[Wideo] Moskwa: atak w trakcie projekcji filmu finansowanego przez Instytut Polski - zdjęcie
15.10.21, 10:01Fot. screenshot Twitter - PC Memoriał

[Wideo] Moskwa: atak w trakcie projekcji filmu finansowanego przez Instytut Polski

10

W Moskwie w sali Stowarzyszenia Memoriał miała miejsce projekcja filmu "Obywatel Jones" w reżyserii Agnieszki Holland. Wydarzenie było zorganizowane i finansowane przez Instytut Polski. W trakcie projekcji na salę wpadli zamaskowani mężczyźni, którzy zaczęli wyzywać widownię.

- Przez wejście służbowe do konia wdarło się około 30 ludzi w maskach - poinformowała przedstawicielka Memoriału Irina Ostrowska.

Napastnicy byli młodymi ludźmi, najprawdopodobniej wynajętymi specjalnie w celu przeprowadzenia tego rodzaju "zadymy". W Rosji osobników takich nazywa się "tituszkami".

"Swołocze!", "Faszyści!", "Wynocha z Rosji!", "Nie ma miejsca dla zagranicznych agentów!" - wykrzykiwali mężczyźni.

Miało to prawdopodobnie związek z tym, że władze rosyjskie uznały Memoriał za "organizację pozarządową pełniącą funkcję zagranicznego agenta".

Ostrowska poinformowała, że napastnicy najpierw kazali wszystkim położyć się na podłodze. Po kilku minutach wyzwisk napastnicy zdecydowali się jednak uciec z sali. Trzech z nich pojmali widzowie "Obywatela Jonesa".

Na miejsce została wezwana policja, która zawiozła trzech schwytanych mężczyzn na komisariat. Wraz z nimi na komisariat udała się także część widzów i pracowników Memoriału.

Obraz Agnieszki Holland "Obywatel Jones" opowiada o brytyjskim reporterze, który w 1933 r. opisał Wielki Głód na Ukrainie.

Ostrowska podkreśliła, że film uzyskał odpowiednie zezwolenie oraz ma charakter "antywojenny".

Sprawę monitoruje także polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

jkg/onet

Komentarze (10):

Böno2021.10.15 14:50
Instytut Polski finansuje film Agnieszki Holland. Zamiast się oburzać, to powinniśmy się cieszyć. Brawo ruscy kibole. Bardzo dobrze potraktowaliście film A. Holland. W Polsce powinniśmy to samo zrobić - bojkotować filmy Holland. żydów bojkotować.
do żydów z PIS i Frondy - odpowiedzcie2021.10.15 13:39
a to ciekawe, Żydóweczce Holland (w tym im zażydzonemu PIS) nie podoba się, że ktoś protestuje przeciwko wyświetlaniu jej filmu jednocześnie ta Żydóweczka Holland protestowa w Polsce aby uniemożliwić i zablokować pokaz filmu o Jedwabnem autorstwa Wojciech Sumlińskiego i dr Kurek, to teraz zażydzony PIS i ich żydowska tuba propagandy PIS-u Fronda mają żydowski dylemat, jak Holland nie może pokazać filmu to źle i Putin to bandyta a jak w Polsce nie może pokazać filmu Sumliński to kto jest bandytą? Kaczyński, Morawiecki czy Duda czy to jednak jest ich wspaniała postawa, którą prezentują aby prawda o tym jak był NIGDY nie ujrzała światła dziennego i ich żydowscy mocodawcy byli zadowoleni z poddańczej służby, czy to jest jeszcze demokracja czy to piso-żydowska demokracja, okazuje się, że w 1989 roku obalono w Polsce socjalizm aby w 2021 żydowski PIS wprowadził komunistyczno-żydowską cenzurę, pisowski bolszewio-faszysto-nazistowski sposób rządzenia ujrzał światło dzienne
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.15 15:17
CZY takie były WYTYCZNE i UZGODNIENIA z KNESETEM???, aby PROMOWAĆ NIJAKĄ HOLLANDE w POLSCE???. Tak samo jak UZGADNIANO aby ZAORAĆ IPN-u MISJĘ walki o PRAWDĘ o POLAKACH i ŻYDACH??? Ruski zrobiły KUKU GÓRALOM ze WZGÓRZ GOLAN.
Anonim2021.10.15 10:45
I teraz PiSdzielce maja dylemat: cieszyć się, czy udawać, że nienawidzą Ruskich...😁😁😁
robaczek2021.10.15 12:13
no czekają na jasne instrukcje kogo tutaj gryźć .......................... PAN lub PLEBAN muszą wskazać wroga ;] .................. a grzeczniutkie geriatryczne owieczki pogryza już kogo trzeba ;]
Yarosław2021.10.15 12:43
nie maja dylematu bo wiadomo, że zażydzony PIS zawsze stanie po stronie żydówki Holland, której to filmy finansuje Polski (żydowski) Instytut Sztuki Filmowej, przy okazji można opluć Putina, PIS to taka zażydzona partia, która jedynie co potrafi to ulegle leżeć na swoim żydowskim ryju przed prawdziwymi Żydami, były ambasador Izraela w Polsce Weiss powiedział tym przygłupom z zażydzonego PIS-u, że nie ma i nigdy nie będzie żyda polskiego pochodzenia, nie będzie Polaka żydowskiego pochodzenia, żyd może być tylko z żyda ale jakoś to do Partii Interesu Syjonu nie dociera choć inne jego tezy, w których ma pretensję do Polaków za wojnę (uratowany przez Polaków) cymbały z PIS biorą sobie za punk honoru do spełnienia
Anonim2021.10.15 10:27
U nas ostatni jeden bez maski krzyczał podczas hymnu. Może też był z Rosji bo nie szanuje powstańców.
Maciej Piwowar2021.10.15 11:45
@ Anonim DNO MORALNE dał Głos.
Maciej Piwowar2021.10.15 11:45
CENZOR dlaczego Blokujesz Prawdę > Anonim to Dno Moralne.
Anonim2021.10.15 11:54
Kto cię debilu blokuje, pomyśl to nie boli.