UWAGA! ONZ nadal forsuje genderową edukację seksualną. Indoktrynacja ma omijać programy szkolne - zdjęcie
15.03.21, 19:00fot. pixabay.com

UWAGA! ONZ nadal forsuje genderową edukację seksualną. Indoktrynacja ma omijać programy szkolne

25

Fundusz Ludnościowy ONZ opublikował przewodnik dotyczący wdrażania ideologicznych treści w ramach „nauczania pozaszkolnego”. Publikacja jest częścią programu mającego zapewnić dostęp do edukacji seksualnej uczniom, którzy mają ograniczoną możliwość uczęszczania do szkoły, np. korzystających z edukacji domowej. Część edukatorów ma być wybierana z grupy rówieśniczej uczniów. Może to znacznie ograniczyć prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę tego dokumentu, w którym wskazuje, że stosowanie proponowanej przez Fundusz edukacji seksualnej ma odmienne skutki niż sugerowane przez przewodnik. Zauważalny jest wzrost liczby aborcji dokonywanych przez nieletnich, liczby przestępstw seksualnych oraz występowania chorób wenerycznych.

PRZECZYTAJ ANALIZĘ - LINK

Opublikowany dokument stanowi uzupełnienie przewodnika po tzw. „comprehensive sexuality education” (CSE), opublikowanego przez UNESCO w 2018 roku. Pomimo wyrażonego podczas Zgromadzenia Ogólnego sprzeciwu licznych państw wobec uczynienia permisywnej edukacji seksualnej międzynarodowym standardem, Fundusz Ludnościowy (UNFPA) nie ustaje w próbach jej promowania na wszystkich możliwych szczeblach. Celem nowego przewodnika jest realizowanie programu tzw. out-of-school CSE, mającego zapewnić dostęp do edukacji seksualnej dzieciom i młodzieży, także tym, które z różnych przyczyn mają ograniczoną możliwość uczęszczania do szkoły (np. uczących się w ramach edukacji domowej). Proponowana w nim wizja permisywnej edukacji seksualnej oparta została wprost na ideologicznej i oderwanej od wiedzy naukowej koncepcji gender oraz tzw. „prawach seksualnych i reprodukcyjnych” niemających umocowania w obowiązującym prawie.

Autorzy sami przyznają, że „genderowa” koncepcja seksualności nie jest powszechnie akceptowana w szkołach. Pozaszkolne prowadzenie programu ma umożliwić ominięcie szkolnych programów edukacyjnych, które ograniczają ideologiczną indoktrynację dzieci. Za prowadzenie zajęć odpowiedzialni mają być edukatorzy, którzy wybierani będą na podstawie kryteriów takich jak płeć, z którą dana osoba się identyfikuje czy skłonności seksualne. Szczególną rolę w prowadzeniu tego typu edukacji mają mieć tzw. „peer educators” czyli edukatorzy wyłaniani z grupy rówieśniczej. Ich zadaniem ma być dotarcie do młodzieży z ideologicznymi treściami przy wykorzystaniu ich siły oddziaływania jako rówieśników.

Największe kontrowersje związane z ideologiczną wizją ludzkiej płciowości i seksualności promowaną w przewodniku budzi zalecenie „edukowania” dzieci w oparciu o skrajnie ideologiczną koncepcję gender, w myśl której płeć jest zaledwie społecznym konceptem, a o ludzkiej płciowości docelowo powinny decydować subiektywne odczucia. W połączeniu z pozaszkolną formą postulowanego programu edukacji seksualnej, zastosowanie rozwiązań promowanych przez przewodnik może prowadzić do znacznego ograniczenia praw rodziców do wychowywania dzieci w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Transparentność takich programów oraz możliwość ich kontrolowania jest ograniczona dużo bardziej niż w przypadku zajęć prowadzonych w szkole.

W tworzeniu przewodnika brały udział także inne agendy ONZ, jak np. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) czy Wspólny Program Narodów Zjednoczonych Zwalczania HIV i AIDS (UNAIDS). Wszystkie zaangażowane organizacje umieszczają w swoich niewiążących dokumentach skrajną ideologicznie agendę, która często nie jest związana z oryginalnymi celami tych organizacji. Do tych postulatów należy m.in. promocja aborcji ale również postulaty aktywistów LGBT.

Pozwala to przypuszczać, że wspólnym celem organizacji promujących nowy przewodnik CSE jest przeforsowanie ideologicznej agendy oraz indoktrynacja najmłodszych, a nie rzeczywista poprawa jakości życia i poziomu edukacji na tematy związane z ludzką seksualnością” – zaznacza Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

mp/ordoiuris.pl

Komentarze (25):

siuras2021.03.16 11:46
dupka pupka terefere
nieppokorny2021.03.16 7:29
Proszę prześledzić działalność tej agendy przez ostatnie kilka lat, proszę zrobić wykres i zobaczycie co jest istotną działalnością ONZ na którą łożymy z naszych podatków. Dla pikanterii proszę sprawdzić działalność pod kątem łamania praw człowieka i państw w których to się dzieje. Żenada - ta instytucja jest już niepotrzebna, bo ani nie jest organizacją narodów, tylko grup interesów biznesowych, ideologicznych, które tak na prawdę nie reprezentują żadnego narodu. Jest to klika opanowana przez neomarksistów. Piszcie do rządu petycję o wstrzymanie finansowania oraz o rozwiązanie ONZ.
Anonim2021.03.16 6:40
na świecie jest mnóstwo wpływowych ,bogatych zboków-i chcą aby ich odchyły uznać normę
LECZYĆ ZBOKA!!!2021.03.16 4:18
Wiem, jak leczyć homoseksualizm. PRĄDEM!!! 220V w odbytnicę i wścieklizna analna wyleczona. :)
ceramik2021.03.15 22:46
ONZ jest tak potrzebne, jak WHO. To koszerne wrzody.
Mała162021.03.15 20:53
Ciągle wszędzie piszę, apeluję. Starajmy się zrównywać lgbt, gender itp z faszyzmem. Pokazywać ich w takiej narracji. Tylko to jeszcze działa. "Nasza" strona jest taka grzeczna, miła że flaki się przewracają. To jest atak barbarzyńców i trzeba używać ich metod.
Grizzly2021.03.15 21:59
Mała16, tak się przedstawiasz w internecie prawicowy zboku?
Grizzly2021.03.16 9:33
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Pfft2021.03.16 2:09
Wasza strona jest taka "grzeczna", że niedawno planowała w Polsce atak materiałami wybuchowymi na marsz równości... A ty apelujesz, żebyście byli jeszcze bardziej agresywni? Naprawdę coraz mniej różnicie się od islamu.
Anonim2021.03.15 20:42
Cztery litery mam w czterech literach
Zdecydujcie pedały albo wy albo one.2021.03.15 20:31
W tej ideologii chodzi tylko o jedno - o wyzwolenie seksualne kobiet. Zarówno faceci tylko homo jak i brzydkie lesby to mały procent. Wszyscy nieważne czy z prawa czy z lewa, kościół, Syjoniści, USA, Europa, Australia, No i kawały reszty gorszych ras globu idziecie w jednym szeregu - Poszerzającej się woli kobiet. Dla tego reszta globu powinna się zjednoczyć żeby rozpirzyć USA I Europe - główne źródło demoralizacji planety.
Rozważania na Wielki Post - Cele życiowe2021.03.15 20:21
Jaka jest perspektywa twoich celów życiowych? Jak daleko one w czasie sięgają? Ta perspektywa to istotne rozróżnienie sposobu myślenia i podchodzenia do rzeczywistości. Może interesuje cię po prostu, żeby mieć dobre życie. Nie jakieś tam, wybitne rzeczy. Chcesz się wyspać, pożartować, pośmiać z przyjaciółmi, mieć rodzinę, dobre dzieci, ot... zwykłe rzeczy. A potem? A może to głupie. To pytanie o cele i pytanie o perspektywę, to jest - do kiedy, nasz wzrok sięga. Może to dla głupich, a liczy się tu i teraz, żeby więcej i dobrze, i jeszcze mocniej. Bo na tym polega właśnie życie. Żeby chwytać to, co przez palce przelatuje i nigdy w nich nie zostaje, to jest dzień. Jednak w kółku pragnień i uporczywych prób ich zaspokajania, w powtarzającym się rytmie dziennych czynności i nocnych godzin, koniec końców wszystko mija. I możemy zostać z tą na poły nihilistyczną konstatacją, którą podsuwa nam świat na poczekaniu, że i dobrze, że to ok, że tylko głupiec robi z tego pytania. Albo możemy tak się wpić w doraźny bieg za naszymi impulsami, każdego dnia nowymi, że już żadnych pytań zadawać nie będziemy, tylko działać jak automaty, w przekonaniu, że na tym polega człowieczeństwo. Więc te pytania prowadzą nieuchronnie do pytania o to - jak jest? Albo o to kim się jest? Praktyka doraźności, zanurzenia swojej uwagi w to, co za dzień albo i kilka miesięcy, niesie ze sobą, chcąc nie chcąc, przekonanie, że wszystko to chwilowy przepływ, który się kończy i kropka, albo krzyżyk, albo inny symbol, czy to polu doczesnych szczątek, czy to w przepastnych bazach komputerowych. Kim jesteśmy? Co po nas zostanie? Czy my zostaniemy? W jakimś, choćby innym ale jednak, sensie. To wepchnięcie w doraźność, w palącą pilność najbliższych impulsów, w skrótowość komunikacji, której amputowano już każdą głębszą refleksję, a która ma tylko drażnić zmysły i przykuwać strzaskaną uwagę, to wszystko nas okrada i nas zmienia. Zmienia perspektywę, postawy, działania, zachowania. Pytanie o to, jaki jest ostatecznie twój cel, potrafi potrząsnąć, choćby na chwilę. Albo może raczej, próba odpowiedzi na nie. A może to jednak bez sensu. Może pozostaje nam walka. Walka o przetrwanie. Walka o szacunek, miłość, relacje, majątek, o siebie samego. O to co mamy, czym jesteśmy.
Cierpliwy2021.03.15 22:13
Może zadać lepiej prostsze pytania. Czy jestem na Ziemi bo sam o tym zdecydowałem? Czy wybrałem sobie rodziców, kolor skóry czy miejsce urodzenia? Powstałeś z żywego , zapłodnionego jajeczka, które Twoja matka miała już w życiu płodowym. Jedno z wielu. Twoja matka urodziła się z jajeczka Twojej babki. Taśma życia. W związku z tym można powiedzieć: " nikt nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie". Ten , który zaprogramował życie przewidział Cię i powołał do istnienia w jego świecie. Tylko że rozumny człowiek powinien zadać sobie pytanie. Po co powołano mnie do życia? Przecież nie dla kaprysu czy zabawy, bo wielki trud włożono w urządzenie Ziemi. To pytanie nie wymaga dywagacji naukowych.Ale napisane jest:" Aby patrzyli, a nie widzieli, słuchali, a nie rozumieli i aby się przypadkiem nie nawrócili i nie odkryli tajemnicy". Ale też:"- I ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka,  znajduje; a kołaczącemu otworzą.Może ta druga opcja jest warta jest Twojego rozważenia.
Foster2021.03.15 20:09
To ONZ się nas nie boi ?. Trzeba wysłać umyślnych, żeby im to wytłumaczyli, tylko na miłość boską nie ministra Waszczykowskiego.
man.of.Stagira2021.03.15 19:53
Motto ‘Nobody expected Spanish Inquisition!’ // DLACZEGO uważamy ogłaszanie przez Senat USA tzw. ‘Praw Człowieka’ za egzorcyzm? // Najpierw uproszczenie terminów. Umawiamy się używać określenia ‘PRAWIENIE’ dla czynności polegającej na opracowywaniu, procedowaniu tzw. ‘Praw Czlowieka’ oraz na ogłaszaniu wyniku tego postępowania przez jakąś instytucję urbi et orbi // Nasze zadanie polega najpierw na znalezieniu definicji syntaktycznej terminu ‘PRAWIENIE’ // Wyrażenie ‘prawienie’ pozwala się zdefiniować następująco; niech „a” oznacza dowolną instytucję świata (Senat USA, ONZ, Kościół hierarchiczny luterański, katolicki et al.), niech ‘P’ oznacza jednoargumentowy predykat ‘prawienie’ wtedy wyrażenie ‘(a) prawi’ mówi, że jakaś instytucja ludzka zajmuje się prawieniem w sensie jw. // Zapytajmy teraz co jest potrzebne do tego, żeby jakaś instytucja ludzka mogła skutecznie prawić? Nie interesuje nas tu prawienie sensu largo w rodzaju oświadczeń Pana X, że medycyna jest niepotrzebna ponieważ jest nieskuteczna, analogicznie do mycia rąk, wybierania premiera czy wychodzenia za mąż –które to czynności powinny również zgodnie z logiką argumentu X’a zniknąć z obrazu świata jako notorycznie nieskuteczne // Otóż, odpowiedź jest dość oczywista, większość religii, wśród nich katolicyzm, dysponuje jako ‘religie Księgi’ strukturą znaczeń opisujących naturę ludzką. Struktura umożliwia, z trudem ale co do zasady, rozróżnienie między zdaniami które należą do niej oraz tymi które do niej NIE należą // Teraz możemy już zdefiniować uniwersale ‘prawienie’, ale już REALNIE: w metajęzyku: (_(a) prawi_) wtedy i jedynie gdy wypowiada się w imieniu Instancji opisanej w dogmatach uznawanych w Świętej Księdze przez (_(a)_) w jej wierzeniu. To znaczy, że każde zdanie wypowiedziane gdy jakieś (_X_) będzie twierdzeniem a każde twierdzenie będzie na gruncie dogmatów wiary tautologią ponieważ JEST, w systemie, poparte ŁASKĄ. Tyle definicji realnej. // Wróćmy do Senatu Stanów Zjednoczonych Ameryki i zadajmy pytanie; Czy mamy (_(Senat USA)prawi_)? Otóż.. tak! Senat USA prawi! –to już w języku przedmiotowym. // Stajemy zatem wobec oczywistej kwestii; SKĄD Senat US (ONZ etc etc) bierze treści poparte ŁASKĄ a pochodzące od Ducha Świętego w Kościele Katolickim? // Z rynsztoka?.. // I tak należy rozumieć s e k u l a r y z a c j ę.
man.of.Stagira2021.03.15 20:58
Cytat "Egzorcyzm uroczysty (wielki, publiczny), który ma na celu wyrzucenie złego ducha z opętanej osoby oraz uwolnienie od wpływów demonicznych. Jest odprawiany wedle zaleceń Rytuału rzymskiego przez ordynariusza diecezji, np. biskupa. Egzorcystą może być także każdy kapłan, który działa jako egzorcysta w imieniu i autorytecie Kościoła na mocy władzy otrzymanej w święceniach kapłańskich oraz za zezwoleniem ordynariusza diecezji. Zasada ta jest sprecyzowana w Kodeksie Prawa Kanonicznego."
Po 11 ...2021.03.15 19:40
ONZ też zgłupiał??? Wszyscy zgłupieli? Tylko PiS ma racje? Jak tak dalej pójdzie to PiS się pokłuci nawet z World Jewish Congress :)
man.of.Stagira2021.03.15 19:30
INSTRUKCJA OBSŁUGI forum fronda.pl. Stosowane ‘TRYBY’ sylogizmu rozumowań na forum w porządku od przesłanek do wniosku -przykłady: 1) Piotr jest apostołem, Apostołów jest dwunastu więc Piotr jest dwunastu. 2) Tomasz jest księdzem, Niektóry ksiądz jest pedofilem więc Ksiądz Tomasz jest niektórym pedofilem. 3) Lewactwa pośród pedałów jest mnóstwo, Paweł jest lewakiem więc Pewien lewak jest mnóstwem pedałów. 4) Normalni ludzie LGBT istnieją, Piotr jest człowiekiem LGBT więc Pewien normalny jest człowiekiem LGBT.
man.of.Stagira2021.03.15 19:31
bo be continued...
Anonim2021.03.15 19:08
Ksiądz = PEDOFIL!
Anonim2021.03.15 19:15
Ksiądz pedofil = HOMOSEKSUALISTA!
Ksiądz pedofil = HOMOSEKSUALISTA2021.03.15 19:16
Każdy HOMOSEKSUALISTA to PEDOFIL!
PRZYZNAJ SIĘ, Lechu-"anonimie" CO TY ROBIŁEŚ...!2021.03.16 0:31
Odwal się perfidny pedofilu- Lechu-"Anonimie" od Księży! ..Spójrz na siebie, na to co robiłes wielu dzieciom..! Czy im zboku zadośćuczyniłeś? Ty nawet nie darowałeś dzieciom siostry!. Wygnała cię z domu! Prawda??
"anonimie!...PISZESZ O SOBIE, LECHU K...!2021.03.16 0:26
Czy ty jeszcze myślisz, nie-"anonimie"? ZAPOMNIAŁEŚ KIM JESTEŚ?? PRZECIEŻ TO TY LECHU-"ANONIM" = PEDOFIL...!
katolik2021.03.15 19:04
babcie i dziadka chcą przerobic na gendera ?