Ukraina: Kontrwywiad zdemaskował sieć rosyjskich agentów - zdjęcie
06.02.21, 09:05Fot. Kremlin.ru, CC 4.0

Ukraina: Kontrwywiad zdemaskował sieć rosyjskich agentów

5

Funkcjonariusze kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zdemaskowali i zneutralizowali działalność sieci agentów FSB działających w obwodach kijowskim, odeskim, mikołajowskim, żytomierskim i czernihowskim. Ugrupowanie rosyjskich szpiegów i sabotażystów składała się z byłych żołnierzy sił specjalnych wywiadu wojskowego Ukrainy, informuje serwis internetowy SBU.

SBU ustaliła, że obywatele Ukrainy byli zwerbowani przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej i wykonywali zadania wywiadowcze, które otrzymywali od oficerów sztabowych FSB Wadima Dautowa i Dienisa Sobko.

W szczególności rosyjscy agenci przygotowywali operację sabotażowe. Polecono im stworzyć warunki do przeprowadzania dywersji w obwodzie mikołajowskim – sprzyjać penetracji grup dywersyjno-rozpoznawczych z terenów tymczasowo okupowanych oraz organizować specjalne przeszkolenia dla sabotażystów. Wśród obiektów dywersji – samoloty bojowe Sił Zbrojnych na lotnisku „Kulbakino”.

Agenci FSB zebrali również informacje na temat rozmieszczenia i ruchu Sił Zbrojnych Ukrainy, o personelu i działań operacyjnych Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, Sił Operacji Specjalnych, Dowództwa Marynarki Wojennej, 73. Morskiego Centrum Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy oraz ich współpracy międzynarodowej etc.

W celu realizacji swoich zadań, agenci przeprowadzali również werbowanie wśród oficerów Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jagiellonia.org

Komentarze (5):

x2021.02.6 18:18
a w Polsce sie nie da
Prawda2021.02.6 17:47
W 2018 roku pod jednostką wojskową na Ukrainie --spytałem sie czy mogę się spytać o Krymie ==proszu ===Dlaczego odaliscie Krym ==młody oficer odpowiedział Mi ---Ruskia Generalicja w Ukraińskim Mundurze odali Krym Rosji ===
Anonim2021.02.6 9:33
I co z tego że taki obiekt "Y" nazwijmy go Przemysław Czerw - Szyld uważa się za żyda gdyż jego matka była w papierach żydówką, skoro dotykała przyrodzenia kogoś innego niż jego ojciec? On z pochodzenia już nie jest żydem, On może być żydem ze względu na wiarę, w prawdę objawioną.
Uwielbiam Kaczyńskiego2021.02.6 9:27
Putin to hazar po matce, tak jak żyrynowski z rodziny Eidelsztein.
Polak2021.02.6 9:26
Putin musi być prezydentem, bo jak nim być przestanie to za zbrodnie go ukarają smiercią. Jednak jest coraz starszy, coraz słabszy i coraz gupszy. Chyba nie skorzysta z posiadłości już. Dni Putina są policzone.