17.03.20, 15:56Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

5. ofiara koronawirusa w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało kolejny stany w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

Najnowszy komunikat podaje, że jest to 5 osób zmarłych oraz 221 zarażonych, u których oficjalnie potwierdzono koronawirusa.

Choroba, którą wywołuje wirus SARS-CoV-2 najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Dość często choroba ta kończy się śmiercią. U osób młodszych może przebiegać ona bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna natomiast może być dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby, które wirus „wzmacnia” i chorzy umierają w wyniku powikłań.

 

mp/ministerstwo zdrowia/fronda.pl

Komentarze

zasa2020.03.17 17:23
Świat, któremu wydawało się, że mocno wyprostował plecy i stanął dumny przed Bogiem, Którego strącił z tronu i nie chciał przed nim się ukorzyć, dziś padł na kolana przed jednym z najbardziej prymitywnych organizmów, jakie istnieją na świecie. Co ciekawe, ci, którzy złorzeczyli na zamykane w niedziele sklepy, pierwsi porobili zapasy na dwa tygodnie, choć do tej pory mieli problem z kupieniem w sobotę chleba na niedzielę.
gumowa kaczka2020.03.17 17:11
Trzeba naprawdę ZAMKNĄĆ GRANICĘ Zwożenie ze świata zarażonych ludzi do Warszawy ,żeby rozjechali się po kraju to DEBILIZM. Jeden zarażony to 2-3 kolejne chore osoby,wirus w paszport nie zagląda. Pomagajmy Polakom ale NA MIEJSCU ich obecnej pracy-co za różnica czy z zagranicy przyleci chory Włoch,Tai czy Polak.
pooooolskaaaaa białoooczeeeerwoooniii2020.03.17 16:06
Aktualnie jesteśmy na 33 miejscu w rankingu zachorowań. Trzeba te zachorowania i śmierci przeliczyć jeszcze raz, bo przegramy.
anonim2020.03.17 16:19
Zapisz się do wolontariatu, jako rachmistrz i licz.