Warszawa wydała ponad 41 tys. na… grę o psie. Trzaskowski nie na wszystkim oszczędza - zdjęcie
07.04.20, 16:37

Warszawa wydała ponad 41 tys. na… grę o psie. Trzaskowski nie na wszystkim oszczędza

39

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, w związku z wywołanym przez epidemię koronawirusa kryzysem, drastycznie tnie wydatki miasta. Ucierpieć mają nauczyciele i urzędnicy. Miasto wycofuje się z inwestycji. Jednak nie na wszystkim Trzaskowski oszczędza.

- „Byliśmy w szoku. Takiego zaciskania pasa jeszcze nie było. (…) Gdy prezydent skończył mówić, byliśmy ogłuszeni, nikt nie zabrał głosu” – pisała niedawno „Gazeta Wyborcza”.

W Warszawie wstrzymano wszystkie nowe przetargi na realizację inwestycji, wycofano się z tych, które dało się jeszcze zatrzymać. Zatrzymano większość remontów i modernizacji dróg. Zakazano uzupełniać etaty po pracownikach udających się na emerytury. Zakazano zawierania umów o pracę, rozmów o podwyżkach. Do minimum ograniczono wydatki na promocję. Ograniczono wydatki przeznaczone na utrzymanie urzędów, odwołano wszystkie planowane do końca roku imprezy. Trzaskowski wysłał też list do burmistrzów stołecznych, w którym domaga się ostrych cięć w szkołach.

Tymczasem portal wPolityce.pl informuje, że stołeczny ratusz nie ze wszystkich inwestycji rezygnuje. W marcu miasto przeznaczyło ponad 41 tys. zł na… grę o psie.

Sprawę dla wPolsce.pl skomentował radny PiS, Filip Frąckowiak:

-„Przeznaczenie ponad 41 tys. złotych na rozwój gry o psie… Czy miasto jest producentem gier, to pierwsze pytanie. Drugie pytanie, czy to powinno się wydarzyć właśnie teraz. Trzecie pytanie jest takie, że gra jest produkowana przez rodzinę pani Agaty Diduszko, czyli przewodniczącej komisji kultury. Jest szereg pytań. To nie jest moment na takie wydatki. Pan prezydent powinien je ograniczyć”.

Okazuje się, że kiedy Trzaskowski (słusznie bądź nie) zaciska pasa w ważnych dla miasta obszarach, nie rezygnuje z wydatków zbędnych, co do których transparentności można mieć w dodatku wątpliwości.

kak/ wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (39):

XD2020.04.8 9:52
Powołujecie się na pokrewny tematycznie portal prorządowy, a źródła? Teraz można napisać co komu się podoba i powielać "informacje" bez sprawdzenia czy są prawdziwe? Jak was brać poważnie? XD
Art2020.04.8 9:39
Ha Ha, Trzaskowski myslal ze to bedzie gra o PiSie.....a zrobilo sie o psie.....
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.7 23:33
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały związek w wieku od 21. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, więcej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie spotkajmy się!
Tęczowy Rafał2020.04.7 22:15
Już nie mogę się doczekać KOlejnej gry tym razem o KOcie za 69 tysięcy zł :D
Lubie rzeczy2020.04.7 21:18
Dwóch miliardów na ch*jowe lekcje i żenujące kłamstwa TVP nie przykryjecie tymi drobniakami. Rozpaczliwe są te Wasze próby oczernienia Trzaskowskiego i wybielenia "Kury". Ciemny lud to kupi, pozdrawiam komentujących. :*
Pawe\305\2022020.04.7 22:58
Cóż, nie trzeba się nawet wysilać by zauważyć słabość Pana Trzaskowskiego. Dość wnikliwie słuchałem jego obietnic z kampanii prezydenckiej - oj marnie Mu idzie.
Pfft2020.04.7 23:19
Ja też obietnic słuchałem - i jak na razie jestem zadowolony. A jak na razie, "gra o psie" stanowi dokładnie 0.00205% kwoty przekazanej na TVP. Jak w/w proporcja wzrośnie do chociaż jednocyfrowych punktów procentowych, to wówczas się zgodzę z porównywaniem jego "słabości" z moralno-merytoryczną nędzą TVP.
Pawe\\\\\\\\305\\\\\\\\2022020.04.8 0:26
Więc ile z tych obietnic zrealizował? Mnie w przeciwieństwie do Ciebie nie zadowala "ciepła woda w kranie" i mówienie to nie ja to PIS winien. A to Twoje porównanie to jakaś abstrakcja - może porównaj tę kwotę do wartości tabletów o jakie prosiły warszawskie dzieci na czas pandemii - i wówczas mów o moralności - pewnie się zdziwisz jak zobaczysz procenty. Może podaj kwoty jakie Państwa Europy łożą na swoją telewizje i wtedy podyskutujemy czy to dużo czy mało. Chętnie usłyszę od Ciebie, która z komercyjnych stacji jest tak merytoryczna - bo oglądam wszystkie stacje i potrafię wyciągać wnioski. Tobie wystarczy tylko obiecać i już jesteś zadowolony, mnie przeciwnie.
Piotr Nowak2020.04.7 20:24
Zajob Czaskowski znowu zwrócił się do rządu o pomoc finansową ! A jakżesz, niedawno podpisywał w Gdańsku 21 postulatów dotyczących likwidacji urzędów wojewody i niezależności od rządu – WYPAD !!! Mam jednak pomysł dla niego ! Podpowiadam Czaskowskiemu bo ten zajob nie potrafi myśleć (Homo insipiens). Proponuję mu zawiesić programy socjalne, w tym 500 plus, dla Warszawiaków do końca roku, a zaoszczędzone pieniądze przeznyczyć na walkę z koronawirusem !
Niejestemrobotem2020.04.7 22:33
Polska to państwo unitarne. Trzaskowski nie może zawiesić 500+. Gdyby te pieniądze, które Warszawa przekazuje do budżetu centralnego zostawały w tym mieście, nie musiałby o nic prosić.
\\054\\073\\0542020.04.7 18:25
Wybierasz lewactwo, dostajesz:Dewiację, głupotę, pieniądze w błot, struganie podatnika za wymyślane głupoty(Podatki od rzekomego zanieczyszczania atmosfery)
Bewq2020.04.7 18:01
To pryszcz w porównaniud o złodziejstwa obecnego rządu...
anonim2020.04.7 18:00
Ile rząd przeznaczył na nagrody dla siebie zamiast pomoc obywatelom?
cal.502020.04.7 17:29
Szanowni Warszawiacy, ewidentnie macie problem z rozpoznaniem dobra i zła w waszym pięknym mieście, który jest także stolicą mojej Ojczyzny, Polski. Sami sobie jednak jesteście winni za swoje wybory tego pana i klakierów, którymi się otoczył. W następnych wyborach samorządowych nie dajcie temu panu i jego klakierom żadnej, powtarzam żadnej szansy na cokolwiek. Ludzie z jego obozu to są toksyczni ludzie, nieudacznicy, pieczeniarze. Dla Polski nie zrobili, nie robią i nie zrobią nic. Nigdy. Dla nich właściwy jest margines życia politycznego, jak nie przymierzając dla tych, pożal się Boże konfederatów, z którymi teraz wspólnie i w porozumieniu kombinują.
Niejestemrobotem2020.04.7 18:43
Generalnie chyba Warszawa wyszła z założenia, że wolą państwo w wydaniu PO niż PiS. I mają mimo wszystko rację, w tej chwili jest jako tako, ale w porównaniu z PiSem to i tak o wiele lepiej.
Pawe\\305\\2022020.04.7 19:33
Bez żartów - jest jako tako - czyli jak? Podpowiem Ci - smiesznoje i strasznoje. Czy wolą PIS - nie sądzę. Porównaj chociażby - ministra w osobie Szumowskiego z Panią Kopacz czy Panem Arłukowiczem - nawet nie chce sobie wyobrażać ich pomysłów na walkę z koronawirusem. Jak chcesz to mogę podać Ci więcej porównań.
Niejestemrobotem2020.04.7 22:31
Wyglądałaby pewnie trochę lepiej. Bez rewelacji, ale mimo wszystko raczej lepiej. Tak naprawdę Szumowski zrobił to samo co ministrowie z innych krajów, nic nadzwyczajnego. Tyle to zrobiłby każdy. Czy Kopacz, czy Arłukowicz, czy nawet ja czy Ty. Przed epidemią nie poczyniono żadnych przygotowań. I nadal jest pół partyzantka w tej kwestii. Za późno zrobiono i za mało. PO może zareagowałoby chociaż trochę szybciej.
Paweł2020.04.8 0:59
Takie historie tworzysz na poczekaniu? Poczytaj opinie Hiszpanów na temat ministra Szumowskiego. Same statystyki, którymi tak często opozycja się lubi podpierać, mówią wiele, jak wygląda Polska na tle innych. Jeszcze w marcu PO jęczała że zamach na demokrację bo takie obostrzenia. Wiesz - w przeciwieństwie do Ciebie nawet nie stanąłbym obok prof. Szumowskiego - za cienki w uszach jestem, za to Ty jak słyszę pełen profesjonalista, ot taka pandemia każdy wie co robić, żadna trudność. Posłuchaj i poczytaj na temat Pani Kopacz podczas trwania ptasiej grypy - prawdziwy "prowezionalizm". A znasz receptę Arłukowicza na pozyskanie pieniędzy dla służby zdrowia - zamkniecie kilku szpitali i już jest kasa - takie to proste. PO nawet nie ma programu wyborczego, nie mówiąc o jakimkolwiek planie dla gospodarki, a Ty próbujesz mnie przekonywać o ich profesjonalizmie. KONKRETY
Andrzej nr12020.04.7 17:11
bla bla bla... kradli miliardy i włos im z glowy nie spadl.marnuja pieniadze na glupoty caly czas i trzaskowski zostal prezydentem ,na marne 41 tysiecy nikt nie będzie nawet zwracal uwagi a czerwono tęczowa warszawka taka pozostanie
Paweł2020.04.7 17:11
Dzień Dobry Toż to prawdziwy samo-"rząd". Dla dzieciaków brak kilkudziesięciu tysięcy na tablety do nauki, ale projekty z grupy "LGBT" muszą być finansowane, podobnie gry o psie itp. Czas jest wyjątkowy może warto zdać sobie sprawę co jest priorytetem, co ważne, a co mało istotne. Jakaś abstrakcja.
Niejestemrobotem2020.04.7 18:38
Projekty związane z LGBT były przed epidemią. Tablety jeszcze miasto ma fundować, nie starczy, że z podatków Warszawiaków idą pieniądze na 500+?
Pawe\305\2022020.04.7 19:19
A jakie to ma znaczenie, że były przed epidemią? O ile wiem każdy plan można korygować. Budżet też był ustalany przed epidemią - czy to oznacza, że nie wydamy nawet złotówki na walkę z epidemią bo przecież zapisy budżetowe były inne. Warszawskie teatry też mają spore dofinansowanie z pieniędzy podatników a mimo to aktorzy już się krzywią że głodować im przyjdzie, choć ich jednorazowa gaża to nawet roczny przychód rodziny dostającej 500+.
Niejestemrobotem2020.04.7 22:24
Oczywiście i zapewne będzie to skorygowane. Jak na razie nikt nie pisał, nawet fronda, że Warszawa od zaczęcia epidemii sfinansowała jakiś projekt LGBT. To które były zapewne miasto też o ile zgodnie z umową może to obetnie. To miałem na myśli. Aktorzy teatralni, cóż, ich miesięczna gaża to zwykle coś około minimalnej krajowej na umowie o dzieło. Filmowi, czy muzycy popularni to co innego, ale w teatrze czy operze naprawdę płaci się mało.
Pfft2020.04.7 23:17
Daj spokój, myślisz, że płatnego trolla obchodzą takie nieistotne szczegóły, jak to, że kłamie? Mityczne "projekty LGBT" w trakcie epidemii istnieją tylko w jego głowie (albo w głowie przełożonego, który mu przygotował dzisiejszy spam do ctrl+c/ctrl+v) - ale skoro kasa za wierszówkę się zgadza, to co mu za różnica?
Pawe\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\2022020.04.8 0:41
Ot cała cała argumentacja merytorycznych znawców. Tak, tak biedni Ci aktorzy - godzina występu i średnia krajowa - to ile zarobią w przeliczeniu na stawkę miesięczną - jak tu żyć. Toż to wegetacja. A słyszeliście o Queerowe gesty i kolektywność” Pana Trzaskowskiego - umowa z 10 marac 2020 roku? Nie każdy jak Ty kolego musi obrażać, by podreperować swoje ego z braku argumentów. Czasami warto poszperać, poczytać, policzyć, pomyśleć - to nie boli.
Cogito ergo sum2020.04.7 17:02
Pani Diduszko apeluje o wpłaty i odpowiedź jest natychmiast
koszt niewielki, efekt ogromny 2020.04.7 16:58
In case you missed it. Ty OBOJETNY Żydzie wyklęty Nie zapominaj o "płaczkach żydowskich" Macie je już na pełnych etatach po tylu przegranych wyborach.
Gender2020.04.7 16:55
żądam gry o suce: burej lub ruskiej
wydział propagandy i kreatywności Ratusza Dąbrówka2020.04.7 16:49
a co z kotem-POplatfusem - a co z grą kuń-Mecenas - a co z grą Spurek krycie krowy niedającej mleko - a co z grą Kornik który chrupie metal jak rdza - a co z grą Dzidziuszko zaatakowany raćą przez reżim pod Sejmem i gra muzyczna"Śpiew much i insektów Pucio-Pucio jesteśmy na wczasach"
guess who asshole2020.04.7 16:44
41 tys. ? Ile to będzie miesięcznych pensji Pereiry, ciężko pracującego "dla narodu" w TVP? https://nczas.com/2020/01/11/pozar-w-bur-w-tvp-samuel-pereira-kasuje-trollkonta-w-obawie-przed-procesami-poklosie-awarii-fb-ujawniajacej-autorow-wpisow-foto/ Tak "na rękę" i bez dodatków.
Agnieszka2020.04.7 17:27
Ale co to ma do rzeczy? Uważasz, ze Lis zarabiał mniej albo finanse na jego pensje pochodziły od jego wielbicieli? Pereira jest dziennikarzem i otrzymuje wynagrodzenie z firmy, która będąc telewizją zatrudnia zgodnie ze swoimi potrzebami, celami działania dziennikarzy. Oni zgodnie ze swoim zawodem i profilem firmy wykonują na jej rzecz pracę i otrzymują za to wynagrodzenia. Co samorząd miasta Warszawy, ich obowiązek zaspokajania potrzeb mieszkańców ma wspólnego z tworzeniem gier? Jak pani Diduszko chce dofinansowania swojej rodzinki, to niech nie robi tego z pieniędzy mieszkańców, ale z własnej pensji lub pensji Trzaskowskiego, Rabieja czy innego, co na to pozwolił.
Niejestemrobotem2020.04.7 18:44
Tylko kwestia, że jakby stosować do Pereiry zasadę jaka praca, taka płaca, to by musiał dopłacać, a nie dostawać kosmiczną pensje. Nikt nie ma nic przeciwko, temu że płaci się ludziom, także w TVP. Ale jeśli się po znajomości zatrudnia kogoś, żeby tylko tworzył propagandę, za co płaci mu się to już jest patologia.
Naczelny2020.04.7 16:43
To i tak lepsza inwestycja niż 2 mln na TVpis
lilu2020.04.7 16:49
A ty rozróżniasz skrót mln i mld?
Naczelny2020.04.7 16:52
Literówka. Oczywiście mld
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.7 16:43
Ponad 111 mln zł wydała w 2018 r. Polska Fundacja Narodowa, której fundatorami są spółki Skarbu Państwa. Blisko 10 mln zł przeznaczono na dwa rejsy po świecie, prawie pół miliona na kampanię informacyjną dotyczącą dekomunizacji nazw ulic w Warszawie i niecały milion na konferencję dla dziennikarzy. Na grę o kocie, tym kocie nie wydała NIC.
lilu2020.04.7 16:48
A co mieli podarować nieudolnemu czaskosiowi? co by znowu jakie lesby sfinansował? Myśl
Niejestemrobotem2020.04.7 18:35
Nie, ale na ochronę zdrowia, edukacje, przygotowanie do epidemii by się przydały te pieniądze. A dwa, skoro wypomina się wydatki Trzaskowskiemu, to warto pamiętać, że jego wydatki to nic w porównaniu z wydatkami kolesi z PiSu.
Nemo2020.04.8 8:35
Manipulator!!! Sfinansowano rejs jachtu „Dar Młodzieży” dookoła świata. Celem wyprawy było uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz promocja Polski za granicą. To źle???? Do tej pory promocja Polski polegała na jej szkalowaniu przez Grossa i innych lewusów oskarżających Polaków o mordowanie Żydów. A Czaskowski jak promuje W-wę? Sponsoringiem gejów i lesbijek??? Finansowaniem zabójcy kóz?????