TYLKO U NAS! Prof. Grzegorz Górski: Akolici żydowskich środowisk prowadzą wojnę, której polskie władze nie chcą dostrzec   - zdjęcie
27.02.21, 15:00

TYLKO U NAS! Prof. Grzegorz Górski: Akolici żydowskich środowisk prowadzą wojnę, której polskie władze nie chcą dostrzec

68

„Kiedy polski uczony żydowskiego pochodzenia R. Lemkin formułował po wojnie prawną konstrukcję zbrodni ludobójstwa, to obejmował nią Żydów, Polaków i Cyganów. To są fakty historyczne, które dzisiaj są zakłamywane przez propagandystów nieprawdziwej wizji” – mówi w rozmowie z Tomaszem Pollerem dla portalu Fronda.pl prof. Grzegorz Górski, historyk amerykanista, rektor Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu.„Pamiętać należy, że obecnie w Izraelu prawie 20% ludności żydowskiej to emigranci z Rosji. Zdecydowana większość z nich nie ma nic wspólnego z żydowskimi korzeniami i jest oczywistą agenturą wpływu Kremla. To jest potężne narzędzie wpływu nie tylko na politykę Izraela, ale również na tonację propagandy historycznej w tym kraju.”

 

 

Tomasz Poller: Jak się dowiadujemy, prokuratura w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie Katarzyny Markusz. Przypomnijmy, że osoba ta użyła sformułowania o „polskim współudziale w Zagładzie Żydów”, a zawiadomienie w sprawie znieważania narodu polskiego złożył Instytut Walki z Antypolonizmem Verba Veritatis. Odmowa wszczęcia śledztwa oznacza, że sprawa nie będzie nawet rozpatrywana… Autorka kontrowersyjnych słów z właściwym sobie wdziękiem zapowiada, że… nadal będzie robić to, co robi (owa Markusz znana jest zresztą z dość prymitywnych prowokacji, a jakiś czas temu w kontekście fake newsów na temat Jana Pawła II zamieściła wpis: „Kiedy demontaż pomników JP2? Chyba nie chcecie tego obrzydliwego typa...?”)

Prof. Grzegorz Górski: Dominującą regułą postępowania pewnej części dzisiejszych społeczeństw zachodnich (w Europie i w Ameryce Północnej) jest tzw. transgresja. Jest to szczególnie widoczne w obszarze szeroko pojętej kultury, a właściwiej pseudo - kultury. Oznacza to z grubsza założenie, iż zasadą postępowania jest przekraczanie wszelkich granic. Podkreślam - wszelkich granic. Oni to nazywają „łamaniem różnych tabu”, które - wedle nich - ograniczają wolność człowieka. W istocie sprowadza się to do niszczenia wszelkich zasad i norm, niszczenia wszelkich autorytetów i form życia społecznego, a ostatnio także dowolnego przedstawiania historii. Transgresja bowiem atakuje obecnie również na obszarze historii i nie przypadkiem widzimy np. w USA, jak na nowo pisze się dzieje tego kraju. Osoba, o którą Pan pyta, jest częścią machiny, którą w Polsce uruchomił swego czasu Palikot. Wszystko co robił było świadomą prowokacją w duchu transgresywizmu. Tu dochodzi jeszcze jeden element. Osoby, które stosują tę metodę, co do zasady cierpią na rozliczne kompleksy i jednym ze sposobów ich terapii jest nieustanne prowokowanie. Po to by zdobyć lajki na Facebooku czy Twiterze, żeby napisali o nich w polskojęzycznym „Fakcie”, czy pokazali setkę w polskojęzycznym TVN-ie. A więc - tak, będą to robić, będą szli co chwilę o krok, może i trzy kroki dalej. Tym bardziej, że mogą liczyć na aplauz tej części środowiska sędziowskiego, której wydaje się, że żyrując taką formę „wolnej ekspresji”, robi na złość PiSowi czy Kaczyńskiemu. Nie chce zrozumieć, że żyrując te świństwa, podcina korzeń po korzeniu fundamenty kultury narodowej, bez której nie przetrwamy jako Naród.

Trudno nie zauważyć, że mamy do czynienia z pewnym przesuwaniem granic…  Nikt poważny nie negował nigdy faktu, że wśród społeczeństwa polskiego obok bohaterów byli także zdrajcy. Skoro jednak ktoś kreuje narrację o „polskim współudziale w Zagładzie Żydów”, to tym samym sugeruje, że jakiś donosiciel, szmalcownik, czy też ktoś, kto dokonał zabójstwa Żyda, był jakimś partnerem dla hitlerowskich Niemiec w planowym ludobójstwie. A przecież w rzeczywistości był on dla nich „podczłowiekiem”, również niepewnym swojego losu. Jeżeli tak szeroko można posługiwać się pojęciem „współudziału”, to konsekwentnie, wiedząc o działalności Judenratów czy żydowskiej policji w gettach, można by mówić o „żydowskim współudziale w Zagładzie”. A nawet o „współudziale Żydów w niemieckiej eksterminacji narodu polskiego”, skoro kolaboracyjna żydowska organizacja Żagiew rozpracowywała dla Gestapo także Polaków niosących Żydom pomoc.

Dla każdego kto ma odrobinę wiedzy o tym, co się działo w czasie II wojny światowej są to oczywistości. Niemcy na początku 1942 roku wdrożyli tzw. Generalplann Ost, którego założeniem było „oczyszczenie” z Polaków, Żydów i Cyganów przestrzeni Polski centralnej. W ich chorych umysłach to był prastary germański obszar osadniczy, który mieli oczyścić z ludności napływowej. Konferencja w Wansee, która uruchomiła Holokaust, była wejściem w fazę realizacyjną tego planu. Zaczęto go realizować od Żydów i Cyganów z oczywistych powodów - było ich po prostu dużo mniej. Bo przecież Niemcy musieli się liczyć z „wydolnością” swojej organizacji gospodarczej i społecznej przy realizacji tak „ambitnego” projektu. Dlatego na Polakach realizowali podobne akcje eksterminacyjne jako swego rodzaju „testowanie procedur” na przyszłość. Tym przecież była próba przekształcenia zamojszczyzny w niemiecki okręg podjęta w 1942 roku, której towarzyszyła zagłada tysięcy jej mieszkańców. Kiedy więc polski uczony żydowskiego pochodzenia R. Lemkin formułował po wojnie prawną konstrukcję zbrodni ludobójstwa, to obejmował nią Żydów, Polaków i Cyganów. To są fakty historyczne, które dzisiaj są zakłamywane przez propagandystów nieprawdziwej wizji, w świetle której jedyną i wyłączną ofiarą niemieckiego nazizmu byli Żydzi. Problem polega jednak na tym, że owi propagandyści są w nieustannym natarciu i także w formule transgresywizmu głoszą coraz bardziej ekstremalne tezy, a my nie potrafimy choćby upowszechniać całego dorobku opracowań historycznych, który opisaną wyżej prawdę przedstawiał gdzieś do końca lat 70-tych XX wieku.

Tego rodzaju wypowiedzi próbujących ustawić Polaków jako naród w roli sprawców zbrodni drugiej wojny światowej i zagłady Żydów, pojawia się sporo. Z pewnością za wieloma z nich stoi głupota i brak wiedzy historycznej. Jednak trudno udawać, że nie mamy tu również do czynienia ze świadomymi działaniami, metodycznie i konsekwentnie zmierzającymi do zohydzania wizerunku Polski, niszczenia naszej reputacji w świecie, co przecież nie pozostaje obojętne dla naszego bezpieczeństwa i pozycji międzynarodowej. Trudno nie pamiętać o ubiegłorocznej imprezie w Yad Vashem zorganizowanej przez człowieka Putina, Mosze Kantora.

Rosja, która obok Niemiec historycznie zawsze była najbardziej antysemickim krajem, niestety zgrabnie eksploatuje nasze błędy i zaniedbania. Pamiętać należy, że obecnie w Izraelu prawie 20% ludności żydowskiej to emigranci z Rosji. Zdecydowana większość z nich nie ma nic wspólnego z żydowskimi korzeniami i jest oczywistą agenturą wpływu Kremla. To jest potężne narzędzie wpływu nie tylko na politykę Izraela, ale również na tonację propagandy historycznej w tym kraju. Jest charakterystyczne, że nauka izraelska praktycznie w ogóle nie zajmuje się tym, co się działo z Żydami pod „opieką” rosyjskich carów czy w ramach Związku Sowieckiego. Nic, jakaś wszechogarniająca biała plama. Nie dowiemy się, dlaczego ci Żydzi zawsze, gdy mogli, uciekali z Rosji, choćby do kongresówki, gdzie „troska” jaką ogarniali ich carowie, była z natury rzeczy dużo mniejsza. Ale tu znowu trzeba wrócić do tego, co mówię od lat - jeśli nasza odpowiedź sprowadza się do organizowania rytualnych konferencji prasowych w Warszawie i „słusznych głosów oburzenia” wygłaszanych w kilku polskich środkach przekazu, to będzie tylko gorzej.

Gdy chodzi o trudny temat relacji polsko-żydowskich, prace rzetelnych historyków zostały niestety przesłonięte przez produkcje kontrowersyjnych badaczy, pełne przemilczeń, nieprawdy i porażające nonszalanckim obchodzeniem się ze źródłami historycznymi. Doszło do tego, że Edward Malinowski, bohater ratujący ludność żydowską, został przez nich posądzony o grabienie Żydów i wydawanie ich Niemcom. Sam fakt wytoczenia prywatnego procesu autorom tych bredni spotkał się z kampanią dezinformacji, fake newsów i nienawiści przeciwko Polsce. Warto zapytać, czy obecne polskie władze, które zapowiadały wstawanie z kolan, mówiły o ofensywie polityki historycznej, potrafią działać tutaj adekwatnie i czy są w ogóle przygotowane na tego rodzaju sytuacje, jak ta?

Właściwie odpowiedziałem już wyżej. I spuentuję to tak. W okresie największego napięcia wokół tzw. nowelizacji ustawy o IPN-ie, doszło do gigantycznej merytorycznej konfrontacji ze skrajnymi środowiskami żydowskimi i ich akolitami w internecie. Była to naprawdę wielka wojna, która toczyła się na różnych forach anglojęzycznych ośrodków i instytucji. W tej walce ogólnoświatowe polskie pospolite ruszenie, jak niegdyś husaria, zmiotło przeciwników z powierzchni ziemi, odwołując się do twardych faktów historycznych. To było pospolite ruszenie, bo nawet wtedy żadna z mrowia polskich instytucji sowicie zaopatrywanych z budżetu, nie była w stanie w ogóle zorientować się, że coś takiego ma miejsce. Ani służby MSZ (szczycące się pojedynczymi wystąpieniami przeciwko „polskim obozom”), ani tzw. Instytuty Polskie i stacje PAN-u, ani instytucje krajowe, o polskich uczelniach publicznych nawet nie wspomnę, NIE ZROBIŁY NIC, ABY WŁĄCZYĆ SIĘ do tego spontanicznego wysiłku setek tysięcy polskich patriotów rozsianych po całym świecie. I co ważne, to nasze pospolite ruszenie spowodowało takie poruszenie, że to strona izraelska uznała, że brnięcie w tamtej konfrontacji jej się nie opłaca. Można sobie tylko wyobrażać co by było, gdyby owo pospolite ruszenie zostało wsparte zorganizowanym zapleczem polskich instytucji publicznych. Wtedy hochsztaplerzy historyczni, nie mieliby pola do popisu.

Komentarze (68):

Tylko PO2021.02.28 20:03
Coś mi tu "PACHNIE" jakąś USTAWKĄ. Gdyby było inaczej to osoba, PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK nie wychodziłaby ze STUDIA TELEWIZYJNEGO. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej USTAWKI? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko BAJER. Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK???
Kiki2021.02.28 19:46
Stwardnienie rozsiane to metodyka przedsięwzięć horyzontalnych. Dla wertykalnych faktycznie lepiej zachować indywidualność.
ARON2021.02.28 17:32
ARYSTOKRATA DUCHA PON PROFESOR GORSKI BRAWO
Prawda2021.02.28 11:52
Żydzi albo moze --Żydo --komuna w Polsce zbudowała ---system ucisku i Zbrodni UB czyli Urz edu Bespieczenstwa w Polsce ====Od 1944 --roku do 1956 roku w Polsce było jeszcze 35 ,000 tysięcy NKWD.... Dzisiaj to wszystko sie odbija na Kolejnych pokoleniach Żydów w Europie ,,Powinni przstać zwalczać Narody Katolickie przez Żydow ====
rebeliant2021.02.28 11:27
Wszędzie prowadzona jest jakaś wojna, której inni nie chcą dostrzec, a wręcz blokują skuteczne odparcie. Taki przykład: działalność kryminalistów z ZK na Białołęce, gdzie kanalie, które innych mają za frajerów i c...weli (mowa o wszystkich, którzy chcą żyć uczciwą współpracą nad wytworem dóbr) poplamili służbę więzienną oraz trzy panie adwokat. W środowisku rządzonym przez dobrych ludzi ochlapani błotem zostaliby oczyszczeni, a kanalie mieliby doyebbane. Bilans opisanej sytuacji jest taki, że gnidy z górnej półki ochlapują goowienkiem innych ludzi, a ślepy system prawny poszerza grono kryminalnych. Różnica jest jednak taka, że realni kryminaliści siedzą za rozboje, gwałty zastraszanie, bicie, porwania... a ludzie, którzy powinni mieć siłę do uniesienia szabelki stawiani są w tym samym szeregu, że nie dopełnili procedury 54324213zxvvxz. W ten sposób blokuje się dobre inicjatywy, zasłania się realne zarejestrowane fakty (np. nagraniami), a wałkuje niedopełnienie podpunktu artykułu o parkowaniu w lesie. Idąc tą drogą, to nie sądy będą trzymać władzę, ale bandycka ławeczka, której na żer wystawiani są ludzie przekonani o byciu "grzecznym"... właśnie przez ludzi pozbawionych siły do utrzymania bezlitosnej szabli w ręce.
Czyjś jakże trafny komentarz:2021.02.28 11:17
"Dziadek szmalcownik, ojciec UBek lub ZOMOwiec, jest czego się wstydzić."
Mirek2021.02.28 10:25
Dr Ewa Kurek powiedziała swego czasu że Żydzi nie mają głowy do polityki .......i to jest święta prawda ! . Żydzi mają głowę do interesów najczęściej szemranych . Ostatnio w internecie obejrzałem filmik jak polskojęzyczna mieszkanka Izraela chwaliła swoje życie w Izraelu . Wyszły z tego same pozytywy ......miodzio w tym Izraelu . Żyć nie umierać . Moim zdaniem to albo jest głupia albo celowo wprowadza opinię w błąd . Bo ani słówkiem nie bąknęła że Izrael dookoła ma tylko wrogów , na ulicach pełno wojskowych z długą bronią , codziennie na Izrael lecą piguły z trotylem i że w Izraelu jest milion schronów . A poza tym wszystko jest dwa razy droższe niż w Polsce . Tak wygląda dobrobyt w Izraelu na dzień dzisiejszy . Dlatego Żydzi szukają kozła ofiarnego [najlepiej Polaków bo Niemców już wydoili] aby ich wziął na własny garnuszek bo ich los w Izraelu jest gorzej niż niepewny . Logika diabła i żydowska prawda to jedno i to samo .
Monika2021.02.28 7:32
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
Saki Faki2021.02.28 15:51
Już tu wywłoko przyleciałaś? Śmierdzi ci z kroku. Z Anglii wywalili za HIV!
Ten syf się NIGDY nie skończy!2021.02.28 1:28
Artur Domosławski napisał "poemat-książkę" pt. "Wygnaniec" na cześć oficera NKWD, ale za to światowej sławy, Zygmunta Baumana. Oficer NKWD staje się ofiarą polskiego "antysemityzmu"! A kim trzeba być, aby zostać dumnym skürwysynem w szeregach NKWD? I to oficerem! Oczywiście, że bywali tam Polacy, ale Żydzi DOMINOWALI ! - - - - Ten syf się NIGDY nie skończy!
Kto by "przypuszczał",2021.02.28 1:26
że "prof. dr" Hertrich-Woleński i jego pachole ułomek to ... syjoniści. Brzydki jest patriotyzm polski, żydowski patriotyzm-syjonizm jest "ok". Całkiem to naturalne, jak go mame i tate wykarmiło mlekiem od krów rasy "Yitzhak Shamir". Jasiu i Tadziu Hertrich-Woleński to nie tylko göwna żydowskie antypolskie i antykatolickie, ale i ... syjoniści (Brzydki jest patriotyzm polski, żydowski patriotyzm-syjonizm jest "ok"), ale nade wszystko, to kawał kürwy HIPOKRYTY. - - - - D.Trump dla niego to taki i owaki szympans, rasista i chüj wie jeszcze co, ale dla Wysraela dobroczyńca. Nigdy, ale to nigdy nie wierz żydowi jak "identyfikuje" się np. z Polska. Żyd jest genetycznym hipokryta, łgarzem, hejterem z najwyższej półki, podły charakter typowy untermenschen. - - -- I have nothing but deep contempt for this old fuck and his lame faggot son - mostly for the falsehood, mendacity, and degeneration. Utterly shameless log of shit. - - - -
Aldona2021.02.28 0:01
Roman Lemkin wymyślił "ludobójstwo" będąc w USA w 1943 . To był polski prawnik i w Norymberdze zastosowano to określenie i koncepcję polskiego obywatela Lemkina do osądzenia zbrodniarzy niemieckich ale trochę to było Prawo naciągane bo raz ie mogło obejmować okresu do 1944 a dwa zbrodniarze ci działali stosując Prawo niemieckie a więc byli w Prawie!! Należałoby by osądzić wszystkich niemców poza tymi którzy siedzieli w obozach za współudział bo ochoczo heilowali wodzowi Adolfowi. Zamiast tego Amerykanie dali tympotomkom nazistów miliony z Planu Marshalla a Polska do dziś obeszła sie smakiem. Teraz Polska ma do wybory wybrać tych z PiS albo z opozycji a tam w obydwu tych grupach pełno pejsów i tak od dawna cwanie sie ustawiaja zawsze są po obydwu stronach barykady. Cała nadzieja w Joe Bidenie może wreszcie zrobi porządek z banda ludobójców i faszystów przestępcy Netanjahu morderców Narodu Palestyńskiego.
AAAtomek2021.02.27 21:04
Zwolennicy polskiej prawicy (większość społeczeństwa?), mieniący się jedynymi dziedzicami i spadkobiercami Rzeczposoplitej Polskiej i tylko jej jasnych stron w historii, analizując poniższe i powyższe komentarze do felietonu Górskiego, to ludzie w większości słabo wyedukowani i nacechowani antysemityzmem, szowinizmem, nacjonalizmem, rasizmem, ksenofobią, homofobią czyli głownie strachem przed innymi ludźmi?! Z takim pokoleniem (kato- i prawicą), Polska we współczesnym świecie jest bez szans. Rozumie to JUŻ instynktownie polskie młode pokolenie, które odrzuca cały ten balast polsko-kato-prawicowy i tylko od niej zależy czy Polska w przyszłości będzie podążała za Światem i ku innym Planetom czy skończy jak Sparta lub Troja, czyli rezerwat archeologiczny ku uciesze turystów.
Dziedzic i spadkobierca Polski2021.02.28 7:02
Lewactwo zawsze uzurpowało sobie "prawo" do określania tego co jest dobre a co nie jest. Kolejny reprezentant lewactwa na forum Frondy poucza naród polityczny Polaków czym nie powinni być albo czym są. Zapamiętaj sobie potomku ubeków: to przez twoich dziadków i ojców Polska po 1944 roku przestała się rozwijać jako kraj wolny i suwerenny. Zamiast tego twoi protoplaści zaprowadzili w Polsce komunizm. Po 1989 r. komuniści przeprowadzili tzw. transformację po to, żeby się uwłaszczyć. Dzięki temu Polska gniła przez prawie 30 lat po tzw. upadku komunizmu w Polsce a takie barany jak ty mogły chapać pełną paszczą kosztem społeczeństwa polskiego. Teraz dla odmiany, kiedy betonowy komunizm odszedł do lamusa historii próbujecie stręczyć Polakom nowy komunizm: gender, aborcję na życzenie, uchodźców z Afryki i Azji a wszystko to w okrasie tolerancji. Z taką dziczą jaką reprezentujesz i chamską nienawiścią do wszystkiego co polskie i z Polką jest związane trudno cokolwiek zbudować pozytywnego. Ale czego się po tobie spodziewać... 1 marca jest narodowy dzień żołnierzy wyklętych. Może ten dzień skłoni cię do jakiejś refleksji nad sobą i tym co wypisujesz.
AAAtomek2021.02.28 13:09
Nie zdziwiłem ani trochę twoim postem czyli myśleniem typowego polskiego prawaka. Reprezentujesz wszystkie negatywne cechy, który opisałem w powyższym moim komentarzu dotyczącym prawactwa. Niestety w Polsce jest obecnie za dużo takich ludzi myślących podobnie jak ty, co odzwierciedla pozycję Polski na tle innych krajów Świata. Reszty nie będę komentował, szkoda czasu na twoje idiotyzmy, a co do celebrowania „Żołnierzy Wyklętych”, to zapalę świeczkę ku pamięci prawdziwych żołnierzy, którzy nie splamili się mordowaniem dzieci, kobiet, starców i niewinnych obywateli Rzeczpospolitej Polski!
Nie zdziwiłem się ani trochę2021.02.28 15:19
twoim postem, czyli myśleniem typowego lewaka, do tego zbolszewizowanego na amen. Reprezentujesz wszystkie negatywne cechy myślenia lewackiego. Niestety, w Polsce jest obecnie dużo ludzi zdeprawowanych ideologią lewacką przez co Polska zamiast iść mocno do przodu w rozwoju, musi walczyć z gender, lewactwem, feministkami czyli z marksizmem kulturowym. Reszty nie będę komentował, szkoda czasu na twoje marsizmy-idiotyzmy. A dla Żołnierzy Podziemia Antykomunistycznego: NZW, NSZ, AK, Brygady Świętokrzyskiej oraz innych organizacji podziemnych zwalczających komunistów i sowietów powiem tak, i niech ci się to wryje w pamięć: CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM POLEGŁYM ZA WOLNĄ, SUWERENNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ.
akolici żydowscy to V kolumna2021.02.27 21:03
https://prawy.pl/113042-listy-w-sprawie-greniucha-zobacz-kto-jest-polskim-patriota-a-kto-reprezentuje-wrogie-sily/
Mirek2021.02.27 19:53
Ostatnio przeczytałem książkę dr Ewy Kurek pt. POLACY I ŻYDZI : PROBLEMY Z HISTORIĄ . Autorka udowadnia że nie byłoby zagłady Żydów gdyby oni sami chcieli podjąć walkę o przetrwanie . Jednakże Żydzi nie chcieli walczyć . Uważali że kolaborując z Niemcami i Sowietami przetrwają wojnę . O ile kolaboracja polskich Żydów z Sowietami przyniosła im pewne korzyści to kolaboracja z Niemcami okazała się dla Żydów katastrofą - ZAGŁADĄ . Doszło do tego że to sami Żydzi w gettach mordowali swoich współbraci Żydów . Żyd Icchak Kacenelson zachowanie policji żydowskiej w gettach opisał w utworze : PIEŚŃ O ZAMORDOWANYM ŻYDOWSKIM NARODZIE . Na końcu książki jest krótki rozdział : JEDWABNE - ANATOMIA KŁAMSTWA . Dr Ewa Kurek poddaje druzgocącej krytyce żydowską narrację na temat Jedwabnego . Można śmiało powiedzieć że LOGIKA DIABŁA I ŻYDOWSKA PRAWDA TO JEDNO I TO SAMO ! .
Monika2021.02.27 19:43
Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym. http://panieonline.pl/monia89
Anonim2021.02.27 20:29
napisz do budki,smiszka ,trzaskowskiwgo ...te bezproduktywne eunuchy ``dadza ci zarobic ..
Lechu K ..! Były SB-ku! Znasz to?2021.02.27 19:22
Pasuje to do ciebie! " ...BYŁEM W ZOMO, ....BYŁEM W ORMO, TERAZ JESTEM ZA PLATFORMĄ..."!
Jacek2021.02.27 21:48
A to masz na myśli związkowca alkolitę PIS Dudę ? ;-)
Ksiądz Grizzly2021.02.27 18:59
Zwrócił bym uwagę ze to przechrzty azjatyckie. Chazary. Nie maja nic wspolnego z prawdziwymi Żydami oprócz pojęcia szekla.
Taka prawda2021.02.27 20:09
Prawdziwi żydzi to obecni Palestyńczycy tak ten naród który jest tam od tysięcy lat i przechodził by przetrwać na rożne wiary był żydowskiego wyznania chrześcijańskiego a obecnie muzułmańskiego ale to są wl;waśnie żydzi a nie ten sztuczny twór izraelek z bandą degeneratów świata tam skupionych
Grizzly2021.02.28 16:36
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
wicek2021.02.27 18:29
Ten profesor ma jaja.
ruch Wolnych Żydów Ateistów Polskich2021.02.27 18:12
jesteśmy za ukaraniem zbrodniarzy stalinowskożydowskich i ujawnieniem prawdziwych nazwisk żydów
Akolici żydokomuny2021.02.27 18:09
won do Izraela lub Moskwy
Czyjś trafny komentarz2021.02.27 17:39
"Dziadek szmalcownik, ojciec UBek lub ZOMOwiec, jest czego się wstydzić."
Anonim2021.02.27 17:28
Ziobro gdzie jesteś, może weźmiesz się w końcu do konkretnej roboty!!!
Iga...2021.02.27 19:30
" anonimku"! Lechu K... Cha...cha...cha! O jakiej ty piszesz konkretnej robocie??? Ty jest nie znasz! Ty, stary SB-ku albo "pedałujesz", albo trollujesz! ...To nie jest robota! Przecież ani nie byłeś żonaty, ani nie miałeś dzieci, a siostra cię wygoniła za pewne "zabawki" z jej dziećmi! ..Prawda? Tak czytałam!
Skrzypek na dachu2021.02.27 17:12
Brawo Pan Profesor Grzegorz Gorski masz 100% racje . Teraz trzeba ujawnic klamstwa Stolzmana na temat Jedwabne najlepiej przez ekskumacje .
klik2021.02.27 17:22
I co, goje mają ekshumować Żydowskie zwłoki? No chyba, że PiS to nie goje... No i ta sama kwestia w kwestkii PeŁo i pozostałości parlamentarnych...
A stosunek przywódców Żydów2021.02.27 17:03
do Holokaustu. Gdy w czasie II Wojny Światowej proponowano syjonistom wykupienie Żydów z obozów koncentracyjnych, to prezydent Światowej Organizacji Syjonistycznej Chaim Weizman powiedział, że to :sucha gałąź Izraela nie warta jednej palestyńskiej krowy". A teraz Holokaust, to geszeft.
Aldona2021.02.28 0:09
tyle tylko ,że do połowy 1948 niebyło niczego takiego jak Israel a krowy były arabskie no i może juz byli w Palestyna ci złodzieje żydowscy i dezerterzy z Armii Gen.Andersa z polskim ukradzionym sprzętem wojskowym za który Królowa Brytyjska porobiła sobie naszyjniki z polskiego złota zdeponowanego na wyspach.
AAAtomek2021.02.27 16:39
Jak prawica rządząca instaluje neonazistę na stanowisku kierowniczym w instytucie historyczno-prokuratorskim, jak prawica rządząca zmienia prawo tak, że chce karać za napisanie lub powiedzenie o szmalcownictwie Polaków, jak prawica na codzień przyzwala na homofobię, antysemityzm, rasizm etc to wtedy rządząca prawica wyraża zdziwiona, że ŚWIAT jej nie rozumie i nie lubi?...
cal.502021.02.27 16:46
Typowo bolszewickie kłamstwa. Nic innego nie potrafisz napisać bo na kurso - konferencjach w PZPR was, towarzyszy nie uczyli.
AAAtomek2021.02.27 17:06
Zapomniałem dopisać: :Paradne! ps. Nic innego w odpowiedzi, niż typowo bolszewickie kłamstwo z nutką goabelsowskiej propagandy, nie jesteś w stanie wymyślić?
Skrzypek na dachu2021.02.27 17:19
Pani Hanah Arendt pisala prawde o tych Zydach ktorzy wspolpracowali z wlasnej woli z okupantami Traktatu Ribbentrop Molotow , uciekli do Izraela po wojnie a potem zrzucali wine na Polakow .
ryszard2021.02.27 18:01
Dlatego zginęła tragicznie.
cal.502021.02.27 18:21
Nic innego nie potrafisz napisać tylko ciągle szkalować Polaków. To dla takich jak ty typowe.
AAAtomek2021.02.27 20:39
Typowe u prawaków, zero pozytywów.
cal.502021.02.28 6:52
Paradne? Ty się bolszewiku lecz na główkę. Takie kłamstwa to możesz pociskać w Wyborczej albo w Krytyce. tam lubią takie pierdoły. Leki i nie zapijaj tego wódką, ok?
Salut rzymski, to nie Heil Hitler2021.02.27 18:45
https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/salut-rzymski-w-czasach-rzymian/ a tu uzupełnienie https://www.salon24.pl/u/mstanowiec/1114806,rzymski-salut-betaru-dlaczego-klamstwo-przygniotlo-dr-tomasza-greniucha
uzupełnienie2021.02.27 18:49
https://www.romanoimpero.com/2011/02/gestualita-dei-romani.html
Anonim2021.02.27 19:13
Piszesz "świat", myślisz "syjoniści". Ostro nadstawiasz doły
Twój pan święty Israel .2021.02.27 16:29
Wasze państwo pada jest podtrzymywane przez kredyty zaciągane i tak w naszych bankach więc stajecie si kawałek po kawałku i tak nasi jeśli tylko nie zaczniecie spłacać pózniej pożyczek , tu już nic nie jest wasze a was sie wyśle w kosmos...
Mateo2021.02.27 17:51
Zdziwszsz się żydzie,oj zdziwisz.
Józef K.2021.02.27 16:29
Szanowny Panie Profesorze, to nie dotarło do Pana , że Pan Prezes postanowił poprawić stosunki z Izraelem. Program Prezesa programem Narodu. Proste.
Ten syf się NIGDY nie skończy!2021.02.27 16:20
Artur Domosławski napisał "poemat-książkę" pt. "Wygnaniec" na cześć oficera NKWD, ale za to światowej sławy, Zygmunta Baumana. Oficer NKWD staje się ofiarą polskiego "antysemityzmu"! A kim trzeba być, aby zostać dumnym skürwysynem w szeregach NKWD? I to oficerem! Oczywiście, że bywali tam Polacy, ale Żydzi DOMINOWALI ! - - - - Ten syf się NIGDY nie skończy!
NEOS com pl2021.02.27 16:09
... polskie wladze ... hahaha .... tak jak niema innych jak pejsate medija ... tak niema narodowych rzadow ... tylko "wladza swiatowa ..... pejsatego robactwa ....
Spierdalaj kaka w sraka, parchu!2021.02.27 16:22
Prowokatorze w pysk przez pas yebany.
Anonim2021.02.27 16:08
OSZOŁOM!
ryszard2021.02.27 15:44
Temu kto przeżył II Wojnę Światową nikt żadnego kitu nie wciśnie, ale urodzeni później mają jej obraz taki jakim ich obdarza telewizja, różnego autoramentu grafomani ( często nobliści) i sprzedajni celebryci Jest wielkim kulturowym skandalem polonizmu, że przez tyle dziesięcioleci nie wypromował żadnego twórcy, który pozostawił by następnym pokoleniom wielkie dzieło literackie czy filmowe o Polsce lat !938 - 1948 (Polska Prawdziwa - Polska Walcząca - Niby Polska), o faktycznej historii tych lat, powiązanej losami kilku rodzin (w tym koniecznie z Warszawy i Kresów). Najprawdziwszy (mimo fałszerstw) jak dotychczas film z o czasach wojny to "Zakazane Piosenki" z okresu wczesnego PRL-u. Taka sytuacja jest twardym dowodem na to, że od 1939 nie mieliśmy NIGDY prawdziwie polskiej władzy, która miałaby ODWAGĘ pokazania całej i prawdziwej PRAWDY.!!!
Nie pierdol rysiu!2021.02.27 15:48
Już lepiej p i e rdol o szczepionach, gatesach i sorosach...
ryszard2021.02.27 18:06
A o tych szkolonych w Moskwie?
Prawda2021.02.27 15:43
Zydo --komua w Polsce zawięcie prowadzi wojne z Narodm Polskim Katolickim jak od 1944 roku do 1990 roku ===
klik2021.02.27 15:36
Sie poda polaczkom "szczepionki" to albo wykitują albo będą miały przyspieszoną demencję starczą... I sie "kwestia polska" sama rozwiąże...
Skrzypek na dachu2021.02.27 15:34
Brawo Pan Prof Grzegorz Gorski .
PRAWDA2021.02.27 15:34
Dwa rodzaje Żydo --komuny dzisiaj walcza z Narodem Polskim Katolickim ,,czyli Żydo --Komuna UB i Żydo --Komuna SB ==
Wołanie2021.02.27 15:27
Na puszczy . KIM jest PIS na prawdę !!!!!??
Beno2021.02.27 15:24
Tob też efekt nie rozliczenia żydo-komuny w Polsce ścigania żydowskich komunistycznych przestępców, którzy osądzali i mordowali Polaków. To jest historia do rozliczenia i propagowania, że żydzi to nie tylko ofiary, to też wielcy zbrodniarze.
Tom2021.02.27 15:23
Przypominam, że to właśnie PiS, a dokładnie nieżyjący prezydent Kaczyński "zainstalował" u nas Chabad Lubawicz i najwyraźniej podpisał z nimi cyrograf z wszystkimi tego konsekwencjami. Te chanukowe świeczki, ten Davis plątający się przy nich, o którym nic nie wiadomo. To niestety jest powtórka z Piłsudskiego, którego przewrót sfinansowało city of London Co. Od kiedy nasi królowie zaczęli się zadłużać u synagogi szatana niepodległości nie mieliśmy nawet przez minutę. Stańmy w prawdzie, bo dopiero wówczas możemy zechcieć z tego szamba wyjść.
Tom2021.02.27 15:24
Dodam jeszcze, że do sedna sprawy nikt się nie zbliża, również powyższy autor. Ponieważ za tym sednem stoją tak potężne siły, że na ich myśl naszym politykom trzęsą się łydki.
ważne jest usunięcie agentów Mossadu2021.02.27 15:22
ze służby dyplomatycznej
dziękuję Ziobro, że postawił na ustawę o IPN2021.02.27 15:21
to spowodowało, że Polacy obudzili się - narracja Gw upadła; a obecnie na kłamstwa żydokomuny mamy przygotowane argumenty
tylko rozliczenie żydokomuny2021.02.27 15:19
przywróci prawdę
rychu2021.02.27 15:12
Licza ze sie uwłaszczą na majatku Polakow.