Wspólnie odpowiedzmy koronawirusowi. Modlitwą!   - zdjęcie
04.12.20, 14:50Fot. via: snappygoat.com (domena publiczna)

Wspólnie odpowiedzmy koronawirusowi. Modlitwą!

14

Pandemia koronawirusa wciąż niszczy nasze plany, reorganizuje nasze życie, bezlitośnie odbija się na naszym życiu społecznym i zawodowym. Niesie za sobą gospodarczy kryzys i dotyka naszych portfeli. Przede wszystkim jednak zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Dziś dowiedzieliśmy się o zakażeniu kolejnego polskiego polityka, europosła Patryka Jakiego. Obserwując cały dramat i ogrom nieszczęść, które towarzyszą trwającej pandemii, czujmy się jeszcze bardziej zmobilizowani do ufnej, wytrwałej modlitwy w intencji naszego narodu i świata.

Módlmy się do Boga o rychłe ustanie pandemii, abyśmy wynosząc naukę z ostatnich miesięcy, mogli wrócić do normalnego, jeszcze owocniejszego życia. Polecajmy Bogu wszystkich tych, którzy jako pierwsi biorą odpowiedzialność za walkę ze zdrowotnym i gospodarczym kryzysem. Prośmy o Bożą mądrość, pracowitość i odwagę dla rządzących, których zadaniem jest opracowywanie strategii walki z zagrożeniem. Prośmy o błogosławieństwo dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, salowych w szpitalach i wszystkich pracowników służby zdrowia. Wstawiajmy się za chorymi, aby widząc wzór Chrystusa cierpiącego, łączyli z Nim swoje cierpienie i jak najprędzej powrócili do zdrowia. Prośmy za wszystkimi, których obecna sytuacja napawa lękiem o zdrowie swoje i najbliższych oraz o swoją przyszłość. Za tych, którzy przez pandemię stracili pracę, za przedsiębiorców borykających się z wynikającymi z niej problemami. Wreszcie, polecajmy Miłosiernemu Ojcu tych wszystkich, którzy przegrali walkę z chorobą i w czyśćcu przygotowują się na stanięcie przed obliczem Pana.

Módlmy się także za europosła Patryka Jakiego, który dziś poinformował o swoim zakażeniu. Niech dobry Pan da mu łaskę szybkiego powrotu do zdrowia, aby w pełni sił mógł służyć swojej Ojczyźnie i europejskiej wspólnocie.

Modlitwa o zatrzymanie epidemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata.
Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi,
zmiłuj się nad nami
i wybaw nas od wszelkiego zła!
Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa,
który się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym,
zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.
Okaż nam Twoje miłosierne Oblicze
i wybaw nas w swojej wielkiej miłości.
Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi,
Pani Zwycięskiej
Matki Twojej i naszej,
która wiernie trwa przy nas,
a także przez wstawiennictwo św. Józefa,
Twojego przybranego Ojca, a naszego opiekuna.
Ty, który żyjesz i królujesz
przez wszystkie wieki
wieków. Amen.

Modlitwa do świętego Józefa

Chwalebny święty Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas. Czuwaj nad nami, najmilszy nasz Stróżu. Wspieraj nas w dążeniu do świętości, Mężu sprawiedliwy. Zaopatruj nasze potrzeby duchowe i doczesne, najdroższy Karmicielu Przenajświętszego Dzieciątka Jezus. Wierny Opiekunie, któremu został powierzony najdroższy Skarb nasz, Jezus, weź pod swoją opiekę i wstawiennictwo sprawę, którą Tobie polecam... Niech jej skutek będzie na chwałę Bożą i na pożytek naszych dusz. Amen.

kak/Fronda.pl

Komentarze (14):

on2020.12.7 11:37
Jakakolwiek modlitwa do św. Józefa to bałwochwalstwo.
Jadwiga2020.12.5 23:38
Odpowiadam"Jankowi". Po-11", "anonimowi"i podobnej treści nickom! Wiem, że pod większościa nicków pisze jedna i ta sama osoba! Jest to dobrze nam znany: Lech Keller_Krawczyk, homoś, pochodzenia żydowskiego! NIE ZALEŻY MI JAK NAZWIESZ NASZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI! ...WOLĘ BYĆ TUTAJ NIKIM, ALE MIEĆ SWOJE IMIĘ ZAPISANE PO TAMTEJ STRONIE U BOGA..! DLATEGO TEŻ "..PAN JEZUS POWIEDZIAŁ: "GDY JESTEŚ W POGARDZIE Z MOJEGO POWODU, CIESZCIE SIĘ..."!
Janek2020.12.4 17:06
Katolicy reprezentują sobą w Polsce totalne intelektualne dno. Dobrze, ze nie należę do tej sekty.
popek2020.12.5 7:57
Chwała BOGU ze ta sekta sie kurczy z dnia na dzien
Tzw. "Polski Narodowy Kościół Katolicki"2020.12.4 16:24
połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Tzw. "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB. Wraz z göwnami żydowskimi niemal zawładnęli tym forum. Nie udało się!
raport szwedzki2020.12.4 16:17
rozmawiałem z kimś kto ma informację z pierwszej ręki o polskich domach starców i wynika z tego że nasze dziadki także często chorują ale są twardsi - wiek niższy o 4 lata niż w Szwecji i zaliczone szczepienia BCG. U nas jest totalny żywioł a ludzie głównie poza DPS umierają od nieleczenia i cudownej strategii "zostań w domu".
Anonim2020.12.4 15:31
Sam apelowałem o modlitwę nie taką. Boże chroń przed PiSem, z wirusem poradzimy sobie sami.
Oto jak żydostwo2020.12.4 15:28
"prof. doktor" Realshit-Woleński i jego ułomek synek Tadeusz będąc w "opozycji walczą" z PIS-em i Prezesem, cyt. "Jeebałem Jezusa w duupę a Maryję w mordę!" - . . . TYLKO CO TO MA WSPÓLNEGO z PIS-em? . . . Jest oczywistym, że parchom nie chodzi o PIS, Prezesa, ale o wulgarną, bolszewicko prymitywną walkę z KK. PIS - Prezes to tylko pretekst. . . . . Pamiętajmy, że oni nie są wyjątkiem Hartman, Passent czy Urban są z tego samego göwna żydowskiego ulepieni.
Po 11... pisze: "Co za bezszczelność"2020.12.4 15:27
A jak konieczna jest bezszczelność by coś takiego napisać, cyt: "Matko Boska Czarnobylska widzisz i nie je bniesz ????" . . . Jaka konieczna jest do tego nienawiść? Nie wspomnę o "wykształceniu". Nietrudno zgadnać że jest göwno żydowskie i naczelny hejter Loży Polin "prof. doktor" Realshit Woleński
Po 11 ...2020.12.4 15:25
W USA urodziła się dziewczynka, która była zamrożona przez 27 lat. Mam pytanie, czy dusza też była zamrożona?
Polonia Semper Fidelis2020.12.4 15:24
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
Po 11 ...2020.12.4 15:20
Panie Jezu, Zbawicielu świata. Nadziejo, która nigdy nas nie zawodzi, zmiłuj się nad nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego ... pisu.
Anonim2020.12.4 15:06
Jak kogoś to bawi, w sumie czemu nie. Znam głupsze sposoby marnowania czasu.
Torchwood2020.12.4 14:59
Widzę, że Fronda nie zawodzi. Jest piąteczek - jest LOL-content.