TYLKO U NAS! Arkadiusz Czartoryski: Nic nowego. PO systematycznie zmierza w stronę skrajnej lewicy - zdjęcie
18.02.21, 14:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Arkadiusz Czartoryski: Nic nowego. PO systematycznie zmierza w stronę skrajnej lewicy

31

Prawdopodobnie Platforma zauważyła, że w Europie Zachodniej funkcjonują formacje, które zarówno co do aborcji, eutanazji, co do prawa rodzinnego odeszły już w ogóle od cywilizacji chrześcijańskiej, a pomimo to wygrywają wybory i sprawują władzę.” – mówi w rozmowie z nami poseł PiS, Arkadiusz Czartoryski. – „I pewnie chce po prostu skopiować te pomysły z Europy Zachodniej. Tylko zwróćmy uwagę, że dziś te pomysły doprowadzają do bardzo dużych wstrząsów i kryzysów na Zachodzie. Przykład – ogromnie niepokoje społeczne kończące się wielomiesięcznymi ulicznymi bitwami we Francji.”

 

Tomasz Poller: Konferencja Platformy Obywatelskiej zapowiadana była szumnie od kilku dni. Natomiast nie padła na niej żadna konkretna nowość. Trochę PR, trochę demagogii, „jesteśmy za bezpieczeństwem kobiet”, za „prawami kobiet”, stworzymy jakiś „Pakt dla kobiet”, co właściwie sprowadza się do tego, że „jak wygramy wybory”, to… zrobimy wam dobrze... A jeśli chodzi o konkret, to jest nim pojawiająca się w tle tej konferencji wypowiedź pani Kidawy Błońskiej za legalizacją przerywania ciąży do 12 tygodnia. I taki właśnie jest dzisiejszy przekaz ze strony tej partii.

Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS, historyk: Nic nowego… Jeżeli chodzi o zdanie Platformy na ten temat, to zupełnie mnie to nie dziwi. Dlatego, że od wielu już lat Platforma zmierza w kierunku partii skrajnie lewicowej, skrajnie liberalnej, w najróżniejszych formach, przede wszystkim przeciągając na swoją stronę polityków lewicowych, w tym skrajnie lewicowych. Wciągając na listy wyborcze czy do Europarlamentu czy do polskiego parlamentu wszystkich, którzy mają lewicowe poglądy, bądź wywodzą się z czasów komuny, PRL, jak chociażby pomoc całej tej plejadzie polityków PZPR starszego pokolenia, którzy zostali przez Platformę wysłani do Brukseli. I również w obszarze poglądów Platforma cały czas przesuwa się na lewo. I teraz to jest tylko kolejna odsłona. Aborcja jest tylko olejną osłoną zmiany polityki przez Platformę Obywatelską, która – od popierania tych wulgarnych protestów z piorunami na maskach do skonkretyzowania ustawy dotyczącej zabijania dzieci – zmierza w kierunku po prostu skrajnie lewicowym. Platforma Obywatelska jest dzisiaj partią, która w sposób zdecydowany odrzuca cały ten system wartości, który w sposób tradycyjny konstytuuje naszą Ojczyznę . Zmierza w kierunku modernizacji takiej jaka miała miejsce w Europie Zachodniej. Niczego dobrego się po tym nie spodziewam. Następuje duża konkurencja na lewicy, między PO a SLD i innymi partiami lewicowymi, kto będzie bardziej lewicowy. Miejmy nadzieję, że te pomysły nie wejdą w życie, bo one po prostu oznaczają odbieranie życia drugiemu człowiekowi, w tym wypadku nienarodzonemu.

Co to może oznaczać dla przyszłości tej formacji? „Aborcja na życzenie” to jednak dość radykalny skręt na lewo. Wcześniejsze zmiany poglądów można było jakoś tłumaczyć, ale tym razem jest to deklaracja jaskrawa. Zważywszy choćby na to, że partia ta odwoływała się kiedyś do nauczania Jana Pawła II…

To są dawne i zamierzchłe czasy... Dzisiaj chociażby obecność polityków Platformy Obywatelskiej na protestach, gdzie żąda się aborcji na życzenie świadczy o tym, że Platforma dawno odeszła od korzeni partii chadeckiej. Prawdopodobnie Platforma zauważyła, że w Europie Zachodniej funkcjonują formacje, które zarówno co do aborcji, eutanazji, co do prawa rodzinnego odeszły już w ogóle od cywilizacji chrześcijańskiej, a pomimo to wygrywają wybory i sprawują władzę. I pewnie chce po prostu skopiować te pomysły z Europy Zachodniej. Tylko zwróćmy uwagę, że dziś te pomysły doprowadzają do bardzo dużych wstrząsów i kryzysów na Zachodzie. Dziwię się, że politycy Platformy chcą się na tym wzorować. Przykład – ogromnie niepokoje społeczne kończące się wielomiesięcznymi ulicznymi bitwami we Francji. Czy tego chce Platforma? Czy takiej głębokiej „modernizacji” życia społecznego chce Platforma, jaka tam nastąpiła? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Komentarze (31):

Felek2021.02.19 11:11
Za to PiS poszło w stronę radykalnych, oczadziałych religią ajatollahów co to chcą cofnąć edukacje do średniowiecza, kontrolować media niczym Putin i podporządkować sobie sądy niczym bolszewicy. Jak nazwać ten dziwny twór?
Po 11 już pijany?2021.02.19 10:17
Idź lepiej na forum derOneta alby SzechterZeitung.
Po 11 ...2021.02.19 17:28
Nie, wprawdzie już weekend, a ja ciągle trzeźwy jak pisowska świnia.
Po 11...2021.02.19 9:30
To mapa pokazującą status praw aborcyjnych kobiet na świecie: https://reproductiverights.org/worldabortionlaws --- polecam sprawdź czy kraje gdzie kobiety mają takie prawo są LEWACKIE, a następnie czy kraje gdzie jest zakaz są katolickie. Powodzenia i dobrej zabawy.
cal.502021.02.19 11:01
Po pierwsze, to nie klonuj sobie nicków, pajacu lewacki.
Anonim2021.02.19 11:06
cal .50 to od średnicy fajfuska? Gratulacje, 12,7 mm to jak na prawiczka całkiem nieźle.
cal.502021.02.19 11:41
Po drugie, nie klonuj sobie nicka. Po trzecie, idź na balkon i sklep sobie nabiał.
Jawny2021.02.19 8:26
Jazgoczące kundelki szatana (Anonim, ladychapel, Po 11..., AAAtomek, kretynizacja i spółka) już się zbudziły. Zrobiły kupy, zżarły po misce koszernych ochłapów i teraz poszczekują. Ich prawo. To jest wolny kraj. Gdzie indziej dostałyby kagańce na mordy i do mamra.
Po 11....2021.02.19 9:34
Tak, w Rosji za krytykę władzy dostaje się kagańce na mordy i do mamra. Jak to pięknie wychodzi kto jest sponsorem frondy i pro frendzlowych piesków. Pięknie. Brakuje jedynie zdania o strzale w tył głowy.
ala2021.02.19 7:14
"...iedy Platforma powstawała, w swojej deklaracji programowej odnosiła się do społecznej nauki Kościoła, do nauczania świętego Jana Pawła II. To miała być formacja konserwatywna, kiedy na jej czele stawał Maciej Płażyński. A później pomału, systematycznie, przechodziła na lewicę ..."
Anonim2021.02.19 5:15
W stronę najbogatszych sponsorów.
PRZYKAZANIE PIĄTE NIE "ZABIJAJ"2021.02.18 21:10
ZMIENIAĆ POLSKĘ "TAK" ZAB+JAĆ NA ŻYCZENIE "NIE" KOBIETY W POLSCE POWINNY MIEĆ PRAWO LEGALNEJ TERMINACJĘ CIĄŻY Z POWODU CHOROBY I W PRZYPADKU CIĘŻKICH, WRODZONYCH WAD PŁODU, KTÓRE SPOWODUJĄ URODZENIE MARTWEGO DZIECKA LUB W KRÓTKIM CZASIE PO URODZENIU DOPROWADZĄ DO JEGO ŚMIERCI: Dr n. med. Jan Domitrz "Boję się, co będę musiał powiedzieć kobiecie, u której płodu stwierdzę brak kości czaszki, brak mózgu, brak powłok brzucha czy serce bijące poza klatką piersiową. Jak jej wytłumaczę, że musi donosić taką ciążę i urodzić dziecko, które w cierpieniach umrze zaraz po urodzeniu. Czy jestem za aborcją? Nie, ale jestem za prawem do niej. Chcę, żeby była powszechnie dostępna w sytuacjach krytycznych, takich właśnie, jak sytuacja ciężkiego, nieodwracalnego uszkodzenia płodu, gwałtu czy zagrożenia życia – mówi dr n. med. Jan Domitrz, współzałożyciel kliniki Artemida, który ponad 30 lat zajmuje się leczeniem niepłodności, w odpowiedzi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej."
Prawda2021.02.18 21:02
Niemcy dają wszystkim KASE aczyli euro aby zniszczyć Polski Rząd PIS ===Niemcy nie chcą płacić Narodowi Polski za 2 wojne światowa ==
Dam2021.02.19 9:16
Żeby jeszcze tylko PIS robił w tej kwestii cokolwiek poza krzykami na użytek wewnętrzny. Pokrzyczą, idioci w stylu "Prawa" się podniecą, a do Niemców nigdy nie pójdzie żadne pismo, żadna prośba, żadne żądanie. Bo dotychczas, po ponad 5 latach rządów Niemcy wciąż nic nie dostali.
Anonim2021.02.18 15:36
Czartoryski to dowód na to, jak źle wpływa hodowla wsobna na możliwości intelektualne.
Po 11 ...2021.02.18 15:07
Totalną bzdurą jest twierdzenie, że aborcję na życzenie dopuszcza tylko skrajna lewica. Sprawdźcie sobie kretynki w jakich krajach się na to pozwala i zadajcie sobie pytanie czy te kraje są skrajnie lewicowe? Zacznijcie od Węgier ... a potem popatrzcie sobie na mapkę: https://www.womenonweb.org/pl/page/619/prawo-aborcyjne-na-%C5%9Bwiecie
Hertrich-Woleński ty kurwo żydowska2021.02.18 15:11
Spi e r d alaj prowokatorze!
Po 11 ...2021.02.18 15:26
Ktoś już tak mówił "Bierz dupę w troki i SPPPIERDALAJ do swojego gównianego kraju." A było to tak: Pierwszego dnia szkoły, przed rozpoczęciem lekcji, nauczycielka przedstawiła klasie nowego ucznia: - To jest Nguyen Dong z Wietnamu. Od dzisiaj będzie waszym nowym kolegą. Lekcja się zaczyna. Nauczycielka mówi: - Zobaczymy, ile pamiętacie z historii Polski. Kto wypowiedział słowa: "Mieczów ci u nas dostatek"? W klasie cisza jak makiem zasiał, tylko Nguyen podnosi rękę i mówi: - Władysław Jagiełło do posłów krzyżackich przed bitwą pod Grunwaldem, lipiec 1410. - No i proszę, nie wstyd wam? Nguyen jest Wietnamczykiem, a historię Polski zna lepiej niż wy. Czy chcecie udowodnić, że "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi"? No, jaki poeta to napisał? Znowu wstaje Nguyen. - Jan Kochanowski w "Pieśni o spustoszeniu Podola", 1586. Nauczycielka z wyrzutem spogląda na uczniów. W klasie zapada cisza. Nagle słychać czyjś głośny szept: - Bierz dupę w troki i SPPPIERDALAJ do swojego gównianego kraju. - Kto to powiedział?! - krzyczy nauczycielka, na co Nguyen podnosi rękę i recytuje: - Józef Piłsudski do generała Michaiła Tuchaczewskiego na przedpolach Warszawy, sierpień 1920. W klasie robi się jeszcze ciszej. Słychać tylko, jak ktoś mruczy pod nosem: - Możesz mnie pocałować w dupę. Nauczycielka, coraz bardziej zdenerwowana: - Przesadziliście. Kto tym razem? Znów wstaje Nguyen. - Andrzej Lepper do Anety Krawczyk na IV Krajowym Zjeździe Samoobrony, Warszawa, styczeń 2004. Tego jest już dla nauczycielki za wiele. Biedna kobieta opada na krzesło, jęcząc: - Boże, daj mi siłę! Nguyen, nie czekając na pytanie: - Papież Jan Paweł II na widok pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, Plac Świętego Piotra w Rzymie, marzec 1994. Nauczycielka mdleje. Klasa podnosi dziki wrzask. Po chwili drzwi się otwierają i wbiega wkurzony dyrektor: - Co wy, do diabła, wyprawiacie? Takiej bandy jeszcze w życiu nie widziałem! Na co Nguyen: - Nicolas Sarkozy do polskiej delegacji, Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, październik, rok 2008.
Tough shit motherfucker!2021.02.18 15:43
Do której w nocy, körwo żydowska, nad paszkwilami tyrałeś, hm...? Mało ci "tanaka shitshow", że nikt nie czyta...? Tough shit motherfucker! - - - Pisz, körwo żydowska, zwięźlej jeżeli chcesz mieć tę nadzieję, abym przynajmniej ja przeczytał.
Hatefulshit-Woleński2021.02.18 16:09
Dymam twoją starą. I ona to lubi.
While you at it2021.02.18 16:20
https://www.youtube.com/watch?v=eGOOxc_WW9U
Anonim2021.02.18 15:27
Aborcja jest legalna w całej grupie wyszechradzkiej. Polska jest Iranem Europy i v4.
AAAtomek2021.02.18 20:27
Ir+an = Pol + an = Polan
Hertrich-Woleński ty kurwo żydowska2021.02.18 15:04
Spi e r d alaj prowokatorze!
Po 11 ...2021.02.18 15:15
Mnie rozczarowuje niski poziom zaawansowania twoich argumentów. Zatrudnij się na pomocnika egzorcysty. Szybko się zorientujesz, że proste "sppierdalaj szatanie" zwykle nie wystarcza. Trzeba się bardziej postarać. Trzymam za ciebie kciuki.
Cadyk spod Trocin "rozmawia'2021.02.18 15:23
z Cadykiem z Cyc.
Tadziu Hateprick-Woleński2021.02.18 15:35
dymam znów twoją starą.
Po 11 ...2021.02.18 15:43
Naprawdę? Dobrej zabawy:))
katolicka deratyzacja Polski2021.02.18 14:56
Cio za bzdury. PO ZAWSZE byla partia komunistyczna,bo wedlug socjologiczno-funkcjonalnej definicji partii,nie jest wazny partyjny pijar,ale jakie interesy partia realIzuje.
katolicka deratyzacja Polski2021.02.18 15:02
PIS-owcy lubia sie sami oszukiwac ,i nazywaja KOMUNE albo postkomuna,chadecja albo liberalami. Tymczasem komunista przebrany za ksiedza albo przedsiebiorce pozostaje zawsze tym samym: czekistowsko-ubeckim morderca i wrogiem Polski. Natomiast na temat tego,dlaczego PIS tak bardzo lubi sie oszukiwac i nawet sobie podstawiac noge,napiszemy przy innej okazji.
Dam2021.02.19 9:22
Masz dziwną definicję komunizmu. A komunizm (w praktyce) to był system gospodarczy oparty na gospodarce planowanej, z wrogością do własności prywatnej i kapitalizmu, z wszechwładzą partii, która chciała kontrolować wszystkie aspekty życia obywateli. Mimo rzekomej walki z Kościołem w PRL powstało więcej kościołów, niż wcześniej lub później, a sam KK wyszedł z komunizmu znacznie potężniejszy, niż do niego wszedł. Krajem rządził 1szy sekretarz bez oficjalnego stanowiska, a stanowiska były rozdawane według partyjnego klucza. Jak myślisz, bardziej pasuje do PO, czy do PIS?