Wałęsa kwestionuje rolę Jana Pawła II i Kościoła w wydarzeniach sierpnia'80 - zdjęcie
25.08.20, 10:29fot. yt/superstacja tv

Wałęsa kwestionuje rolę Jana Pawła II i Kościoła w wydarzeniach sierpnia'80

72

Na łamach „Newsweeka”n były prezydent opowiada o wydarzeniach sierpnia'80. Jak nie trudno się domyślić główne zasługo przypisuje sobie, ale sprawą zastanawiającą jest to, jak przedstawia rolę papieża Jana Pawła II Kościoła w Polsce.

Wałęsa mówi:

- Miałem zadanie: rozwalić do końca tamten system i to zrobiłem.

Dodaje też butnie:

- Ten, który bierze się za kierowanie, musi sobie powiedzieć jasno:”Nie masz rodziny, śmierć nie istnieje”. Trzeba absolutnego zdecydowania, a nie myślenia, co strasznego może się stać. Trudno całkowicie pozbyć się strachu. Wiedziałem, że w każdej chwili mogę zostać zlikwidowany, ale byłem w stu procentach oddany.

Z kolei o roli papież Polaka stwierdza:

- Nie przesadzajmy, to nie papież zrobił tę rewolucję

Oraz na temat roli Kościoła:

- Kościół mówił o odpowiedzialności, ale byliśmy zdecydowani, a ja szczególnie

Chyba w tej sytuacji warto przypomnieć słowa Oriany Fallaci na temat Lecha Wałęsy, o czym Fallaci opowiedziała Danielowi Passantowi:

- „On był wtedy taki pewny swego, taki nadęty, że powiedział mi: »Zobaczy pani, że ja zostanę prezydentem«. »Co on wygaduje?« – pomyślałam i nigdy nie włączyłam tego do wywiadu, bo to miał być dobry, antykomunistyczny, antyrosyjski wywiad. Nazajutrz, kiedy znów z nim rozmawiałam, powiedziałam: »Słuchaj, Lechu, wczoraj powiedziałeś coś, co mam nagrane, ale wolałabym to pominąć, bo wygląda śmiesznie i pretensjonalnie«. »Jakie śmiesznie? Jakie pretensjonalnie? Masz napisać, co ci mówię: że będę prezydentem!« – uniósł się. I wiesz co? Nie napisałam tego, nie napisałam, żeby go zezłościć i żeby mu nie zaszkodzić, bo to by go ośmieszyło; żeby Rosjanie, żeby wszyscy traktowali go poważnie. I nie miałam racji. Koniec. Kropka”

Skoro Wałęsa już odcina się od papieża Jana Pawła II i roli Kościoła w wydarzeniach sierpnia'80, to ciekawe, kiedy wyjmie z klapy Matkę Bożą i wstawi w to miejsce spodek UFO?

 

mp/telewizja republika/newsweek/fronda.pl

Komentarze (72):

Apel2020.08.31 23:01
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
hyhy2020.08.26 2:31
Bolek kwestionuje Lolka. Co NATO Tola?...hyhy
helena2020.08.25 20:38
On naprawdę ma odpływy.
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.08.25 18:47
Powturzem jeszcze raz.Trudno całkowiciem pozbyć się strachu. Jakiem plynol motorufkom kiwało ze chej. Wiedziałem, że w karzdej chwili mogę zostać zlikwidowany, ale byłem w stu procentach oddany sprawie a kiszczak zapewniał bespieczeństwo. Te wrogi nie spały, czychaly na mniem. Dlategom nosil Matkie Boskie w klapie1 O!
Anonim2020.08.25 17:40
Wojtyła z kościołem odegrali tylko role symboliczna a na pewno nie czynna. Przypisywanie kościołowi i wojtyle zasługi obalenia komunizmu to czysta ignorancja i skrajny idiotyzm. Komuna upadłaby z ich pomocą lub bez i to pewnie tego samego roku.
ufoludek2020.08.25 17:24
Wygląda na to, że Bolek niedługo ogłosi się Papierzem.
Konstytucja to ja, Bolek OTUA to nie ja2020.08.25 18:51
Ty nie kpij! Z okien będziesz, tego. Papież to nie święnty i nie ma Nobla! A ja mam! Jam komunem obalił, no morzem Mnietek trochiem pomugł, Danuśka, ten tego, tez.
nauczycielka2020.08.25 20:40
Papieżem przez " ż".
zUBEK2020.08.25 17:16
Kościół i JPII z całą pewnością mieli duży wpływ na zaistnienie przewrotu - ale oni nie ryzykowali nic. Wałęsa - otoczony gromadką dzieci - ryzykował ich przyszłość. Oczywiście, że był tylko figurantem - ale BYŁ!! Bez tego figuranta - nic by się nie wydarzyło.
Seks kamerki2020.08.25 17:06
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
doll2020.08.25 16:50
Ja tylko ja dokonałem tej przewrortki z komunistami
doradca2020.08.25 16:36
Fronda proszę - czy może cie już więcej nie cytować tego prostackiego debila zwanego bolek?
Niemiec2020.08.25 16:06
Lech Wałęsa - Lejba Kohne (agent UB "Bolek"), Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman (agent sowiecki NKWD, KGB), Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman (agent sowiecki KGB "Alek") po latach spotkali się targowiccy żydzi z Magdalenki i podali sobie ręce, ...zniszczyli i zniewolili Polskę, uchronili katów z UB, przestępców z PZPR -zbrodniarzy PRLu, zbeszcześcili polską ziemię i sponiewierali i upokorzyli Polaka w jego własnym kraju,... cele osiągnięte...żydzi mogą spokojnie żyć z polaków, rządzić nimi, i zniesławiać ich ojczyznę Polskę i ich samych ...
Niemiec2020.08.25 16:01
Druga "Solidarność" powstala z inicjatywy agenta SB "Bolka" Walesy i frakcji zydokomunistow z PZPR i SB, po uprzednim zdelegalizowaniu i zniszczeniu autentycznej pierwszej "Solidarności" w stanie wojennym i po zarejestrowaniu po raz drugi zwiazku o tej samej nazwie. Agent SB "Bolek" Walesa wspoprcowal z agent Mossadu Harley Lippman w 1980-81 r. w Polsce.
Włodek2020.08.25 15:59
A wtedy ja mówię - "JP2 przyleć z pielgrzymką do Polski i powiedz -niech Duch Twój poruszy tę ziemię" . I tak się stało.
Glaudiusman2020.08.25 15:34
Pomidory muszą być nadpsute i miękkie. Takie bluzgające czerwonym płynem. No i rzuty celne, koszykarza.
Jan Radziszewski2020.08.25 15:25
wkrótce ten wałęsający się Wałęsy vel Bolek stanie na Sądzie Boży tylko czy go przeżyje??? !!! Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). < Pan Jezus uśmiechnął się tu do mojej myśli, niestosownej, bo pomyślałem w jakimś szybkim przebłysku, że jest coś takiego jak nekrofilia >. ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) 24 VIII 2020 " (..) rocznica przekazu „ Do urzędników i inteligencji Krakowa”, we wrześniu"/ Zbliża się dla was ciężki czas. Zło widząc nawrócenie Polaków przypuści na was szturm/ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ Czyli tylko do tego czasu. ++ A może to być już 14 września, pojawić się Krzyż na Niebie
man.of.Stagira2020.08.25 15:11
"Ave JA!" -Lech Wałęsa...Prezydent
Janusz Barwinek2020.08.25 15:05
Oczywiście! Wałęsa tylko:Ja! Ja! Ja! - (łac.) Ego! Ego! Ego!
Anonim2020.08.25 15:14
... a wokół fałszywi pochlebcy i pustka. "Samotność, to bardzo straszna trwoga..."
Japa2020.08.25 15:58
Tez tak myślę . Ale nie napisz Nie napiszę i już . Bo tu kulturalnie nie da rady. Wałęsa ze swoimi wielbicielami , dziś , a niegdyś wrogami, których On sam pokonał, myśli .że mówi do głupków, którzy nic nie wiedzą nic nie pamiętają i głosuj na PiS , zamiast na PO i SLD .Aaaa .... Tak patrząc na zdjęcie " Bolka " trudno nie zauważyć , że ten Jego wąs jakoś maleje w kierunku wąsa Adolfa H.
Anonim2020.08.25 15:04
Bufon, narcyz, zarozumialec, chwalipięta, snob, samochwała, przemądrzalec, pyszałek, mędrek, pozer, fanfaron, kabotyn, mitoman, zdrajca, konfident, renegat, krętacz, faryzeusz, fałszywiec, zaprzedaniec, kapuś, obłudnik, donosiciel, hipokryta. Coś pozytywnego o Bolku? Nic, absolutnie nic mi do głowy nie przychodzi ...
Japa2020.08.25 15:34
Wyjątkowo trafne wpisy ( 25. o8.2o godz .15,04 i i 15.14. ) Zwłaszcza " a wokół fałszywi pochlebcy . " Mam problem . Fałszywi ,czyli świadomi głupoty i jej popierania ? Czyli zdrajcy bez honoru . Świadomi . Czy może ludzie o tym samym co On " Bolek", poziomie oleju . Co gorsze nie wiem . Te mój ,,problem " odnosi się tylko do naszej ,,Bolkoelity" Bo tej obcej , zagranicznej trudno mieć pretensję Tam to nie głupota . To wiara w prawdziwość informacji kapusiów . Chociaż....
Nie pchaj się na afisz spasły wieprzu.2020.08.25 14:56
Jakiś wieprz się tu wałęsa.
B2020.08.25 14:41
Pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Nadęty balon już na granicy wytrzymałości.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.25 14:39
agenta KGB Walese popieraja juz tylko emerytowani ubecy.
ala2020.08.25 14:39
Panie Wałęsa: Skąd w Tobie tyle jadu i nienawiści? Urodziłeś się w tym kraju, nienawidzisz Polaków, to nie pluj chociaż na ten kraj...
ala2020.08.25 14:37
Ten czubek nie przestaje mącić. Kim on jest? Uważa że jest najmądrzejszy....
My żęśmy byli tam we dwóch:2020.08.25 14:29
Ja stałem pierwszy, a Jan Paweł drugi.
Eugeniusz2020.08.25 14:27
jakby nie ks. Jankowski to Walesa wąchałby kwiatki od spodu...
Bianka2020.08.25 14:03
Biedny pan Wałęsa, co się wałęsa i nie wie już co ze sobą zrobić...Panie Lechu, może na starsze lata trochę pokory...??
katolik2020.08.25 14:01
walesa spotykając sie z Papiezem na pewno podkreślał i dziękował, że bez Papieza nie byłoby tego, ha ha wałesa... z ciebie to dopiero podwójny agent
Jan2020.08.25 13:50
ten czlowiek jest nie hce uzyc slowa debilem ale nic innego nie przychodzi mi do glowy szkoda mi go
ks. Bogusław2020.08.25 13:35
„Plugawy niech się jeszcze splugawi. Święty niech się uświęci.” Ap. 22,11. Czy ten człowiek z plakietką Matki Bożej czytał te słowa? Jeśli czytał niech pomyśli...
MaxFiend2020.08.25 13:26
Częściowo ma rację. Instytucjonalnie KK nigdy nie był otwarcie zaangażowany w ruch ówczesnej Solidarności i był skutecznie kontrolowany przez służby PRL. Pojedyncze indywidualne wystąpienia duchownych przeciw władzy były wyjątkiem a nie regułą.
Ryszard2020.08.25 13:21
Klapacjusz, gdzieś tak pod koniec 1980 mówił do kolegów w stoczni, że będzie premierem. Potem, kiedy prowadzący go na smyczy ubek podrasował klapacjusza, że będzie prezydentem, powtarzał tę wersję. Sowieci rozpracowali bolka psychologicznie jeszcze w grudniu 1970...
Andrzej2020.08.25 12:53
Bolek to nie tylko wyjątkowy prostak i cham, esbecki kapuś opluwający swe ofiary także dzisiaj, ale jest zdrajcą Polski. Wątek jego zdrady powinien być publicznie dokładnie wyjaśniony.
Glaudiusman2020.08.25 12:34
Oczywiście ocena Fallaci jest słuszna. Wypowiedzi Bolka są żałosne i kompromitujące. Niech on wreszcie zamknie się w jakieś celi i niech nie wypowiada się butnie i kompromitująco. Precz.
Han2020.08.25 12:30
Prostak zawsze bedzie prostakiem .
KKK2020.08.25 12:55
to nie prostota pcha go w takie wypowiedzi a głupota i pycha.
Olin2020.08.25 12:30
A może Bolek coś wie , może się boi --- i stąd tzw. walanie durnia Może to też być i wiek Kto wyjaśni
Vikary2020.08.25 12:27
nooo temu to juz całkiem odwaliło
OLIN2020.08.25 12:25
BOLEK CHYBA MYŚLI ŻE TO WSZYSTKO TO TAJNE SŁUŻBY Kto mi wyjaśni
Olin2020.08.25 12:21
jest różnica BOLKU. Papież nie kapował za kasę
Jacek NH2020.08.25 11:41
"Lech Wałęsa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535 zarejestrowanym 29 XII 1970 jako tajny współpracownik "Bolek" i zwerbowanym prawdopodobnie 19 XII 1970 na zasadzie dobrowolności przez kpt. SB Edwarda Graczyka"
matis892020.08.25 11:36
Wałęsa już przebił samego Chucka Norrisa. Wałęsa był na Marsie dużo wcześniej przed tym jak Amerykanie w studio nagraniowym montowali swoją obecność na księżycu. A Bruce Lee był uczniem Wałęsy bo ten był dużo wcześniej w Tybecie i w klasztorze Shaolin. Teraz Wałęsa służy masonerii by w przyszłości ją rozwalić od środka i podmuchem swoich ust wepchnąć antychrysta w otchłanie piekielne.
matis892020.08.25 11:40
Wałęsa twierdzi że to on w czasie paruzji zstąpi z nieba w chwale i na obłokach niebieskich, w brzmieniu trąb anielskich i zasiądzie na tronie by sądzić ludzkość.
Andrew2020.08.25 11:34
I pomyśleć, że na początku dałem się nabrać i nawet zagłosowałem na Leszka w wyborach...Bardzo tego żałuję dzisiaj. Oszukał naród. Może gdyby nie prezydentura " Lecha Ja, Ja, Ja !" Polska była dziś jeszcze dumniejszym i bogatszym narodem...
Wojtek Polak2020.08.25 11:33
niech mi ktoś wytłumaczy mając takich idiotów za przywódców typu bolesław I konfident olek drabiniasty zapij-gęba czy bredzisław bul hrabia herbu szaber starali się sprzedać Polskę ale jakoś to im się do końca nie udało a starali się bardzo.czy to nie była opaczność Boska? lewactwo wierzy w guślarstwo wróżbiarstwo astrologię VOODOO po wódzie a nawet w samo bóstwo lgbtq+znp-idp ale w Boga niet.
kumak2020.08.25 12:26
tak, czuwała nad Polską ochronna ręka Opatrzności....
babajaga2020.08.25 11:32
"Skoro Wałęsa już odcina się od papieża Jana Pawła II i roli Kościoła w wydarzeniach sierpnia'80, to ciekawe, kiedy wyjmie z klapy Matkę Bożą i wstawi w to miejsce spodek UFO?" zasadniczo różnicy nie ma. Jednakowoż szanse na istnienie "ufo" są większe od zera czego o matce Boskiej i tym całym cyrku już powiedzieć się nie da.
Mateusz2020.08.25 11:21
Droga Redakcjo, proszę o poprawę literówek- źle się to czyta...
Elektor2020.08.25 11:18
Bolek to pajac. Ale przypomnijmy że brachole Kaczyńscy służyli mu i promowali długi czas!
katolik2020.08.25 11:15
szatan w wałęsie już go przerółl, zbliża się koniec
katolik2020.08.25 11:16
przerósł
Jan bez ziemi2020.08.25 11:14
Żebyś ty Bolek był tak wielki jak jesteś głupi
ryszard2020.08.25 11:13
Niech powie dlaczego Bł. ks. Jerzy MUSIAŁ umrzeć i wszystko będzie jasne.
katolik2020.08.25 11:16
dobre pytanie do wałęsy
Elektor2020.08.25 11:22
Uważam że nie musiał. Po co komunie jakiś męczennik? Nie wiem jak było bo skąd mam wiedzieć ale na logikę to pewnie padł jakiś ustny rozkaz żeby nieco nastraszyć śp. księdza, pewnie i solidnie obić i to wszystko, a kilku chorych z nienawiści do Kościoła głupków za bardzo się przejęło swoją rolą. Mogę się mylić oczywiście i się nie upieram, ale jeszcze raz na logikę biorąc - co zyskała komuna uśmiercając księdza Jerzego? Tylko więcej wrogów zyskała. Takie jest moje zdanie.
katolik2020.08.25 12:14
raczej nie patrzyli jak na meczennika, ale mieli tylko na uwadze, aby nie psuł interesu przez to co mowił, ludziom w głowach nie mącił. Ale zło zawsze padnie, tak jak masoni i ich szczepionki
PiS2020.08.25 11:13
Zdaniem PiS papież donosił na Polskę za granicą, czyli był zdrajcą. Zdecydował się też opuścić Polskę i przyjąć obywatelstwo innego kraju, tradycyjnie wrogiego Polsce i polskiej niepodległości. Niektórzy uważają, że skupił się głównie na kierowaniu organizacją pedofili.
Wojtek Polak2020.08.25 11:42
widzę że ty to bliska rodzina z bolkiem konfidentem. takie wnioski jak twój to tylko mogą stawiać czerfone kreatury albo sb-cko ub-ccy konfidenci. więc najlepiej milcz bo ci jeszcze emeryturkę obetną i nie będzie za co chlać i co w tedy bidulku zrobisz.
PiS2020.08.25 17:33
Racja, że PiS to w dużej mierze czerwone kkreatury, SB, UB i inni konfidenci oraz ich mentalni spadkobiercy. Sugerowanie, że Karol Wojtyła to tylko podły zdrajca jest słabe i panowie Kaczyński, Duda i ich koledzy powinni już to sobie darować. Szczególnie, że sami są zdrajcami Polski.
T.2020.08.25 11:07
"I ja mówie wtedy do tej wilczycy, weź nakarm Romulusa i Remusa" I tak powstał Rzym - ja tego dokonałem L. Wałęsa.
jula2020.08.25 11:04
Taki był od początku: pyszny, ograniczony, zakłamany. Łgarstwo to jego skóra. Perfekcyjny plan bezpieki, niech nikt nie mówi, ze SB to głupki, to służba szkolona przez NKWD. Dziś śmieszny i bez godności, trochę go usprawiedliwia starość. Przykra starość.
Anonim2020.08.25 11:01
ten pancan to tylko pasuje do nusłyka ty głombie rozwaliłeś komunę ? ugadałeś się z komunistami a za ugodę chlałeś z radości że ciebie przyjęli w swoje ramiona zamknij ten swój niedouczony dziób i skończ z tym sloganem ja ja ja ale jaja te banialuki idź klepać jankesom i dzikusom na syberyję
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 10:46
kościół jak zwykle podpina się pod czyjeś zwycięstwa! Bitwa Warszawska to "cud" nad Wisłą i maryja w krzakach która ukazała się ruskim! Obalenie komunizmu to zaklęcie rzucone przez obrońcę pedofilów w koloratkach: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Jak są jakieś klęski niepowodzenia to wtedy kościoła nie widać! Ale jak to mówią "sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą..."
Żorż Ponimirski2020.08.25 11:21
Kto chce to widzi, kto nie chce to nie widzi... ale ten co nie chce widzieć, niech nie podpina się pod tych co widzą, bądź widzieli. Komunizm rozwalili polscy robotnicy, których bunt zaczął się w Lublinie i w Świdniku (VII 1980), a o Lechu z Gdańska jeszcze w tym czasie nikt nie słyszał. I na pewno dla robotniczych mas inspiracją były słowa JP II z 1979 r., które przytoczyłeś.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 12:18
Przyczyną strajków w Lublinie i Świdniku były drastyczne podwyżki cen artykułów żywnościowych, oraz żądanie podwyżek płac i poprawy warunków pracy a nie pierdy jakiegoś wojtyły! Dlatego powtarzam! kościół zawsze przyczepia się do czyichś sukcesów jak menda łonowa do jaj...
Żorż Ponimirski2020.08.25 14:24
No tak - masz po części rację, ale dzięki Wojtyle rok 1980 nie skończył się tak tragicznie dla strajkujących jak 1956 czy 1970. Komuniści liczyli się z autorytetem JP II i dlatego wysłali zamachowca do Watykanu w maju 1981 r - wiedzieli, że dopóki on żyje to ma ogromny wpływ na Polaków. ps. Wiesz jak kończyły się próby strajków w ZSRR? KGB waliło do nich jak do psów. Za radzieckimi robotnikami nie miał się kto wstawić, albo choć dodać im otuchy w ciężkich chwilach. Podobnie jak u nas w 1956 czy w 1970.
Anonim2020.08.25 10:41
Jak widzę Wałęsę, to myślę, że mieliśmy więcej szczęścia jak rozumu. To opieka Matki Boskiej sprawiła, że ze stratami ale wyszliśmy z tego sowieckiego i peerelowskiego gówna. Maryjo Królowo Polski, miej nas w swojej opiece.
Lekrem2020.08.25 10:40
Jakież biedactwo ten kłamca, oszust i bandyta. Pomieszało mu zmysły. „Kończ waść, wstydu oszczędź”.