Wigilijne spotkania dla ubogich w całym kraju - zdjęcie
24.12.15, 20:40Fot. kiermusy.com.pl

Wigilijne spotkania dla ubogich w całym kraju

0

W wielu miastach Polski zorganizowano wigilie dla ubogich. W spotkaniu z ubogimi w Warszawie udział wziął arcybiskup Henryk Hoser.

Wrocław, Bydgoszcz, Poznań, Radom czy Warszawa – to tylko niektóre z miast, w których zorganizowano wigilijne spotkania dla samotnych, ubogich i bezdomnych. Na stołecznej Pradze w tego typu spotkaniu uczestniczył abp Henryk Hoser.

„Rodząc się w betlejemskiej stajni Jezus podzielił wasz los" – mówił ordynariusz warszawsko-praski, składając wszystkim świąteczne życzenia.  

Dalej mówił:

"Dzieli On z nami los taki, jaki mamy. Dzieli z nami los bezdomności i często los samotności, opuszczenia. Jego też kiedyś opuścili wszyscy, w najgorszym momencie, kiedy został skazany na śmierć, został opuszczony przez najbliższych, z wyjątkiem swojej Matki. A zatem trzymajmy się Go, bo On wie, czym żyjemy, jak żyjemy. Trzymajmy się Go, On da nam światło i moc, żeby przeżyć najtrudniejsze chwile; żeby szukać pomocy tam, gdzie trzeba” – mówił abp Hoser.

W świątecznych posiłkach biorą zwykle udział podopieczni diecezjalnych Caritas, którzy otrzymują również świąteczne paczki.

ds/pl.radiovaticana.va