Wybory RPO. PSL zgłosi swojego kandydata - zdjęcie
28.12.20, 11:34Fot. screenshot - YouTube (RMF FM)

Wybory RPO. PSL zgłosi swojego kandydata

8

Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zgłosiło już swojego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydatura Pawła Wawrzyka nie zdobędzie jednak najpewniej oczekiwanego poparcia PSL-u. Ludowcy zapowiadają zgłoszenie własnego kandydata.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na Rzecznika Praw Obywatelskich został wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

- „Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, zgłosiliśmy kandydaturę Piotra Wawrzyka, który spełnia wszystkie kryteria i wymogi. To wybitny fachowiec, który odznacza się szczególną wrażliwością, ma bogaty dorobek naukowy w kwestii praw człowieka oraz doświadczenie. W naszej ocenie jest bardzo dobrym kandydatem i mamy nadzieję, że zostanie wybrany na stanowisko RPO” – poinformował dziś rzeczniczka partii, Anita Czerwińska.

Prawo i Sprawiedliwość miało pierwotnie liczyć, że kandydaturę prof. Wawrzyka poprze Polskie Stronnictwo Ludowe. Wszystko wskazuje jednak na to, że tak się nie stanie. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL poinformował, że jego ugrupowanie również zgłosi dziś swojego kandydata. Będzie to kandydat zaproponowany przez rady wydziałów prawa i administracji, co ma zapewnić jego apolityczność.

Lewica ponownie zgłosiła kandydaturę mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, która cieszy się także poparciem Koalicji Obywatelskiej.

Sejm do tej pory dwukrotnie próbował wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Za każdym razem jednak jedyną kandydatką była mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, zaproponowana przez KO i Lewicę. Jej kandydatury nie poparli posłowie PiS.

kak/PAP

Komentarze (8):

Starzec2020.12.28 16:42
Ten zgorzel to już zdarta płyta-gada i gada,bez sensu się wymądrza i znów się okazuje,że peeeezeeeelik to d.......obrotowe.I oni ponoć są chłopami-chłop się do takich kreatur nie przyznaje!
Anonim2020.12.28 15:16
"Będzie to kandydat zaproponowany przez rady wydziałów prawa i administracji, co ma zapewnić jego apolityczność" - śmiechu warte. Chyba każdy wie, kto tam siedzi.
droma2020.12.28 15:08
jedno kanapowa partia swoich ludzi ,psl z kamieniem u szyi zaproponuje jako swojego kandytata lamparcice / nikt nie przjdzie / ...
ateusz2020.12.28 12:00
Dlaczego PiS nie może poprzeć kandydatury mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz? Zapewne tylko dlatego, że to nie oni zgłosili jej kandyaturę :) Pani mecenas jest świetnym fachowcem i nie jest zaangażowana politycznie. Dla PiS-u jak zwykle jedyne rozwiązanie to wepchnąć jakiegoś partyjniaka na każde możliwe stanowisko.
...2020.12.28 12:34
Już Bodnar pokazał swoją apolitycznosc a mecenas jest taka sama .
T.2020.12.28 14:53
Bo "PiSowska cnota panicznie boi się dowolnej krytyki". Lepiej mieć miernego, biernego i wiernego wykonawcę rozkazów, który ukróci krytykę rządu. Przecież to oczywiste.
ala2020.12.28 11:55
Bo PSL to sprzedawczyki.
kibic2020.12.28 14:09
ala- jak zwykle celnie, brawo !!!