Zobacz, jaki tekst św. Jan Paweł II nosił na sercu - zdjęcie
02.08.19, 06:05fot. Itto Ogami, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Zobacz, jaki tekst św. Jan Paweł II nosił na sercu

13

Dzięki uprzejmości ks. Kardynała Stanisława Dziwisza krakowscy jezuici mogą zaprezentować ten nigdy nie publikowany dokument – akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu  Sercu Jezusowemu bł. Jana Pawła II.

Błogosławiony Jan Paweł II akt ten nosił  na sobie w relikwiarzyku św. Teresy od Dzieciątka Jezus przez większość swojego życia aż do śmierci.

 

Ja, Karol Wojtyła  oddaję i poświęcam Najświętsze­mu Sercu Pana naszego Jezusa Chrystusa moją osobę i moje życie, moje uczynki, troski i cierpienia, nie chcąc odtąd uży­wać żadnej cząstki mego jestestwa, jeno aby czcić, miłować i wielbić to Serce. Mam niezłomną wolę całkowicie należeć do Niego i czynić wszystko z miłości ku Niemu, wyrzekając się z całego serca tego wszystkiego co by Mu się mogło nie podobać.Obieram więc Ciebie, Najświętsze Serce, za jedyny przedmiot mojej miłości, za Opiekuna mojego życia, za rękojmię mojego zbawienia, za lekarstwo na moje ułomności i niestałość, za naprawienie wszystkich błędów mojego życia i zapewne schronienie w godzinę mej śmier­ci. Bądź więc, o Serce pełne dobroci, mo­im przebaczeniem wobec Boga Ojca i od­wróć ode mnie strzały Jego sprawiedli­wego gniewu. O Serce pełne miłości, w Tobie pokładam całą ufność, gdyż wszystkiego się obawiam po mojej słaboś­ci i złości, natomiast – spodziewam się wszystkiego po Twej dobroci.Zniszcz więc we mnie wszystko, cokol­wiek może Ci się nie podobać albo sprze­ciwiać. Niech Boska Twa miłość tak głęboko wniknie w me serce, bym nigdy nie mógł zapomnieć o Tobie, ani się od Ciebie odłączyć. Błagam Cię przez nieskończoną Twą dobroć, niech imię moje będzie zapisane w Tobie, gdyż pragnę by całym mym szczęściem i najwyższą mą chwałą było żyć i umierać jak Twój wier­ny sługa. Amen.   Wszystko dla Ciebie Najsłodsze Serce Jezusa

zobacz zdjęcia TUTAJ

 

poniżej fragment artykułu ks. Józefa Gawła   Jan Paweł II czciciel i apostoł Bożego Serca opublikowany w miesięczniku "Czas Serca":

[...] Uczył, że „Teologia Boskiego Serca jest równocześnie programem życia. To jest program stary jak chrześcijaństwo. Teologia Boskiego Serca jest pewnym programem życia wiarą”. Ten program życia streścił aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Kardynał Stanisław Dziwisz potwierdził, że „zachował się własnoręcznie napisany – drobnymi literami na bardzo pożółkłym papierze – akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa, zakończony słowami: «Wszystko dla Ciebie, Najświętsze Serce Jezusa».

Ten akt, złożony w formie szkaplerza, nosił stale ze sobą”. Wydaje się, że tu jest sekret siły i mocy Karola Wojtyły w bardzo trudnych latach dzieciństwa i młodości związanych ze śmiercią rodziców, brata oraz w czasie II wojny światowej. Ten akt poświęcenia się był wyrazem jego zaufania i zawierzenia Bożemu Sercu.W 1986 roku odwiedził Paray-le-Monial, gdzie modlił się przy grobie św. Małgorzaty Marii: „aby w tym duchu, który ona zapoczątkowała w Kościele, oddawano wytrwale kult Najświętszemu Sercu.

Ponieważ przy Sercu Jezusowym serce człowieka uczy się poznawać, jaki jest prawdziwy i jedyny sens jego życia i jego przeznaczenia; przy Sercu Jezusowym serce człowieka nabiera zdolności miłowania”.  Oby ta jego modlitwa wydała owoce, byśmy wszyscy pielęgnowali ten kult i żyli nabożeństwem do Bożego Serca.

Obyśmy mogli z radością czerpać ze zdrojów Zbawiciela i być budowniczymi cywilizacji miłości. Niech wzór bł. Jan Pawła II – jako czciciela i apostoła Bożego Serca – będzie dla nas zachętą, abyśmy również starali się być gorliwymi czcicielami Serca Pana Jezusa i Jego apostołami. Oby wszędzie coraz bardziej było kochane i czczone Najświętsze Serce Jezusa...

Komentarze (13):

twitter: @PromocjaPWS2019.08.3 19:30
Cała prawda o UE, historii integracji europejskiej i ideologii, która za nią stoi. historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , historiasztuki com pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki com pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php Polecam też kanał Pana Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna pl
Monika Sz.2019.08.3 1:25
Jezu, zmiłuj się nad tymi grzesznikami! Przepraszam cię za tych bluźnierców ! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! Teraz i zawsze i na wieki wieków Amen !
Młot na katolicyzm2019.08.3 20:37
A srasz?
em2019.08.2 19:58
czy administrator na Frondzie śpi,żeby takie wulgarne,blużniercze komentarze przepuszczać?
bbb2019.08.2 18:29
Karol Wojtyła, to wstyd i hańba dla Polski
Boski2019.08.2 15:41
Ze tez ta ku*we promuja
Voina2019.08.2 13:58
Czyzby chodzilo o pamietne "gwalce male dzieci"?
Yeti2019.08.2 13:20
Co on kieszeni nie miał czy co?
Voina2019.08.2 15:41
W kieszeni mial fiutka do glaskania malych dzieci
ela pawlowska2019.08.2 13:04
I to mu jeszcze ukradł?
Młot na katolicyzm2019.08.2 16:13
Szlugi ukradł.
aspiring educationalist2019.08.2 6:45
Serce jest narządem napędzającym układ krwionośny, a nie repozytorium tekstów.
ZaschnięteSkarbyTruposzaDziwiszKruszyNaPorcje2019.08.2 6:26
Oho, Dziwisz coś wygrzebał z lamusa resztek po JaniePapieBisie i wrzuca na rynek dewocjonalnych wykopalisk. Na świecie nikt nawet na to nie spojrzy, bo Wojtyła był parawanem dla klero-gwałcicieli dzieci. Ale w Polsce kato-ciemnota jeszcze rzuci się na klęczki na widok ksero wydłubanego z futerału dyndającego na majtkowej gumce.