W końcu! Pracownicy warszawskiego Ratusza przed sądem. Ruszył proces ws. afery reprywatyzacyjnej - zdjęcie
01.04.21, 13:59fot. pixabay.com/pxhere.com

W końcu! Pracownicy warszawskiego Ratusza przed sądem. Ruszył proces ws. afery reprywatyzacyjnej

5

13 osób, w tym głównie urzędnicy warszawskiego Ratusza, stanęło przed sądem ws. afery reprywatyzacyjnej. Zarzuty prokuratury dotyczą popełnienia kilkudziesięciu przestępstw, w tym m.in. przejmowanie nieruchomości za łapówki.

Chodzi o niezgodne z prawem sprywatyzowanie kilkunastu atrakcyjnie położnych nieruchomości stołecznych, a wśród nich kamienicy przy Mokotowskiej 63, która przez śledczych jest uważana za „jądro afery reprywatyzacyjnej”.

Wśród oskarżonych są główni bohaterowie dzikiej reprywatyzacji: Mirosław B. - znany handlarz roszczeń i Jakub R. - były wicedyrektor BGN.

- "Jednoznacznie i kategorycznie nie przyznaję się do zarzucanych mi czynów" - oświadczył Jakub R. W jego opinii akt oskarżenia powstał na sprzecznych i wzajemnie wykluczających się wyjaśnieniach adwokata Roberta N., który także jest oskarżony w sprawach reprywatyzacyjnych.

Jak podają śledczy w sumie w nielegalnym obrocie handlu nieruchomościami w Warszawie można mówić o kwocie łapówek oscylującej w granicach ponad 2 mln zł.

- "Prokuratorzy oszacowali, że szkoda wyrządzona spadkobiercom oraz Skarbowi Państwa wyniosła 91 mln 603 tys. 760 zł. Z kolei kwota wręczonych łapówek osiągnęła 2 mln 100 tys. zł" – czytamy na portalu niezalezna.pl.

To już trzeci „z tzw. dużych procesów w sprawach reprywatyzacji w stolicy” czytamy dalej. Dwa poprzednie procesy nadal są w toku.

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze (5):

AAAtomek2021.04.2 0:04
lemingi -wszyscy oskarżeni to ludzie powiązani z POKO -
Nie dla ciebie USA gudłaju!2021.04.1 14:30
Mały i zakompleksiony żydek. Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga udawanie, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.1 14:22
Wierni - potrzebna mobilizacja wsparcia biskupów którzy zaczęli nagle chorować! Pielgrzymka do kurii i pocałunek w pierścień przynajmniej jednego biskupa! Bóg jest z wami.
Grizzly2021.04.1 14:05
Szukam mężczyzny/ kobiety na namiętne spotkania. Mam 50 lat i zgrabne ciało. __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Grizzly. Napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, a w ciągu 50 minut odpiszę Ci co następuje: "Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu! Won buraczany trollu końsko - matolski nasłany przez POKO (POwszychną KOrupcję). Won trollu buraczany!"
Anonim2021.04.1 14:24
Won trollu wystrugany przez POmioty SBeckie z buraka! Won od mojego nicka!