21.06.19, 14:45

Ukraina: Poseł i wróg Putina zastrzelony w Kijowie

Deputowany ukraińskiego parlamentu i ekspert ds. bezpieczeństwa, koordynator grupy „Sprzeciw informacyjny” Dmytro Tymczuk nie żyje. Policja nie wyklucza wersji „zabójstwa z premedytacją” jako przyczyny śmierci działacza, który przeciwdziałał rosyjskiej wojnie informacyjnej.

W środę 19 czerwca, w swoim mieszkaniu w Kijowie został znaleziony martwy koordynator grupy Sprzeciw Informacyjny, deputowany frakcji Front Ludowy Dmytro Tymczuk, informuje Interfax-Ukraina. Według rozmówców agencji, wstępna robocza wersja śledztwa zakłada, a tym, że Tymczuk zastrzelił się podczas czyszczenia pistoletu.

Tymczuk był znanym od lat ekspertem i komentatorem zajmującym się wojskowością. Wcześniej służył w wojsku i pracował w resorcie obrony. Od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę na swojej stronie internetowej i profilu na portalu społecznościowym wyczerpująco komentował sytuację na froncie, w ukraińskiej i rosyjskiej armii, czy na terenach okupowanych przez Rosję.

Związany był z partią Front Ludowy (partia byłego premiera Arsenija Jaceniuka i ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa). Szef Narodowej Policji Ukrainy Serhin Kniażew powiedział, że brane są pod uwagę różne wersje, od zabójstwa przez wypadek i nieuważne obchodzenie się z bronią po, jak się wyraził, inne przyczyny natury kryminalnej.

Dodał, że według wstępnych ustaleń śledczych pracujących na miejscu Tymczuk nie był sam w mieszkaniu w momencie śmierci. Przesłuchiwani są więc: kobieta, która była w mieszkaniu i sąsiedzi ofiary.

bsw/jagiellonia.org

Komentarze

Jerzy2019.06.21 21:46
Niech ze sie Fronda pomodli do Ducha Swietego zanim opublikuje takie glupoty! Czlowiek w ciezkiej depresji, ze skomplikowana przeszloscia, nie moze skonczyc ze soba, od razu mozna to "sprzedac" durnym anty-umniakom! az smich bierze w tej tragicznej sytuacji! Nienawisc to bezrozumne uczucie, i moze doprowadzic do takich glupich publikacji
bkb22019.06.21 15:37
Sowieci nie przebierają w środkach żeby rzucić na kolana Ukrainę... To nie przelewki.... Jeżeli uda się Ukrainie oddzielić od Rosji na stałe , podobnie zrobią pozostałe kraje byłego ZSRR....
Jerzy2019.06.21 22:17
Ten czlowiek sprzedawal martwych zolnierzy, prosze spojrzec na jego strone internetowa, owczy ped za glupota nie zawsze poplaca