Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odniósł się na antenie Polsat News do propozycji wicepremiera Jarosława Gowina ws. unijnych negocjacji. Dworczyk przypomina, że stanowisko rządu reprezentuje premier Mateusz Morawiecki, a pomysł lidera Porozumienia się w to stanowisko nie wpisuje.

Wczoraj w Brukseli z unijnymi komisarzami spotkał się wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, który wyszedł z propozycją kompromisu ws. negocjacji pakietu budżetowego i tzw. mechanizmu praworządności. Zaproponował dodanie „deklaracji interpretującej”, która miałaby precyzować, że warunkowość nie zostanie wykorzystana do nieuzasadnionego nacisku na państwa członkowskie.

Do słów wicepremiera Jarosława Gowina odniósł się dziś w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk, który podkreślił, że nie wpisują się one w strategię negocjacyjną polskiego rządu.

- „Ta wypowiedź nie odzwierciedla stanowiska polskiego rządu” – zaznaczył.

Przypomniał też, że to premier reprezentuje stanowisko w sprawie unijnych negocjacji.

- „Pan premier Mateusz Morawiecki reprezentuje stanowisko rządu Rzeczpospolitej Polskiej w tej sprawie i to stanowisko w ostatnim czasie nie uległo żadnej zmianie” – podkreślił.

Zaznaczył przy tym, że stanowisko lidera Porozumienia jest jego osobistą opinią i może wypowiadać się we własnym imieniu.

kak/Polsat News, PAP