Abp Jędraszewski: Nadchodzi neo-marksistowska wizja nowego ładu, który odrzuca Królestwo Boże - zdjęcie
24.11.20, 10:00Fot. Joanna Adamik (Archidiecezja Krakowska) via Flickr

Abp Jędraszewski: Nadchodzi neo-marksistowska wizja nowego ładu, który odrzuca Królestwo Boże

91

- Ta prawda pociąga tych, którzy są z prawdy, który jej słuchają, są jej posłuszni i urzeczywistniają ją w swoim życiu. Bezbronni, bez amunicji i czołgów, mocni siłą prawdy, budują swoje życie, swoje świadectwo na najwyższym świadectwie, które dał Jezus Chrystus o swoim Ojcu - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. odprawionej na Wawelu w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W homilii arcybiskup nawiązał do czytań, w których pojawiają się trzy odsłony wielkiej tajemnicy Boga w Trójcy Świętej. Prorok Ezechiel przedstawia Go jako troskliwego pasterza ludu. W liście św. Pawła do Koryntian Chrystus ukazany jest jako król i zwycięzca śmierci. W Ewangelii Bóg utożsamia się z biednym człowiekiem i w imię tej bliskości będzie osądzał innych. Ważnym przejawem czci oddawanej Chrystusowi jest miłosierdzie wobec bliźnich.

Metropolita przypomniał, że dokładnie sto lat temu ta wizja Boga została zakwestionowana. W 1920 r. cały świat opanowała zaraza hiszpanki, która pochłonęła wiele ofiar. Polska dopiero dźwigała się z lat zniewolenia, zmagając się o swe granice i została zagrożona bolszewicką nawałą. Razem z armią, szła wizja nowego świata, która stała się karykaturą chrześcijaństwa. Według niej, matką jest partia, zatroskana o dobro człowieka. Tymczasem to Chrystus daje człowiekowi nadzieję życia wiecznego, a ateistyczna bolszewicka wizja świata głosiła bezwzględną śmierć dla tych, którzy są jej wrogami. 18 listopada 1920 r., w myśl programu głoszonego przez Lenina, Narodowa Komisja Ochrony Zdrowia Rosji Sowieckiej wydała decyzję, wprowadzającą aborcję na życzenie.

Arcybiskup zauważył, że w 2020 r. panuje pandemia, która zatrzymuje gospodarkę nawet najbardziej bogatych państw. Nadchodzi neo-marksistowska wizja nowego ładu, który odrzuca Królestwo Boże. – Narzucona przez ważne ośrodki współczesnego świata: Brukselę, Berlin, Nowy Jork, kolejna karykatura tego, co głosi chrześcijaństwo od dwóch tysięcy lat. Boga jako Pasterza zastępuje się wizją powszechnego dobrobytu i zaspokajania najbardziej wyrafinowanych pragnień materialnych, gdzie liczą się pieniądze, a nie obiektywne wartości, nie niepodległość. Głosi się niezdefiniowane bliżej wartości europejskie i tzw. „praworządność”, a za tym kryje się aborcja jako prawo kobiety, co więcej, to prawo kobiety do aborcji przedstawia się jako esencję człowieczeństwa, na siłę chce się wprowadzać do przedszkoli ideologię gender i LGBT, tzw. „małżeństwa homoseksualne” i adopcję dzieci poprzez nie – powiedział metropolita. Chrystus Król, zwycięzca śmierci, jest przeciwstawiany cywilizacji śmierci, utożsamia się z każdym biednym człowiekiem. Arcybiskup przyznał, że w imię tolerancji promuje się wykluczanie poczętego dziecka. – W imię tzw. „tolerancji” słyszeliśmy słowo promowane przez niektórych polityków, a nawet językoznawców, które w gruncie rzeczy mówi o tragicznym wykluczaniu w imię tolerancji, wykluczaniu poczętego dziecka i tych, którzy mają odwagę upominać się o życie nienarodzonych – stwierdził.

Metropolita przywołał rozmowę Chrystusa z Piłatem. Jezus wyznał, że Jego królestwo nie jest z tego świata i przyznał namiestnikowi, że jest królem: – Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu – powiedział Zbawiciel. Arcybiskup zauważył, że Chrystus Król nie posiada sił zbrojnych, pozornie jest bezbronny. Jego siłą jest świadczenie o prawdzie. – Ta prawda pociąga tych, którzy są z prawdy, który jej słuchają, są jej posłuszni i urzeczywistniają ją w swoim życiu. Bezbronni, bez amunicji i czołgów, mocni siłą prawdy, budują swoje życie, swoje świadectwo na najwyższym świadectwie, które dał Jezus Chrystus o swoim Ojcu. Słabość wobec przemocy i siła, która kruszy mocnych tego świata – powiedział metropolita.

Dziś w Jego uroczystość, rozpamiętując te przedziwne dzieje historii, zwracamy się, do Chrystusa Króla słowami, które cztery lata temu zostały wprowadzenie przez przedstawicieli episkopatu, władz i narodu, w akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa z Króla i Pana. Słowa tego aktu czynimy dziś naszą modlitwą: „Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! (….) Oto my, Polacy, stajemy przed Tobą, (…) by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród. Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu, przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa. Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem. Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego. Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju” – zakończył metropolita.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Komentarze (91):

henryk332021.01.18 9:56
A kto odrzuca do ratowania Polski i świata Intronizację Jezusa Na króla Polski - my nie chcemy pięknych słów a czyny - Jezus Król Intronizowany Naszym ratunkiem od Wszystkiego Złego - obietnice Jezusa są wspaniałe dla Polski ,Kościoła i świata - Biskupi pod kontrolą masonerii mówią wielkie NIE dla Królowania Jezusa w Polsce to trwa już kilkanaście lat -Jezus Król w obrazie podarowany przez Polonię Amerykańską jest teraz zamknięty już kilka lat we więzieniu w ciemnicy ale za to Rycerze Kolumba i Maltańscy kontrolują Jasną Górę ?????
Moly2021.01.6 5:47
To jest okropny czlowiek ten jendraszewski. I obciach dla Polakow ze toleruja takiego jednego
Moly2021.01.6 5:45
Niech juz nadejdzie i wtedy ten osobnik przestnaie zatruwac powietrze i umysly podatnych na manipulacje ludzi
Paweł2020.12.7 11:57
Witajcie czy ja mogę liczyć na jaką kol wiek pomoc: Proszę o pomoc w powrocie do zdrowia, bliższe info na stronie: https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/pawel_chrostek_404.html Liczę na każdy 1% podatku co roku ?? Program do rozliczania Pitów: https://www.e-pity.pl/pity-2018/sub/program-online-epity-2019-KRS-0000270809--404 Pomóc również można mi po przez zakup twórczości mojej Mamy na aukcji allegro: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-avalon-bezposrednia-pomoc-niepelnosprawnym/cele/pomoc-dla-pawla-chrostka-subkonto-404-1 https://www.art-malarstwo.pl/ ;) Za wszelką pomoc bardzo dziękuję..
sas2020.11.28 11:19
Chrystus daje wszystko więc ty nie jesteś nikomu do niczego potrzebny. Reczta kleru też.
człowiek2020.11.28 0:34
Chłopie, przepraszam " Chłopie", odpuść sobie!
Swiat2020.11.27 10:57
Canalia, ktora cale swoje pasozytnicze zycie oparla na klamstwie, w jednym zdaniu 3 razy slowo prawda uzywa. Pieklo czeka na ciebie.
Jakub2020.11.26 22:55
Dlaczego wam hierarchowie tak trudno wymienić słowo komunizm? Czy się przypadkiem do czegoś bezecnego nie zobowiązaliście?
Fafik2020.11.26 21:37
CO TEN STARZEC BREDZI ?! ZERO SAMOKRYTYKI DALEJ BRNIE JAK TEN KLASYK KTÓRY MÓWIŁ ,,NIKT NAM NIE POWIE ŻE CZARNE JEST CZARNE ,,.
Ida Delfin2020.11.26 21:33
Czytajac komentarze opluwajace madra wypowiedz Biskupa ze smutkiem pisze do was biednych dzieci bez Boga,nawracajcie sie dopoki czas,bo w dobru widzicie zlo i tym sposobem wybieracie diabla za ojca.
swiat2020.11.27 11:01
Ktore slowa tej canali uwazasz za madre? Za co go wychwalasz? Wiesz, ze kiedys odpowiesz za balwochwalstwo, klamstwo, hipokryzje i zle slowa przed Bogiem? Opamietaj sie poki jest czas.
Robert2020.11.26 12:52
Pan Jędraszewski jest po prostu głupi. Smrodzi na krakowskiej stolicy św. Stanisława
swiat2020.11.27 11:06
Gdyby on byl glupi, to bylo by to usprawiedliwienie dla jego dranstwa. Ale jest inaczej, ta kreatura otrzymala talent od Boga i teraz go wykorzystuje przeciw ludziom. Pieklo czeka...
antoni.s2020.11.26 11:56
Jędraszewski powinien się pomodlić za piłata, gdyby nie on, nie było by ukrzyżowania, chrześcijaństwa, ideologii katolickiej, a w konsekwencji jędraszewski nie mieszkałby w pałacu i musiałby pracować.
Damien2020.11.26 11:35
Biedny stary dziad, nic nie rozumie i takim już zdechnie. Na zdrowie!
antoni.s2020.11.26 11:31
A prokuratorzy dostali od ziobry wytyczne, aby nie drażnić kościoła w sprawie pedofilii, i co wy na to?.
Kriso2020.11.26 7:54
Potrzeba nam więcej takich Jędraszewskich. Nikt nie jest tak nośną antyreklamą Kościoła jak ów jegomość i jemu podobni.
Ela2020.11.26 4:25
Panie Jędraszewski, iść to może Panu stolec przez kichy.
MaxFiend2020.11.25 16:51
Państwowe śluby kościelne rozwodników są idealnym przykładem :-D
Jan2020.11.25 16:20
Jak czytam wszystkie komentarze. Kojarzy mi się wieża BABEL. Tragedia.
Ela2020.11.26 4:26
Ja jak czytam Pana Jędraszewskiego, to myślę o klozecie, bo mnie zbiera na wymioty.
Alina2020.11.26 22:09
Kocham cię i będę się za ciebie modlić.
Swiat2020.11.27 11:04
Klamiesz jak jedraszewski, klamiesz jak kazdy katolik. Tak naprawde zyczysz im najgorszego.Wasze mysli sa latwe do przejrzenia.
Kubiak2020.11.25 15:07
Sam Jezus powiedział "królestwo moje nie jest z tego świata" I nie miał złudzeń co do wprowadzenia go na Ziemii. Trudno aby ludziom udało się to co sam Jezus nie zrobił. Pozostaje indywidualna wiara a świat niech sobie szaleje. Wszyscy na koniec umierają.
kk to pedofilska mafia2020.11.25 12:07
W cywilizowanym kraju ta kanalia już dawno siedziałaby w więzieniu za ochranianie kolegów pedofili
Alina2020.11.26 22:11
Uważaj bo słowa mają moc i nienawiść tak jak dobro wraca.
swiat2020.11.27 11:09
Miejmy nadzieje, ze zlo wroci do tej karykatury chrześcijaństwa.
Anonim2020.11.25 8:50
Zdumiewające jest to, jak lewactwo i żydostwo martwi się kondycją KK.
antoni.s2020.11.25 10:03
Gdyby kościół kat nie miał wpływu, destrukcyjnego wpływu na mój kraj olewałbym go, niestety tak nie jest, dlatego jego kondycja, owszem, bardzo mnie interesuje, od niej zależy czy polska dalej będzie tkwiła w zatęchłej kruchcie, czy też zrzuci z siebie ten przytłaczający ją głaz.
Zych2020.11.25 5:55
Z takim móżdźkiem bez poparcia Paetza nawet nie wiem czy mógłby być proboszczem.
Marek2020.11.25 13:35
odpowiem ci..nie nie mogłbyś być proboszczem hahahahahah
swiat2020.11.27 11:10
bo nie jest gayem?
moly2020.11.25 3:15
Oczywiscie nigdy nie zyl poza Polska. Wiec nie ma baldego pojecia jak ludzie zyja w innych miejscach na swiecie. A gada i gada jak kataryna.
Ela2020.11.26 4:28
Plecie jakby mu ktoś pod kiecką kręcił wora.
Alina2020.11.26 22:14
Kobieto jakim językiem ty operujesz, to rynsztok.
***2020.11.24 21:38
O.....abp Jędraszewski uderzył w stół....i zatrzęsło "specjalistami" od Kościoła. Wyborne!
Ela2020.11.26 4:30
Pan Jędraszewski uderzyć to mógł najwyżej swoje lewe jajo.
Polak2020.11.24 20:52
Kościół traci wiernych, autorytet stracił już dawno a o wiarygodności nawet nie wspomnę. Ideologia katolicka powoli staje się w Polsce historią i żadne nawoływania i straszenie tego nie zmieni.
Ojciec święty2020.11.24 19:50
Arcybiskup diabła znowu się naćpał
Izydor2020.11.24 19:36
Zabawne. Uciekać przed fantazmatem "neo-marksistowskiego ładu" w fantazmat "królestwa bożego". Katoliception.
No to2020.11.24 19:34
na kim to ma zrobić wrażenie?
Krzysztof2020.11.24 19:19
Każdy żyje tak jak ma na to ochotę wielce szanowny arcy-Bispkupie. Recepty na życie wg. tzw. kościoła katolickiego nie przypadły do gustu większości Polaków, nawet tych wierzących. Górnolotne pseudo-tezy tu nic nie zmienią.
ZERRO2020.11.24 18:56
Znowu ma wizję odbiegającą od rzeczywistości.
zibi2020.11.24 18:42
co lewackie zboki? Arcybiskup Jedraszewski dziala na was jak plachta na byka? to przyszly prymas polski KATOLICKIEJ NIE LEWACKIEJ wy soroszowe plemniki
Felek2020.11.24 18:47
Stary facet w sukience i złotej, śmiesznej czapce, brędzący jakieś fantazmagorje może budzić jedynie politowanie a nie wściekłość. No chyba, że mu udowodnią iż jednak krył tych pedofili i przenosił ich na inne parafie. Wtedy to inna para kaloszy.
Jezus2020.11.24 19:51
Ja byłem pierwszym lewakiem na świecie
swiat2020.11.27 11:13
Jedraszewski by cie dzisiaj powiesil.
fdf2020.11.24 18:09
To co dzieje się za czasów pisowskiej bandy przechodzi ludzkie pojęcie. Tego nie było nawet za Millera czy Kwacha.
Foster2020.11.24 17:51
On kiedyś nie był takim odpychającym fundamentalistą, co się z nim stało ?
Anonim2020.11.24 17:51
Komentarze pod tekstem, to szok. Barbaria. Panie Jezu Chryste odpuść im.
KleroPierdoDziadKokietujeCiemnotęZłotymSzlafrokiem2020.11.24 16:32
Dżędraszewski i Kakałowe Oko to moi ulubieni kleruchowie.
Anonim2020.11.24 15:04
Ainsi soit-il
Torchwood2020.11.24 15:03
Cokolwiek by to "neo-marksistowska" nie znaczyło, wszystko co odrzuca te wasze bajki o "królestwie bożym" jest pozytywne. W końcu ludzie przestaną być przez takich oszustów jak Jędraszewski i inni księża czy biskupi okradani.
trzaska2020.11.24 15:51
Obrońco okradanych, odpierdziel się na odległość bo ten co nie daje ten najwięcej wrzeszczy i wara od moich datków ,ze swojego daję a tobie nic do tego.
Danuta2020.11.26 14:13
Niestety moje podatki też idą na kościół dlatego kategorycznie nie dla kk. Bajki niech opowiada dla swoich wiernych.
DJ Jędru2020.11.24 15:02
Manager zespołu Paetz Sex Boys.
JPIII2020.11.24 13:16
To królestwo bożyszcze-pedophila zw. bogiem są bujdami nowych pedophilów. Tylko Mahomet gwarantuje 12 dziewic w jego królestwie.
Marian2020.11.24 13:07
Zydokomuna już nie raz próbowała zawładnąć światem. Na próżno.Tak i teraz będzie. Amen.
edi2020.11.24 13:02
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Księżowskie gadanie2020.11.24 12:41
nic już nie pomoże - nadchodzi nowe pokolenie, które położy kres klerokracji!
Janina2020.11.24 12:15
Nic klecho nie nadchodzi. To już od dawna jest, w całej, Europie. Tylko u nas skansen. Ale się dostosujemy do elementarnych standardów cywillizacji. Nic tego nie zatrzyma. Ani nie-lardynał, ani facet, co chciał być Piłsudskim a skończył jak Jaruzelski.
do janina2020.11.24 15:54
niech będzie pochwalony Jezus Król Wszechświata , nie lękajcie się Jam zwyciężył świat.
Janina2020.11.24 18:29
Bełkot
antoni.s2020.11.24 11:57
Jędraszewski stracił wenę twórczą, w porównaniu do" niewiasty obleczonej w słońce walczącej ze smokiem", takie teksty to zwykła popierdółka.
ks. emeryt2020.11.24 11:55
Godny następca św. Stanisława, św. Karola Wojtyły-Jana Pawła II. Bogu dzięki. Oj, cywilizacja ateistyczna będzie go prześladować!
Anonim2020.11.24 12:37
Dokładnie. Demencja i skleroza już taka sama jak u Lolka.
Anonim2020.11.24 11:46
Cokolwiek nadchodzi jest to nieuniknione . A dlaczego KK trzęsie portkami i stara się za wszelką cenę kształtować opinię publiczną po swojej linii widzenia i korzyści zamiast pochylić głowę w pokorze i przyjąć to , co Pan Bóg nam ześle ? He ? Nie ufa Bogu ? Ja ufam i przyjmuję to co Pan mój mi zsyła . A często chłoszcze mnie równo . KK nie chce być wychłostany ? Nie zasłużył na chłostę gdyż jest sam w sobie samym dobrem i tylko dobrem ? Na kolana i czołgać się w pokorze zamiast zajmować się polityką świata i s..ć w gacie ze strachu .
Anonim2020.11.24 11:17
swąd szatana słychać już z każdego kąta
Anonim2020.11.24 11:18
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
Anonim2020.11.24 11:30
Żyda??? Nigdy!
Drugi Bóg2020.11.24 16:56
Naprawdę słyszysz zapachy?
Lucyfer2020.11.24 11:09
Tak trzymaj arcybiskupie, na każdego nawróconego masz pięciu apostatów, twoja skuteczność bardzo mnie cieszy. Jesteś naszym pracownikiem miesiąca, a może nawet roku.
Anonim2020.11.24 11:09
Ks. Bliźniak: Apokalipsa to nasze czasy. Według wielu antychryst już żyje pośród nas .... https://www.youtube.com/watch?v=IRcICwJBT4o
Anonim2020.11.24 11:10
Co bliźniak to jakaś porażka...
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.11.24 11:03
Jedyne co nadchodzi to kres tego ogłupiałego starego dziada. Zdechnie to skończy się p.ierdolenie o szopenie, obrażanie całych grup społecznych, napastowanie Polaków katoprawacką ideologią sekty z Watykanu. On śmie pi.erdolić o tolerancji, to Polacy udzielili katolstwu nieprzebranej miary tolerancji i teraz widzimy tego konsekwencje w postaci rozbestwionych degenaratów w stylu Jędraszewskiego.
Anonim2020.11.24 11:15
Dumny Gej, grzech, którym brzydzi się nawet diabeł.
Lucyfer2020.11.24 11:31
A tam, jest spoko.
prawy2020.11.24 10:56
Abp,Jędraszewski jest WIELKIEGO FORMATU PASTERZEM KOŚCIOŁĄ!!!!!!!!!!!!!!!!nie mowiąc o JEGO wspaniałych ,madrych kazań ,odważnym SŁUGĄ BOGA !!!!!DZIEKUJEMY ZA WSZYSTKO CO SOBĄ REPREZENTUJESZ I ZA TRAFIANIE DO DUSZY MAM NADZIEJĘ KAZDEGO KATOLIKA!!!!!!NIECH BOG ABP.PROWADZI I STRZEZE!!!!!WSPOLCZUJEMY I JESTESMY Z ABP,w takim katowaniu psychicznym przez walczących z WIARA niewiernych!!!!
antoni.s2020.11.24 12:01
A daj pan spokój.
Jarek2020.11.24 10:30
Skąd się tacy ludzie biorą w KK? Nie szanujący innych ludzi, woli bliskich zmarłych. Tyle osób ile zdystansował do KK Jędraszewski, to chyba tylko Głódź ma lepsze statystyki. Pocieszające jest to, że Papież powołał nowego biskupa pomocniczego do Krakowa. Jędraszewski jest bo jest. Nie może się spodziewać żadnej nominacji od Papieża - i dobrze. Kraków za jakiś czas będzie świętował, podobnie jak świętowała Łódź. Jeszcze będzie normalnie w Krakowie.
Anonim2020.11.24 11:03
jeśli nie wierzysz w Pana Boga, to wierzysz w byle co
Anonim2020.11.24 11:06
Mogę sobie wierzyć w co chcę, i żaden klecha nie ma prawa mi tego narzucać.
Anonim2020.11.24 11:11
od Pana Boga dostałeś wolną wolę, Twój wybór, Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.11.24 11:06
Katolstwo i wasze "wartości" już się na was poznaliśmy, do cna was zlustrowaliśmy i rzygamy waszą ideologią.
Anonim2020.11.24 11:13
Dumny Gej, grzech, którym brzydzi się nawet diabeł.
Jarek2020.11.24 11:42
@ Anonim "jeśli nie wierzysz w Pana Boga, to wierzysz w byle co" Co Ty bredzisz człowieku, odkąd to niezgadzanie się z biskupem jest oznaką braku wiary w Boga? Właśnie tak "mądrych" ludzi jak Ty nam "trzeba" w Polsce, a Kurski Jacek będzie triumfował.
Anonim2020.11.24 10:24
"Nadchodzi neo-marksistowska wizja nowego ładu, który odrzuca Królestwo Boże" - a to tylko jedna z jego zalet!
AAAtomek2020.11.24 10:14
Ble, ble, ble, Pan biskup tak może codziennie. Puk, puk panie Biskupie, kończy się wasz czas w Polsce. W 2066, rocznica 1100-lecia Chrztu Polski będzie tylko wzmianką na stronach Wikipedii.
Anonim2020.11.24 11:03
jeśli nie wierzysz w Pana Boga, to wierzysz w byle co
cal.502020.11.24 15:57
Jak ci twoi sponsorzy cofną kieszonkowe to nie będziesz miał nawet za co swoich dzieci, które podobno masz, za granicę wyekspediować. Opamiętaj się póki masz czas. W Boga nie wierzysz. Nie szkodzi. Bóg wierzy w ciebie. Jeszcze masz czas.
Anonim2020.11.24 10:11
Jak poznać, że b. Jędrula bredzi? Otwiera paszczę....