- „Polska na salonach europejskich chodzi w gumiakach i nie powinniśmy się z tego cieszyć”

- ocenił ks. Wojciech Lemański.

- „Zachowujemy się jak buraki, to wstyd. Oczywiście nie wszyscy. Ale ta władza jest w jakiś sposób emanacją społeczeństwa”

- dodawał rozmówca „Gazety Wyborczej”.

Duchowny wiele uwagi poświęcił krytyce Prawa i Sprawiedliwości, której prezes jest w jego ocenie „wielkim nieszczęściem dla naszego kraju”. Przekonywał, że politykom partii rządzącej należy „odebrać majątki” i „zakazać kandydowania w wyborach”. Ks. Lemański postanowił też porównać Jarosława Kaczyńskiego do Władimira Putina.

- „Przy inteligencji Putina - nie mówię o walorach moralnych, bo takich on nie ma - Kaczyński to jednak kmiotek”

- powiedział.

Dodał, że Putin „był w stanie okręcić sobie wokół palca intelektualistów i przywódców wielu środowisk europejskich i pozaeuropejskich”, tymczasem Jarosław Kaczyński jest „żoliborskim cwaniakiem” i nie ma żadnego „sensownego planu”.

Duchowny komentował też sytuację na polsko-białoruskiej granicy stwierdzając, że Straż Graniczna zbrukała życzliwość i empatię tamtejszych mieszkańców.

- „Największy współudział w tym, że na naszej białoruskiej granicy umierają ludzie, mają posłowie i senatorowie PiS, którzy odrzucili poprawki, żeby wywózkom nie poddawać kobiet z dziećmi, głosowali za budową muru na tej granicy i wprowadzili tam stan wyjątkowy. Są za to odpowiedzialni”

- mówił.