Trzaskowski usunie krzyże z warszawskich szkół? - zdjęcie
25.09.20, 18:38Fot. screenshot - YouTube (Radio Zet)

Trzaskowski usunie krzyże z warszawskich szkół?

15

Jak przekonuje wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski za pomocą wszczynania wojny ideologicznej próbuje odwracać uwagę od swojej nieudolności w zarządzaniu stolicą. To, jak podkreśla, zdecydowanie nie służy rozwojowi stolicy.

Pierwszym polem, na którym Rafał Trzaskowski wszczął ideologiczną wojnę, były kwestie związane z LGBT. Podpisując Kartę LGBT prezydent Warszawy skutecznie wokół związanych z nią spraw skoncentrował uwagę warszawiaków i całej Polski. Zdaniem wiceministra Pobożego znacznie bardziej bulwersującym przykładem celowego wszczynania konfliktów przez włodarza stolicy jest jednak kwestia stosunku do Kościoła katolickiego i innych związków wyznaniowych. Stołeczny ratusz chciałby całkowicie wykluczyć kwestię wiary z miejskiego życia społecznego. Wiceminister podaje kilka przykładów:

- „Sprawa symboliczna, mianowicie opłatkowe spotkanie radnych Warszawy w ubiegłym roku odbyło się, po raz pierwszy w historii, bez udziału duchownych, a warto powiedzieć, że było to zawsze spotkanie o charakterze ekumenicznym. Drugim przykładem działań wymierzonych w obecność, znaczenie Kościoła rzymsko-katolickiego przede wszystkim było obniżenie wysokości dotacji przyznawanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II, dotacji na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży” – przypomina polityk.

- „No i wreszcie dziś trzeci przykład, bulwersujący przykład. Mianowicie zastępca Rafała Trzaskowskiego, prezydent Kaznowska w piśmie skierowanym do wszystkich dyrektorów warszawskich szkół i placówek oświatowych w sposób zawoalowany, ale jednoznaczny w odbiorze przypomina czy wskazuje na konieczność elimninacji wszystkich symboli, ale także duchownych z uroczystości organizowanych w szkołach. Te uroczystości, które przypomina prezydent Kaznowska, m.in. kwestie otwarcia nowych budynków i szkół. To kolejny, trzeci już przypadek zwalczania w naszej ocenie tej obecności Kościoła w życiu społecznym” – mówił wiceminister na konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem.

Dlatego Błażej Poboży stwierdza, że pojawia się pytanie: czy kolejnym krokiem Rafała Trzaskowskiego będzie nakaz usunięcia krzyży ze stołecznych szkół?

kak/300polityka.pl

Komentarze (15):

GS2020.09.25 23:35
Niech walczy. ;o) Im gorzej rządziło PO tym bardziej ziszczały se szanse na dojście PiSu do władzy. I się ziściły. Może kiedyś i w Warszawie będzie normalniej?
veer2020.09.25 22:36
ateiści mają przerąbane...nawet ulicami jP2 muszą chodzić...krzyże porozwieszane wszędzie...kiedyś mieliśmy Zeusa i Gaję...teraz mamy sado-macho...
GIZD2020.09.25 21:25
Bolszewik w białych rękawiczkach.
Mickiewicz2020.09.25 20:51
Mnie i ciebie boli krzyz- ballada
rebeliant2020.09.25 20:24
Niech ten zrośnięty |-|UJ weźmie się wreszcie za przynoszenie nam dochodu, a nie za usuwanie krzyży. Z tymi krzyżami lewicowe nieroby są bardziej natrętni i pier...nięci niż ci którzy je zawieszają, czy ten cały "kler". Co wam będzie jeszcze przeszkadzać, gdy krzyże zostaną zdjęte ? Robicie z siebie nawiedzonego debila z tymi krzyżami, bardziej niż ci "ciemni zaściankowi księża" - to w końcu te krzyże mają moc, czy nie ? Zachowanie jakże postępowej lewicy zawsze oświeconej wskazuje na to, że krzyże mają moce tajemne. Co za ironia losu... Koń się uśmieje - to nieuniknione.
Jan Radziszewski2020.09.25 21:08
ot masz odpowiedź na swoje pytanie czy Krzyż ma ma moc tak ma bo ci idioci żydowsko masońska mafia by ich nie usuwała!!!+ zresztą Historia uczy nawet w Polsce że takie próby nie są bezkarne np w Licheniu + strzelała do krzyża to potem w zasadzie na tych miast tj w tym samym dniu Rosyjskie myśliwce ją z powietrzy rozstrzelały kule trafiły dokładnie w te same miejsca co ona trafiła. ". + Sławny misjonarz św. Franciszek de Giralamo jezuita, gdy prowadził Misje w Królestwie Neapolitańskim. I gdy przemawiał na placu w Neapolu, niewiasty złego życia, zwołane przez jedną z nich, Katarzynę (ponieważ traciły klientów) usiłowały przeszkodzić jego kazaniu i zmusić O misjonarza do usunięcia się! + Po pewnym czasie wypadło mu znowu głosić kazania na tym samym placu. Widząc drzwi u Katarzyny zamknięte i cały jej dom zazwyczaj pełen wrzawy, teraz pogrążony w głuchym milczeniu, zapytał święty: „Cóż to? - Co się stało z Katarzyną?" - Czy Ojcu nie wiadomo? Wczoraj właśnie zmarła ta nieszczęsna kobieta, i to tak nagle, że nie zdołała nawet wymówić słowa. „Umarła? - spytał święty. I tak nagle?" Otworzono drzwi. Święty, a za nim tłum ludzi, wszedł po schodach do sali, gdzie na ziemi, leżał trup, rozłożony na kobiercu. + Wokół niego - wedle zwyczaju - płonęły cztery świece. Przez chwilę święty wpatrywał się w ciało zmarłej, a w jego oczach widać było przerażenie, po czym rzecze tonem uroczystym: - „Katarzyno, gdzie jesteś teraz?" Trup milczy! - Święty powtarza swoje pytanie: „Katarzyno, odezwij się. Gdzie jesteś teraz? Rozkazuję ci, abyś mi powiedziała, gdzie jesteś?" - I ku niezmiernemu zdumieniu wszystkich, oczy trupa otwierają się, usta poruszają się konwulsyjnie, i ponury, grobowy glos odpowiada: „W piekle! Jestem w piekle!" Na te słowa przerażony tłum wybiegł z domu, a za nim oddalił się święty powtarzając: „W piekle! O Boże sprawiedliwy, w piekle! - Czyście słyszeli: w piekle!" - Wrażenie tego nadprzyrodzonego przypadku było tak wielkie, - iż wielu z tych, którzy byli jego świadkami, nie śmiało nawet wrócić do domu, zanim się wcześniej nie wyspowiadali.”
tulipan2020.09.25 19:41
Zacznij smiecu od Krzyza z grobu wlasnej babci i dziadka smieciu.
matis89 - Radziszewski i2020.09.25 19:36
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄!
Jan Radziszewski2020.09.25 20:49
+ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
matis89 - Radziszewski i2020.09.25 19:35
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Jan Radziszewski2020.09.25 20:51
Przewrotny żydzie nie wklejaj mojego nazwiska do swoich postów - zresztą niewdługo zdechniesz tzn. najpierw zobaczysz krzyż NA Niebie a po 7 dniach staniesz na Sądzie Bożym po tym objawieniu się Znaku Zbawienia /Mt 24,30 co zobaczysz w czasie Prześwietlenia Sumień "Piekło" które wraz z tobą zobaczy 80 % ludzi i teraz od stopnia zjednoczenia z Lucyferem będzie teraz zależało czy zaraz wpadniesz do jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) lub dopiero po 3 latach życia będziesz w tym miejscu przeklętych
matis892020.09.25 18:57
Trzaskowski przynajmniej ma odwagę jasno określać się jako lewak i sługa masonerii. Lewacki PIS natomiast wyciera sobie gęby katolicyzmem i konserwtyzmem, podczas gdy to większe lewaki i sługusy masonerii od Trzaskowskiego.
rebeliant2020.09.25 20:30
No dobra, ale z tego co możemy racjonalnym rozumem stwierdzić, to lewacy na punkcie krzyża są bardziej pierd...ęci niż "mroczny kler". Lewacy udowadniają, że za krzyżem niesłychane moce się kryją - niech jeszcze zwołają szabat czarownic i odprawią rytuały do Księżyca. Postępowa lewyca boi się krzyża - przecież to jest chichot i śmiech na sali nad tym lewycowym postępem.
Torchwood2020.09.25 18:46
Oby. Na te zabobony nie ma miejsca w szkole.
Wiesz kto?2020.09.26 1:38
❤️ Piotr Nowak 🖐🏻🌈 🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣