Zbigniew Kuźmiuk: Trzaskowski próbował wystraszyć Polaków. Kolejna klęska - zdjęcie
01.10.19, 09:15Fot. Michał Józefaciuk (Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej) via Wikipedia, CC 3.0

Zbigniew Kuźmiuk: Trzaskowski próbował wystraszyć Polaków. Kolejna klęska

34

1. Niewiele ponad rok działalności prezydenta Rafała Trzaskowskiego na stanowisku prezydenta miasta stołecznego Warszawy, a problemami które spowodował swoim nieudolnym zarządzaniem, można by obdzielić kilka dużych miast.

Już w pierwszych tygodniach po objęciu władzy zaczął się wycofywać ze swoich fundamentalnych deklaracji wyborczych ( jak miejsce w żłobku dla każdego dziecka, które rodzice chcą tam umieścić, a w sytuacji kiedy miejsc w samorządowych żłobkach zabraknie, finansowanie z budżetu miasta miejsc w żłobkach prywatnych).

Później było podpisanie deklaracji LGBT+ i zobowiązanie się do wprowadzenia tej problematyki do warszawskich szkół, po wielu protestach rodziców prezydent Trzaskowski po cichu z tego zrezygnował.

2. Zupełną bezradność i kompletne nieprzygotowanie do zarzadzania tak wielkim miastem przez prezydenta Trzaskowskiego, obnażyła awaria oczyszczalni Czajka i w jej konsekwencji katastrofa ekologiczna Wisły od mostu Północnego w Warszawie aż do jej ujścia do Bałtyku.

Przez parę dni panował kompletny chaos i gdyby nie błyskawiczna reakcja premiera Morawieckiego i decyzja o budowie mostu pontonowego, a na nim awaryjnego rurociągu odprowadzającego ścieki do oczyszczalni, to tej pory lałyby się one do Wisły.

Zresztą wszystko wskazuje, że miasto nie zdąży z naprawą uszkodzonego rurociągu do zimy, a przecież w warunkach zimowych trudno będzie wojsku utrzymać most pontonowy na Wiśle, wiec problemy z bezpośrednim zrzutem ścieków do rzeki, za parę miesięcy, wrócą ze zwojoną mocą.

Przy okazji tej awarii wyszła na jaw skrzętnie ukrywana do tej pory przez Ratusz, awaria spalarni osadów z oczyszczalni ścieków Czajka, okazało się, że osady te są rozwożone ciężarówkami po całej Polsce i często składowane w sposób zagrażający środowisku, a miasto ponosi z tego tytułu dodatkowe obciążenia finansowe w wysokości około 1,7 mln zł miesięcznie.

3. Jakby tego wszystkiego było mało w ostatnich dniach wybuchła afera z niewypłacaniem w Warszawie świadczeń z programu Rodzina 500 plus, bo rzekomo wojewoda mazowiecki, miał nie przekazać pieniędzy z budżetu państwa.

Wojewoda natychmiast przekazał komunikat, że miasto stołeczne Warszawa złożyło zapotrzebowanie na wrzesień na środki z tego programu w wysokości blisko 213 mln zł i taka suma zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, została miastu przekazana w 4 transzach.

Co więcej na wystąpienie miasta z 25 września o przekazanie dodatkowej kwoty 2 mln zł na realizację tego programu, takie środki zostały miastu przekazane już następnego dnia rano.

Przy tej okazji służby wojewody ujawniły, że zgodnie z danymi pochodzącymi z Centralnej Aplikacji Statystycznej na rachunkach dzielnic miasta Warszawy w dniu 26 września pozostawało aż 120 mln zł nierozdysponowanych w ramach programu.

Wygląda więc na to, że prezydent Trzaskowski zdecydował się w końcówce kampanii wyborczej na przeprowadzenie akcji politycznej, która ma wystraszyć Polaków, że w budżecie brakuje środków na realizację sztandarowego programu Rodzina 500 plus.

Akcja się jednak nie udała, prezydent Trzaskowski się skompromitował, bo okazało się, że środki zostały mu przekazane zgodnie z zapotrzebowaniem, co więcej do tej pory nie wydatkowano większości środków, znajdują się one na rachunkach bankowych miasta i jak można się domyślać, przynoszą mu dodatkowe odsetki.

4. Zamiast więc trafiać już dawno do rodzin, są świadomie blokowane przez służby miasta, a prezydent Trzaskowski robi jeszcze akcję polityczną, że rząd nie przekazuje mu pieniędzy na realizację programu.

Po tym obnażeniu jego hipokryzji przez wojewodę mazowieckiego, prezydent Trzaskowski na kolejnej konferencji prasowej mówił, że rząd nie przekazał mu blisko 600 mln zł na realizację programu do końca roku.

To rzeczywiście skandal, gdyby rząd to zrobił, to na odsetkach od tej sumy, można by zarobić parę milionów złotych, a to wystarczyłoby na pokrycie kosztów wywożenia osadów z Czajki na pola w całej Polsce, przez przynajmniej kolejnych kilka miesięcy.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (34):

celnik2019.10.1 15:51
Czy nie tak postępują przestępcy? Jaką trzeba być kanalią, aby mają pieniadze z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości zgodnej ze składanymi wnioskami nie wypłacać je tym, którym się to należy w terminie , tylko publicznie łgać i kłamać jak typowe typki z pokokoko = bura suka = sok z buraka. Czy nie on cynicznym cwaniakiem i warszawskim prostakiem?
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 11:13
Spotykam się, szczególnie z niezdecydowanymi, z reakcjami typu „tylko nie Kaczyński”, zdziwiony zadaję pytanie „dlaczego ?” Zazwyczaj w odpowiedzi słyszę „no wiesz !”....... „No nie wiem !” stwierdzam wyrozumiale. „No co ty ?!” słyszę lekko zmieszany głos. Skoro tak, to proszę daj trzy argumenty dlaczego nie Kaczyński ? Zapada cisza „.....”, po dłuższej przerwie proponuję pojednywczym tonem: „Dobra, daj jeden argument, ale mocny” ! Cisza trwa „....”, przerywam milczenie spokojnie pytając: „Dlaczego ?” W oczach rozmówcy dostrzegam rozterkę spowodowaną rozdźwiękiem pomiędzy silnymi emocjami związanymi z niechęcią i brakiem rozumnego ich uzasadnienia. Za każdym razem mi smutno: „Jeszcze jeden/na zmanipulowany/na .
katolik2019.10.1 20:14
no właśnie,najgorsze że ludzie powtarzają to co ci z którymi się spotykają,aby się przypodobać ,aby nie odstawać itp. ALE wyborcy PIS stana do mobilizacji
Bizon2019.10.1 11:12
Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie !
katolik2019.10.1 20:11
Brawo, brawo brawo- więcej takich co mają jaja
Zosia2019.10.1 11:11
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Urszula2019.10.1 11:10
Politycy-jełopy z PO są już tak skompromitowani (ostatnio Czaskowski), że na nich będą głosować jedynie: byli funkcjonariusze SB i WSI, kasta sędziowska, urzędnicy ratusze wraz z rodzinami, kilku celebrytów i aktorów i parę ogłupiałych TVN telewidzów. Ta partia i jej nazwa oraz ci ludzie muszą, powtarzam: muszą opuścić polską scenę polityczną, i to jak najszybciej – najlepiej zaraz po wyborach !!!
Ewa2019.10.1 11:09
I nawet kozy zaglodzil na śmierć.
dzielnicowy2019.10.1 11:09
B R A W O lewackie szczochy. Dziękujemy za wasze opinie. Wasze wpisy czyta z wielką uwagą i uczy się przy tym pilnie niejaki dzielnicowy. „dzielnicowy” to leming, który jest upierdliwym lizo du-pem Sketyny, który ma go w ostatniej części układu pokarmowego. Ten leming cierpi na kilka schorzeń (m.in. totalne ogłupienie, dege neracja myślenia i nadmierna pobudliwość seks ualna). Myślę jednak, że przy naszej pomocy leming ten będzie stopniowo leczony z jego schorzeń. Bardzo obiecujące !
Ewa2019.10.1 11:08
Trzaskowski to kompletny ignorant. Nic nie potrafi. Pajac zapatrzony w siebie. Chce niszczyć to co inni ciężką pracą budują.
Urszula2019.10.1 10:57
Ziemkiewicz pójdzie z torbami. :D Dobrze mu tak. :D "Wystarczy tych kłamstw". Trzaskowski pozwie Ziemkiewicza za nazwanie go "złodziejem".
KaczyKaczor2019.10.1 11:06
Ty, puszka na spermę, za prawdę sią nie pozywa albo przegrywa !!! Kto z PIS-em wojuje, od PIS-u ginie !
PePe2019.10.1 10:15
Oto jest prawdziwe oblicze Rafałka Czajki-Kozłowskiego, który nawet o wypasu kóz się nie nadaje.
PiotrS2019.10.1 10:13
Ale bzdurny artykuł przedwyborczy
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 11:16
.... to po co tu lewacki szczochu wchodzisz ?!!! WON !
katolik2019.10.1 10:06
DO zwykły kowalski --jak wg dna popslsldwiosnanowoczesna obpr które głosi poglądy o aborcji i eutanazji- wy poddacie się aborcji i eutanazji ,to zostanie więcej pieniędzy dla Polaków,Bo pyt jest kogo chcecie poddawać aborcji i eutanazji --kogoś ze swojej rodziny ,siebie, czy obcych wam Polaków. CI którzy głosują na dno niech odpowiedza sobie na to pyt,bo rozumu to nie maja.MĄDZRY I SILNI POLACY GŁOSUJĄ NA PIS!!!
katolik2019.10.1 9:59
Oczywiście dno mor=społ-polit popslsldwiosnanowoczesna ob. pr- sieje już propagandę że zabraknie pieniędzy,bo hołota okradła Polskę i , szykuje grunt że będzie to robić dalej Chłopi i mohery obronią Polske przed wami MY głosujemy na PIS!!!
lolek kremowka2019.10.1 9:55
Anna Kaptacz nie ma za grosz wstydu. Jej plakat wyborczy jeździ na samochodzie przekazanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dla „Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej”. To wyjątkowa hipokryzja. https://wiesci24.pl/2019/09/27/co-za-bezczelnosc-plakat-kandydatki-pis-na-samochodzie-przekazanym-przez-wosp-dla-hospicjum/
Polak Ateista Durny Gej2019.10.1 11:15
Ty lolek - lewacki szczochu, jeki ty jesteś gupi !!! Mamusia i tatuś też tacy byli ?!
katolik2019.10.1 9:55
DO zwykły kowalski-- -ty na pewno będziesz głosował na dnomoralno-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna obyw pr-oni promują śmierć -więc -1) nie powinieneś się martwic bo możesz wybrać śmierć -eutanazje 2) dlaczego w ogóle się przejmujesz swoim zdrowiem ,skoro ci co się zgadzają z dnem zgadzają się z ich poglądami ,czyli ze śmiercią 3) zaraza którą siejesz dla tych prawdziwych i normalnych Polaków nie dociera BO Mądrzy i Silni Polacy głosują na PIS!!! tylko MY wyborcy PIS uratujemy Polskę przed szerzeniem szatana
On2019.10.1 9:47
Czaskosik nie nadaje się nawet do pasienia kóz....kto takiego wybrał ..Schetyna pogrążył tego lalusia na całej linii.
Zwykły Kowalski2019.10.1 9:33
Jak mówi że brakło to znaczy że brakło i będzie brakować coraz częściej to można łatwo sprawdzić. Pieniądze rozrzucane na prawo lewo a za niedługo będziemy umierać na różne choroby bo pieniędzy na służbę zdrowia nie będzie a więc uważajcie na kogo głosujecie bo brak pieniędzy w Warszawie to tylko początek
Karol2019.10.1 10:06
Ty juz od dawna jestes chory na to miejsce, gdzie inni maja mozg, tyle, ze w twoim przypadku to jest choroba nieuleczalna !
katolik2019.10.1 10:25
prawidłowe rozumowanie
ksena2019.10.1 10:48
Aż miło się czyta normalnego człowieka .
KaczyKaczor2019.10.1 11:04
Ty Kowalski, ty nie jesteś zwykły - ty jsteś nietwykły !!! Ale niezwykły lewacki szczoch !!!
Zwykły Kowalski2019.10.1 12:24
Wijecie się jak żmije Pisowcy i jadem rzucacie we wszystkie strony jak ktoś prawdę powie i wam na ten diabelski ogon nadepnie
2019.10.1 12:37
Ty nie rozumiesz słowa prawda, buraku. Całe życie karmili cię kłamstwami, to wydaje ci się, że to prawda. Idź się umyj lemingu.
AAAtomek2019.10.1 9:26
200 milionów na starego grzyba z Torunia to 200 milionów MNIEJ na leczenie Polaków! Polaku, w dniu 13X wybierzesz PiS i starego grzyba lub Polskę, wybór należy do Ciebie!
Karol2019.10.1 10:03
Jak masz cwelu takie wiadomosci, jak jestes taki pewny, zglos to pajacu do prokuratury, a nie pitol opowiastek !!! A jak masz zoledzie zamiast jaj ,to zamknij morde durniu skonczony !
xyz2019.10.1 10:46
Stary grzyb z Torunia dostaje miliony NIEZALEZNIE, ktora opcja rzadzi lemingu bo robi to niestety zgodnie z prawem... A 13 to my was lewakow wykopiemy na orbite ;)))
retro2019.10.1 10:55
etopiryna juz ci nie pomaga, poczytaj sobie jak tusk pozwolił ukraść Polakom ponad 500 miliardów zł może ci minie nienawiść do nas, Polaków. ( karuzele vatowskie szara strefa paliwowa,alkoholowa, tytoniowa, Amber Gold i to dopiero początek peletonu afer PO) Tusk był Koordynatorem Służb Specjalnych. A Radio Maryja jest bardzo dobre i potrzebne.
Grizzly2019.10.1 9:25
Nieudacznik i hucpiarz! Zajmij się może kurami, red - Bul posłuchał i już nie musi się męczyć z krzesłami, ogniskowymi opowiastkami, obrazkami, czajnikami i sokowirówkami!
xyz2019.10.1 10:44
Kurami tez nie, on nie potrafi sie kozami zajac (30 martwych koz na wyspie w Warszawie, taki tam ekoteczowy projekt...), gdzie kozy sa naprawde odpornymi zwierzakami. Z kurami to jest tak, ze jedna kichnie, a reszta zdechnie jak w pore nie zareagujesz.