Znowu zmienił zdanie? Gowin: Trzaskowski chciałby obalić rząd PiS i byłby heroldem rewolucji obyczajowej w Polsce - zdjęcie
30.06.20, 08:25Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Znowu zmienił zdanie? Gowin: Trzaskowski chciałby obalić rząd PiS i byłby heroldem rewolucji obyczajowej w Polsce

7

W ostatnim czasie nie sposób nadążyć za tym, co mówi lider Porozumienia Jarosław Gowin. Najpierw w piątek przed I turą wyborów prezydenckich podkreślał, że ewentualne zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w wyborach nie byłoby wcale katastrofą, teraz zaś przestrzega, że wygrana kandydata KO oznaczałaby „eskalację wojny na górze”.

W rozmowie z Onetem Gowin w piątek powiedział między innymi:

Nie należy patrzeć na te wybory jak na starcie dobra ze złem. To normalny mechanizm demokratycznych wyborów i każdy werdykt Polaków trzeba uszanować”.

Dodał wówczas także, że co prawda trudniej będzie wyprowadzić wówczas Polskę z kryzysu gospodarczego, walczyć z epidemią czy realizować program Zjednoczonej Prawicy, jednak „nie będzie żadnej katastrofy”.

Ostro skrytykował go wówczas Kamil Bortniczuk, który na Twitterze napisał:

Pytacie mnie Państwo o komentarz do słów Jarosława Gowina. Przy konstruktywnej opozycji to byłby truizm. Niestety w naszych realiach zwycięstwo Trzaskowskiego jawi się katastroficznie. Opozycja określiła się jako <<totalna>> i nie zauważyłem, aby coś się w tej materii zmieniło”.

Najwidoczniej Gowin zdanie zdążył już zmienić i powiedział dziś na antenie TVN24:

Trzaskowski byłby prezydentem, mam nadzieję że tak się nie stanie, który miałby za cel obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy i byłby heroldem rewolucji obyczajowej w Polsce”.

Zaznaczył też, że to prezydentura Andrzeja Dudy będzie prezydenturą bardziej łączącą Polaków.

dam/Onet.pl,TVN24,300polityka.pl

Komentarze (7):

Super kameleon.2020.06.30 11:08
Twoje miejsce w Zoo.
Jahu2020.06.30 10:24
chopie miota tobą jak chorągiewką na wietrze..ale ty już wiesz,że dla dobrej zmiany jesteś skończony.
Renata2020.06.30 10:00
Pan Gowin chciał obalić rząd nie dopuszczając do wyborów 10-go maja , i powodując póżniejsze perturbacje, nie udało się. Teraz podwinął ogon , skamle i się łasi, obrzydliwe!
Maciej Łagodny2020.06.30 9:57
PREZESIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI: jak długo JESZCZE BĘDZIE PAN wobec Porozumienie.Gowina? Pora by Zjednoczenie Prawicy zakończyło w TYM składzie DZIAŁALNOŚĆ.Porozumienie-J. Gowina to nie Sojusznik ,to DYWERSANCI - Brutus uderzający w Zjednoczenie Prawicy. Pora dać IM wybór ,czyli przechodzą do PiS ,lub Wcześniejsze Wybory Parlamentarne.
Raf2020.06.30 9:40
Pan Gowin .. Żądny władzy narcyz ma tylko jeden interes w polityce. Usadzić się na coraz to wyższym stołku. PO jego działaniach widać czego dokonał - wychował bluzgającego syna, który wyniósł z domu...... Proszę posłuchać https://tiny.pl/7c6hz Prymitywny tekst, bluzgi i chamstwo - oto Ziemowit Gowin.
Agnieszka2020.06.30 8:57
Na razie to w obalaniu rządu i władzy PiS najlepszy jest Gowin m.in. przez rozwalenie wyborów 10 maja i wprowadzenie Trzaskowskiego, Jego krecią robotę kontynuuje Emilewicz, która leci do Hołowni przekonywać, że oni z Dudą na czele są tak samo "nowocześnie konserwatywni". To najlepsza metoda na pozbawienie do reszty poparcia Dudy i PiS przez najbardziej zaangażowanych, ideowych ludzi. którzy byli jego najwierniejszym, twardym elektoratem nawet w czasach gdy działacze partyjni PiS siedzieli w mysich norach i rozglądali się za szalupami ratunkowymi do bezpieczniejszych i bardziej opłacalnych miejsc. To twoja Emilewicz ciągnąc PiS w lewo jest największym heroldem rewolucji obyczajowej w Polsce i niedługo to nie tylko na ambonę wlezie, ale i na ołtarzu w kapicy Jasnogórskiej zechce kankana zatańczyć.
Irena2020.06.30 8:54
Panie Gowin, ta bój się Pan Boga (jak mówią we Lwowie), bo to już się robi niesmaczne.