Twarze Putina i Stalina na mozaikach w głównej cerkwi rosyjskiej armii - zdjęcie
26.04.20, 21:23Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Twarze Putina i Stalina na mozaikach w głównej cerkwi rosyjskiej armii

12

Według informacji podanych przez Onet.pl w oficjalnej cerkwi rosyjskiej armii zostaną umieszczone mozaiki z twarzami Putina i Stalina. Znajdzie się tam też mozaika upamiętniająca aneksję Krymu.

Jak można przeczytać na portalu onet.pl:

- Główna Katedra Sił Zbrojnych Rosji powstała w należącym do rosyjskiego ministerstwa obrony parku "Patriota" pod Moskwą, gdzie odbywają się m.in. parady oraz pokazy uzbrojenia i patriotyczne obozy dla młodzieży. Powstała tam też gigantyczna cerkiew, trzecia co do wysokości na świecie. Będzie oficjalną świątynią rosyjskiej armii.

Oraz:

- Katedra miała być oficjalnie otwarta 9 maja, w Dzień Zwycięstwa. Na razie nie wiadomo, co zrobi MON, bo same obchody Dnia Zwycięstwa w Rosji zostały przesunięte, choć nie wiadomo jeszcze na kiedy.

Kwota budowy nie została podana, a za wzniesienie cerkwi zapłaciły miasto Moskwa oraz rosyjski MON. Budowę sponsorowali także politycy, celebryci, duchowni, wojskowi, artyści i sportowcy.

Jak dalej pisze Onet:

- Wnętrze cerkwi jest pełne symboliki z czasów carskiej Rosji i ZSRR. W oknach cerkwi znajdą się np. witraże z najważniejszymi odznaczeniami wojskowymi w historii Rosji od czasów carskich po współczesne. W wywiadzie dla portalu RBK biskup kliński Stefan, któremu podlegają duchowni pełniący posługę w cerkwi w parku "Patriota", ujawnił, że na ścianach świątyni znalazły się mozaiki upamiętniające dni chwały rosyjskiego oręża.mp/onet.pl

Komentarze (12):

Jan Radziszewski2020.04.27 7:56
Nie martw się za bardzo corono wirus i ciebie również unaocznią w wielu zboczonych pomnikach
Koronawirus2020.04.27 7:35
A w Polszy pomniki zboczeńców na każdym rogu.
Jan Radziszewski2020.04.27 7:55
Nie martw się za bardzo corono wirus i ciebie również unaocznią w wielu zboczonych pomnikach
Lubie rzeczy2020.04.26 22:58
Niedługo w Bazylice Mariackiej będą podobizny Lecha Kaczyńskiego, to będziecie piać z zachwytu.
Antex2020.04.27 5:03
Dwie subtelne (dla Ciebie może zbyt subtelne?) różnice: 1) W przeciwieństwie do Lecha Kaczyńskiego Putin jeszcze żyje i rządzi. 2) W przeciwieństwie do Józefa Stalina Lech Kaczyński jakoś nie był odpowiedzialny za śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi. Wystarczy?
similis2020.04.26 22:57
NIE potrafić odróżnić cezaropapizmu Rosjan od mesjanizmu katolickiego Polaków? TO może przytrafić się jedynie niedokształconym zaprzańcom w rodzaju Obojętny et consortes...wynarodowionym ale za to 'europejskim' jurgieltnikom na posyłki... . ot, co...
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.26 21:49
Na szczęście w polskich kościołach NIE ma wizerunków naszych bohaterów narodowych. Np. to poniżej to FAKE: https://www.radiomaryja.pl/multimedia/tablica-upamietniajaca-prezydenta-lecha-kaczynskiego-w-bazylice-archikatedralnej-sw-jana-chrzciciela-w-warszawie/
Antex2020.04.27 5:02
Dwie subtelne (dla Ciebie może zbyt subtelne?) różnice: 1) W przeciwieństwie do Lecha Kaczyńskiego Putin jeszcze żyje i rządzi. 2) W przeciwieństwie do Józefa Stalina Lech Kaczyński jakoś nie był odpowiedzialny za śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi. Wystarczy?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.27 10:15
W kościołach wisi często Piłsudski - ok 400 zabitych tylko w przewrocie majowym. Kaczyński - w dużym stopniu odpowiedzialny za wypadek w Smoleńsku. Wystarczy? A i na marginesie jedno pytanie: Co w ogóle robią politycy, ich pomniki, tablice w kościołach?
gośka2020.04.26 21:46
Putin..taki zimny drań, który niszczy po cichu...Kościół powinien się zreflektować, że nieszczęścia mogą być spowodowane bałwochwalczymi występkami wiernych...trzeba zwrócić się do Prawdziwego Boga a najlepiej Pocieszyciela ludzkości: Ducha Świętego
anonim2020.04.26 21:39
Kolejny "błąd Rosji"?
tomasz2020.04.27 8:12
To nie jest kolejny tych Rosja ma wiele na swoim koncie. Poza tym jest to państwo azjatyckie a nie europejskie. Odwołuje się do czasów wielkiej Ordy . Czyli okresu Czyngis - Hana w którym była w niewoli 250 lat. Kraj który przeszedł taki długą niewolę tęskni za batem nie ma nic wspólnego z demokracją. Czego dowodem jest okres Carski i niszczenie państw które stoją wyżej pod względem gospodarki i demokracji . Poza są zazdrośni że u nich nie ma bogatego społeczeństwa . Stąd taka nienawiść połączona z frustracją. Dlatego Gośka nie dziw się ich błędom potem przyjdą następne jeszcze większe aż dojdzie do wojny . Ten kraj wyspecjalizował się w konfliktach od Gruzji po Syrię . Ma nadzieję że przeczytasz i dojdziesz do tych samych wniosków ty i inni.