Szanowni Państwo, bierzemy sprawy w swoje ręce - piszemy do Szwedów ws. ekstradycji Stefana Michnika, za którym Polska wydała Europejski Nakaz Aresztowania, oskarżonego o ponad 30 zbrodni wyczerpujących znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Michnik osobiście wydawał wyroki śmierci na polskich bohaterów a następnie osobiście uczestniczył w ich egzekucjach.

To treść listu, który należy wysłać do szwedzkich parlamentarzystów oraz mediów. Zachęcamy również do dołączania zdjęć pomordowanych wyklętych.

Pełna treść listu:

Podczas II wojny światowej zginęło ponad 75 milionów ludzi, w tym ponad 6 milionów moich rodaków – Polaków, moja Ojczyzna została zaatakowała przez dwóch najeźdźców, najpierw niemieckich nazistów a następnie komunistów z ZSRR. Pomimo faktu, że Polacy przez całą wojnę przelewali krew walcząc u boki aliantów na wszystkich frontach wojny, wraz z innymi państwami Europy Wschodniej zostaliśmy zdradzeni i oddani pod sowiecką strefę wpływów, dla Polaków wojna nie skończyła się w 1945 roku, tysiące bohaterskich żołnierzy dalej walczyło o niepodległość, zostali nazwali „żołnierzami wyklętymi”.

Sowieckie władze po 1945 roku zainstalowały w Polsce podległą im organizację państwową, niemieckie obozy koncentracyjne wypełniały się żołnierzami Armii Krajowej, którzy przez całą wojnę, działając w polskich państwie podziemnym bohatersko stawiali czoła nazistowskiej dyktaturze. Komuniści w bestialski sposób wymordowali wówczas tysiące osób, które nie godziły się na życie w okupowanej Polsce. Komuniści dopuszczali się najokrutniejszych tortur, gwałtów, mordów – ciał wielu zabitych do dziś nieodnaleziono, spoczywają w bezimiennych grobach. Te czyny stanowią zbrodnie przeciwko ludzkości.

Zarówno Polskę jak i Szwecję obowiązują normy prawa międzynarodowego, które stanowią, że zbrodnie przeciwko ludzkości się nie przedawniają a zaliczają się do nich między innymi zabójstwa; eksterminacje; uwięzienia lub inne dotkliwe pozbawienia wolności fizycznej z naruszeniem podstawowych reguł prawa międzynarodowego.
O te okrutne zbrodnie podejrzany jest Stefan Michnik, który od wielu lat przebywa na terenie Szwecji. Zarzuca mu się popełnienie w 1952 i 1953 roku w Warszawie trzydziestu przestępstw stanowiących zbrodnie komunistyczne, wyczerpujące znamiona zbrodni przeciwko ludzkości, w tym wydawanie bezprawnych wyroków śmierci wobec żołnierzy polskiego podziemia.
Stefan Michnik był sędzią między innymi w procesach:
• mjra Zefiryna Machalli, na którego wydano wyrok śmierci, nie dopuszczono obrońcy do procesu, o wykonaniu wyroku nie poinformowano rodziny. Miejsce pochówku jest nieznane.
• mjra Andrzeja Czaykowskiego, dowódcy baony w powstaniu warszawskim, w egzekucji uczestniczył członek składu sędziowskiego por. Stefan Michnik osobiście. Miejsce pochówku jest nieznane.
• mjra Karola Sęka, po brutalnym śledztwie w więzieniu został skazany na śmierć przez sędziego Stefana Michnika.

26 października 2018 roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał za Stefanem Michnikiem Europejski Nakaz Aresztowania, który w Szwecji obowiązuje od 2004 roku. Niestety Sąd Rejonowy w Göteborgu nie wyraził zgody na wydanie go polskim władzom a szwedzka prokuratura nie przeprowadziła żadnych czynności m.in. dlatego, że jej zdaniem czyny uległy przedawnieniu…

Proszę Cię, abyś nagłośnił tę sprawę w Szwecji, Polska z pełnym poszanowaniem prawa międzynarodowego chce rozliczyć komunistycznych zbrodniarzy, do dziś żyją dziesiątki tysięcy osób, którym komuniści zamordowali dziadków, babcie, ojców, matki…
Zachęcam Cię również do obejrzenia filmu, który młody Polak skierował do Szwedów: https://www.youtube.com/watch?v=1p9KxU1YFl8