TYLKO U NAS. Ks. Isakowicz-Zaleski na temat sprawy ks. Dymera: To kolejna sprawa, w której hierarchowie zawiedli - zdjęcie
16.02.21, 14:42fot. yt/wydawnictwo esprit

TYLKO U NAS. Ks. Isakowicz-Zaleski na temat sprawy ks. Dymera: To kolejna sprawa, w której hierarchowie zawiedli

201

Niestety zostajemy z kolejną nierozwiązaną sprawą” – mówi w rozmowie z nami ks. Isakowicz-Zaleski, komentując zamieszanie wokół zmarłego właśnie ks. Andrzeja Dymera. – „Będą różne wersje, różne opinie, niektóre środowiska będą się starały to wykorzystać do własnych celów.”

Tomasz Poller: Przed dwiema, trzema godzinami umówiliśmy się na rozmowę na temat bulwersującej sprawy ks. Andrzeja Dymera, podejrzewanego o pedofilię. W międzyczasie okazało się, że ta osoba właśnie zmarła…

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Sprawa w Szczecinie ciągnęła się od 25 lat. I myślę, że najgorszą rzeczą, która mogła się stać to było właśnie przeciąganie tego. Bo ani ze strony prawa kościelnego ani świeckiego nie zostało to sprawiedliwie rozwiązane. To jest krzywda moim zdaniem i dla ofiar i dla tego kto został oskarżony. Bo dopiero sąd mógłby ocenić, stwierdzić pewne fakty, wydać wyrok. Przedłużanie tej całej procedury ze strony władz kościelnych to najgorsze co mogło mieć miejsce. Myślę, że wszyscy na tym cierpią. Cierpi też wizerunek Kościoła który jawi się jako instytucja bojąca się tych spraw, tuszująca, matacząca. Ta sytuacja jest przykładem jak nie należy postępować, bo należało postąpić zupełnie inaczej.

Inna sprawa, że będzie to wykorzystywane przez osoby czy media regularnie zwalczające Kościół, co zresztą już ma miejsce. Zresztą, jeżeli ta sprawa ciągnęła się przez tyle lat, to przecież naiwnością byłoby sądzić, że była ona tajemnicą jakichś kilku osób z kręgów Kurii. Zarzut można by postawić także czynnikom świeckim, skoro nie zajęła się tym żadna prokuratura, żaden sąd. Natomiast wina struktur kościelnych, które powinny były się tą sytuacją w sposób poważny zająć, jest bezsprzeczna…

Jest szalenie trudne w tej chwili, zwłaszcza po śmierci ks. Dymera, stwierdzenie, jaka była prawda. I niestety zostajemy z kolejną nierozwiązaną sprawą. Będą różne wersje, różne opinie, niektóre środowiska będą się starały to wykorzystać do własnych celów. To niepodjęcie działań jest rzeczą szalenie złą, a odpowiadają za to konkretni hierarchowie kościelni. Nie ma z ich strony żadnych wyjaśnień, dlaczego to było blokowane. Sprawa w Szczecinie to jest sprawa kolejnych trzech ordynariuszy. Z kolei druga instancja to jest arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, który także tę sprawę blokował. Myślę, że cała społeczność kościelna ma potworny moralny problem, jak to właściwie ocenić, dlaczego ci ludzie nie chcieli się podjąć tych działań. Gdyby ta sprawa została ruszona z miejsca, to dzisiaj wiedzielibyśmy, czy ks. Dymer był winny. A jeżeli był winny, to pozostaje także kwestia zadośćuczynienia ofiarom, to jest otoczenie troską tych ofiar. Po to sądy kościelne zostały ustanowione przez Kościół, aby rozstrzygały. A jeżeli ktoś blokuje działalność tych sądów, działa na niekorzyść Kościoła jako wspólnoty wszystkich ludzi ochrzczonych, która pozostaje z ogromnym poczuciem, że zawiodły te procedury.

Komentarze (201):

TERESA2021.02.17 21:03
KAMIENOWANIE UMIERAJĄCYCH LUB ZMARŁYCH - TO SPECJALNOŚĆ KS. ISAKOWICZA ZALEWSKIEGO. i p. TERLIKOWSKIEGO . TAKA POSTAWA NIE JEST POSTAWĄ CHRZEŚCIJAŃSKĄ. KONTAKTY SEKSUALNE Z OSOBAMI POWYŻEJ 15 r.ż. W ŚWIETLE POLSKIEGO PRAWA NIE PODLEGAJĄ KARZE - i NIE MOŻNA TEGO NAZYWAĆ PEDOFILIĄ.
cam2021.02.17 21:55
To sukienkowe pedofilskie ścierwo było "umierające" przez ostanie 25 lat? Jakie świadectwo wystawiasz sobie i swojej obłudnej i zakłamanej religii.
Jarek2021.02.18 7:23
TERESA - pisanie wielkimi literami oznacza, że krzyczysz. Już Ci wcześniej odpisałem. Nie masz za grosz empatii, bronisz sprawców, a nie ofiary. Wygląda jakbyś sama była ofiarą z syndromem sztokholmskim. Ciekaw jestem, czy też byś tak ich broniła, gdyby to przytrafiło się Twojemu dziecku? A może uważasz to za normalne, jeśli tak, to zacznij się leczyć.
Jarek2021.02.18 8:44
TERESA - polecam Ci ten temat na frondzie: https://www.fronda.pl/a/fidura-opuszcza-fundacje-sw-jozefa-nie-jestem-w-stanie-firmowac-dzialan-kep,157406.html
Dlaczego Kościół2021.02.17 18:15
nie jest tak dobry jak Pan Bóg? Bo istnieje.
cam2021.02.17 18:08
A to Frondle, najtrafniejszy komentarz do sytuacji: https://andrzejrysuje.pl/bankruci/
Jerzy2021.02.17 17:59
Jesli chodzi o koscielna pedofilie, to biskupi nieustannie zawodza. Ale to nie przeszkadza ks. Isakowiczowi- Zaleskiemu gadac bez przerwy o istnieniu jakiejs lawendowej mafii w kosciele.Nie, lawendowej mafii w kosciele nie ma, jest mafia pedofilska. Miedzy innymi 25 letnia bezkarnosc i kariera ks. Dymera o tym swiadcza i takze masa innych podobnych spraw, w ktorych biskupi ustawicznie zawodza.
mark2021.02.17 16:47
Ciszej nad tą trumną!
kaka2021.02.17 17:30
Nie ciszej bo zostali biskupi kturzy to latami kryli -a byli za to odpowiedzialni---von z nimi!
mark2021.02.17 19:48
Mam kolegów o nazwisku Biskup!Czy to Oni? A twe się zesrało i kakom śmierdzi
No i proszę, 156 wpisów...2021.02.17 13:21
Sami prokuratorzy. Rewolucja bolszewicka trwa. Wkrótce na ulicach pojawia się "troiki" i będą wyłapywać tych i te z krzyżami na szyi.
Nie prokuratorzy2021.02.17 13:39
Ludzie zgorszeni poczynaniami tych co ich nawracają i straszą ogniem piekielnym za dużo mniejsze grzechy. Czyżby członek mafii?
Anonim2021.02.17 17:26
Ogni piekielnych nie wymierza się za życia, a więc o czym ty gadasz, lewaku, pół-człowieku, pół-zwierzaku.
Anonim2021.02.17 12:48
Wsiowe parobki przebrane w fioletowe szatki
Maria Błaszczyk2021.02.17 12:48
Ależ nie zawiedli. Myślę, że ks. Dymer naprawdę doceniał ochronę, jaką mu zapewniono i to, że tak dbano, by miał stały dostęp do chłopców, których tak lubił gwałcić... A chłopcy? No cóż, od zawsze Kościół dbał o swoich, a resztę traktował jak nawóz, by ci "swoi" mieli się dobrze, dostatnio i byli zadowoleni.
No!!!2021.02.17 14:14
kuchara na forum !!!a paszła ty won!!!
Maria Błaszczyk2021.02.17 14:53
O, cześć, znowu się za mną pałętasz? Ale nadal nie wyszło merytorycznie. Napisz może, jak oceniasz postawę hierarchów, ze szczególnym uwzględnieniem abpa Głódzia, w sprawie ks. Dymera. Albo cokolwiek na temat, zamiast snuć fantazje na mój temat i tego, jak bardzo się przejmuję Twoim chamstwem i prostactwem.
Alojzy Cedzidło2021.02.17 16:29
Zawsze ceniłem Pani komentarze , chociaż pewno Pani na tym nie zależy, Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie żródła z którego zaczerpneła Pani tą pewność o winie tego duchownego. To by pokazało całe draństwo i zaprzaństwo prokuratury , kościoła i PiS -u Bo przecież władzy przed 2015 nie można posadzać ,że tylko duchownego do śmieci chcieli doprowadzić .Jeszcze raz uprzejmie proszę
Maria Błaszczyk2021.02.17 20:05
No z takiego oto źródła, że postępowanie odwoławcze w ramach tego kościelnego procesu toczyło się - a właściwie to nie toczyło przez większość czasu, w tym cała rzecz - przed Trybunałem Kościelnym w Gdańsku, w diecezji rządzonej wówczas przez abp. Leszka Sławoja Głódzia. Konkretnie to postępowanie zlecił Watykan, po tym, jak ks. Dymer odwołał się od pierwszego wyroku uznającego jego winę, w 2008 roku, a realnie zaczął się toczyć dopiero w 2017 roku. Dziewięć lat, gdy mowa jest o człowieku uznanym za winnego w sądzie pierwszej instancji, na świeczniku, ze stałym dostępem do potencjalnych ofiar, obracającego ogromnymi publicznymi pieniędzmi. Co do źródła - głównie pisała o tym "Więź" i "Oko.press". A co do "win" abp. Głódzia, to przecież tego jest więcej. Ks. Jankowski. Ks. L - ten, co Watykan prowadzi postępowanie w sprawie przenoszenia go przez kolejne 7 parafii... Aha, i w ogóle nikt do niczyjej śmierci nie chciał doprowadzać, ks. Dymer zmarł, bo był bardzo ciężko chory onkologicznie.
Alojzy Cedzidło2021.02.17 21:31
Uprzejmie dziękuję za tak wnikliwą informację .Marzy mi śię aby Pani zajęła się sprawą Amber Gold Sprawa w prawdzie mniejszego kalibru ,bo tam ulotniło się prawie miliard złotych , a przeciez to była lipa .
Maria Błaszczyk2021.02.18 19:44
??? Ale sprawa AG jest dawno rozwiązana przecież. Wiadomo, co się stało z pieniędzmi, nic się nie ulotniło. Że lipa, to też wiadomo, ja już wtedy mieszkałam w Holandii, ale lubię słuchać polskiego radia i pamiętam, że tam były reklamy, że oprocentowanie lokat jest jakoś powyżej 20%. Pamiętam, jak pytałam mojego męża, jaki samobójczy jeleń by tam wpłacił swoje pieniądze, a mój mąż, naiwny Holender powiedział, że takich durnych jeleni to na świecie nie ma... Ciekawsze natomiast jest, co się dzieje z pieniędzmi ze SKOKów... To dopiero interesujące zagadnienie, nikt nie słyszał, by SKOKi sobie jakieś linie lotnicze założyły, prawda?
Brochwicz2021.02.18 7:21
Z tego co czytam, wynika,że Kasiądz Drymer został uniewinniony przez sąd cywilny z zarzutu pedofilii. Skazany został przez sąd kościelny. Odwołal się. I ta sprawa odwołania także została rozstrzygnięta jeszcze przed jego smiercią. Nie wiem o co tutaj chcesz obwiniać biskupów? I to jeszcze en bloc
Maria Błaszczyk2021.02.18 19:56
Nie, nie został uniewinniony, tylko sprawa się przedawniła. Przy wybitnym udziale adwokata ofiar, który tak działał, by one przegrały. Facet skądinąd zasłużony dla Kościoła, bronił siostrę Bernadettę - tę, co wychowywała dzieci ze środowisk wrażliwych katując je i zlecając ich gwałcenie. Czy tego zboka ks. Jacka S. z Legionowa, gwałciciela-stachanowca. A odwołanie ks. Dymera przed sądem koscielnym ciągnęło się od 2008 roku. Co już samo w sobie stanowi powód do obwiniania biskupów. Ale GŁÓWNY powód, by obwiniać biskupów jest taki, że faceta, o którym wiedzieli, że lubi gwałcić chłopców, kierowali do pracy z dziećmi. Ten człowiek prowadził SZKOŁY. Naprawdę nie widzisz tu nic niewłaściwego? A co do obwiniania en bloc - a Ty myślisz, że tylko bp Dzięga i abp Głódź o tym wiedzieli? Poważnie? Czy może, jak mówił kard. Dziwisz w kontekście innej sprawy gwałcenia dzieci, " trudno się mieszać w sprawy innej diecezji"? Bo jak dzieci ktoś gwałci w innej, to już problemu nie ma, prawda?
Anonim2021.02.17 18:26
Każdy normalny facet wie, że homo-pedofil nikogo nie "gwałci". Chłopaka może i można przemocą "zgwałcić", ale tylko raz, bo drugiego nie będzie. No chyba że "ofiara" się na "gwałcenie" jakoś tam godzi, i wtedy to nie jest "gwałcenie" tylko zwykły homoseksualizm, czasem płatny. Co prawda "ofiary" starają się jakoś usprawiedliwić, wmówić otoczeniu ze "ojojoj to nie ja dobrowolnie nadstawiałem kupra" ale nikt przytomny w to nie wierzy.
Tomek2021.02.17 20:58
"Facet"? Tu mowa o dzieciach
Anonim2021.02.18 1:02
Gdy miałem lat 14, za słowo "ty dziecko" oberwałbyś z bańki. Taki mieliśmy honor. Dzieci są do 10 czy 12 lat, czyli są to osoby poza zainteresowaniem homo-pedofilów. Jeśli twierdzisz inaczej, to dajesz dowód na obecne skrajne zdziecinnienie, ale w latach 80tych i 90tych było inaczej.
cam2021.02.17 12:31
Tymczasem następca sukienkowego pedofilia, który się wywinął sprawiedliwości - nowy szef kościelnego Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II przed laty oszukał miasto, aby przejąć zajmowane przez starsze małżeństwo mieszkanie i sprzedać je z zyskiem.
Anonim2021.02.17 12:30
Znowu lewackie półprawdy. Przecież kilka lat przed tym jak Dymer "molestował", polscy LEWACY wydawali na polskim rynku książkę "Lolita", będącą wielką promocją i usprawiedliwieniem PEDOFILII. 28-letni Dymer jako osoba zaburzona przeczytał i zrozumiał, ze jest normalny. LEWACY go wychowali do PEDOFILII. Cała ta fala pedofilów zbiegła się w czasie z lewacką walką o prawa pedofilów.
Anonim2021.02.17 12:48
Wszędzie widza spisek le-wacki, prawiczki bardzo lubią wacki.
Anonim2021.02.17 13:35
Nie sądzę aby propaganda propedofilska był "spiskiem". Lewaki walczyli o Prawa Pedofilów całkowicie jawnie. Wszystkie osoby przeciwne pedofilskim "uściskom i pocałunkom" były niszczone, wyrzucane z pracy i prześladowane jako "religijni konserwatyści", dla których nie ma miejsca w nowoczesnym społeczeństwie. Dochodziło nawet do pobić osób protestujących przeciwko propedofilskiej literaturze. Tak było od końca lat 60-tych aż do początku 90-tych.
?2021.02.17 14:31
Ty we wszystkie książki wierzysz? Znam tają jedną w której krzaki gadały. Zejdź na ziemię.
Anonim2021.02.17 16:08
Lewaku, jak widać nie rozumiesz logicznego sensu zdania. Nie pisałem, że wierzę w książkę "Lolita", tylko że lewacy wydali ją w Polsce w 1991, aby rozpropagować Prawa Pedofilów, i aby wyjaśnić ciemnemu katolickiemu motłochowi że Postęp to m.in. pedofilia. Napisałem, że różni zaburzeni seksualnie (geje itp) mogli uwierzyć co ośmieliło ich do molestowania małolatów. Proste? Bardzo proste, ale nie dla lewaków, bo oni zawsze na bakier z logiką.
Maria Błaszczyk2021.02.18 20:26
A książkę "Biblia", by propagować ludobójstwa, morderstwa, gwałcenie, kazirodztwo, złodziejstwo to kto wydał? Gdzie w książce "Lolita" masz zresztą twierdzenie, że "postęp to pedofilia"? W przeciwieństwie książki "Biblia", gdzie to dobry Jahwe zaleca wybijanie całych społeczeństw, czasem z pozostawieniem sobie co mniejszych dziewczynek na niewolnice seksualne, mordowanie, zupełnie dopuszcza gwałcenie, a co do złodziejstwa to bywa, że daje wyraźne wytyczne, jak to zrobić i jeszcze pomaga...
Palindrom2021.02.17 12:09
…zawsze można truchło wykopać i postawić przed sądem. Kościół już to praktykował i to na nie byle kim, bo na papieżu Formozusie (891‒896), co nawet doczekało się adekwatnej nazwy «trupi synod» (897).
Marek2021.02.17 12:21
A teraz pomyśl, i co ci to da? Dzisiaj środa popielcowa. Wezwanie "Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię!" Nie bądź mściwym człowiekiem i to wobec zmarłego, bo to nie licuje z chrześcijaństwem, a nawet z człowieczeństwem. Nawet Stalina i wielu hitlerowskich morderców nie wykopano, tylko pozostawiono zmarłych w spokoju.
Anonim2021.02.17 13:19
No toś prawdę napisał Marek, tych nie wykopano, a papieża wykopano. Kaczyński też wykopał zmarłych mimo protestu rodzin. Kościół i PIS to podobne mafie.
Marek2021.02.17 17:00
Anonim jak zwykle niewiele zrozumiałeś. Co innego mściwość, co innego zweryfikowanie z prawdą, czy w grobach są pochowani ci, którzy w nich pochowani być powinni. I co się okazało, że w kilku wypadkach zwłoki zostały wymieszane. Czasami chodzi o prawdą, o sprawiedliwość, a to z mściwością nie ma nic wspólnego.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.02.17 11:23
"hierarchowie zawiedli" - to będzie cała odpowiedzialność KRANA wobec sukienkowych hochsztapler, czy jednak Isakowicz liczy na coś więcej?
Marek2021.02.17 12:24
Ty będziesz następny, bo jako dumny gej, nie wykluczamy, że nie masz pedofilskich skłonności, inaczej byś się tym tak nie obnosił.
Roman2021.02.17 11:19
Odnoszę wrażenie, że hierarchowie Kościoła Katolickiego w Polsce utracili już kontakt ze społecznością katolicką. Nawet zabierając głos w mediach mówią niby po polsku jednak przeciętny katolik i tak niewiele z tego rozumie. W takiej sytuacji trudno oczekiwać aby grzeszne czyny swoich towarzyszy oceniali tak samo jak przeciętny człowiek. Ich obowiązuje chyba inny dekalog niż nas.
Japa2021.02.17 16:35
Pan to tak społecznie w imieniu tych " przeciętnych " , czy też jako adwokat , ( nie wiem czyj) bez upoważnienia .?
katolicka deratyzacja Polski2021.02.17 10:47
Isakowicz to prowokator masonski wspolpracujacy z Komuna.
kaka2021.02.17 11:02
Gdyby tak bylo -NIGDY PRZENIGDY -nie charowal by z kalekami 20 lat obok anny dymnej-tam go ludzie znaja prosze zapytac---drugie--NIE PRZYZSZLO BY MU DO GLOWY pisac wbrew komunie ksiazki pt KSIEZA WOBEC BEZPIEKI- byl tez wytypowany na smierc pierwszy przed popiluszka -a komuna swoich nie zabijala.Co nalezalo dowiesc!
ha,ha, ha2021.02.17 11:37
harował a nie charował, cebulaku. Isakiewicz harował, albo haruje" - jeden z najlepszych dowcipów ostatniego czasu. Nie rób sobie żartów z ludzi, którzy faktycznie pracują i harują.
tu-du2021.02.17 12:40
Człowieku ! Jak widać, zielonego pojęcia nie masz, o bezinteresownej prac z niepełnosprawnymi osobami, Anny Dymnej i ks. Isakowicza ? Na twoim miejscu, raczej bym milczał
tu-du2021.02.17 11:31
Sadząc z twoich nieustannych upierdliwych wpisów, najbardziej wskazanym byłoby, dokonanie "deratyzacji" twojej lewackiej głowy, od bolszewickich złogów ? Odetchnęła by twoja rodzina ( jeśli ją posiadasz?) i my na tym forum ? PS - obserwując od dłuższego czas twoje wypociny na tym forum , nie zauważyłem, żeby choćby jeden raz ilość kliknięć na rączce zielonej, przewyższyła ilość kliknięć na rączce czerwonej ?! Jak więc widzisz, cała przysłowiowa - "PARA IDZIE W GWIZDEK" ?!
kaka2021.02.17 10:12
Wspanialy ks Isakowicz-Zalewski -tyle lat poswiecil dla niepelnosprawnych dzieci--takze walczyl o prawde wrod duchowienstwa--mial byc zabity jeszcze przed popieluszka----dobry ale naiwny albowiem wierzyl ze BISKUPI SA JEDNEGO DUCHA--na wlasnej skorze wiec dowiedzial sie i zrozumial co znacza slowa Jezusa----bedziecie w nienawisci u WSZYSTKICH z mojego powodu ale kto wytrwa do konca ten bedzie zbawiony. NIEWIEDZIAL ZE NIEKTORZY BISKUPI SA OHYDNIE PODLI!
katolicka deratyzacja Polski2021.02.17 10:48
Kiedys tak, bohater,obecnie od dawna antypolski i antykalicki LAjdak I mason.
Lucyfer2021.02.17 9:33
Ksiądz Dymer dotarł, jest już na miejscu, mamy dla niego specjalne miejsce w kotle "Przyjaciele JP2".
KLAUS2021.02.17 8:59
Jedni drugich szantażują. Biskupi - Biskupów i zmolestowani przez Nich Księża też szantażują. Ale są i tacy, którzy nie robili kariery przez homoseksualizm.
Anonim2021.02.17 8:54
Od kilku już lat, kolejni krakowscy hierarchowie tolerują powstanie w Grzechynii quasi-katolickiej sekty pod wodzą konsekrowanego idioty..Za kilka lat ci sami hierarchowie przyznają : popełniliśmy błąd,zawiedliśmy,etc..Po raz kolejny"mądrzy po szkodzie"..
kaka2021.02.17 9:58
Zydzi ktorzy krzyzowali Jezusa niewinnego i switego ktory ......nie zgasil knotka o niklym plomieniu.......uwazali z a najgorszego------To samo dzieje sie z toba UWIERZYLES BEZKRYTYCZNIE W SWOJE MYSLENIE--WS NATANKA-----jest to czlowiek o nieposzlakowanej opini -nawet nie wiesz -jakie jest zrudlo konfliktu-z natankiem opowiadzasz bzdury bo jest szansa zdeptac kaplana..JADYNA JEGO WINA TO CO POWIEDZIAL DZIWISZOWI ----NIE WOLNO CI PRZYJMOWAC NAGRODY OD MASONOW--dziwisz go znienawidzial i wymusil kary na nim---Teraz jednak jak szczur go przeprosil-ALE NIE PUBKICZNIE TYLKO PO CICHU I DALEJ NAPUSZCZA NA GONKE NA NIEGO. Nie wolno ci skrzywiac prawdy---TO NIEDOPUSZCZALNE!
kaka2021.02.17 10:05
Ten konsekrowany idjota -------jest doktorem-dokad mu dorastasz????????
Anonim2021.02.17 10:09
Kaka,polecam wysłuchać tych fragmentów "kazań" Natanka,w których określa obecnego Papieża.Podkreślam iż czyni to PUBLICZNIE i wbrew stanowisku Kościoła..Kościołowi temu czyniąc wielką krzywdę.
Kaka2021.02.17 10:17
Stwojego punktu widzenia popelnia blad i dobrze do ujales.Ale sa takzwane stany koniecznosci wyzszej-np M Lefebr--widzil co masoni na soborzewatykanskim wyrabijaja z Kosciolem i ---pozostal przy mszy trydenckiej----to samo uwaza Natanek ze Kosciol zostal zdradzony -dlatego uwazam ze postepuje on slusznie woczach Bozych--Lefebr tez -co czas pokazal.
kaka2021.02.17 10:22
Jesli dowierzasz tz stanowiskowi Koscila mozesz byc w pulapce-----ostatnio zmarl ksiadz ktory mial na sumieniu -skandale seksualne----moje pytanie brzmi---JAKIE JEST STANOWISKO KOSCIOLA??????-pomoge ci ogon podkulony i slowa to bylo niedopuszczalne---ale 25 lat to bylo dopuszczalne----ten wojtus polak powinien poddac sie do dymisji i leb do szmba wlozyc---dlatego Pan Bog to przewidzial i powiedzial przez KOheleta-------przeklety maz pokladajacy ufnosc w czlowieku!!!!!!!!
Katolik2021.02.17 8:21
Ataku na Kościół Święty i Jego Pasterzy ciąg dalszy... ale jak powiedział Chrystus "bramy piekielne Go nie przemogą". Amen
Jarek2021.02.17 9:41
Ty "Katolik" nie sądzę aby Chrystus miał na myśli taki kościół i takich następców "apostołów".
tu-du2021.02.17 13:09
Przecież kościół, to my wszyscy, a księża, to tylko jego chwalebna cząstka? Nie można więc krytykować w czambuł kościoła, za odstępstwa niektórych księży?
Jerzy2021.02.17 18:07
Kosciol to my wszyscy? Moze. Ale my wszyscy mamy gow.o do gadania. W kosciele rzadza biskupi, a ludzie, skoro maja maly wplyw na to, co sie w nim dzieje, nie musza czuc sie za kosciol odpowiedzialni.
Dam2021.02.17 9:58
Czyli to nie księża gwałcący dzieci oraz ci, którzy ich kryją dopuszczają się ataku na Kościół. Ataku na Kościół dopuszczają się ci, którzy mówią o tym, że takie rzeczy się dzieją. Swoje dziecko też księdzu na plebanie posyłasz? Gnida z ciebie, nie Katolik.
KAKA2021.02.17 10:03
Popieram katolika---a wy obaj a moze raczej jeden----WOGOLE NIEPOWINIENEM Z WAMI ROZMAWIC ALE WAM POWIEM-----JESLI WIDZAC I KRYTYKUJAC KSIEZY TYCH KTORZY POPELNILI PRZESTEPSTWA LUB WYKROCZENIA---WIDZAC TO NIE WYCHOWUJECIE I NIE WSPIERACIE KOSCIOLA -NIE STARACIE SIE WYCHOWAC SWOJEGO SYNA NADOBREGO KAPLANA ATYLKO LZYCIE KOSCIOL----JESTESCIE KREATURAMI GORSZYMI OD FARYZEUSZY----OTRZYMACIE POCZWORNY WYROK.
Jarek2021.02.17 12:10
kaka (czyżby z Podhala sądząc po gwarze?) Mt 18.15 upomnienie braterskie: "Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!" Próbowano upominać księży - robi, to np. Isakowicz-Zalewski - jaki skutek? Mk 7: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane3: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ». I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować." Wg powyższego, ja bym na Twoim miejscu tak szybko wyroków nie serwował innym.
Anonim2021.02.17 12:24
Dzieci (och, 14 lat to nie dziecko, w tym wieku można być zawodowym mordercą po 10 zleceniach) nie są "gwałcone" (och, płacenie tysiaka za numerek oznacza że to nie gwałt tylko zwykła prostytucja) przez księży, tylko przez homoseksualistów. No, ale ci są przecież "normalni". Wszyscy są chronieni, żadna TV nie zrobi reportażu o pedofilu, chyba że jednocześnie jest księdzem.
Dam2021.02.17 12:51
Bo zwykły pedofil zazwyczaj nie ma za sobą organizacji uznającej się za "Strażników moralności", która by ich kryła. Kiedy przestępca łamie prawo, jest to normalne. Kiedy "strażnik moralności" łamie prawo i jest jeszcze przez swoich kolegów broniony, jest to dodatkowo skandal i hipokryzja. Ale przecież wiesz, że tutaj chodzi nie o to, że pedofile się w KK zdarzają (bo zdążają się wszędzie) tylko o to, że KK przez dziesięciolecia (a pewnie znacznie dłużej) ich krył.
Anonim2021.02.17 13:38
Po raz kolejny chcesz listy instytucji świeckich i ateistycznych, które od dekad chronią "swoich" pedofilów? Po raz kolejny chcesz żeby ci przypomnieć, że to lewackie władze miasta Berlin, stojące na straży prawa, odbierały dzieci naturalnym rodzicom aby przekazać je pedofilom do gwałcenia?
Dam2021.02.17 14:10
Bo nigdy żadnego podałeś, nawet Berlin widzę pierwszy raz. I władze miasta Berlin powinny za to siedzieć. Za to po raz kolejny twierdzisz, że KK się dostaje za to, że są w nim pedofile, więc albo udajesz idiotę, albo robisz to specjalnie, z jakiejś dziwnej chęci ochrony KK. Tak jakby ukrywanie przestępców zamiast rozliczanie ich od razu nie doprowadziło do obecnej sytuacji.
Anonim2021.02.17 15:45
A to ci niespodzianka. Z 10 razy wypisuje listę a on "nie podałeś". Berlin przy każdej okazji. Grooming gangs - gdzie władze WSZYSTKICH szczebli, szkoły, policja, opieka społeczna, politycy -- WSZYSCY ochraniali gangi masowo gwałcące nastolatki za to wsadzali do pierdla Ofiary, gdy nazbyt głośno domagały się sprawiedliwości... W każdym mieście po 1000 do 1500 ofiar. I dalej - sprawa pedofila marka Dutroux, gdzie władze wymordowały 30 świadków, byle tylko prawda o zleceniodawcach nie wyszła na jaw... władze, które gdy policjanci sprawdzający jedno z ukryć gdzie przetrzymywano Ofiary, gdy policjanci powiedzieli że słyszą ciche wołanie o pomoc, przełożeni kazali im natychmiast opuścić obiekt. Ofiary zmarły z głodu, zamknięte w piwnicy. Lepiej żeby ofiary umarły, jeszcze by wydały Ważnych Ludzi z władz. Identyczna sytuacja na Litwie, gdzie zamordowano Drąsiusa Kedysa, ojca 4-latki gwałconej przez Ważnych Ludzi z Władzy. Dalej - sprawa Lolita Express, w którą zamieszani byli Clintonowie, a podejrzany "zmarł" w więzieniu monitorowanym 24/7. Dalej - pedofile w BBC, dalej - pedofile z ONZ na Haiti. Dalej - werbowanie młodocianych gejów-pedofili w PRL i wysyłanie ich do seminariów. W zamian za bezkarność - praca dla bezpieki. Oni do dzisiaj są księżmi i to ich sprawki wychodzą, jak ta tutaj. Dymera, sądząc po wieku i pracy przy pieniądzach, był właśnie takim gejem zawiniętym przez MO i wysłanym do seminarium. I tak dalej...
Dam2021.02.19 8:01
1szy raz widzę od ciebie cokolwiek innego, niż stwierdzenie, że "zgwałcony przez księdza chłopak sam jest sobie winny, bo poszedł do księdza wieczorem", więc nie pierdziel głupot. Nie ma znaczenia, kto ukrywa i kto molestuje, wszyscy powinni siedzieć. Bez wyjątku. I korzystanie z dziecięcej prostytucji jest słusznie przestępstwem.
Anonim2021.02.17 15:48
"przez lata urzędy do spraw młodzieży ignorowały sygnały o zagrożeniach, a ich pracownikom nawet zdarzało się bronić pedofila opiekującego się dziećmi. Także urzędy okręgowe nie reagowały na listy od ofiar, które zgłaszały przypadki nadużyć oraz pornografii dziecięcej." Jak widać ochranianie PEDOFILI to jakby norma. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-eksperyment-kentlera-wladze-berlina-przez-30-lat-przekazywal,nId,4561157
Teresa2021.02.17 8:02
Dlaczego ostateczną operację ZNIESŁAWIENIA ks.Dymera i tak samo kard. Gulbinowicza podjęto gdy WYKONAWCY OPERACJI mieli PEWNOŚĆ , że ofiara nie będzie w stanie się bronić...Teraz można im swawolnie przypisywac każde nadużycie, których nie popełnili, bo się się nie będą bronili!
Po 11 ...2021.02.17 8:16
Ręce opadają ... https://oko.press/ksiadz-andrzej-dymer-molestowal-wyrok/
Jarek2021.02.17 9:18
Teresa - Gulbinowicza pozbawił przywilejów Papież, po dłuuugim śledztwie. Czemu się jakoś nie obronił? Dlaczego bronisz oprawców, a nie ofiary? Czyżbyś sama była ofiarą z syndromem sztokholmskim?
Alojzy Cedzidło2021.02.17 9:36
Pani "Tereso " Takiego " przeciągania" sprawy nie wymyśla faktyczna czy wydumana ofiara . Za każdą taką sprawą kryje się kasa . Nieboszczykowi łatwiej wmówić przestępstwo , które " tuleyowaci " sędziowie lekko zaklepią a parafia zapłaci. W ten sposób zarobi adwokat a i ten " poszkodowany " Dodatkowo zysk maję i " ateiści ", nie prawdziwi , Ci partyjni Kościół się nie broni jak oni . Dodatkowo ma wśród swoich takich " wojowników o moralnośc " w kościele jak nasz Szanowny kś Isakowicz - Zaleski.
cam2021.02.17 9:51
Debilu sam wierzysz w to co piszesz? Ofiara przeciągała czy (S)kur(w)ia biskupia?
Alojzy Cedzidło2021.02.17 12:18
A wiesz co Panie "cam " ? Wolę być debilem niż takim " muzgowcem " ( błąd celowy) Takiego prostego tekstu nie zrozumieć . No i ta chamska wiedza ... Wolę być debilem
Maria Błaszczyk2021.02.17 13:47
No tak... I dlatego ta sprawa ciągnęła się od 1995 roku. A naszego wielebnego zboka nie skazano, bo sprawę przeciągano, aż się przedawniła w 2015... Rozumiem, że ks. Dymer był nieboszczykiem od ćwierć wieku? Aha, i nie sądzi pan, że kilka złotych dla naprawienia krzywd należy się ludziom, którym ten dewiant odebrał szansę na normalne życie za przyzwoleniem swoich szefów i kolegów?
Anonim2021.02.17 16:15
Nic im się nie należy. Bo niby za co? Odpowiedzialność ponosi TYLKO sprawca, nigdy pracodawca który sprawcy przecież nie zlecał molestowania. Warto zadać pytanie - KTO zlecał temu homoseksualiście molestowanie? Sądząc po wieku Sprawcy, to jeden z gejów zwiniętych przez MO którym dano wybór - do paki za pedofilię albo do seminarium na agenta. Ten tu wybrał dolę agenta, w zamian za bezkarność. Gwarancje bezkarności przetrwały symulowany upadek PRL, bo komuna "oddała" zewnętrzne znamiona władzy swoim agentom w Solidarności, a propaganda antykatolicka rozpętała się na dobre. Doskonale pamiętam codzienny rzyg nienawiści na "czarnych", zawsze z pyszczka starych dobrych przefarbowanych Towarzyszy. Taki agent to skarb, odpalony w celu zwalczania "opium dla ludu". Stara bolszewicka szkoła.
Maria Błaszczyk2021.02.17 20:11
Nie no, absolutnie. Ktoś kieruje zboka do pracy z dziećmi, dba o to, by mu świeżego mięska nie zabrakło, chroni tyłek... I co w ogóle do rzeczy ma to, czy ten ksiądz był homoseksualistą? To zupełnie bez znaczenia, problem tkwi w tym, że gwałcił podopiecznych. Gdyby były dziewczynkami - to byłoby tak samo złe. A jeśli był agentem - to tym gorzej świadczy o jego pracodawcach, przecież Kościół o tym wiedział w momencie wybuchu afery, ćwierć wieku temu miał już dostęp do komunistycznych akt. I takiego zboka-agenta hołubił, dawał mu coraz lepsze posady, utrudniał ofiarom dochodzenie sprawiedliwości, sabotował postępowanie przed sądem kościelnym przez ten cały czas?
Anonim2021.02.17 22:34
Agentury nie udało się pozbyć nawet rządowi. Próba skończyła się Nocną Zmianą. Agentura choćby stanowiła liczebnie mniejszość, jest silnie zintegrowaną grupą i ma sto sposobów do obrony swojego stanu posiadania. Kościół nie miał szans na wyrzucenie agentów, a przecież nikt nigdy nie ma pewności czy wskazana osoba jest agentem, czy agentura celowo produkuje fałszywe dowody przeciwko niewinnemu. PRL się nie skończył, tylko transformował odwracając sojusze.
Maria Błaszczyk2021.02.19 2:04
Nocną zmianą to się zakończyło przesilenie parlamentarne. Ot, mniejszościowy rząd stracił poparcie. Bywa. Całkiem często, rządy mniejszościowe taki mają feler. A w Kościele to jednak jest hierarchia - jakby się kogoś chcieli pozbyć, to by się pozbyli. I już bez przesady z tym brakiem dowodów, istnieją ludzie zwani "historykami", oni potrafią takie rzeczy ustalać.
1112021.02.17 8:01
Właśnie ---- nie wiadomo ile w tym było prawdy ----- ludzie niestety oskarżają i pomawiają bez podstawy nawet najbliższe im osoby ------- w takim czasie żyjemy. Dlatego Pan bóg nie może już tego dłużej znieść +
Lucy2021.02.17 7:53
Dla mnie ks.Dymer jest niewinny.W Polsce sa sądy i prokuratura śa tez wyroki zasadzone przez sąd.ks.Dymer przez 25 lat nie został postawiony przed sądem ? to dziwne.
Piotr2021.02.17 7:12
To po prostu straszna rzecz. Grzech zaniechania, brak zadośćuczynienia. To ogrom grzechu.
Mt, 18, 6-72021.02.17 7:08
"Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie."
trzaska2021.02.17 7:03
Kochany księże, może już czas upaść na kolana przed Bogiem i jemu pozostawić osąd a nie liczyć na ułomną ludzką logikę. Taka wypowiedź,tylko jątrzy a nie buduje. Tylko Tam jest pełnia sprawiedliwości.
Jarek2021.02.17 7:21
Drogi(a) trzaska. Jest jeszcze prawo stanowione. Wg tegoż prawa pedofilia jest karana więzieniem, ukrywanie sprawcy też jest przestępstwem. Ciekaw jestem, czy też byś taką sprawę zostawiał Bogu, gdyby ofiarą padło Twoje dziecko. Mentalność katolika, to coś okropnego. Czy piąty warunek dobrej spowiedzi w takim przypadku można załatwić odmówieniem zdrowaśki w intencji ofiary? Człowieku miej trochę empatii w stosunku do ofiar. Miej trochę empatii w ogóle.
Alojzy Cedzidło2021.02.17 9:21
Panie Jareczu bardzo szanowny . Pisze Pan "prawo stanowione ". A co to takiego ? Bo prawo ustawia i PiS i PO i SLD i itd itd . Każdy na swoją korzyść " Trzaska " zbyt idealnie pokazał swoją rację , ale za to dobrze sugeruje , jak powinno być to "stanowione " i co jest , albo powinno być , jego wzorcem .Każde prawo odbiegające od praw natury ,to nie prawo , to zwykłe machloje układane pod wymagania polityki . Przykład : gwałcić dzieci . Zbrodnia bez watpienia . Ale jż aborcja to wolność dysponowania swoja macicą . Pedofilia . A czym się niby różni pedofil od pederast, zoofilja . nekrofila . No czym ? To co napisałem nie jest w żadnym przypadku usprawiedliwienia czegokolwiek czy kogokolwiek Wszystko jest niezgodne z naturą i powinno być mierzone jedną miarą A jak jest . Rabiejów , Biedroniów jest , że ho ho ho . A płci do wyboru podobno 56 Wszyscy pragną " stanowić " prawo ,które legalizowało by ich wynaturzenia.
Jarek2021.02.17 9:48
Drogi Alojzy, nie rżnij głupa. Rabiej, Biedroń - są homoseksualistami, i "zabawiają" się sami z sobą (dorośli ludzie) - nie łamią prawa stanowionego. Co do absurdów prawa stanowionego - od ilu lat rządzi wasz PIS? Czemu nie zmienia tych absurdów? Wziął zie za zmiany, ale te, które pozwalają im bezkarnie rozkradać kraj i aby nie można było ich potem skazać. Rozmawiamy o istniejącym prawie, a nie o tym, kto czego pragnie. Pokaż mi istniejący polski dokument prawny, w którym jest wymienione 56 płci.
Figo Fago2021.02.17 12:33
Hihi hi hi ... Biedroń i Śmiszek bawią sie wg prawa stanowionego , ha ha ha ha . Podobno pan Rabiej ma wnieść do sejmu projekt prawa stanowionego o wielofunkcyjności odbytu męskiego , łącznie z prawem do zapładniania jajek właściciela W czasie ciąży musi się takiego faceta nazywać kangurem torbaczem.
Beno2021.02.17 12:13
Jarek, jak się nie znasz na prawie, to nie pisz bzdur. Były w ciągu tych 25 lat rządy SLD razem z prezydentem Kwaśniewskim, były rządy PO i PSL, a mimo wszystko w żadnym z tych okresów nie udowodniono winy ks. Dymie, ba nawet nie zastosowano tymczasowego aresztu. Jeśli świecki sąd, w którym w tym czasie było wielu postkomunistów nie oskarżył księdza, bo dowody były niewystarczające i były wielkie wątpliwości, by go oskarżyć i ukarać, to na jakiej podstawie ty dzisiaj wydajesz wyrok? Co ty wiesz w tej sprawie? A jak nie wiesz nic, to zamilcz. "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni!" To nie jest tak, że bronię jakichś pedofili, bynajmniej nie. Pedofili trzeba ścigać i karać, ale zostawmy to sądom, a nie osądzajmy nie mając do tego żadnych argumentów, i żadnych podstaw. Inaczej są to tylko pomówienia.
Alojzy Cedzidło2021.02.17 12:25
Podpisuję się pod Pana wpisem ,panie "Beno". Coby nie pisać temu panu Jareczkowi to rżnie się głupa . Pozdrawiam.
Jarek2021.02.17 12:36
Beno i Alojzy: https://oko.press/ksiadz-andrzej-dymer-molestowal-wyrok/ Gulbinowicz i Ci co ich ochraniał, to też pomówienia? Może, gdy spotka taka tragedia kogoś z Waszych bliskich: dziecko, wnuczka(ę) - ciekaw jestem, czy tez będziecie takimi obrońcami, gdy biskup każe Wam przysięgać na krucyfiksie, że będziecie milczeć. Jak można nie mieć w ogóle empatii? Może zacznijcie się leczyć ze znieczulicy, zyskają na tym Wasi bliscy.
Figo Fago2021.02.17 12:51
Takich z takimi przekonaniami Lenin i Dzierżyński zatrudniali . Takiemu dać kałacha i księża znikną , a kościoły zamienią domy rozrywki z ogierami przebranymi w sutanny ,
Fago2021.02.17 13:15
Każdy sądzi wg siebie Figo. Ponoć rycerze Chrystusa (taka bojówka katolicka w Polsce) rekrutuje - zaciągnij się.
Figo Fago2021.02.17 18:40
Ale się "Fago" wysilił. Pewno się mocno spociłeś.
XYG2021.02.17 7:00
I zawodzą dalej. A przykład Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska. Bp. Jeż, Dajczak, Zadarko, Cieślik. Jak za Gomułki zbrodnia jest - winni ukryci i awansowani.
Figo Fago2021.02.17 3:47
Księżulku Kochany , jak by powiedział poseł Szczerba Jest ksiądz takim TW .w rodzinie katolików ..
chłopka2021.02.16 23:02
A ktoś im jeszcze ufa by czuć się zawiedzionym ? Niepoprawny optymista nazywany jest konkretnym słowem zaczynającym się na " i " .
Ekvita2021.02.16 21:45
Konieczna jest pilna weryfikacja wszystkich kapłanów w Polsce! Musi powstać specjalna komisja z uprawnieniami inkwizycyjnymi, która przeprowadzi weryfikację moralną i teologiczną oraz lustrację majątkową i polityczną!
Po 11 ...2021.02.16 22:26
Taka komisja mccarthego?
trzaska2021.02.17 7:05
Zacznij od siebie,dasz dobry przykład.Tak postępuje sprawiedliwy.
Zdzisław2021.02.16 21:40
Ja mam prawo do bycia idiotą nie lubię ściągać spodenek na wf ze ślązokami
JPIII2021.02.16 20:58
Co tu się dziwić? Oni wszyscy kiedyś gwałcili dzieci włącznie z pe...dałem papieżakiem. Wszystkich kieckowych do gazu albo powiesić na gałęziach.
Leon2021.02.16 20:11
Jest coś obrzydliwego w ks. Isakowicz- Zalewskim. Rzuca się na padlinę tego świata gdziekolwiek się pojawi. Wszystko wie, wszystkie zna intencje, zna wszystkich winnych. To po ludzku niemożliwe.
Beno2021.02.16 20:25
Też tak uważam. To nie tylko nie chrześcijańskie, co wyprawia Isakowicz, to po prostu nie ludzkie. Jeżeli sądy i kościelne i świeckie zajmowały się tą sprawą i to 25 lat, do znaczy dowodów nie było, lub na tyle nie było, by wydać wyrok. Ale Isakiewicz wie wszystko. Wierzę, że Pan Bóg też go kiedyś tak osądzi, jak on osądza innych.
jle_ffm2021.02.16 21:07
NIe było dowodów? A nie pomyślałeś że może chodziło o przewlekanie sprawy aby ukryć, aby się rozmyło, rozeszło jakoś po kościach? Nie pierwszy zresztą raz. Za kogo ty się kurna uważasz że oceniasz ks. Izakowicza? A może sam masz coś na sumieniu skoro tak bronisz tych pedofilów?
Do Leona i Beno.2021.02.16 22:53
Należycie do grona księdza D?! Że tak ich bronicie. Może najwyższy czas wczuć się w skórę ofiar tych seksualnych szakali w sutannach.
Japa2021.02.17 12:45
Do autora wpisu "Do Leona iBeno " Obudż się brachu .W Sadach wg. Ciebie zasiadają duchowni katoliccy albo ich zwolennicy? . Przecież włącz swoje " szare " zanim zaczniesz pisać.
Saki Faki2021.02.16 19:37
Dymer dymał?
Magda Anna2021.02.16 19:32
Czy u nas prokuratura nie działa? nie rozumiem tego co mają do tego włądze koscielne? jest molestowanie, jest zgłoszenie do prokuratuty- rozprawa i jesli są dowody winy to wiezienie. a tutaj co maja do tego sądy koscielne. czy nauczyciela śadzą sądy nauczycielskie, a jak sprzedawca molestuje to co właściciel sklepu tworzy komisję? A ksiądz Isakowicz jakos dziwnie ochoczo rzuca oskarżenia, a nie bardzo chce aby sądy sie tym zajmowały. dziwny kapłan, niby zasłuzony a bez sutanny i lubi celebtyctwo. anna Walentynowicz ciekawe rzeczy o nim mówiła...
Maria Błaszczyk2021.02.17 14:12
???? Przecież sprawa ciągnęła się w sądach przez wiele lat, od momentu reportażu o działalności ks. Dymera w Caritasie w Wyborczej w 2008, aż udało się ją przeciągnąć do momentu przedawnienia. Tak to już jest - zwykły człowiek , gdy staje przeciwko tak potężnemu człowiekowi jak Dymer, mającemu za sobą potęgę Kościoła Katolickiego i kumpli w kręgach rządzących, ma małe szanse. I w tym kontekście właśnie okazuje się, że dowody nic nie znaczą, jeśli ważne osoby nie chcą skazania koleżki. Tam jeszcze jest taki wątek adwokata, który w ogóle lubi bronić kościelnych zboków, ale w tym wypadku pierwszy zwrócił się do ofiar, obiecując je reprezentować, i robił to w taki sposób, by przypadkiem nic nie ugrały. A co do sądów kościelnych - niby nic nie mają, ale w tej historii wstrząsające jest, między innymi to, że gdy ks. Dymera odsunięto od pracy z nieletnimi w Caritasie gdy ćwierć wieku temu okazało się, że lubi gwałcić chłopców, to po to, żeby dać mu prowadzić... szkoły. Takie szkoły, co do nich dzieci chodzą.
Ciekawe czy fiolki2021.02.16 19:29
już gotowe?
ladychapel2021.02.16 19:23
Kościół pokazał, że kryje przestępców. Sam się zaorał,zabronował i zmiażdżył. Gdzie ci wszyscy pasterze typu Jędraszewski??? Zakładać te swoje śmiszne czapki, peleryny i głościć słowo!
jle_ffm2021.02.16 19:13
A najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że ci wszyscy ludzie którzy pomagają ukrywać pedofilię księży, tzn. biskupi oraz sprzyjający im politycy partii władzy, którzy podają się za wierzących i myślą że tym samym 'bronią Kościoła przed atakami z zewnątrz' w imię fałszywej troski. Zaciągają oni ogromną odpowiedzialność przed Bogiem i będą musieli zdać sprawę na Jego sądzie, bo zamiast takiego pedofila jednak ukarać i starać się naprawić krzywdy które wyrządził, w ten sposób przyczyniają się do potępienia takiego człowieka (o ile nie żałował on szczerze za swoje grzechy przed śmiercią).
Beno2021.02.16 20:31
Właśnie zaciągasz wielką odpowiedzialność przed Bogiem, bo dobrze wiesz, że sędziowie to kasta, która ani rządzącym, ani kościołowi nie jest życzliwa, więc już wypisujesz głupstwa. Pop drugie już wydałeś wyrok, a mimo wszystko nawet sędziowie nie mieli na tyle dowodów i argumentów, by wydać wyrok i wymierzyć karę. Więcej pokory, tym bardziej jak się w sprawie nic nie wie.
jle_ffm2021.02.16 21:03
Czyli lepiej pedofila nie ruszać bo wg ciebie sędziowie to kasta i szkodzi Kościołowi? Widać że pisowska propaganda zlasowała ci mózg do cna. Ale wiedz, że i ci zakłamani i fałszywi pisowcy będą za to wszystko kiedyś odpowiadać, za te pomówienia, szkalowanie niewinnych ludzi i lawinę kłamstw jaka się wylewa na nich każdego dnia z TVP. Jak widać dla was ważna jest ochrona sprawców a czy ktoś z was pomyślał o ofiarach, co one czują, jakie dramaty przeżywają?
Beno2021.02.16 21:12
A gdzie jest napisałem nie ruszać "pedofila"? Oto chodzi, że ruszali i nie znaleźli na tyle dowodów, że go nawet nie aresztowano, a jak winy nie udowodniono, to znaczy, że nie był "pedofilem". Mądremu wystarczy. Widać, kto ma mózg przeryty propagandą. Co napiszą, co powiedzą - to dla ciebie jedyna prawda. Włącz myślenie - nie boli. To nie tylko kościół, ale i sąd świecki nie wydał wyroku, to znaczy, że nie można tak łatwo osądzać i oceniać, jak ty to robisz.
jle_ffm2021.02.16 21:32
A wskaż mi jednego kościelnego pedofila który został ostatnio aresztowany/skazany albo któregoś z biskupów który wiedząc o tym ich krył lub 'karał' przeniesieniem do innej parafii? Czy ty jesteś ślepy i nie widzisz co się w Polsce dzieje w tej materii ? I tego że pisowski rząd sprzyja klerowi ale robi to w najgorszy możliwy sposób wyświadczając KK 'niedźwiedzią przysługę'? To że coś się ukrywa i tuszuje i o tym nie mówi to nie znaczy że tego nie ma. A czy w szkole nie uczyli, że sąd zanim wyda wyrok i skaże to najpierw prokuratura musi zająć się tematem i wystąpić z oskarżeniem. A jeśli ta prokuratura jest w pełni zależna od polityka jakim jest Ziobro to palcem nie kiwnie bez pozwolenia z góry.
Anonim2021.02.17 12:55
Trudno wskazać, bo jest ich bardzo mało. Ułamek procenta wszystkich. Dlatego wyciąga się sprawki z okresu 30 lat, albo i jeszcze starsze. I dlatego o pedofilach świeckich i ateistycznych nie ma ani słowa, choć jest ich 200x więcej.
Ciekawy2021.02.16 19:08
Kolejny homoseksualista pedofil
Z2021.02.16 18:48
Reportaż TVN o abp Wesołowskim. Wkrótce po emisji Wesołowski umiera. Reportaż TVN o abp Gulbinowiczu. Wkrótce po emisji Gulbinowicz umiera. Reportaż TVN o ks. Dymerze. Wkrótce po emisji Dymer umiera. Kościół zamiast na inną parafię zaczął przenosić na tamten świat?
Po 11 ...2021.02.16 18:57
To dowód na diabelskie uwikłanie TVN. Ta szatańska stacja powinna zostać zlikwidowana, bo zabija, nawet tak odpornych na działanie diabła duchownych.
Spierdalaj ty parchu!2021.02.16 18:59
Polska to NIE jest twój kraj!
Po 11 ...2021.02.16 19:12
Polska to kraj dla przyzwoitych, uczciwych ludzi. Przestępcy, zbydlęceni oprawcy, ich protektorzy won do Watykanu.
Spierdalaj ty parchu do Wysraela!2021.02.16 19:37
Teraz dla "przyzwoitych i uczciwych", a co się stało z CYT.: "Polacy, naród głupców i parszywców w ogóle tego nie rozumieją." - - - - Przysłowiowa kürwa i złodziej w Mołdawii ma więcej godności i wstydu od takich jak TY!
Proszę2021.02.16 19:43
księdza nieładnie używać takich słów
cam2021.02.16 20:11
(S)kur(w)ia biskupia udoskonaliła tylko system relokacji skompromitowanych pedofili. Obecny jest permanentnie skuteczny...
Po 11 ...2021.02.16 18:01
Jarek ma rację, jeśli Papież nie wywali polskiego ePiSkopatu na zbity pysk, to ta banda przestępców nigdy nie odda władzy. Tam wszyscy są umoczeni. To mafia.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.02.16 18:56
Polska to NIE jest twój kraj!
Po 11 ...2021.02.16 18:59
Hmmm, me gusta :)
Jarek2021.02.16 17:46
Papież Franciszek powinien zmusić polski ePISkopat do dymisji, tak, jak to miało miejsce w Chile. Mam nadzieję, że do tego dojdzie.
kaka2021.02.16 17:50
juz ci przeszlo ? czy sierpem ze szmat?
Jarek2021.02.16 17:57
kaka - jednak jesteś spod znaku sierpa i młota. Zmień pokój, bo ten w którym siedzisz ma za dużo takich emblematów i przestajesz się pilnować. kaka, a może jednak Wania?
kaka2021.02.16 18:02
szkoda ze nie moge cie -----poglaskac w realu--fajny z ciebie chlop troche narwany-
ala2021.02.16 17:45
Isakowicz-Zaleski cięgle pluje do swojego gniazda. Co to za człowiek? Zamilkby!!!
Jarek2021.02.16 17:47
ala, byłabyś zadowolona, gdyby ksiądz zrobił to Twojemu dziecku? A może sama swoje dzieci księżom podsyłasz?
ka2021.02.16 19:33
dureń
Po 11 ...2021.02.16 17:49
Jak potwornie zdemoralizowana jest ale, że broni duchownych, którzy przez 25 lat kryli pedofila. Księdza molestującego dzieci. Jak można nie domagać się kary dla ludzi, którzy wspierali tego zboka? Twój upadek moralny, zbydlęcenie jest niepojęte.
cam2021.02.16 20:16
Tak katoszmato - najlepiej zamiatać pod dywan, aby nie siać zgorszenia. To najważniejsze. Nie prawda, nie zadośćuczynienie ofiarom, nie pokuta - najważniejsze żeby ukryć dno moralne episkopatu i zgniłe sumienia.
Jarek2021.02.16 17:44
Większość pisze - uszanujcie zmarłego. Jeśli faktycznie się dopuścił tego, to takich nawet Chrystus nie żałuje i nie szanuje. Powtórzę co już napisałem w innym temacie. Mam nadzieję, że to działa tam: Mt 18, 6 "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. ... Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." Mam nadzieję, że wszyscy, którzy ukrywali księży pedofilów, nakłaniali ofiary do milczenia, odpowiedzą za to jak to Mateusz napisał. Piąty warunek dobrej spowiedzi - jak widać nie dotyczy wszystkich. To jest obłuda KK w Polsce i nie tylko. I dziwić się, że licealiści rezygnują z lekcji religii, że ludzie odchodzą od kościoła. Ja się nie dziwię.
kaka2021.02.16 17:48
niby troska o Kosciol a kopyta ci wystaja spod kiecuc czuc tu szatanizm od cieb-mnie nie nabierzesz!
Jarek2021.02.16 17:55
kaka - czy chciałeś napisać mienia nie nabierzesz? Nie wstydź się. Broń dalej swoich zboczeńców.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.02.16 18:57
Polska to NIE jest twój kraj!
zenio2021.02.16 17:26
Kościół tak bardzo walczy z pedofilia, Że przez 25 lat nie potrafiła rozwiązać problemu ze zdechłym Dymerem, który brylował wśród polityków piSu, którzy mu jeszcze kasę dawali z naszych podatków. Czujecie się W.Y.R.U.C.H.A.N.I?
kaka2021.02.16 17:45
oczywiscie tylko po to to piszesz abysmy sie tak czuli----bo skasowales wpis wczesniejszy!
...2021.02.16 17:11
Nie tylko ta sprawa, ale setki poprzednich i setki kolejnych powinny być podstawą do zaorania tej zboczonej mafii, a całość majątku przejęta przez Państwo.
kaka2021.02.16 17:17
Uprosciles sprawe-to nie zboczona mafia ale -dobra organizacja PRZEJETA OD SRODKA PRZEZ MASONOW.Jesli znasz historje to ci cos opowiem jak napoleon wszedl do watykanu to do oprowadzajacego zakonnika powiedzial moge zniszczyc papieza -na co zakonnikodpowiedzial -WASZA WYSOKOSC MY TO JUZ OD DAWNA PRUBUJEMY ALE NIE MOZEMY!!!!!!!To bylo wowczas a co jest teraz??? trucie uczciwych np Jan Pawel I --i promocja zbokow----WESOLOWSKI JAKO NUNCJUSZ NA DOMINIKANIE ---samo zlo nie dziala to robia opetani szatanisci-KTORZY NISCZA KOSCIOL OD SRODKA-----niema czym kosciola zastapic--TO SIE NAZYWA TRAGEDJA!
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 17:23
Nie pi e r dol ty tu poyebaną "polszczyzną" - ty c h u j u ze szmat - PROWOKATORZE! - - - Spi e r d alaj ty k u r w o Łukaszenki! - - - Albo zmień IP parchu sierpem obrzezany!
...2021.02.16 17:26
Przestań pier.do.lić i skup się na dotychczasowych faktach.
DeathPenalty2021.02.16 16:05
Wartościowy tekst: "Jak rozwiązać problem pedofilii w Kościele?" https://xportal.pl/?p=38788
szubienica przy okazji2021.02.16 16:20
A podatki trolu z tvn kiedy zaczniecie płacić?
Anonim2021.02.16 16:25
PiSdzielce nie biorą do bani, że TVN płaci znacznie więcej niz TVPiS, a dotacji nie bierze. PiSdzielce są po prostu zbyt głupie, żeby to zrozumieć.
marek2021.02.16 16:29
Nie mierz swoją miarą trollu.
Anonim2021.02.16 16:36
Oficjalne dane za 2019. CIT - Polsat 90 mln -TVN 32,9 mln - TVP 7,4 mln. Umiesz porównać te liczby, czy ci wytłumaczyć? A może chory byłeś jak w szkole uczyli czy większe jest 32,9 czy 7,4, i teraz nie kapujesz?
marek2021.02.16 16:43
I tak płacą za mało. TVP nie wpycha reklam gdzie się da to i zarobków nie ma takich jakie mają w/w stacje. Wszyscy mają płacić i basta. Jest zarobek jest podatek. A jak ci nie pasuje to fora ze dwora. Nikt was na siłę nie trzyma u nas w Polsce.
Anonim2021.02.16 16:51
Wyłącz komputer, spakuj i odeślij do sklepu. Jesteś za głupi na korzystanie z urządzeń bardziej skomplikowanych od łopaty.
marek2021.02.16 17:05
Człowiek mądry broni swej słuszności spokojnie i bez gniewu. Głupiec broni jej wrzaskiem, gdy jej nie ma- sypie obelgami To tyle matołku...
...2021.02.16 17:28
Ale z matematyki nadal jesteś idiotą i nieukiem. Bez względu na to jakie mądre sentencje przytoczysz.
ala2021.02.16 17:54
Dlaczego opodatkowanie wpływów z reklam w krajach zachodniej Europy jest czymś normalnym i nikt tam nie wrzeszczy o zamachu na wolność, niezależność i pluralizm ? U nas zagraniczne koncerny medialne uważają, że podatków w Polsce, tak jak u siebie, płacić nie powinny. Używając kilku prostych haseł o rzekomym zamachu na wolność słowa, toczycie pianę i rzucacie jadem. Podatek o który toczy się spór, jeszcze nie wszedł w życie. Dopiero podjęto temat, a media nawet nie chcą o tym prowadzić jakichkolwiek rozmów. Podwójne standardy? Obłuda i hipokryzja? Takich mediów dorobiliśmy się w "wolnej" Polsce.
o ...2021.02.17 7:01
... każda okazja jest dobra, aby przywalić temu rządowi ... czy trzeba czy nie trzeba ... przecież prawicowy rząd w środku lewackiej europki to ... to jak wrzód na doopie tego obłąkanego neomarksizmu ...
ala2021.02.16 17:54
Czy przez ten podatek PIS będzie przejmować media ? czy taki TVN , Polsat , FS , Amazon i zostaną wykluczeni ? podobny podatek funkcjonuje i w innych krajach zachodnich . Totalni bronią bogatych, którzy odprowadzają podatki w rajach podatkowych.....
cam2021.02.16 20:24
Ala nie pier.... dol. Najwięksi beneficjenci elektronicznego rynku reklam tacy jak Google, Facebook zapłacą grosze jeśli cokolwiek. Same media płacą od wuja różnych podatków począwszy od CIT, VAT, koncesji, na opłacie VOD kończąc. Obecny pomysł PIS ma charakter podwójnego opodatkowania i ma na celu upupienie mediów niezależnych od rządu i sfinansowanie z ich kieszeni rządowej szczujni. https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8092772,media-podatki-cit-vat-skladka-od-reklamy-oplata-vod.html
prosty2021.02.16 15:47
Niestety, ks. Isakowicz-Zaleski ma rację. Dwie instancje, kościelna i świecka - pod obie ksiądz podlega, przewlekały sprawę. Ludzie mogą przytrafiać się różni, problem jest indywidualny, jeżeli instytucja ich nie kryje. W przeciwnym wypadku staje się wspólnikiem przestępcy.
kaka2021.02.16 16:06
Takich jak ks Isakowicz jest niewielu--gdy chcial wystapic w komisji do walki z pedofilja-to pislam z episkopatem go utracili--EPISLOPAT PODJAL HANIEBNA WALKE Z UCZCIWYMI KAPLANAMI--TAKIMI JAK -- NATANEK JP LENGA-BISKUP,PELANOWSKI,GLAS,PROF GUZ i wielu innych oni na wlasnej skurze poznali slowa ewangeli-----------bedziecie w nienawisci u WSZYSTKICHA-ale kto wytrwa do konca ten bedzie zbawiony----robia to pod naciskiem LOZY MASONSKIEJ PII -KTORA JEST NAJKRWAWSZA MAFIA-SWIATA----ostatnio aby ludzi odciac od ojawien Maryjnych -ZAKAZUJA OBJAWIEN Z TREWIGNANO-ROMANO---BO TAM MATKA BOZA MOWI O WSZYSTKICH BANDYCKICH ZAMIARACH--TAKZE O PRZYGOTOWYWANEJ MSZY BEZ KONSEKRACJI----prawdziwego ciosu w serce kosciola to robia szmaciaze -KTORZY SIE NIEMODLA TYLKO W BISKUPIE LACHY UBIERAJA I ROZKAZUJA--- WYDANIE NOWEGO MSZALU JUZ WKRODCE-KTO GO PRZYJMIE BEDZIE SKONCZONY W OCZACH BOZYCH.
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 16:43
Nie pi e r dol ty tu poyebaną "polszczyzną" - ty c h u j u ze szmat - PROWOKATORZE! - - - Spi e r d alaj ty k u r w o Łukaszenki! - - - Albo zmień IP parchu sierpem obrzezany!
kaka2021.02.16 17:07
pyrgaj sie fraglesie--hej!
kaka, ty chuju złamany!2021.02.16 17:13
Nie pi e r dol ty tu poyebaną "polszczyzną" - ty c h u j u ze szmat - PROWOKATORZE! - - - Spi e r d alaj ty k u r w o Łukaszenki! - - - Albo zmień IP parchu sierpem obrzezany!
kaka2021.02.16 17:40
sierpem ze szmat czyli mlotem-wal sal --w eldorze troche ci gorzej!
Foster2021.02.16 18:12
Widzę, że na tym forum są tacy, którzy w tym że sprawa pedofilii popełnionej przez księdza nie została zakończona przez 25 lat nie widzą nic złego, a wręcz uważają, że to jest atak na Kościół. Podpowiem Wam: ks. dzisiejszy nieboszczyk miał skłonności pedofilskie, z którymi nie potrafił sobie poradzić, ale nasi biskupi wcale mu w tym nie pomogli, zapewniając mu bezkarność i zaszczyty są współwinni i powinni za to ponieść zasłużoną i surową karę. Państwo Polskie powinno im zgotować holokaust, o jakim wspominał arc. Jędraszewski.
SZUKASZ DYŻURNEGO PARCHA?2021.02.16 15:45
Standard parcha. Co parch może i co jest wg. parcha normalne, np. antykatolickie skürwysyństwo, cyt.: "Podczas kolejnego objawienia Najśw. Maryja Panna prosiła o namalowanie Jej wizerunku jako stojącej okrakiem na kuli ziemskiej i olewającej ciepłym moczem pisowską Polskę." . . . . . A jakie jest do tego potrzebne wykształcenie, nie mylić z inteligencja, żeby takimi "standardami argumentować"? Potrzebny jest "doktorat i profesor nadzwyczajny" z PRL-u oraz "profesor zwyczajny" tzw. geremkowsko-żydowski. Oraz pozycja "profesora" w najbardziej prowincjonalnej dziurze Polski, Rzeszów-Mojżeszów. Pomijam takie drobiazgi jak umiejętność myślenia abstrakcją i jakiś tam talent literacki. . . .
Tadziu Hateprick-Woleński2021.02.16 15:51
dymam twoja starą.
Yeah sure ...2021.02.16 15:55
In Palm Beach in the middle of Worth Ave. Dream on. Loser.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.02.16 16:26
oszukuj się dalej miękka fajo.
Make up your mind, wanker...2021.02.16 16:31
Am I in the US or NOT? Well?
Tadziu Hateprick-Woleński2021.02.16 16:40
od tego nie zacznie ci stawać.
just wanker2021.02.16 16:45
j.w.
ks. Ucho2021.02.16 15:42
Był sobie jeden kanonik w Krakowskiej Diecezji, był pobożny i cnotliwy, na ministranta nawet nie spojrzał, miał gosposię lubieżną i chętną, ale ta gosposia go też zostawiła, co on to nie miał, kiedy jego gosposia uciekła z pieniędzmi ze skarbonki z kościelnym. I ten kanonik na stare lata wziął się za studiowanie świętego Augustyna, o którym mówią że należy do Doktorów i Ojców Kościoła. No i doczytał się że kto wierzy w Antypody, ma być przeklęty. To zawołał nową gosposię i powiada: "Słuchajcie no Anielakowa, wyście mi mówili że wasz syn jest ślusarzem mechanikiem i wyjechał do Australii. To on byłby na antypodach, a święty Augustyn nakazuje, by każdy kto wierzy w Antypody był przeklęty". "Ależ księże proboszczu"- babina na to- "przecież syn posyła mi z Australii listy i pieniądze!". "Słuchajcie Anielakowa, to jest omam diabelski"- mówi na to ksiądz kanonik-"żadna Australia wedle świętego Augustyna nie istnieje, to Antychryst was mami i kusi". W niedzielę wyklął ją z ambony i zapewniał że Australia nie istnieje, bo tak twierdzi święty Augustyn. Więc ksiądz biskup wprost z ambony musiał księdza kanonika zabrać do szpitala na leczenie. U urszulanek mają w klasztorze buteleczkę z mlekiem Panny Marii, którym karmiła Jezuska, wystarczy tą buteleczkę przyłożyć w chore miejsce a ból ucieka gdzie pieprz rośnie. Niestety kanonika nigdy nie wyleczono z obsesji uważał do końca życia że Australia nie istnieje, że są to zwidy szatana...
Anonim2021.02.16 15:45
Kto szyderstwem wojuje od szyderstwa zginie.
ks. Ucho2021.02.16 15:52
Faktycznie coś się słabiej dziś czuję.
Czyt2021.02.16 17:06
To było w innej diecezji- coś koło Haška.
Anonim2021.02.16 15:41
Diabły atakują zwłaszcza wyższą hierarchię, bo wiedzą, że zepsują doły, przez zepsucie góry, oraz że jak uderzą w pasterza to i owce się rozpierzchną bez przewodnika. Dlatego PRZEDE WSZYSTKIM wszyscy katolicy winni się modlić za hierarchię, zwłaszcza tych najwyżej.
o. Luc. I. Ferr2021.02.16 15:54
tak, tak, módlcie się za hierarchię...
Aldona2021.02.16 15:38
W świetle Prawa obowiązującego w RP i z uwagi na brak jakich kolwiek wyroków prawomocnych w stosunku do osoby księdza Dymera oraz śmierć tego pana Dymara NIESTOSOWNYM JEST DYSKUTOWANIE O TYM NIEBOSZCZYKU CZY JEGO CZYNACH A JUŻ W ŻADNYM WYPADKU O JAKIEJŚ ROLI HIERARCHÓW Kościoła Katolickiego w Polsce. To po prostu jet GLUPIE I NIE DA SIĘ OBRONIĆ!!
Po 11 ...2021.02.16 15:49
Coś jak z Hitlerem, zero prawomocnych wyroków, niestosowne jest więc dyskutowanie o jego czynach, albo roli jego pomagierów. To głupie i nie da się obronić :)
Po 11 ...2021.02.16 15:58
A dyskusja się dopiero zaczyna. To, że był kolejny kościelny zbok to jedno. Zboki są we wszystkich środowiskach. "Umarł" więc jego już ludzka kara nie dopadnie. Ale pozostaje coś WIELOKROĆ gorszego. Zostało 26 lat krycia jego zbrodni. A zbrodnie te kryli nie dewianci, nie zaburzeni seksualnie zboczeńcy, ale jego przełożeni, włącznie z prymasem "Polakiem". To oni powinni najpierw podać się do dymisji i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawa dopiero się zaczyna. 26 lat krycia zboka, wymaga wypalenia czerwonym żelazem.
Anonim2021.02.18 1:08
Zboczeńcy są we wszystkich środowiskach, ponieważ LEWACY od dekad pouczają wszystkich że zboczenia są normalne. Lewaku, nie chcesz pedofilii? Nie walcz o prawa pedofilów, nie propaguj zboczeń i nie molestuj dzieci seksedukacją.
Anonim2021.02.16 15:35
Zmarł, a jego ostatnie słowa brzmiały: "Co ksiądz robi, księże biskupie???"
Anonim2021.02.16 15:30
KAŻDY KSIĄDZ = PEDOFIL!!!
ala2021.02.16 17:51
Odleciałeś, ale nie pierwszy raz! Jesteś chory z nienawiści....
NEOS com pl2021.02.16 15:30
... netety wielebny ksieze ... cala Polska jest w POlin ... nie mamy naszej wladzy ... nigdzie .... nikt nie zadbal o wykopanie pejsatego buractwa od razu ...to sie rosplenilo ... jest jutrzenka , ale czy mlodzi ja dostrzega .... https://www.youtube.com/watch?v=y6H7A0CZXxY&t=1s
SZUKASZ DYŻURNEGO PARCHA?2021.02.16 15:14
Standard parcha. Co parch może i co jest wg. parcha normalne, np. antykatolickie skürwysyństwo, cyt.: "Podczas kolejnego objawienia Najśw. Maryja Panna prosiła o namalowanie Jej wizerunku jako stojącej okrakiem na kuli ziemskiej i olewającej ciepłym moczem pisowską Polskę." . . . . . A jakie jest do tego potrzebne wykształcenie, nie mylić z inteligencja, żeby takimi "standardami argumentować"? Potrzebny jest "doktorat i profesor nadzwyczajny" z PRL-u oraz "profesor zwyczajny" tzw. geremkowsko-żydowski. Oraz pozycja "profesora" w najbardziej prowincjonalnej dziurze Polski, Rzeszów-Mojżeszów. Pomijam takie drobiazgi jak umiejętność myślenia abstrakcją i jakiś tam talent literacki. . . .
SZUKASZ DYŻURNEGO PARCHA?2021.02.16 15:11
PATO-HEJTER "prof. dr" Hertrich-Woleński ma tyle do "powiedzenia" na temat KK, ale wody w pysk nabrał kiedy mowa O ZBRODNIACH jego ziomali. - - - Co K U R W A, ty parchu? - - - - WSTYD? - - - - Ależ skąd! - - - - Parch i wstyd! - - - - PARCH TO HEJT do KK, Polaków, Polski!
Tadziu Hateprick-Woleński2021.02.16 15:34
dymam twoją starą.
Dream on ...2021.02.16 15:53
She just called me. She's on Worth Ave. in Café Via Flora to have a coffee, of course. Kids ice cream.
Po 11 ...2021.02.16 15:10
Dlaczego takie sprawy NIGDY nie wypływają w TVP? Dlaczego prywatne stacje, które nie mają działalności misyjnej wpisanej w statut, tylko rozrywkową, muszą zajmować się takimi skandalami???
Anonim2021.02.17 12:07
Dlaczego sprawy o pedofilii NIGDY nie wypływają w w "stacjach komercyjnych", poza tymi nielicznymi przypadkami, ułamkiem procenta, gdy sprawcą jest homoseksualista pracujący jako ksiądz?
Po 11 ...2021.02.16 15:07
Cały episkopat i ten paskudny tchórz o obrażającym Polaków nazwisku powinni wszyscy podać się do dymisji. To jedyne w miarę godne wyjście. Jak tego nie zrobią, to dopadnie ich ludzka sprawiedliwość, a potem ta boska.
SZUKASZ DYŻURNEGO PARCHA?2021.02.16 15:05
PATO-HEJTER "prof. dr" Hertrich-Woleński ma tyle do "powiedzenia" na temat KK, ale wody w pysk nabrał kiedy mowa O ZBRODNIACH jego ziomali. - - - Co K U R W A, ty parchu? - - - - WSTYD? - - - - Ależ skąd! - - - - Parch i wstyd! - - - - PARCH TO HEJT do KK, Polaków, Polski!
Józef2021.02.16 15:04
Dzięki PiS - owi kościół w Polsce upadł tak nisko i im dłużej PiS będzie rządził to upadek będzie bardziej bolesny. Jeżeli się toleruje i wspiera zboczeńców, trudno się dziwić że inni to wykorzystują.
Po 11 ...2021.02.16 14:59
Tak sobie przypadkowo zmarł w nocy po wyemitowaniu reportażu w TVN24... Przez przypadek położył sobie poduszkę nie pod głową, ale na niej, no i się przypadkowo udusił. Musiał starać się zerwać tę upartą poduszkę, bo sobie aż rękę wykręcił.