Redakcja Fronda.pl

Autor

Redakcja Fronda.pl

Redakcja

Migrated legacy fallback author.

Artykułów: 230118

Fot. screenshot - YouTube (Onet News), Pixabay

Polityka

"Stłucz termometr, nie będziesz miał gorączki"… Tusk zwalnia szefa GUS

Dane podawane przez Główny Urząd Statystyczny, obrazujące naznaczoną inflacją, spadkiem poziomu eksportu i importu czy też zmniejszającą się konsumpcją rzeczywistość społeczno-gospodarczą pod rządami Donalda Tuska, najwyraźniej nie przypadły premierowi Koalicji 13 grudnia do gustu, bo postanowił on… zwolnić szefa GUS.

Fot. Vatican Media

Kościół

Na całym świecie nasilają się prześladowania chrześcijan

Setki katedr, kościołów, pomników i budynków użyteczności publicznej na całym świecie w środę 20 listopada przybierają kolor czerwony. To efekt corocznej kampanii Czerwona Środa (#RedWednesday) na rzecz prześladowanych chrześcijan promowanej przez papieskie dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Fot. via: Pxere.com CC0

Niemcy

Niemiecka policja wtargnęła do domu 64-latka, bo… opublikował mema na temat wicekanclerza

Policja wtargnęła do domu Stefana Niehoffa w Burgpreppach w Bawarii, gdyż 64-letni mężczyzna zamieścił w Internecie mema, w którym nazwał Roberta Habecka, wicekanclerza Niemiec z Partii Zielonych, „kretynem”. Tuż po godzinie 6.00 rano w zeszły wtorek policja przesłuchała Niehoffa i zarekwirowała jego tablet. Świadkami całego zdarzenia były żona i zaszokowana 33-letnia córka z zespołem Downa.

Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Wiadomości

Czy resieciarz może przestraszyć GRU?

„Jeśli to będzie kontynuowane, to reprezentacja dyplomatyczna Federacji Rosyjskiej będzie redukowana” – oświadczył szef MSZ Radosław Sikorski, opowiadając o prowadzonych przez GRU na terenie naszego kraju działaniach dywersyjnych.

Fot. screenshot - X.com (@zabsko00)

Polska

Płock. Imigrant z Kolumbii zaatakował ludzi nożem

Do mediów społecznościowych trafiło szokujące nagranie, na którym widzimy mężczyznę atakującego ludzi długim nożem. Kiedy na miejsce dotarła policja okazało się, że napastnik to Kolumbijczyk. Towarzyszył mu jeszcze jeden agresywny imigrant. U obu funkcjonariusze znaleźli narkotyki.

Fot. screenshot - YouTube (Agere Contra)

Tylko u nas

Zielony Ład. Tomasz Sztreker dla Frondy: Polska stanie się krajem żebraczym

„Nawet jeżeli Polska osiągnie neutralność klimatyczną, to w skali globalnej praktycznie nic to nie zmieni. Chiny, Stany Zjednoczone, Indie oraz wiele innych krajów i tak będą dalej produkować CO2. Polska tymczasem, z kraju o ogromnych możliwościach rozwoju, stanie się krajem żebraczym. Nasza gospodarka będzie niszczona. To ogromne zagrożenie, które czeka nas w najbliższych miesiącach, najdalej w najbliższych latach” – mówi o niebezpieczeństwie związanym z realizacją założeń Zielonego Ładu Tomasz Sztreker, założyciel Polskiej Akademii Biznesu.