Abp Fisichella: Ktoś chce zarobić na pandemii, podobnie jak przy AIDS - zdjęcie
13.06.20, 19:37Abp Fisichella: Ktoś chce zarobić na pandemii, podobnie jak przy AIDS/Vatican Media

Abp Fisichella: Ktoś chce zarobić na pandemii, podobnie jak przy AIDS

12

Rzym, a nawet najbliższe okolice Watykanu są świadectwem nowych form ubóstwa spowodowanych we Włoszech przez epidemię koronawirusa. Wiele sklepów, barów i restauracji nadal pozostaje zamkniętych, a ich pracownicy nie mają środków - mówił abp Rino Fisichella podczas watykańskiej prezentacji Papieskiego Przesłania na Światowy Dzień Ubogich.

Przyznał on, że wiele obaw budzą też badania nad lekiem i szczepionką na koronawirusa. Może się bowiem powtórzyć to, czego doświadczyliśmy z terapiami na Aids, które sprzedawano za ogromne pieniądze ubogim afrykańskim krajom. Są to rzeczy niedopuszczalne i to właśnie dlatego Franciszek używa w swym przesłaniu tak mocnych słów na opisanie postaw ludzi, którzy nie tylko odmawiają pomocy poszkodowanym w wyniku epidemii, ale również chcą zarobić na ich nieszczęściu. Mówi abp Fischiella.

- „To papieskie przesłanie jest wezwaniem, by wyzbyć się obojętności, a także naszych oporów w kontaktach z ubogimi. Mamy powrócić do solidarności i miłości, które opierają się na wspaniałomyślności i nadają sens życiu. Fakt, że prezentacja tego przesłania odbywa się w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, patrona ubogich, przypomina nam, że wszystko co możemy zrobić jest wspierane łaską Boga, który towarzyszy nam w drodze. Papież chce nam pomóc w przygotowaniach do Światowego Dnia Ubogich, świadomy, że w wielu krajach nadal obowiązują jeszcze różne obostrzenia. Będziemy się musieli jeszcze dostosowywać do norm bezpieczeństwa, ale nadal będzie też wzrastać liczba potrzebujących. Naszym zadaniem będzie towarzyszyć im na codzień pomocą i posługą duszpasterską, a w szczególności z okazji Światowego Dnia Ubogich.


Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze (12):

grimm2020.06.14 12:27
Przecież żydokomunie właśnie o to chodzi by nie tylko był światowy DZIEń ubogich, ale globalny i permanentny. Papież powinien wprost oskarżyć winnych, wskazać z imienia i potępić. Światowy Dzień Ubogich to jakaś aberracja. Światowy Dzień Wychodzenia z Ubóstwa -proponuję.
Szybka Randka sex2020.06.14 11:47
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Darek2020.06.14 1:08
Nie tylko chce, ale zarabia i nie ktoś tylko Szumowski i jego kolesie. A no i zapomniałem, oczywiście rodzina, jego rodzina, rodzina na swoim. Cały PiS.
Jan I2020.06.14 1:33
tak z ciekawości czy Pan też?
matis892020.06.13 22:06
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik mason chce po prostu, aby to masońskie szczepienie było globalne, a nie tylko dla bogatych. Masoneria chce trującą szczepionką obdarzyć jak największą liczbę ludzi, a wysokie ceny będą to hamowały.
Leszek2020.06.13 21:50
Wywiad Briana Rose z Davidem Icke podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTube'a, Vimeo i Facebooka.  Polecamy go WSZYSTKIM, którzy chcą  https://www.bitchute.com/video/pT0DH7j7KMb3/?fbclid=IwAR1Q6SnZ7HQRAvjshcN9pQYDQXEtb1HWHe--O-vvDZAI9py5Gsxvbdf6s Jest to prawda a ilu zmarło we Włoszech do niedawna można było śledzić codzienne, Teraz strona jest zablokowana. Średnia dzienną wynosiła 1844 zgony i i się nie zmieniała bez względu ilu na świrusa niby umierało.
Leszek2020.06.13 21:41
Powinno się zamknąć kłamców , którzy wprowadzili tą panikę. Nie istnieje taki wirus. Nie umarło więcej ludzi we Włoszech.
ja2020.06.14 9:15
Wirus istnieje i został wzmocniony aby przeżył w każdych warunkach na ziemi i atakował ludzi. Jednak nie jest taki śmiertelny jak nam próbują wmówić.
katolicka kretynizacja polski2020.06.13 19:58
jak ten kleruchacz śmie się wypowiadać na temat AIDS! to przez miłosierny kościół i JPII który zabronił używania prezerwatyw ,gdy rozprzestrzeniała się epidemia AIDS, umarło setki tysięcy ludzi a dziesiątki tysięcy dzieci zostało sierotami!
Jan I2020.06.14 1:32
kłania w Pańskiej wypowiedzi rewolucja seksualna?
ja2020.06.14 9:13
Ale ten sam Kościół Katolicki niemienie promuje model jednej żony i jednego męża - jako model chroniący przez chorobami. Rozumiem że ten zakaz łamiesz bez problemu, ale zakaz używania prezerwatyw akurat słuchasz choć nienawidzisz Kościoła Katolickiego.
AntyKomuch2020.06.14 9:31
katolicka kretynizacja polski to płatny poster. Nie każdy potrafi zarabiać w złotówkach więc cieszy się jak dostanie kilka rubli.