z mieszkańcami o białym kolorze skóry. Instytucje często prowadzone były przez Kościół katolicki. Dzieciom nie pozwalano mówić swoim językiem, praktykować własnej kultury, stosowano wobec nich przemoc, były maltretowane. Wiele z nich nigdy nie wróciło do swoich rodzin. W przełomowym raporcie Komisji Prawdy i Pojednania z 2015 roku dotyczącym 150 lat działania niemal 140 szkół dla indiańskich dzieci działalność placówek określono jako "kulturowe ludobójstwo". "
Anonim2021.06.29 10:56
Bredzisz. Po pierwsze - dzieci umieszczał tam RZĄD. Świecki rząd Kanady. Po drugie - przecież do odkrycia i upowszechnienia Penicyliny śmiertelność wśród dzieci i młodzieży (dorosłych też) była bardzo wysoka. W Gdańsku pod koniec 19 wieku ponad 20% dzieci umierało na gruźlicę, czerwonkę, tyfus. Ludzie po prostu UMIERALI młodo, a generalnie tylko bogaci stawiali groby, grobowce czy kaplice cmentarne. Biedotę grzebano po taniości. Zawsze, wszędzie. Po trzecie - śmiertelność w rezerwatach indiańskich - w nędzy, głodzie, zimnie - była dramatyczna. Rząd umieszczając te dzieci w Internatach obiektywnie ratował im zycie.
Darek2021.06.30 11:52
Rozbawiłes mnie do łez. Napisz jeszcze, że krzesło elektryczne, znalezione w jednej z katolickich szkół, służyło celom terapeutycznym. :D:D:D
Janek2021.07.8 16:53
Anonim ale ty tak serio masz wyprany mózg i w to, co piszesz wierzysz. Poczytaj troszkę na temat tych "szkół" i tego jak dzieci były tam gwałcone, maltretowane, torturowane właśnie przez księży i zakonnice. Tylko dlatego, że to były dzieci rdzennych mieszkańców. Dzieci! Czy znasz zbrodnię większą niż gwałcenie i maltretowanie dzieci? żeby daleko nie szukać podobne rzeczy działy się choćby w Irlandii... niespodzianka, również w ośrodkach prowadzonych przez kościół.
robaczek2021.06.29 8:53
nawet tutaj?????? .............................. BO KTO NIE Z NAMI TEN WROG NARODU????? ;] ................................ oj miski miśki.................. oni nawet nie udaja ze maja was za kogos wiecej niz zidiocialego suwerena ktory i tak nie zrozumie wiec wszystk mu sie wcisnie............................ PAN I PLEBAN potwierdzą .......................... chlop powiatowy uzna za prawde ;] ........................................... NO LUDZIE!!! ... szanujcie sie na tej wsi!! ............................ NIE TRZEBA CALY CZAS KLEKAC PRZED PANEM IPLEBANEM!!!
psychopaty z opozycji2021.06.29 8:16
to dzieki antypolakow z opozycji ktorzy nienawidza wlasny kraj i narodowosc wszystkich opluwaja za to ze ich nie wyskrobali
a ty "Polaku" skąd?2021.06.29 8:26
Polskie znaki są z klawiszem "Alt" Patriota się znalazł.
Anonim2021.06.29 11:54
Jak cię oczy swędzą, to się podrap.
Jacuś2021.06.29 8:14
To efekt biernej postawy poprzednich rządów wobec opluwania Polski i Polaków, a także pisanej na nowo historii naszego kraju przez takich polakożerców jak Tomasz GROSS.
Anonim2021.06.29 7:54
Prawda dociera do ludu!
robaczek2021.06.29 7:48
?????? ;] ... teraz KOSCIOL jest juz UTOZSAMIANY Z POLSKA???? .............................. jak wy tych swoich wyborców macie za idiotów ;] ................... no ale widocznie dziala ............................ DZIUADKI I BANCIE !! ................. ŁYKAC I GRYŹĆ KOGO PAN Z PLEBANEM WSKAZUJA!!! ..............;]
AAAtomek2021.06.29 6:38
Zdewastowano pomniki okupantów?
Marek2021.06.29 5:41
Żyjemy w czasach ostatecznych - prześladowania Kościoła nasilają się jak chyba nigdy do tej pory. Smutne jest to jak wielu ludzi daje się oderwać od Chrystusa i płynie z prądem tej nagonki i szczucia.
Anonim2021.06.29 6:20
Dlaczego pokazywanie prawdy o KK jest odbierane jako prześladowanie? Dlaczego dla zwłaszcza polskiego katolika większą wartość ma pomnik niż ludzkie życie i pamięć po nim? Smutne jest to, że ludzie którzy powinni być przykładem (gdyż nas pouczają, spowiadają) są ubabrani po czubek głowy w łajnie i nie potrafią się do tego przyznać. Nie potrafią uczciwie przeprosić, ani zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy. To nie odrywanie się od Chrystusa, to brak zgody na obłudę urzędników KK.
Anonim2021.06.29 11:00
To nie jest pokazywanie prawdy, tylko kłamliwe oskarżanie o zbrodnie których nie było. Lewacka MOWA NIENAWIŚCI i kradzież pod płaszczykiem "zadośćuczynienia" za wirtualne "krzywdy". Nikt nie jest bardziej upaprany w łajnie od LEWAKÓW - morderców dzieci nienarodzonych, ludobójców, nienawistników i gwałcicieli pod pretekstem "seksedukacji".
Polak2021.06.29 4:41
Jaki antypolonizm? Wojtyła chronił pedofilów i morderców, więc ludzie oceniają go po tym co robił.
JPIII2021.06.29 2:38
Ktoś zrobił właściwy czyn. To pedophil i pedał wojtyła przyczynił się do tego. Gdy papieżak wojtyła był na pielgrzymce w Kanadzie a konkretnie w Toronto to Kanada udostępniła mu apartamenty ulokowane na wyspie na jeziorze Simcoe. Gdy pedophil wojtyła został przewieziony helikopterem z Toronto na tą wyspę to bydlak papieżak wynajął sobie łódke i pływał po jeziorze wyszukując młodych chłopców kąpiących się w tym jeziorze. Oferował im odpuszczenie grzechów w zamian za usługi seksualne. Taki to był ten katolicki świętoszek do którego modły odprawiają durne polaczki.
O tym nie dowiesz się ze Szczujni2021.06.28 23:05
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/masowe-groby-dzieci-odkryte-w-kanadzie-ataki-na-koscioly-i-pomniki/hn9j2sk
Kłamiecie2021.06.28 22:13
Bezczelnie kłamiecie! Te wydarzenia mają związek z odkryciami grobów dzieci na terenach szkół katolickich . O Polsce nikt tam nie słyszał. Jak można tak bezczelnie kłamać?
Ela2021.06.28 19:47
Bardzo dobrze z nimi jadą. Klery nie mają czego szukać w otwartym, obywatelskim i wielokulturowym kraju. Tam już się nikt nie nabierze na słodkie pierdzenie kleru. Ale i u nas kler się wali. Co bardzo cieszy.
KlerWatykańskiToWrogowieKażdegoNarodu2021.06.28 19:09
A teraz słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
KlerWatykańskiToWrogowieKażdegoNarodu2021.06.28 18:49
Katolickie obozy koncentracyjne dla rdzennej ludności. Ich eksterminacja miała kleruchom umożliwić przejęcie ziem i wzbogacenie się. Parszywe ścierwa misjonarskie mordowały dzieci, a obrońca pedofilnym bestii w sutannach Wojtyła latał sobie po świecie za darmochę i cmokał asfalty. Skończony idiota z lektur Czarnkowych.
Suweren2021.06.28 19:05
https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek
Suweren2021.06.28 18:00
Tusk spieszy z pomocą opozycji . . https://www.youtube.com/watch?v=s3QNC8_wP4k
Suweren2021.06.28 18:09
Ciebie też zachęcam do wsparcia odwołania Czarnka https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.06.28 17:48
I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Suweren2021.06.28 17:35
Wszystkim tym, którzy w cywilizowany sposób chą zaprotestować przeciwko katolicko-nacjonalistycznej indoktrynacji w szkołach polecam: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek
Iza2021.06.28 17:26
To sprawiedliwa reakcja na informację o masowych grobach dzieci mordowanych przez kościół katolicki, a nie żadna christianofobia. Mordowanie dzieci jest ok i nie można tego krytykować, bo robił to kościół? Kanadyjczycy budzą się i dobrze.
Anonim2021.06.29 12:16
Nikt nie mordował dzieci, może poza Lewakami zabijającymi Nienarodzone i Chore w Eutanazji.
antoni.s2021.06.28 17:25
Może ipn i powinien zacząć przekopywać okolice katolickich sierocińców i przytułków, kto wie co tam znajdzie?.
Moly2021.06.29 0:17
Kazdy wie. Ale dopoki PIS rzadzi KK jest bezpieczny
Anonim2021.06.29 11:02
Jak przekopiesz cmentarze to dopiero znajdziesz kości całe worki. A jak wiadomo, nie tak dawno przy każdym kościele był cmentarz, to wiesz, szukaj na starej ziemi kościelnej. Ale uwaga - omijaj stare cmentarze komunalne.
antoni.s2021.06.28 17:12
Myślicie że w polsce to się nie działo?, działo się, przykład horroru polskich dzieci w sierocińcu siostry bernadetty to tylko czubeczek góry lodowej, dopóki będzie trwał układ polityków z kościołem to zbrodnie kościoła kat będą ukrywane, kraje gdzie nie ma tej patologii mają łatwiej, ale w końcu może i u nas ciemne masy zrozumieją z czym tak naprawdę mamy do czynienia.
Anonim2021.06.29 11:03
Jedyne horrory jakie mają miejsce w Polsce to horrory i zbrodnie Lewaków. Nie zapominajmy o masowych zgwałceniach 6-latków przez "seksedukatorów".
Anonim2021.06.28 16:38
A w którym miejscu redakcja frondy doczytała że dewastacja była z powodu narodowości JPIII? Nie ma to jak katolicka manipulacja.
Anonim2021.06.28 16:03
nie podstawiajcie tu antypolonizma durnie ,to antywatykanizm i pedalizmzpedophiliną
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.06.28 15:57
Do czego to doszło 😣, ewidentnie te dzieci prowokowały tych biednych kapłanów. No kto z was by to wytrzymał ???
Anonim2021.06.28 15:59
Z pewnością tak było, przecież kapłani katoliccy by tego nie zrobili, oni tak lubią dzieci, tak baaaardzo lubią dzieci...😁😁😁
Katarzyna2021.06.28 15:54
Kanada jest w czołówce tęczowego obłędu ,barbarię prowadzi pajac Trudeau.
Anonim2021.06.28 15:57
A to "tęczowy obłęd" pozabijał te dzieci?
cbc2021.06.28 17:11
Poczytaj anonoim co sie stało , tych dzieci nikt nie zabijał , tylko choroby , głód i brak rodziców , jeśli winić to tylko brytyjski imperializm i pogardę , to rząd Kanady zabierał dzieci rodzicom i umieszczał w szkołach i przestawał finansować , dzieci głodowały , mieszkały w zimnych budynkach bez ciepłych ubrań .Został wykonany skan georaderem terenu cmetarza i odnaleziono pojedyncze groby nie wykazane w ewidencji cmentarza .
prawda2021.06.28 17:18
jest jak pewna część ciała - każdy ma swoją. No tak cbc, Twoja jest Twojsza. W Irlandii też choroby i głód wrzucał zwłoki dzieci do szamba? KK to rak, z nauką Chrystusa nie ma nic wspólnego. Może uaktualnijcie sobie Bibli aby Rydzyk był bardziej wiarygodny - wdowi grosz, zastąpcie samochodem od bezdomnego.
cbc2021.06.28 19:16
Właśnie , twoja opinia jest jak twoje rozkalibrowane d upsko . prawda
Anonim2021.06.29 11:56
W Irlandii to dopiero bywał Głód.
Moly2021.06.29 0:20
Poczytalam. Zabijal. Gwalcil. Wyzywal.
Anonim2021.06.28 15:53
Papieżowi na tym pomniku widać ptaka!
Anonim2021.06.28 16:24
ewidentny ptak rzeczywiscie ,artysta świnia
Andrej dvpa2021.06.28 15:48
A może te dzieci prowokowały księży? Może rysowały tęcze ?
Zimny lech.2021.06.28 15:43
Jak to były szkoły katolickie to pewnie przed zabiciem dzieci, księża je sobie wykorzystali- tak jak maja to w zwyczaju.
Tak było2021.06.28 15:46
Jestem przekonany, ze wykorzystywali te dzieci rownież po ich śmierci.
Maria Błaszczyk2021.06.28 15:42
To jest chore. Pomazano farbą pomnik. Z drugiej strony - katowano, gwałcono, głodzono, zaniedbywano, ukradziono, odcinano od korzeni tysięce dzieci. A jak zmarły z braku opieki i od przemocy - chowano gdzieś pod płotem, nawet nie odnotowując tego faktu. I teraz problemem jest niby odrobina czerwonej farby - a nie zbrodnie Kościoła. Trzeba naprawdę mieć nierówno pod sufitem, by w ogóle śmieć pisnąć w tej sprawie inaczej, niż kajając się i przepraszając i proponując wsparcie ocalonym.
cbc2021.06.28 17:16
Tych dzieci nikt nie zabijał , tylko choroby , głód i brak rodziców , jeśli winić to tylko brytyjski imperializm i pogardę , to rząd Kanady zabierał dzieci rodzicom i umieszczał w szkołach i przestawał finansować , dzieci głodowały , mieszkały w zimnych budynkach bez ciepłych ubrań .Został wykonany skan georaderem terenu cmetarza i odnaleziono pojedyncze groby nie wykazane w ewidencji cmentarza .
poczytaj cbc2021.06.28 17:23
co KK robił z dziećmi w Irlandii, jest oficjalny raport po kilkuletnim śledztwie. Choroby i głód wrzucił do szamba ponad 700 dzieci przy klasztorze w Tuam? A może do sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przemówiła Matka Boska i dała im taką radę?
Maria Błaszczyk2021.06.28 19:04
Przecież nie twierdzę, że ktoś je zabijał. Twierdzę, że zmarły wskutek zaniedbań i przemocy - co nie jest chyba tezą kontrowersyjną, bo istnieje wystarczająco dużo danych z raportu Truth and Reconciliation Commission. I jeśli czytamy tam - zeznanie Louisa Knapaysweeta, St. Anne’s Residential School w Fort Albany, dla przykładu - że dzieci uwielbiały wizytacje, bo w czasie wizytacji dzieci nie były głodne, a także bite, do momentu jej wyjazdu - to chyba Twoje tezy nie mają sensu? Po co księża, wg Twojej łzawej historyjki mieliby okłamywać kanadyjski rząd, który ich wg Ciebie oszukał i wykorzystał? A także, czy masz jakiś powód by gwałcenie, katowanie i poniżanie, a także brak realnej edukacji - tu też warto poczytać opisy wizytacji, gdzie dzieci kopiowały wersety pewnej świętej książki z tablicy, nic nie rozumiejąc, bo nikt ich nie uczył czytać - były również zlecane przez rząd kanadyjski? Aha, i już ponad tysiąc odnalezionych niezarejestrowanych trupów to nie są pojedyncze przypadki.
Anonim2021.06.29 12:02
A wiesz może, że pod koniec XIX wieku śmiertelność wśród dzieci i młodzieży przekraczała 20%? Podobno umieszczono w Internatach i sierocińcach 150K dzieci. 20% z tego to 30 tysięcy, i jest to ówczesna - przed odkryciem penicyliny - norma. W mieście gdańsku bodaj 21,3%, okej miasto portowe, więc sporo marynarzy z tropikalnymi chorobami. A wiesz, że nawet przed w 2WS w Polsce na wsiach śmierć z głodu i zimna nikogo nie dziwiła? Mój dziadek opowiadał jak wyglądała młodość XD jak szli bić się z Piłsudczykami po zamachu majowym. Otóż - warunki w jakich żyły te dzieci były jak na tamte czasy całkiem dobre. A to że ktoś umarł niezarejestrowany... ojej, takie były czasy, cała masa rzeczy działa się niezarejestrowana. Wystarczy że obejrzysz pod tym kątem "Znachora".
Anonim2021.06.29 12:06
Opowiadasz, jak to były "katowane". Otóż już udowodniłem ci że ta łzawa Historia jest przedstawiana w sposób celowo kłamliwy, maksymalnie oczerniający Kościół. A więc mamy tez pewność, że i ten fragment Opowieści jest po prostu zmyślony. Jak ktoś łże w jednym, łże w każdym innym punkcie. Po prostu Władze USA i Kanady ze znanych sobie powodów od lat prowadzą Politykę rozbudzania nienawiści do białych i hodują Rasizm przeciwko białym. Oraz prowadzą Kampanię Nienawiści wobec wszystkich oddolnych Instytucji wspierających Tradycyjną Kulturę Europejską.
Anonim2021.06.29 12:08
Co to znaczy Realna Edukacja - warunkach przełomu XIX i XX wieku? W Polsce - 3 klasy Szkoły Powszechnej.
Anonim2021.06.29 12:15
Wypadałoby sobie zadać Pytanie: w jakich warunkach żyłyby te dzieci w Rezerwatach Indiańskich? Jaka byłaby śmiertelność? Jakie narażenie na głód i zimno? Jakie narażenie na przemoc w warunkach powszechnego alkoholizmu? Jakie zdobyłyby wykształcenie? Czy obecnie jakikolwiek Rząd pozostawiłby te Dzieci w takich warunkach? Czy wskutek życia w Internatach ich dobrostan się poprawił czy pogorszył? Otóż odpowiedź może być tylko jedna - Kościół URATOWAŁ bardzo wielu z nich ŻYCIE i dzieci te wyrwano z potwornej nędzy. I za to teraz lewackie szumowiny wyzywają od "ludobójstwa". Ja to rozumiem, nikt tak nie lubuje się w zabijaniu Ludzi (najczęściej słabych i małych) jak Lewactwo, ubierając swoje ciągotki w maxymalnie górnolotne słówka.
Jezus2021.06.28 15:35
Religia katolicka to najgorsze zło jakie mogło spotkac ludzi.
Hej hejterzy!2021.06.28 15:34
Rączką do góry: wolisz być katolem czy żydem?
Anonim2021.06.28 15:49
Grunt, żeby nie PiSdzielcem.
A co się dzieje u żydów z pejsami?2021.06.28 15:33
Do których ani policja, ani nikt spoza nie ma wstępu. Zapytaj o to rabina Haskel Lookstein. https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/948557/jewish/Responding-to-Child-Predators-in-the-Jewish-Community.htm
I to jest usprawiedliwienie?2021.06.28 15:36
Dla mordów dokonywanych przez KK? I ty jesteś chrześcijaninem? Nie zalogujesz na to aby ty napisać z wielkiej litery.
Anonim2021.06.28 15:33
Tacy sami Kanadyjczycy, jak Soros Amerykanin.
Hej wy żydki?2021.06.28 15:32
Ani mru, mru o waszej dehumanizacji świata? Lenin, Trocki, Radek, .... i dziesiątki milionów zamęczonych
A święta inkwizycja?2021.06.28 15:39
Ilu spalonych, zamęczonych w imię Boga? Możemy się licytować, mogę dodać jeszcze Indian z Ameryki Środkowej i Południowej zamordowanych w imię krzewienia chrześcijaństwa. Rwandę i Hosera, którego chronili maczetnicy.
Anonim2021.06.28 16:01
A, jak tak to spoko, można mordować dzieci, bo przecież Radek, Lenin.... Jak to dobrze, że padł ten argument, bo już się bałem, że to jednak nie wolno.
Dziękujemy2021.06.28 15:32
Brawo Kanada! Polacy Wam dziękują za zdewastowanie pomnika tego obrońcy pedofilii.
moralność KK2021.06.28 15:32
pomazany pomniczek - skandal zamordowane, zagłodzone dzieci - kara Boża? Irlandia W latach 1922-1998 w Irlandii zmarło blisko 9000 dzieci i niemowląt, które urodziły niezamężne kobiety. W Tuan miejscem "pochówku" było przyklasztorne szambo, od 35-tygodniowych płodów do 3-letnich dzieci. Był to prowadzony przez Kościół katolicki dom dla niezamężnych matek. Zajmowały się nim siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. To też kara Boża? A tu q..wa szok - pomazali pomniczek. Dlaczego pomazali? Nieważne.
Hej hejterzy!2021.06.28 15:30
Rączką do góry: wolisz być katolem czy żydem?
Ex-Katolik2021.06.28 15:55
Żydem
MaxFiend2021.06.28 15:30
Antypolonizm? Gdzie?
Grizzly2021.06.28 15:28
Nie dziwie się obywatelom kanady.
Hej wy żydki?2021.06.28 15:28
Ani mru, mru o waszej dehumanizacji świata? Lenin, Trocki, Radek, .... i dziesiątki milionów zamęczonych
Maria Kaczyńska2021.06.28 15:26
Wstyd być katolem, kiedy się okazuje, że mozna postawić znak równości między katolikiem=hitlerowskim niemcem.
@mp2021.06.28 15:21
To jest TA mentalność.
Grizzly2021.06.28 15:20
Yebać pis i pislamistów.
Po 11 ...2021.06.28 15:20
Tysiące zamordowanych przez KK dzieci to pikuś, ważniejszy jest kawałek pomazanego granitu. Katolicka moralność wydanie max.
Zimny lech.2021.06.28 15:20
Pomnik można odnowić. To nie atak na Polskę jak by mogło się wydawać po przeczytaniu tytułu, ale reakcja na znalezienie kolejnego zbiorowego grobu pod kościołem. Łącznie znaleziono około 250 ciał.
Anonim2021.06.28 15:18
Setki dzieci w bezimiennych grobach to ch.j, ważne żeby świnty Lolek, kumpel pedofili, miał pomnicek.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.28 15:17
To Zydzi i protestanci dopiero terez mieszkaja w Kanadzie ? Kto tak zglupial ?
A co się dzieje u żydów z pejsami?2021.06.28 15:17
Do których ani policja, ani nikt spoza nie ma wstępu. Zapytaj o to rabina Haskel Lookstein. https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/948557/jewish/Responding-to-Child-Predators-in-the-Jewish-Community.htm
Kamil2021.06.28 15:15
To katolickie obozy zagłady dzieci są oburzające i obrzydliwe a co do pomników kremówkarza, czy tez celebryty wykreowanego przez kosciol katolicki, czyt. Jana Pawła 2, to powinno się te pomniki usunąć w miejsc publicznych, ponieważ ten człowiek niczym sobie nie zasłużył na takie zaszczyty. Niezdziwilbym się, gdyby JP2 wiedział o istnieniu takich katolickich obozów śmierci.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.28 15:18
Komunisci zawsze z Zydami i z protestantami przeciwko Kosciolowi Swietemu i Polsce.
fcuk piss2021.06.28 15:11
w kanadzie w katolickich obozach zaglady wymordowano tysiace dzieci a wy ubolewacie nad jakimis mazgrolami oto wasza obiektywna moralnosc
katolicka deratyzacja Polski.2021.06.28 15:19
Wszyscy komunisci to pedofile i klamcy.