Zbadają prywatyzację sieci ciepłowniczej w Warszawie. Do zespołu zaproszono Trzaskowskiego - zdjęcie
22.01.21, 07:35Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

Zbadają prywatyzację sieci ciepłowniczej w Warszawie. Do zespołu zaproszono Trzaskowskiego

4

Na początku tygodnia wiceminister Jacek Ozdoba poinformował o powołaniu roboczego zespołu, który ma się zająć kwestią prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie. Do zespołu zaproszony został także prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Ozdoba stwierdził, że:

Do końca lutego chcielibyśmy zamknąć kwestie organizacji roboczego zespołu ds. prywatyzacji sieci ciepłowniczej w Warszawie”.

Mówiąc wcześniej o konieczności zbadania tej sprawy, podkreślił:

Warszawiakom należy się odpowiedź, czy prywatyzacja sieci ciepłowniczej - już z perspektywy wielu lat - była opłacalna i była dobrą decyzją”.

Teraz poinformował, że podpisuje zaproszenie do zespołu dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jak zaznaczył, może on też wyznaczyć osobę, która wejdzie do zespołu.

Zespół ma ocenić, czy sprywatyzowanie sieci było słuszną decyzją, a także weryfikować kwestie nakładów na konserwowanie infrastruktury, rozwój oraz realizację zobowiązań będących w ramach prywatyzacji.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

MaxFiend2021.01.22 14:12
Czy przypadkiem prywatyzacji nie nadzorował bank, w którym Morawiecki był dyrektorem? :-D :-D :-D
Jan2021.01.22 14:03
Trzaskowski wie jak robić interesy.
dr2021.01.22 12:07
nie od dziś wiadomo że pewnych monopolistycznych firm (z racji technicznych założeń) nie powinno się nigdy prywatyzować a właśnie chodzi o firmy od ścieków , dostarczania wody, i ciepłowniczych ...bo tu "wolny rynek" nie zadziała ... trudno sobie wyobrazić że firma konkurencyjna zbuduje drugi kolektor ściekowy do bloku i drugą ( i trzecią ?) rurę do ścieków czy do dostarczania wody do każdego mieszkania .. technicznie nie ma "takiej opcji " dodatkowo to dziedziny są (należą) do dziedzin bezpieczeństwa kraju .. co do badania słusznie nie słusznie to z racji wyżej wymienionych nie słusznie ... a badania to już mam dosyć bo nawet jak im wyjdzie "nie słusznie" to co z tego ? sąd uniewinni i tyle .. bo jakiś poprzedni prezydent mając immunitet ..sprzedał i co mu kto zrobi ? a z trzeciej strony bezsensowna sprzedaż oznacza że nie potrafimy zarządzać dość prostym biznesem ? bo klient nie ucieknie do konkurencji .. raczej nikt se wychodka przed blokiem nie postawi.. i sprzedawania takich branż i w Wa-wie i w Gdańsku to kompletne dno niekompetencji .. gospodarczej
JN2021.01.22 8:56
Wystarczy spojrzeć na twarz Trzaskowskiego. Zmarnowany człowiek, nadaje się do leczenia, a nie do zespołu!