Twórcy Sokuzburaka włos z głowy nie spadnie... Trzaskowski: To kompetentna osoba - zdjęcie
10.10.19, 14:04Zdj. Facebook/Platforma Obywatelska

Twórcy Sokuzburaka włos z głowy nie spadnie... Trzaskowski: To kompetentna osoba

10

W rozmowie z Onetem prezydent Warszawy mówił m.in. o dalszej przyszłości w stołecznym ratuszu twórcy strony „Sok z Buraka” Mariusza Kozak-Zagozdy.

Trzaskowski zapytany o to czy twórca profilu wciąż pracuje w warszawskim ratuszu stwierdził, że „z tego co wie, to pracuje”. Dodał również, gdy Kozakowi-Zagozdzie skończy się półroczne zastępstwo, to pozostanie zatrudniony w urzędzie.

"To osoba wyjątkowo dobrze wykwalifikowana, jeżeli chodzi o kwestie dotyczące znajomości sieci i zwiększania zasięgów portali miejskich"-stwierdził prezydent stolicy.

Trzaskowski oświadczył, że czasami docierają do niego treści z „Soku z Buraka”, lecz jak podkreśla, „nie jest cenzorem, żeby akceptować treści na humorystycznych portalach internetowych”. Zdaniem Trzaskowskiego, niektóre z prezentowanych na profilu treści są zabawne, inne zaś „nie do końca”.

"Nie jestem od oceny „Soku z Buraka”. Wiem jedno – osoba, która pracuje w urzędzie, miała za zadanie poświęcenie się portalom miejskim, to robiła i do niczego innego nie była przez ratusz wykorzystywana"-zaznaczył Trzaskowski.

Prezydent stolicy zaznaczył także, że ratusz w żaden sposób nie współpracował z profilem „Sok z Buraka”. Został również zapytany o to, czy rozmawiał z twórcą strony.

"Nie jestem w stanie co rusz rozmawiać z każdą z 24 tys. osób, które mi podlegają" - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Do wywiadu udzielonego przez prezydenta Warszawy odnieśli się za pośrednictwem mediów społecznościowych znani publicyści, m.in. korespondent TVP Cezary Gmyz oraz zastępca redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com Jakub Wiech.

"Niesamowite, Trzaskowski przyznaje, że ma pełną świadomość, że Mariusz Kozak-Zagozda to Sok z Buraka"- pisze na Twitterze Gmyz.

"Nie sposób temu zaprzeczyć, że Platforma Obywatelska mu płaci za profesjonalny hejt" - twierdzi dziennikarz TVP.

Z kolei Wiech odniósł się do argumentu, jakim podparł się Trzaskowski.

"Prezydent Warszawy mówi, że osoba odpowiedzialna za symbol internetowej żenady utrzyma etat w jego ratuszu, bo ma kompetencje na polu zwiększania zasięgów (…) Może zatrudni też patostreamerów? Oni to dopiero robią wyniki" - pisze Jakub Wiech.

 

yenn/Tysol.pl

Komentarze (10):

lolek kremowka2019.10.10 19:40
Antykomora - pamiętacie obłudne frendzle???
Realista2019.10.10 15:58
Jakby nie było buraków to by i soku nie bylo
polak2019.10.10 15:28
jak mafijna PełO-mogłaby zrobić krzywdę komuś .który ""mówił w języku miłości'"na jej zlecenie?
PiotrS2019.10.10 14:38
No wiecie...w zasadzie to, co robi sok z buraka w jedną stronę, niestety Fronda robi w stronę drugą. Nazywa sie hejtem sokzburaka... strona PO czy KOD czy jak tam to nazwać, nazywa hejtem Frondę. I niestety słusznie, bo tak jak sokzburaka manipuluje pewnymi elementami żeby uwydatnić to, co chce, Fronda manipuluje, tyle że w drugą stronę. Przykro mi to pisać niestety, ale fakt pozostaje faktem. I nie ma żadnego znaczenia, z którą stroną się zgadzam, bo to jest po prostu obiektywny fakt. A każdy sobie może wybrać co chce czytać. Ja np. dziś po przeczytaniu tego artykułu sprawdziłem sobie ten sokzburaka, żeby wiedzieć o czym czytam. I po sprawdzeniu - pisze to co wyżej.
stan2019.10.10 16:01
Jakieś konkrety manipulacji?
Cogito ergo sum2019.10.10 14:36
Przecież to Platforma stworzyła przemysł pogardy. Skąd to zdziwienie, że nie wywalą go z roboty. To krew z ich krwi. Nie udawajmy, że ludzie PO, to kulturalni ludzie. To często buraki tylko dobrze uczesane i z makijażem
Iekawy2019.10.10 15:59
Ty od urodzenia taki debilny
Lennon2019.10.10 14:29
Jakiś sędzia hejter poniósł konsekwencje?
Cogito ergo sum2019.10.10 15:15
W internecie udzielał się po godzinach tak jak ten burak w soku
Anty kom2019.10.14 18:17
Ale za to trole Barejzy z Jenowrocławja POniosły łodPOwjedzialność te łosły ,co ?