Warszawa: Artur W. odwołany ze stanowiska burmistrza - zdjęcie
05.11.19, 17:55Zdj. Twitter/Grzegorz Rejowski

Warszawa: Artur W. odwołany ze stanowiska burmistrza

4

Radni warszawskiej dzielnicy Włochy jednogłośnie odwołali burmistrza Artura W. z zajmowanego stanowiska.

W. w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez CBA i jest podejrzany o przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki w zamian za wydanie korzystnych dla jednego z deweloperów decyzji o warunkach zabudowy. W głosowaniu wzięło udział 21 radnych.

Wniosek o odwołanie burmistrza Włoch złożył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski po zatrzymaniu mężczyzny przez CBA.

Christian Młynarek, radny PiS powiedział też, że dziś zostanie wybrany nowy burmistrz dzielnicy Włochy. - Samo odwołanie Artura W. bez wskazania następcy oznaczałoby, że W. dalej byłby pełniącym obowiązku burmistrza, pobierałby wynagrodzenie i de facto sprawował funkcję. Nie byłoby to odwołanie skuteczne, a jedynie formalne - powiedział radny Włoch.

Radni PiS domagają się też powołania specjalnej komisji doraźnej , która zajmie się zbadaniem wydawanych przez burmistrza Artura W. decyzji architektoniczno-budowlanych o warunkach zabudowy - mówi Christian Młynarek.

- Ta komisja zbadałaby decyzje o warunkach zabudowy wydane w ostatnim roku. W przypadku wątpliwości, te sprawy byłyby kierowane do prokuratury - podkreślił radny stołecznych Włoch.

- Chcielibyśmy, jako radni, poznać skalę tych patologii - dodał Christian Młynarek.

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze (4):

POlityk2019.11.5 20:05
Trzeba jak najszybciej odsunąć PiS od władzy i natychmiast zlikwidować CBA bo wszystkich POwsadzają !
Grzegorz z Chetyna2019.11.5 20:04
Tylko pamiętaj Artur ,że w razie czego to my się nie znamy ...
Piotr Nowak2019.11.5 19:47
Ja pie-rd-olę !!! Co się tam dzieje u tych PO-je.bów ?!! Odwołali ze stanowiska ?! Takiego fachmistrza ?! A taki był przedsiębiorczy ! A tak potrafił zarabiać pieniądze ?! I tak o sobie do więzienia ?! A co na to Neumann ? Przecież ten cały ich Neuman powiedział wyraźnie: "Nie ruszą cię, bo będziemy cię bronić jak noepodległości ! Tchórzą po kolei ! Kierunek śmietnik historii !!!
Dam2019.11.6 7:22
Styki ci się przepalają, że ktoś może wywalić ze stanowiska skorumpowaną osobę, bo Banaś wciąż trwa na swoim?