Wiceszef MSZ: Rosja wykonuje prowokacyjne, nerwowe ruchy. Oni nie przynieśli nam wolności - zdjęcie
18.01.20, 08:15Fot. via Pixabay

Wiceszef MSZ: Rosja wykonuje prowokacyjne, nerwowe ruchy. Oni nie przynieśli nam wolności

2

Tak jak się spodziewaliśmy, publikując dokumenty dotyczące 17 stycznia 1945 r., Rosja wykonuje kolejne dość prowokacyjne i w naszej ocenie nerwowe ruchy, usiłując oskarżyć Polskę o zbrodnie wojenne, nie mając do tego jakichkolwiek faktycznych podstaw” - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Wiceszef MSZ odnosił się tym samym do opublikowanych przez rosyjski MON dokumentów dotyczących między innymi wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy, które mają dowodzić, że oddziały Armii Krajowej wymordowały Ukraińców i Żydów w mieście.

Dalej Jabłoński zwraca uwagę na nerwową reakcję rosyjskiego MSZ na wpis polskiego resortu na twitterze, w którym informowano, że Polska szanuje krew przelaną przez indywidualnych żołnierzy radzieckich, jednak nie przynieśli nam oni żadnej wolności. Wiceszef MSZ zauważa:

MSZ Rosji odpowiedziało, że oni wyzwolili nas od nazistów i uratowali nam życie - ale o swoją wolność Polacy powinni byli zadbać sami. W zasadzie można powiedzieć: tak właśnie było – oni nie przynieśli nam wolności i sami to tym wpisem potwierdzają”.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze (2):

KATON STARSZY2020.01.18 15:37
Gdy wyzwoliciele wkroczyli do Polski,to jeszcze Berlin nie był zdobyty,a już oddziały NKWD czyściły i wyzwalały Polskę od resztek skrwawionych i umęczonych 6-letnią walką polskich patriotów.Największym skur........stwem była tzw.amnestia,ogłoszono ją aby wywabić żołnierzy AK,NSZ z ukrycia.gdy część oddziałów się ujawniła ,natychmiast ich pozamykano zakatowano albo wywieziono na białe niedżwiedzie.Nic dziwnego że ta część widząc bandyctwo Armi Czerwonej i naszych zydowskich tawariszczy komisarow wróciła z powrotem do lasu,podejmując beznadziejną walkę.
man.of.Stagira2020.01.18 10:53
Faktem też jest, że Pan Tusk robił Doktora Laska Panu Putinowi przez kilkanaście miesięcy trwania tzw. 'Komisji Laska'. Tej H A Ń B Y d o m o w e j nikt Wam kocmołuchy od Kopaczowej z PO-KO nie odbierze. Nawet c e n z o r fronda.pl . tyle