Znana jest lokalizacja V Korpusu US Army w Polsce. Ambasador Mosbacher potwierdza - zdjęcie
09.09.20, 17:53fot. tt/mon

Znana jest lokalizacja V Korpusu US Army w Polsce. Ambasador Mosbacher potwierdza

15

Jak informuje Centrum Prasowe PAP, podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA została podjęta decyzja o lokalizacji w Polsce V Korpusu Armii Amerykańskiej. Wiadomość została też potwierdzona przez ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Ambasador Mosbacher napisała na Twitterze:

- To już oficjalne - Poznań został wybrany na siedzibę wysuniętego stanowiska dowodzenia V Korpusu US Army. Nie zwalniamy tempa - to bardzo ważny krok w naszej współpracy wojskowej! Wspólnie wzmocnimy bezpieczeństwo Polski i regionu.

mp/pap/twitter/ambasada usa

Komentarze (15):

Jan Radziszewski2020.09.10 3:06
Niech amerykańce wracają do USA bo w Polsce może im nie być zdrowo!!! ++ + 29 Poniedziałek, 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. - 22.45 - Tak, dziecko obłożysz klątwą amerykańskie wojska stacjonujące w Polsce. Te, które są i które przybędą. Gdyż są one dla wyzysku Polaków, przeciw polskim interesom i nie pomogą przeciw Rosji, a tylko mogą zaszkodzić. Rzuć klątwę, dziecko. - Ja, potomek polskiej, patriotycznej elity, po mieczu wnuk Tadeusza Michałowskiego, podpułkownika Armii II Rzeczpospolitej, oficera Armii Krajowej, uczestnika Powstania Warszawskiego, uciekiniera z transportu do Katynia, (po wojnie prześladowanego przez wrocławskie, żydowskie UB, które mu skróciło życie), pochodzącego ze szlacheckiej rodziny herbu Poraj (Róża), + z woli Boga Wszechmogącego, w Trójcy Jedynego, z woli Jezusa Chrystusa, Króla Polski intronizowanego przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku, rzucam klątwę Bożą na wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce, które są i które będą. + Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. Przeklina was Bóg. + Amen! Amen! Amen! + - I tak się stanie. Klątwa dotknie wojsko amerykańskie na polskiej ziemi i wszelkie ich zamysły na polskiej ziemi. + Dotknie dowódców i szeregowych i wszystko co jest ich. + Zaczną chorować i będą ich dotykać różne nieszczęścia. + Nie pozwolę panoszyć się na polskiej ziemi żadnym wojskom rzekomych sojuszników, które chcą wyzysku Polski i dbają tylko o swoje interesy, robiąc krzywdę Polakom. Każde wykorzystanie przez nich ( nadużywanie) bezprawnego i przestępczego immunitetu im nadanego przez (nie) polskie władze będzie przeze Mnie karane.
am2020.09.10 10:17
Janek, co ty piszesz ???! bój się Boga
Anonim2020.09.9 22:14
Coś daleko to Stanowisko dowodzenia od Ruskich. Hahahahahahaha
TwojaStara2020.09.9 19:10
A może by tak nam bombke AA dali na przechowanie. Z czerwonym guzikiem na Nowogrodzkiej...
Jaśkowiakiol2020.09.9 18:28
Dziękuję Amerykanom. Poznaniak.
Anonim2020.09.9 18:12
3 września br. została oddana do użytku baza US Navy w Radzikowie k. Słupska . Na razie gotowe są budynki administracyjne i koszarowe . Uzbrojenie pojawi się dopiero za 2 lata . Inwestycja jest jedną z bardziej strzeżonych tajemnic wojskowych w Polsce . Źródło Interia z dn. 4 września br.
Anonim2020.09.9 22:20
Baza US Navy w Radzikowie k. Słupska. Inwestycja jest jedną z bardziej strzeżonych tajemnic wojskowych w Polsce. Oczywista oczywistość z tą tajemnicą, nie każde mocarstwo ma okręty wojenne pływające w piachu.
Randka juz dzis2020.09.9 18:11
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Wojtek Polak2020.09.9 18:05
Jaka szkoda, że nie Lublin, Białystok albo Rzeszów.
Cieszcie się, że nie Rzepin2020.09.9 18:46
j.w.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.9 18:04
na chüj nam kolejne darmozjady do utrzymania, tym razem amerykańskie!? już mamy na garnuszku kleszych pedofilnych nierobów z watykanu!
Anonim2020.09.9 18:00
Pojawiły się kompromitujące PiS szczegóły, dotyczące podpisania Wspólnej Deklaracji Współpracy Obronnej pomiędzy Polską i USA i utajnionego przez PiS przed opinią publiczną Porozumienia o statusie amerykańskich wojsk w Polsce (SOFA). O podpisaniu porozumienia poinformowała jako pierwsza Georgette Mosbacher, zanim jeszcze stosowny komunikat wydało polskie MON. Zobowiązania strony polskiej obejmują: 1) pełne wyłączenie żołnierzy USA stacjonujących w naszym kraju spod jurysdykcji karnej państwa polskiego (tak więc m.in. za zgwałcenia polskich kobiet, rozboje, wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu itp.); 2) eksterytorialność jankeskich baz na polskim terytorium, do których funkcjonariusze państwa polskiego będą mieli wstęp jedynie za zgodą USA; 3) przekazanie USA strategicznych obiektów wojskowych jak baza lotnicza w Powidzu i część poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim wraz z tamtejszą infrastrukturą wojskową; 4) sfinansowanie budowy i remontu obiektów oddanych na użytek sił USA.
Kornel2020.09.9 18:58
Anonim! A właśnie , że kłamiesz! Nie jesteś w temacie! Poinformowano teraz, że będą ci żołnierzę pod polską rurysdykcją prawną!
Anonim2020.09.9 19:13
Będą pod polską jurysdykcją jedynie w przypadku gdy przestępstwo popełnią w tzw. cywilu czyli poza służba. Problem w tym że amerykański żołnierz na zagranicznej misji jest cały czas na służbie, wystarczy przeczytać amerykański regulamin wojskowy.
Anonim2020.09.9 22:28
Hahahahahahaha, na całym świecie nie są, tylko w Polsce mają być.