Zawirowania na Czerskiej. Są  ,,Strefy wolne od LGBT’’ czy nie? - zdjęcie
26.09.20, 11:34Fot. Adrian Grycuk, via: Wikipedia CC 3.0/ screenshot: YouTube (Aktywista - Bart Staszewski)

Zawirowania na Czerskiej. Są ,,Strefy wolne od LGBT’’ czy nie?

15

„Gazecie Wyborczej” zdarzyło się napisać prawdę o tzw. „Strefach wolnych od LGBT”. To jednak spotkało się z silnym atakiem Barta Staszewskiego, wobec czego artykuł demaskujący jego prowokacje został z portalu dziennika usunięty. Wówczas pojawiły się oskarżenia o autocenzurę, więc tekst został przywrócony. Z zawirowań w redakcji na Czerskiej kpi w mediach społecznościowych europoseł Patryk Jaki.

Piotr Głuchowski poczynił na łamach „Gazety Wyborczej” artykuł demaskujący kłamstwa Barta Staszewskiego. Dziennikarz opisał, że żadnych stref „wolnych od LGBT” w Polsce nie ma, a cała sprawa jest wynikiem absurdalnego w jego ocenie happeningu aktywisty LGBT Barta Staszewskiego. Przykręca on tabliczki z napisem „Strefa wolna od LGBT” przy nazwach miejscowości, które przyjęły prorodzinne rezolucje. Publicysta „Wyborczej” zaznacza, że nie są to rezolucje mające walczyć z mniejszościami seksualnymi, ale dokumenty chcące wzmocnić rolę rodziny rozumianej konstytucyjne jako związek kobiety i mężczyzny. Jedynym, co mogłoby zostać uznane za kontrowersyjne według Głuchowskiego, jest zapis sprzeciwiający się finansowaniu ze środków publicznych antyrodzinnych projektów:

- „Inaczej mówiąc: samorząd nie powinien finansować publikacji czy prelekcji, podczas których kwestionowany byłby konstytucyjny status małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny znajdującego się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej. A zatem: KonsTYtucJA!” – zauważa publicysta.

Zaznacza przy tym, że rezolucje te są czysto symboliczne, bo nie mają żadnej mocy prawnej.

- „Akcja Staszewskiego nie wytrzymuje logicznego rozbioru i zakrawa na absurd” – stwierdził Piotr Głuchowski na łamach „Gazety Wyborczej”.

To bardzo nie spodobało się samemu Bartowi Staszewskiemu, który dziennikarza oskarżył o przyłączenie się do „prawicowej szczujni” i zapowiedział podjęcie kroków prawnych.

Wówczas stało się coś, co niedawno obserwowaliśmy w przypadku Radia Nowy Świat. Gazeta postanowiła sama siebie ocenzurować i usunięto artykuł ze strony „Wyborczej”. Szybko w mediach społecznościowych poinformował o tym Staszewski. To jednak wywołało falę krytyki za cenzurę, więc tekst został przywrócony, a „Wyborcza” tłumaczy, że nikt go nie usunął, a zniknięcie było spowodowane problemami technicznymi.

Całą tę kuriozalną sytuację skomentował na Twitterze europoseł Patryk Jaki:

- „Podsumujmy. Najpierw Bart z GW ogłosili światu, że Polska ma strefy wolne od LGBT. Potem GW zdemaskowała teksty GW i Barta. Czytelnicy GW nie chcieli takiej prawdy, więc GW oddemaskowała tekst GW i został usunięty. Tekst jednak wrócił, bo Staszewski zdemaskował cenzurę GW” – napisał polityk.

kak/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (15):

Suweren2020.09.27 17:13
Za to w Warszawie kpią z Jakiego i jego sromotnej porażki. A taki amerykansky był :D
Japa2020.09.27 14:10
Taki filar lewicy i tak się pogubił . Chociaż ja wiem ? Lewicy ? A co jest ta lewica . Wszyscy się nią obrzucają . No dobra Gazeta Wyborcza , to dziewicza prawiczka .
leek2020.09.26 22:35
jeżeli w kościele kobieta nie może sprawować mszy...to jest dyskryminacja kobiet czy jej nie ma?...to takie podobne pytanie...jasne, że są wolne strefy od LGBT bo podjęto uchwały uniemożliwiające tym osobom normalne życie, spychające ich na margines...a oni swojej własnej genetyki nie układali...winny jest Bóg...który wg ludzkiego prawa i Kodeksu Karnego może być oceniony jak przestępca wg paragrafów...człowiek tak samo jak dziecko chore, dziecko z bielactwem, osobę niepełnosprawną, osobę inną seksualnie...nikt nie może być dyskryminowany tylko dlatego, że większość populacji biologicznej jest inna...każdego trzeba przyjąć z otwartymi rękami na tym świecie...bo każdy ma tylko jedno biologiczne życie...zmartwychwstanie już będzie inne...takie mentalne współgranie z islamem doprowadzi w końcu do rewolucji antyreligijnej
Anonim2020.09.27 8:45
Jeśli w moim domu obca kobieta nie może sprzątać, mieszkać, pouczać moich dzieci, wynosić fantów... to jest dyskryminacja kobiet czy jej nie ma?
Anonim2020.09.27 8:47
Tak to już jest, że zboczeńcy seksualni sami sobie uniemożliwiają normalne życie, sami się spychają na margines. Nikt nie jest zboczeńcem z winy "genetyki", tylko z własnej winy.
Alojzy Cedzidło2020.09.27 14:04
Pełna zgoda . Pod warunkiem ,że będzie chodził o tych , nooo nie wiem jak ich nazwać . Bo tak mi napaprali w głowie ,,uczeni " ,że nie wiem czy homoś to normalny czy chory. Ale to L...itd , to czysta polityka , która pcha się nam do domu na siłę . Mam prawo drzwi zamknąć
Konrad Józef Turzyński2020.09.26 21:25
Zawirowania mogą być (także na Czerskiej, ale niekoniecznie) w szklance, kiedy ktoś miesza herbatę,aby w niej rozpuścił się cukier, albo na sali, kiedy tam ludzie tańczą.
opty2020.09.26 20:46
LGBT+KZN strefy tylko w Gó.......j W.....j.
Anonim2020.09.26 13:43
jak już tak mowa o edukacji to ja chętnie opowiem o zboczeńcach wśrod psów na co mam wielu świadków, czy pies co chce gwałcić kota to też orientacja? wszyscy myśleli że pies połknie kota a ten niczym geje w parkach wyskoczył na niego z wackiem, nie był to jedyny zboczony pies jakiego widziałem
Figo Fago2020.09.27 14:19
Musiałeś mieć niezłą lufę , jak to widziałeś . Homosie kochają mężczyzn ( podono ) A mężczyzna ma tylko dwa otwory do pieszczot . Pies z kotem , to juz całkiem inne schorzenie . To tak jak chłop z kozą , lub w prosektorium .....
Genderolożka2020.09.26 13:08
Pedofilia, zoofilia to LGBT+. Pamiętajcie o tym
Slavek2020.09.26 12:33
Klamstwo na klamstwie! Tam na Czerskiej wszytko zbudowane jest na klamstwie. Juz sami w tym sie gubia!!!
Anonim2020.09.26 12:08
kiedy lewica sie polapie ze lgnt to upierdliwy wrzod na doopie? nie wyobrazam sobie nawet by podzielajacy moje poglady zachowywali sie jak ta gangrena z psychiatryka
killpedryll2020.09.26 12:04
Ot i głupi pedałek wpadł w dołek, który sam wykopał. Takich koprofagów jak Staszewski Bart powinno się zapędzić do kamieniołomów. Szybko by im się odechciało pedałowania.
Twoje imię2020.09.27 13:11
faszystowska szmata