Wizja Polski kard. Hlonda: Polska będzie wielka i atrakcyjna! - zdjęcie
05.12.20, 13:20zdj. domena publiczna, Wikimedia Commons, CC0, edytowane

Wizja Polski kard. Hlonda: Polska będzie wielka i atrakcyjna!

25

Kardynał Augustyn Hlond:

"Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę."

"Nowa Polska będzie dostojna, mocna, wielka, a nawet atrakcyjna i przewodząca właśnie przez to, że szczerzej niż kiedykolwiek i konsekwentniej niż inni oprze swe życie i swą politykę na zasadach Chrystusowych."

"Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza, dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie jak nigdy. Z jednej strony odbywa się zdobywczy pochód Królestwa Chrystusowego, z drugiej zaś strony ciąży nad światem łapa szatana, tak zachłannie i perfidnie, jak to jeszcze nigdy nie bywało. Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie. Wynik tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: Bramy piekielne go nie przemogą. Chodzi tylko o to, by każdy człowiek rzucił na szalę tego zwycięstwa zasługę swego moralnego czynu. Od nas zależy, by godzinę triumfu przyspieszyć. Każdy z nas w tym boju ma wyznaczone stanowisko. Kto na swoim posterunku nie daje z siebie wszystkiego, jest zdrajcą sprawy Bożej i naraża na niebezpieczeństwo innych. Kto zaś z tej walki z wygodnictwa się usuwa, jest dezerterem z szeregów oficerskich Chrystusa."

Komentarze (25):

prawy2020.12.6 9:44
NIECH SIE TAK STANIE POLSKA- NA ZAWSZE SILNA IBOGATA W DOBRA I WARTOSCI-Kard,HLONDZIE i wszyscy ŚWIĘCI JAKICH ZRODZIŁA ZIEMIA POLSKA MÓLDCIE SIE O TO AMEN!!!!
ArcyKleroSzczurHlondUciekłŚciekiem2020.12.6 1:38
Jak podły szczur nawiał ten z kurii syn Hlond, limuzyną przez Zaleszczyki i wojnę spędził opalając zad na Riwierze Francuskiej. Zdradliwa kato-menda watykańska, a nie żaden wizjoner.
Miglans2020.12.5 21:07
Ten kardynal mogl zapobiec wojnie , w marcu 1939 roku nie wprowadzil Jezusa na Krola Polski !!!! Sam po wybuchu wojny uciekl od wiernych do watykanu gdzie przeczekal spokojnie wojne. A po wojnie osobiscie wygnal wielu biskupow i kaplanow , a niektorych nawet przyprawil o smierc !!!!
ladychapel2020.12.5 20:23
Pamięta ktoś tę postać? Józef Hojoł, pseudonim konspiracyjny „Korzeń” (ur. 1910 zm. 1996) – duchowny katolicki, działacz młodzieżowy i autor poezji religijnej[1]. W czasie II wojny światowej członek Armii Krajowej. W okresie tuż po jej zakończeniu związany ze zbrojnym podziemiem, organizator napadu na sierociniec dla żydowskich dzieci ocalonych z Zagłady. Organizował także koła Katolickiej Młodzieży Męskiej i Związku Harcerstwa Polskiego w rejonie Rabki. W okresie PRL represjonowany i kilkukrotnie więziony.
ladychapel2020.12.5 20:24
W 1945, wkrótce po przejściu frontu podczas II wojny światowej został wikariuszem parafii św. Marii Magdaleny w Rabce, jednocześnie był katechetą w odtworzonym męskim gimnazjum Wieczorkowskiego[3]. W gimnazjum przewodził także (wraz z profesorem Edmundem Chodakiem i Janem Stachurą) kilkunastoosobowej komórce Ruchu Oporu Armii Krajowej (ROAK) działającej pod przykryciem drużyny harcerskiej[3]. W oparciu o tę komórkę słał listy z pogróżkami do sierocińca dla żydowskich dzieci ocalonych z Holocaustu, zorganizowanego na terenie trzech położonych blisko siebie willi w Rabce: Stasin, Juras i Niemen[3]. Z jego inspiracji w niedzielę 12 sierpnia 1945 nastolatki z oddziału obrzuciły jedną z willi granatami i ostrzelały jej okna z broni ręcznej[3]. Atak ponowiono tydzień później, 19 sierpnia, a także w nocy z niedzieli na poniedziałek w kolejnym tygodniu[3]. W ostatnim ataku brały udział także siły lokalnego zgrupowania ROAK[3]. W żadnym z ataków nikt nie zginął, ale spowodowały, że po ostatnim ataku sierociniec zlikwidowano z dniem 28 sierpnia 1945 r. a dzieci przeniesiono do podobnych placówek w Otwocku, Bielsku[3] i Zakopanem[4].WIKIPEDIA
tyle w tym temacie2020.12.5 18:42
https://www.youtube.com/watch?v=EZtNjBExs3s
Janusz2020.12.5 17:40
Niech mi ktoś światły wreszcie powie czy były może jakieś negatywne proroctwa dla Polski. Bo inaczej wpadnę w narodowy ( przepraszam NARODOWY) narcyzm
Anonim2020.12.5 20:21
I jeszcze niech powie, skąd w takim razie te klęski...
Janusz2020.12.6 1:42
Były. Stefania Pioch, z wioski Wilkowyje, miała widzenie, że Polska będzie dostawać w dupę przez kolejne wieki, a to ze wschodu a to z zachodu a to południa i północy, będą mrozy, powodzie i syfiaste powietrze a córki będą bezwstydne i zuchwałe i znane z tego na całym świecie. Ale nikt jej nie wierzył
"prof. doktor" Realshit-Woleński twierdzi,2020.12.5 17:27
że cyt.: "Jarosław K. "Człowiek z Kartonu" - - - - "bez konta" - a "prof. doktor" Realshit-Woleński ma kąt w Loży Polin. - - - "bez praw jazdy - "prof. doktor" Realshit-Woleński TEŻ. - - - "bez żony" - "prof. doktor" Realshit-Woleński TEŻ - - - - "bez konkubiny" - "prof. doktor" Realshit-Woleński jego kąt-konto w Loży Polin jest za mały na Lempart i WIEK. - - - - "bez partnerki - "prof. doktor" Realshit-Woleński ma obsesje na punkcie Lempart-partnerki. - - - "bez rodzeństwa - " "prof. doktor" Realshit-Woleński " - jego niemal cała rodzina jest ... w mydelniczce. - - - - "bez wnuków" - "prof. doktor" Realshit-Woleński ma i to jakich UŁOMKÓW, itd.
AAAtomek2020.12.5 17:12
Prymas to był wielki wizjoner. Obecnie Polska jest atrakcyjna dla Nepalczyków czy Ukraińców, ale pod rządami PiS jest nieatrakcyjna dla Polaków?
Po 11 ... Realshit-Woleński2020.12.5 16:50
There is NO hiding place in the cyberspace.
Po 11 ... Realshit-Woleński pisze:2020.12.5 16:40
"Prałat Jankowski, czyli ksiądz pedofil modelowy". . . . "Matko Boska Czarnobylska widzisz i nie je bniesz" . . . - - - - O co tu parchowi chodzi? O "prałata"? This is NOT your "cup of tea", filthy kike!
Po 11 ...2020.12.5 16:30
Prymas Hlond był wielkim patriotą, niestety watykańskim, nie polskim. Polskę opuścił 13 września 1939 r. Jako jeden z pierwszych oficjeli wyjechał na salony watykańskie. Okupację spędził w Watykanie i na Riwierze Francuskiej.
Anonim2020.12.5 15:31
A tymczasem jego miasto tonie w gnoju i długach!
Anonim2020.12.5 15:30
Jeżeli prezydent miasta wchodzi w buty Prezydenta RP, to niewątpliwie skutek podszeptów szatańskich, zagrożenie dla wszystkich.
Anonim2020.12.5 15:27
Dokładnie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.5 15:06
Polska będzie wielka i atrakcyjna! - chyba dla pedofilów w sutannach, nic im tu nie grozi...
JaluKurek2020.12.5 14:26
Może i tak, Księże Kardynale.Pod warunkiem, ze pogoni PiSowskich szkodników i nie pozwoli się wyszczepić.
Halo, jezdem Alojzy Cedzidło ,2020.12.5 14:11
ale nie tylko, bo jezdem tyż : ebz , Figo Fago i wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Tutaj się podpisuje różnie , bo lubię "politykować , "filozofować " , a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Nie mówiąc o mojej znajomości "problemow Śląska" . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy półdoopkami Polskich Panów.
Anonim2020.12.5 13:54
Ojciec kard . Hlonda był Słowianinem ( mieszanym ) a matka Żydówką . A więc dla jakiego narodu ta Polska miała być taka wielka i potężna ? Ja tylko pytam kto miał być wyrobnikiem a kto elitą ?
Realista2020.12.5 13:33
Właśnie przez takie ograniczone myślenie i tępotę jaka reprezentują sobą katole i ich proroctwa , Polska zawsze będzie stanem umysłu i na szarym końcu pod względem innowacji i rozwoju. „Wielka i potężna” Polska Haha ciekawe na czym zbudowana zostanie ta wielka i potężna Polska? Na zabobonach, czarach i ustawionych cudach? Powodzenia.
Macie towariszcz jakieś nerwowe te "Haha"...2020.12.5 13:45
Kończ ten koszerny szajs bo ci stygnie.
JaluKurek2020.12.5 14:28
Zamiast pluć się na forum, lepiej pomacaj swoją macę.Ewentualnie macewę.
Wołodia P.2020.12.5 17:30
Przecież jesteśmy potęgą!........na Frondzie :)))))