V Tydzień Wychowania - twitterowa akcja biskupów - zdjęcie
13.09.15, 09:21

V Tydzień Wychowania - twitterowa akcja biskupów

0

Dzisiaj rozpoczyna się V Tydzień Wychowania, który w Kościele będzie trwać od 13 do 19 września. Z tej okazji ośmiu polskich biskupów będzie zamieszczać na twitterze krótkie teksty na temat wychowania.

"Młodzi ludzie potrzebują autorytetów i przewodników duchowych, a nimi są księża biskupi i papież Franciszek, który niemalże codziennie jest aktywny na twitterze" - wyjaśnił rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Oto lista biskupów: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita przemyski abp Józef Michalik, abp wrocławski Józef Kupny, bp Andrzej Czaja z Opola, bp Piotr Libera z Płocka, bp pomocniczy legnicki Marek Mendyk oraz bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Pierwszy tweet w tej akcji umieści - po modlitwie Anioł Pański z papieżem Franciszkiem - bp Marek Mendyk, który jednocześnie jest przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Aby można było śledzić całą akcję na twitterze, wpisy będą oznaczone hashtagiem #wychowanie.

Jak podkreślono w liście do wiernych wydanym z okazji V Tygodnia Wychowania, młody człowiek wciąż potrzebuje przewodników, mistrzów, autorytetów i wiarygodnych świadków, żyjących wartościami.

"Wybiórcze przyjmowanie zasad moralnych wprowadza człowieka w stan życiowej niepewności i zagubienia i prowadzi do chaosu. To z kolei uniemożliwia jego pełny rozwój i zatrzymuje uwagę jedynie na namiastkach szczęścia, na zaspokajaniu przyziemnych potrzeb, nie zawsze koniecznych do życia. Tymczasem dla człowieka, zwłaszcza młodego, ważne jest poczucie stabilności i bezpieczeństwa, potrzebne jest mądre towarzyszenie mu oraz stawianie wyzwań na miarę jego pragnień i ideałów" - napisali biskupi.

Kościół w Polsce w tygodniu, w którym wypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży od czterech już lat obchodzi Tydzień Wychowania.

KZ/Episkopat.pl