Zdewastowali zabytkowy kościół, usłyszeli zarzuty - zdjęcie
05.03.21, 14:41fot. pixabay.com/policja.pl

Zdewastowali zabytkowy kościół, usłyszeli zarzuty

6

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kościoła w Budziwoju. W środku pili alkohol i niszczyli wyposażenie świątyni. Kiedy proboszcz przyszedł sprawdzić co się dzieje, sprawcy zaatakowali go. 18 i 20-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Obaj trafili na trzy miesiące do aresztu.

W środę (3.03.2021 r.)  przed południem, policjanci z komendy miejskiej otrzymali zgłoszenie o włamaniu do kościoła w Budziwoju. Jak ustalono dwóch mężczyzn przyjechało samochodem pod zabytkowy kościół, następnie wybili szybę i po dostaniu się do środka, zaczęli dewastować wnętrze.

Przed przybyciem funkcjonariuszy, do kościoła wszedł proboszcz, aby sprawdzić, co się dzieje w jego świątyni. Zobaczył porozrzucane wyposażenie, wybite szyby i puste butelki po alkoholu. Kiedy mężczyźni zauważyli księdza, ukryli się w zakrystii. Jeden z nich zaczął mu grozić i go uderzać. Proboszczowi udało się zamknąć ich w środku kościoła i powiadomić policję.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich to 18-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, drugi to 20-latek z Rzeszowa. Okazało się, że są nietrzeźwi. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Auto, którym przyjechali zostało odholowane na policyjny parking.

Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy. Powiadomili też konserwatora zabytków, który przyjechał na miejsce.

W czwartek mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia zabytkowego mienia, naruszenia miru domowego oraz kierowania gróźb karalnych. Dodatkowo 18-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów.


mp/policja.pl

Komentarze (6):

Anonim2021.03.5 19:37
I mają wszystko z tyłu.
Wixewa2021.03.5 18:35
To się już dzieje, Bibliści twierdzą, że została złamana- otwarta szósta pieczęć Apokalipsy, co nas czeka? jest opisane w Biblii, poczytajcie. Zostało 7 Trąb i złamanie Siódmej Pieczęci i wylanie 7 Czar przez Aniołów od Tronu Boga
Po 11 ...2021.03.5 15:05
A jeden 7 latek z Poznania trzymał książeczka do nabożeństwa w kieszeni spodni. Ze strach przed proboszczem trochę popuścił i się książeczka zmoczyła. Wezwany na miejsce odział antyterrorystyczny obezwładnił go granatami hukowymi, gazem i powalił postrzałem z broni gładkolufowej. Obecnie dewiant przebywa w areszcie, oczekując na postawienie mu przez Prokuratora zarzutów profanacji 2000 letniej katolickiej historii naszego Narodu. Jego niski wiek prawdopodobnie uchroni go od zasądzenia kary śmierci (kara śmierci za obrazę uczuć religijnych jest wykonywana na zbrodniarzach pow. 10 roku życia). Matka zwyrodnialca błaga o 25 letni wyrok, ale taka pobłażliwość byłaby demoralizująca dla innych zwyrodnialców.
Anonim2021.03.5 15:08
Cała rodzina profilaktycznie tez po 10 latek!
zxy2021.03.5 21:00
Po 11.. a ty już nachlany? dla takich jak ty zeerrrr trzeba by przywrócić sprzedaż wódy od 13-ej
Anonim2021.03.5 14:49
Ile razy dziennie będzie o tym samym? Zabrakło LOLkontentu?