Władimir Putin wychwala Izrael i piętnuje ,,rewizjonistów'' - zdjęcie
23.01.20, 12:45

Władimir Putin wychwala Izrael i piętnuje ,,rewizjonistów''

10

Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Izraela Benjamin Netanjahu odsłonili w Jerozolimie pomnik ofiar oblężenia Leningradu.

"Blokady Leningradu i Holokaustu nie można z niczym porównać. Pamięć o męczeństwie i męstwie milionów ludzi są przekazywane z pokolenia na pokolenie" - powiedział Putin. Jak stwierdził, pomnik jest "symbolem naszej głębokiej i wspólnej pamięci".

Rosyjski prezydent dziękował Żydom za to, że "nadają szczególne znaczenie zachowaniu prawdy o decydującym wkładzie Związku Radzieckiego w zwycięstwo nad nazizmem".

W Izraelu, twierdził Putin, "tak jak w Rosji pamięta się znaczenie lekcji II wojny światowej i nie pozwala się światu na to, by zapomniał, do czego prowadzi egoizm narodowy". Nie ma też miejsca na "wszelkie formy szowinizmu, antysemityzmu i rusofobii".

Putin twierdził też, że Rosja będzie zwalczała "historyczny rewizjonizm". "Są próby negowania Holokaustu, są próby piętnowania nie morderców ale ofiar" - powiedział.

bsw/rmf24.pl, fronda

Komentarze (10):

Cool (odpowiedź dla Marii Błaszczyk)2020.01.24 7:56
O zbrodniarzach, bandytach, kolaborantach łamiących prawo stanowione przez praworządną władzę mówisz POLACY ... mimo, że na terenie IIRP mieszkało wiele narodowości, wśród nich mogli być i bez wątpienia byli Ukraińcy, Rosjanie Litwini, Niemcy, Czesi, czy sami Żydzi ... ty/wy o wszystkich tych przstępcach mówicie POLACY! ... jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele. Na domiar tego, Niemców, którzy byli organizatorami a ich armia i administracja będąca emanacją społeczeństwa niemieckiego, które swój bandycki rząd wybrało w demokratycznch wyborach i walczyło o Hitlrra nawet po jego śmierci! .... Nazywasz NAZISTAMI! NIE! .... to byli NIEMCY! ... bo naród niemiecki byli organizatorem i beneficjentem! Dodam, że choć powszechnie wiadomo, ze Zydzi dobrowolnie współpracowali z NIEMCAMI! ... nikt też nawet słowem nie wspomni, że są współwinni! Jedwabne(?) .... nieścisłości, które w normalnym rozumieniu, powinny przemawiać za "oskarżonym" są tak samo ignorowane jak świadkowie którzy nie potwierdzają takiego przebiegu tej zbrodni. Sam fakt wstrzymania badań, dla myślącego (uwierz to nie boli!) człowieka, powinien być wystarczająco wymowny. PUENTA!!! RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA WASZĄ PODŁOŚĆ! ...tfuuu!!! tfuuu! tfuuuu! P.s żebyś mogła odnieść się do mojego komentarza, bedę go wklejał pod nowszymi wątkami z adnotacją "odpowiedź dla Marii Błaszczyk"
anonim2020.01.24 0:29
Putin wychwala Izrael ? No to autentyczni Polacy mają przerąbane . Żegnaj Polsko , witaj Nowa Judo . Mnie tam zwisa . Na ten czas , który mi pozostał ochroni mnie ziemia moich przodków a potem niech dzieje się co chce .
Antonim2020.01.23 13:59
Mawiają, że Pan Bóg jeśli chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum. Mam nadzieję, że tak jest i w tym przypadku.
Mirek2020.01.23 13:33
do Tercios . Choroba psychiczna jest najgorszą jaka człowieka może dopaść . Złośliwi nawet twierdzą że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum . Dlatego nie lekceważ tego chłopie tylko czym prędzej melduj się u psychiatry póki nie jest za późno .
matis892020.01.23 13:21
Żydzi już postradali rozum. Dla chwilowej korzyć paktują ze wszystkimi nawet ze swoimi wrogami. Co na to USA że Żydzi włażą w tyłek Rosji paktując jednocześnie z USA. Swoich i naszych katów Niemców wybielają jak nikt, a tych co im pomagali obarczają odpowiedzialnością za holokaust Polaków i Żydów. Mieli przyjaciela w Polsce, a teraz gardzą przyjacielem dla swoich wrogów. Tam jest jakieś totalne zatracenie rozumu. Żydzi nie działają już racjonalnie. W ogóle kto nimi rządzi, bo chyba ich wrogowie, wrogowie Izraela.
Tercios2020.01.23 13:02
Putin widzi, że Duda nie wygra wyborów i rzuca mu koła ratunkowe. atakując Polskę stawia Dudą w uprzywilejowanej sytuacji, obrońcy narodu. Tak naprawdę PIS jest potrzebne Putinowi aby Polska się nie rozwijała itraciła sojuszników bo Putin chce wchłonąć Białoruś i Ukraine a z Tuskiem nie przeszło więc postawił na PIS. Wyborcy PIS nie myślą a wyznają więc PIS może robić co chce i jak chce. Przypomnę tylko KNF, GetBack, 15 mln CBA itp.
Jacek2020.01.23 13:18
Tercios vel Iwan.. zajmij się czymś pożytecznym, szkoda życia
Tercios2020.01.23 13:28
Jacek vel Igor co tam w Moskwie?
tygrys2020.01.23 14:16
@Trrcios- nie ważne, czy ty z Petersburga, czy z Włocławka, ważne żeś troll, szkodnik Polski i nadajesz onuco "po linii ruskej"
ten obcy2020.01.23 14:18
@ tercios- ruska, zaflajtana onuca