Wybory jednak wygrywa się w Końskich! - zdjęcie
13.07.20, 10:26Prezydent Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski/YT/TVP Info/naTemat.pl

Wybory jednak wygrywa się w Końskich!

3

W gminie Końskie na prezydenta Andrzeja Dudę głosowało 61,34 proc. mieszkańców gminy, natomiast na wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego 38,66 proc.

To właśnie w Końskich odbyła się wyborcza debata prezydencka prowadzona przez TVP, w której wziął udział jedynie wybrany na kolejną kadencję prezydent Andrzej Duda. Wiceszef PO Rafał Trzaskowski odmówił udziału w tej debacie. Trzaskowski zorganizował swoją konfederację prasową w Lesznie, która polegała na spotkaniu z mediami.

Pomysłem do zorganizowania debaty w Końskich stały się słowa byłego lidera PO Grzegorza Schetyny, który kandydując w roku 2015 z okręgu świętokrzyskiego do Sejmu powiedział, że to „w Końskich, a nie w Wilanowie wygrywa się wybory”.

Schetyna zapytany o debatę w Końskich po ogłoszeniu cząstkowych wyników wyborów stwierdził:

- Zderzyłby się z tą machiną telewizji publicznej i z tą produkcją przemysłu hejtu, ale być może tam trzeba było być, żeby odmienić logikę tej kampanii

Dodał też:

- Rozumiem też jego argumenty, które mówiły mu: „nie, bo tam nie będzie uczciwej, normalnej rywalizacji

Na pytanie czy Trzaskowski w Końskich mógł wygrać stwierdził

- mógł wywrócić stolik, mógł pokazać, że jest ponad to, że jest lepszy, mimo wszystkiego, co jest przeciw niemu, jest tam, żeby dać świadectwo swojej kampanii i takiej elementarnej przyzwoitości, ale też rozumiem i widziałem, co przygotowywała telewizja publiczna i widziałem, jaka była produkcja nienawiści przez telewizję publiczną, dlatego też rozumiem jego decyzję


mp/tvp info/fronda.pl

Komentarze (3):

harry2020.07.13 10:45
Bardzo te ich zmartwione ryje w tych ich totalniackich szambach wyglądają dziś z rana żałośnie, wykrzywione nadal nienawiścią, poszarzałe. Normalnie zoombie! Ale trzeba na te szuje uważać, trzeba strząsnąć tę szarańczę ze zdrowego polskiego drzewa, trzeba dorżnąć tę watahę, jak trzeba to lać ją dechą! Pamiętacie "totalni" paranoicy kto takie wezwania formułował? Nie pamiętacie? To dlatego dziś macie takie poszarzałe z rozpaczy i wściekłości mordy, a to co dla was nieznośne - dopiero przed wami! Czyli choćby odideologizowanie uczelni wyższych, repolonizacja mediów, dalsze wzmocnienie pozycji polskiej rodziny, ochrona dzieci przed próbami molestowania seksualnego pod pozorem seks-edukacji i ukształtowania w ich świadomości od najmłodszych lat bez wiedzy rodziców patologicznych orientacji seksualnych, znaczne ograniczenie ideologii w działalności samorządów - to nie jest ich rola i zadania etc. I to wszystko należy robić już, teraz, bez jakiejkolwiek zwłoki.
Roman2020.07.13 10:41
Tak czy inaczej jesteśmy w zupie. PiS nie ma żadnego pomysłu na Polskę poza przekupywaniem wyborców świadczeniami z redystrybucji, za które wyborcy zapłacą z opóźnieniem wysoką cenę. Po drugiej stronie jest jałowa PO bez pomysłu, idei, celów i z płytkim przekazem w postaci "nowoczesność", "Europa", itp. Po jednej stronie chamska kłamliwa telewizja publiczna, po drugiej - antypolska TVN. Andrzej Duda Będzie firmował wszystko, co zostanie przyklepane w Sejmie, a za trzy lata prawdopodobnie PiS przebąbie wybory parlamentarne i wpadniemy w ramiona "nowoczesnych", kopiujących kalki z Zachodu. Brak elit. Jednym słowem zupa.
jula2020.07.13 10:30
Prorok ale się pogubił na skutek wpływu: przekazu dnia.