12.07.19, 10:48

Tysiące rosyjskich żołnierzy na Krymie. Ćwiczą desant z powietrza

Rosyjskie siły powietrznodesantowe i lotnictwo transportowe prowadzą w czwartek ćwiczenia na anektowanym Krymie. We wschodniej części półwyspu przeprowadzono desant na dwóch poligonach z udziałem około 2,5 tys. żołnierzy - czytamy w oficjalnym komunikacie ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej.

Według danych przedstawionych przez resort, w ćwiczeniach bierze udział ponad 2400 żołnierzy zgrupowania desantowo-szturmowego z Noworosyjska. Żołnierze przećwiczyli przejmowanie obiektów umownego przeciwnika i rozbicie grupy zbrojnej.

Jednocześnie politycy i wojskowi zapowiedzieli, iż obecnie prowadzone są prace, które mają doprowadzić do wzmocnienia obrony przeciwlotniczej na anektowanym Krymie. Jak poinformował w czwartek dziennik "Izwiestija", podjęto decyzję o rozmieszczeniu w Sewastopolu systemów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Tor-M2. Otrzyma je 1096. pułk rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. "Izwiestija" nie podały terminu rozlokowania tego uzbrojenia.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

lolek kremowka2019.07.12 16:23
Rosjanie skopiowali dokładnie to samo co Piłsudski z Żeligowskim z Wileńszczyzną zrobili
DemonstracjaPotęgiDemobilowejZKawaleryjskąFantazją2019.07.12 13:53
W tym samym czasie tysiące polskich żołnierzy przygotowuje się do Wielkiej Defilady Zwycięstwa Nad Nie Wiadomo Czym w Katowicach. Cerują odzież, naprawiają buty łykiem i smołą. Wyklepują hełmy na kostkach bruku. Broń dostaną dopiero na dzień przed wyjazdem na defiladę, żeby nie pobrudzili ani nie popsuli. Trwają adoracje sztandaru w pozycji modlitewnej. Kapelani przez 10 godzin na dobę prowadzą z żołnierzami zajęcia ideowo-wychowawczo-liturgiczne. Wieczorami niosą się z koszar zawodzenia maryjne, tupią kroki podczas dróg krzyżowych, które krzyżują się z procesjami niosącymi obrazy Wojtyły, figury Głódzia i bozie z suszonych kwiatów poligonowych.
łowca kretynów2019.07.13 10:49
Weź sobie tęczową flagę i pomaszeruj po swoim ogródku z dwie godziny, dobrze Ci to nie zrobi, ale przynajmniej nie będziesz stukał w klawiaturę i pisał bredni
edi2019.07.12 12:23
ROSJĘ TRZEBA POZNAĆ - a wtedy dopiero można ZROZUMIEĆ ŻE NIE JEST TO NORMALNE PAŃSTWO - I NIE MOŻE BYĆ TRAKTOWANE JAK JAKIKOLWIEK DEMOKRATYCZNY KRAJ - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ KŁAMCY, OSZUSTA, NACJONALISTY, GRABIEŻCY - TO ZAKOMPLEKSIAŁY O DUSZY NIEWOLNIKA BOLSZEWIKA KRAJ, dlatego ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA - to szatańska mentalność !! - WSZYSTKO TO WYNIKA Z ICH WIELOWIEKOWEJ HISTORII i NIE MOŻNA BYĆ NAIWNIAKIEM I TEGO NIE BRAĆ POD UWAGĘ !!!!!!!!!!!!!!!!
JanP2019.07.12 12:54
No właśnie, trzeba poznać a po twoim wpisie widać, że nigdy w Rosji nie byłeś. Nie krępuj się i napisz, że po prostu Rosji i Rosjan nienawidzisz a twoje emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
książĘ z Bródna2019.07.12 11:09
Coś ostatnio na Frondzie 𝐜𝐢𝐬𝐳𝐚 w temacie rozszerzania Grupy Wyszehradzkiej o Italię: 75 minut nagrania z hotelu Metropol w Moskwie to zapis, który może pogrążyć włoski rząd. Treść spotkania bliskiego współpracownika wicepremiera Włoch Matteo Salviniego z Rosjanami ujawnił amerykański portal BuzzFeed.