Andrzej Łomanowski: Wołodymyr Zełeński to ciągle wielka zagadka - zdjęcie
22.04.19, 19:40

Andrzej Łomanowski: Wołodymyr Zełeński to ciągle wielka zagadka

8

Dokąd Wołodymyr Zełeński poprowadzi Ukrainę? Według Andrzeja Łomanowskiego to wielka niewiadoma, można wręcz rzec: ,,zagadka zawinięta w tajemnicę'', jak ekspert zatytułował swój felieton na łamach ,,Rzeczpospolitej''.

Łomanowski jest przekonany, że wielkie poparcie, jakie zyskał Zełeński wśród wyborców, nie będzie się długo utrzymywać; w jego ocenie już pierwsze decyzje nowego prezydenta wywołają rozczarowanie i podziały. Niewykluczone też, sądzi autor, że Ukraińcy zareagują protestami, manifestując na ulicach swoje niezadowolenie. Jak sądzi Łomanowski, trudno będzie Zełeńskiemu doprowadzić do szybkiej poprawy warunków życia Ukraińców, a tego właśnie oczekują wyborcy.

Autor uważa w każdym razie, że bardzo słusznie zrobił prezydent Andrzej Duda, składając Zełeńskiemu propozycję przyjazdu do Warszawy. Wyprzedził wszystkich innych przywódców i niezależnie od tego, czy Zełeński z pierwszą wizytą skieruje się do Polski, i tak jest to gest słuszny.

bsw/rzeczpospolita.pl

Komentarze (8):

Hanys2019.04.23 10:04
Dla kogo "zagadka" dla tego zagadka. Korzenie tego typka są jasne i czytelne.
Jan Radziszewski2019.04.22 21:39
źle to wróży Ukrainie jeżeli jego najbliższym współpracownikiem finasierem jest "żyd " Chazar z jednym z głównych ukraińskich oligarchów, Ihorem Kołomojskim. W Brukseli (po spotkaniu Igora Kołomyjskiego z prezydentem Izraela) w budynku Europarlamentu, zostało otwarte centralne biuro Europejskiej Rady Gmin Wyznaniowych Żydowskich, którego prezesem jest Igor Kołomojskij. * W kwietniu 2011 roku, utworzony także został, Europejski Związek Żydowski, którego przewodniczącym, na okres pięciu lat, wybrany został Igor Kołomojskij. * Gospodarka Ukrainy w prawie 80% znajduje się w posiadaniu żydowskim. Media Ukrainy także są w rękach żydowskich. . Na przykład agencja informacyjna UN1AN. kanał telewizyjny „11", „Gławred" należą do Igcra Kołomyjskiego, natomiast kanały telewizyjne „TV STB", „ICTV", „Nowyj Kanał", Ml, M2 należą do Wiktora Pinczuka.*Oni obaj, i Giennadij Bogoliubow, są aktywnymi członkami dniepropietrowskiej, żydowskiej społeczności Chabad. Dzisiaj chabadniki Dniepropietrowska z dumą nazywają swoje miasto żydowską stolicą Ukrainy. + Julia Timoszenko, według słów Michaiła Brodskiego, jest w połowie Ormianką a w połowie żydówką a Siergiej Tigipko to mołdawski żyd. * O morderstwo Jewgienija Kusznariewa, Eduard Hodos podejrzewa Alieksandra Fieldmana. * Ziemię na Ukrainie będą kupować żydzi; 150 tysięcy obywateli ukraińskich z izraelskimi paszportami. * Chabadnik, rabin Icchak Pintosewicz, najlepszy izraelski, polityczny technolog, był także głównym pijarowcem (politycznym technologiem) Arsienija Jacieniuka podczas kampanii w wyborach prezydenckich. W jego modelu „Prawo stanu wojennego", bazującego na naukach Tory i kabały, zawarte są zasady organizacji jednostek wywiadowczo-dywersyjnych Izraela i te zasady legły u podstaw „Frontu zmian". „Osiem zasad przemienia grupę ludzi wchodzących w skład oddziału w nieuchwytny, skuteczny i śmiertelnie niebezpieczny mechanizm działający na tyłach wroga". ~ Jego klientem jest także Alieksandr Feldman. * Dzisiaj kabaliści stoją za plecami wszystkich kandydatów na stanowiska prezydenta Ukrainy. Nie tylko rozchodzą się pogłoski, że partię „Swoboda" Oliega Tiagniboka finansuje Igor Kołomojskij. Ten ostatni uważa, że partia „Swoboda" może stać się liderem zachodniej i środkowej części Ukrainy, * „Przemysł na Ukrainie będzie celowo zwijany. * I Ukraina znajdująca się wśród dziesięciu krajów o szkodliwej produkcji, prawdopodobnie jako pierwsza, odczuje realizacje planu zmniejszania produkcji.
Cogito ergo sum2019.04.22 20:27
Oni wybrali komika Zełeńskiego a my Biedronia, Rabieja i Trzaskowskiego. Każdy ma takiego Palikota na jakiego zasługuje
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 21:00
Fronda ma takiego Koguta na jakiego zasługuje :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 20:10
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały katolicki ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.22 20:09
Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już 10940zł! - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować."
psychopata słowiczek poznański jest oszustem2019.04.22 20:09
Obleśny SŁOWICZKU POZNAŃSKI zmieniający płeć i nicki 30 razy w tygodniu. Ameby z "redakcji" frondy mają na ciebie głęboko wyjjjeebane podobnie jak na twojego kumpla Nowaka :) Nie podałoś swojego nazwiska ukradłoś tożsamość innej osoby, która nawet nie ma pojęcia jakie kłamstwa piszesz spod jej nazwiska. Sprawa zgłoszona do organów ścigania.
Bizon2019.04.22 20:00
Przede wszystkim Zełeńskiego wybrali sami Ukraińcy, dodatkowo pokazując spektakularną czerwoną kartkę Poroszence. Dziwne, że w Polsce od wczoraj tyle mądrych głów próbuje być mądrzejszym od samych Ukraińców i ubolewa nad ich wyborem. Przypominam sobie obraz z wyborów 2015 w Polsce. Kiedy Andrzej Duda wygrał wybory prezydencie, w studio zarządzanej ówcześnie przez ludzi PO tzw. Telewizji Publicznej zapanowała żałoba. Redaktor Tadla zaprosiła do rozmów samych skrajnych lewaków, jak dobrze pamiętam to byli tam Maleńczuk, Hołdys i Poniedziałek, którzy lamentowali, jak Polacy mogli wybrać tak, a nie inaczej. Teraz to samo robią polskojęzyczne media ukrainofilskie w Polsce, które nie mogą przyjąć do wiadomości, że Ukraińcy mogli podjąć taką, a nie inną decyzję.